Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση backpack-τσάντας


Arwindan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τσίμπησα και εγώ για αναβάθμιση και μπήκα να δω τις Samsonite... 

Πολύ όμορφες αλλά και πολύ ακριβες!

Χάνεις τη τσάντα με το λάπτοπ και όλα τα προσωπικά έγγραφα και περισσότερο στεναχωριέσαι για τη Samsonite!! 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Samsonite χρησιμοποιώ και εγώ , συγκεκριμένα έχω την rewind natural. Ξεχωριστή θήκη με φερμουάρ για υπολογιστή, μικροθηκες πολυ πρακτικές, κάλυμμα αδιάβροχο σε τσεπάκι απο κάτω.

Ξεκαθαρα Samsonite.

(Σε αλλο budget παίζουν και οι Tumi βέβαια)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tigernu έχω εδώ και έναν χρόνο, αλλά δεν μπορώ να βρω το συγκεκριμένο μοντέλο στο skroutz.

https://www.skroutz.gr/c/1549/Sakidia-Platis/m/30930/Tigernu.html?from=catspan&o=tigernu

Τίμια για το 'ενδιάμεσο budget' , πολύ βολική μέχρι στιγμής και άνετη.Αδιάβροχη επίσης και bonus έξοδο USB.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ήμουν στο στρατό , από το στρατιωτικό πρατήριο είχα αγοράσει μια τέτοια , όχι ακριβώς τη συγκεκριμένη, λίγο πιο μεγάλη και σε καφέ της άμμου χρώμα.

Πραγματικά η καλύτερη αγορά της 5 ετίας για εμένα. Χωράει τα πάντα, laptop, βιβλία, ρούχα, τα πάντα.

Τη χρησιμοποιώ τόσο για εκδρομή όσο και για να μεταφέρω laptop, βιβλία , ρούχα κλπ στη δουλειά μου. Σκυλί μαύρο, ότι καλύτερο. Δεν έχει χάσει ούτε μια κλωστή.

Ανήκει στις αποκαλούμενες "στρατιωτικές" τσάντες, αλλά υπάρχουν πολλά μοντέλα και μαύρες, σε κάθε περίπτωση τη συστήνω.

Τώρα αν θέλεις κάτι περισσότερο πουλμουρ στατους κλπ κλπ και θες οπωδήποτε σακάκια κλπ , δες κάτι από wegner, samsonite κλπ όπως προειπώθηκε.

Image result for pentagon backpack

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις. Από αυτά που είδα να πω την αλήθεια μου άρεσαν τα Samsonite, Osprey και Wenger. Θα ψάξω συγκεκριμένα μοντέλα και θα καταλήξω κάπου.

Επεξ/σία από Arwindan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και ολοι λενε τι εχουν να πω και εγω ότι ενα απο αυτα που εχω ειναι αυτο:

https://uk.knomo.com/products/harpsden-waterproof-laptop-backpack-44-403-gry

Το εχω σε κόκκινο βέβαια το οποίο δεν σου το προτείνω αν δεν νιωθεις σίγουρος με τον εαυτό σου 😛

 

Τα θετικα είναι ότι είναι πληρως αδιάβροχο (τρωω πολυ βροχη) 

και ευρύχωρο, ενω δεν του φαίνεται χωραει μια αλλαξια ρουχα μαζι με παπούτσια. 

Αυτη τη στιγμή που μιλαμε εχω μεσα, ultrabook (5ετιας ωραιο παχυ), το φορτιστη του, ενα ζευγάρι σνικερς, ενα μακρυμανικο, ενα λεπτό μπουφανακι, ενα νερό, πορτοφολια, διαβατήριο κτλ και ενω εχει ακομα χωρο δεν δειχνει bulky. 

Σε αλλα site εχει πιο χαμηλη τιμη, εγω το αγορασα 60ευρω.

 

ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ BACKUP ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΙΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ. 

Καλες αγορές. 

Επεξ/σία από Talepwros
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Talepwros είπε

Το εχω σε κόκκινο βέβαια το οποίο δεν σου το προτείνω αν δεν νιωθεις σίγουρος με τον εαυτό σου 😛

Νομίζω θα προσπεράσω :P

6 λεπτά πριν, Talepwros είπε

ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ BACKUP ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΙΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.

Σωστό και αυτό. Θέλω να καταλήξω σε 2-3 πρώτα και μετά να δω που και αν μπορώ να τα δω από κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Arwindan είπε

 

Σωστό και αυτό. Θέλω να καταλήξω σε 2-3 πρώτα και μετά να δω που και αν μπορώ να τα δω από κοντά.

και καλα θα κάνεις γιατι μερικα ειναι τοσο ογκωδη που ενα λαπτοπ έχεις μεσα και ειναι λες και πας εκστρατεία. Λες και το backpack φορεσε εναν άνθρωπο. 

Επεξ/σία από Talepwros
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εμένα με επίσημο ντύσιμο (κοστούμι δηλαδή) δεν μου αρέσει καθόλου το backpack.

Πήρα την Tumi Alpha 3. Γίνεται τεράστια με τα expansions ανοιχτά. 

 

https://www.tumi.com/p/expandable-organizer-laptop-brief-01173051041/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ποιότητα ξεχωρίζουν και οι Thule: https://www.skroutz.gr/c/92/tsantes-laptop/m/6034/Thule/f/382569/Backpack.html?from=catspan&o=thule+backpack

Δεν ξέρω βέβαια πόσο ταιριάζουν με το outfit που έχεις. (Μην ξεχνάμε τον Τσακαλώτο που πήγαινε στας Ευρώπας με εκείνο το άθλιο κόκκινο backpack).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, cb_papi είπε

 Εμένα με επίσημο ντύσιμο (κοστούμι δηλαδή) δεν μου αρέσει καθόλου το backpack.

Πήρα την Tumi Alpha 3. Γίνεται τεράστια με τα expansions ανοιχτά. 

https://www.tumi.com/p/expandable-organizer-laptop-brief-01173051041/

Ευχαριστώ αλλά νομίζω είναι λίγο εκτός του Budget μου. 

1 λεπτό πριν, tasanton είπε

Από ποιότητα ξεχωρίζουν και οι Thule: https://www.skroutz.gr/c/92/tsantes-laptop/m/6034/Thule/f/382569/Backpack.html?from=catspan&o=thule+backpack

Δεν ξέρω βέβαια πόσο ταιριάζουν με το outfit που έχεις. (Μην ξεχνάμε τον Τσακαλώτο που πήγαινε στας Ευρώπας με εκείνο το άθλιο κόκκινο backpack).

Τις έχω δει και αυτές αλλά όντως είναι λίγο πιο "αθλητικές" από ότι θα ήθελα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ειναι η τσάντα για τα πάντα από γραφείο μέχρι ορειβασία και αντέχει Go Ruck , επίσης έχω αγοράσει και από εδώ  Brenthaven  (μια περίοδο ήταν top στο site της apple στην αμερική ), τέλειο εσωτερικό εξωτερικό feeling, και τα παιδιά πιο πάνω λένε τα προφανή, samsonite και wenger είναι για μια ζωή. Τώρα εάν θες κάτι πιο futuristico βλέπεις και από IncaseTimbuk  ή κάτι σε πιο premium πας σε Piquardo (θα βρεις και πολυ πιο φθηνα αν ψάξεις) ή Porsche Design( φοριέται πολύ αυτή)  η και κάτι πολύ ιδιαίτερο με μια από της κορυφαίες της North Face Ka-Ban

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, C(r)y είπε

Μία ειναι η τσάντα για τα πάντα από γραφείο μέχρι ορειβασία και αντέχει Go Ruck , επίσης έχω αγοράσει και από εδώ  Brenthaven  (μια περίοδο ήταν top στο site της apple στην αμερική ), τέλειο εσωτερικό εξωτερικό feeling, και τα παιδιά πιο πάνω λένε τα προφανή, samsonite και wenger είναι για μια ζωή. Τώρα εάν θες κάτι πιο futuristico βλέπεις και από IncaseTimbuk  ή κάτι σε πιο premium πας σε Piquardo (θα βρεις και πολυ πιο φθηνα αν ψάξεις) ή Porsche Design( φοριέται πολύ αυτή)  η και κάτι πολύ ιδιαίτερο με μια από της κορυφαίες της North Face Ka-Ban

Ενδιαφέρουσες προτάσεις αλλά εκτός  budget. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...