Προς το περιεχόμενο

Sapphire VGA Radeon RX 5700 XT 8G Nitro+ 429,90 ευρώ @Plaisio (ΤΕΛΟΣ)


DsLmAnIaC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Πω πω κουκλάρα η άτιμη! :D 

 

3 ώρες πριν, johnmt2 είπε

Αν είναι βράδυ είναι ακόμη ποιο όμορφη! 😋

Με τα φώτα αναμμένα άλλα σε όχι καλή ανάλυση.

 

5700_Nitro.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panosp1 είπε

Με τα φώτα αναμμένα άλλα σε όχι καλή ανάλυση.

5700_Nitro.jpg

Τσίρκο. Κατέβασα το trixx να φτιάξω τον φωτισμό πριν κατεβάσω drivers. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αν λέω κάτι άσχετο αλλά γιατί κάποιος να δώσει 450€ για κάρτα γραφικών; Επειδή τόσο τις κοστολογούν λόγω mining; Γιατί όχι μια 580 στα 200; Με 450 παίρνεις PlayStation 5 τα Χριστούγεννα που θα σου παίζει games για 10 χρόνια. Κάτι έχει χαλάσει στο βασίλειο τον καρτών γραφικών...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, PaNtErAz είπε

Συγνωμη αν λέω κάτι άσχετο αλλά γιατί κάποιος να δώσει 450€ για κάρτα γραφικών; Επειδή τόσο τις κοστολογούν λόγω mining; Γιατί όχι μια 580 στα 200; Με 450 παίρνεις PlayStation 5 τα Χριστούγεννα που θα σου παίζει games για 10 χρόνια. Κάτι έχει χαλάσει στο βασίλειο τον καρτών γραφικών...

Όσο αφορά το παρών νήμα δεν έχει σχέση το mining κανείς δεν αγόρασε ή θα αγοράσει τετοια κάρτα για mining ειναι καθαρά για παιχνίδια και καινούργιας γενιάς , επίσης η συγκεκριμένη προσφορά που έβγαλε το κατάστημα ηταν απο τις καλύτερες στην ευρώπη θαρώ να πω μιας και ειναι ολοκαίνουργια και κορυφαία κάρτα για gaming και μιλάμε για καινούργιο προιόν.

Όσο αφορά το playstation που λές ο καθένας επιλέγει που θα παίξει τα παιχνίδια του αλλος επιλέγει το gaming στα pc αλλος στις κονσόλες και αλλος θα επενδύσει στον υπολογιστή του διότι ο υπολογιστής δεν ειναι μονο για παιχνίδια.

Επειδή μαλλον δεν ασχολείσαι ενδελεχώς με τις κάρτες γραφικών οσο αφορά τα pc ή και το hardware πρέπει να δεις γενικά πως ειναι οι τιμές σε συγκεκριμένα μοντέλα σε nvdia και amd τι προσφέρει η κάθε μια κτλπ , γενικά αυτο που λές οτι κατι έχει χαλάσει στο βασίλειο ειναι γενικό θέμα για τις κάρτες και συζήτηση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PaNtErAz είπε

Συγνωμη αν λέω κάτι άσχετο αλλά γιατί κάποιος να δώσει 450€ για κάρτα γραφικών; Επειδή τόσο τις κοστολογούν λόγω mining; Γιατί όχι μια 580 στα 200; Με 450 παίρνεις PlayStation 5 τα Χριστούγεννα που θα σου παίζει games για 10 χρόνια. Κάτι έχει χαλάσει στο βασίλειο τον καρτών γραφικών...

1. Δε θα σου παίζει 10 χρόνια 

2. Το θέμα δεν είναι να σου παίζει, αλλά πως θα σου παίζει. 

3. Η ερώτηση γιατί να δώσεις *430 για και όχι 200 ευρώ για gpu είναι ανόητη. 

4. Το pc vs console gaming έχει αναλυθεί πολλάκις, δε θα το κάνουμε εδώ που είναι κι off topic. 

5. Κάποιοι eventually θα πάρουμε ΚΑΙ ps5. 

6. Οι τιμές των gpu όντως έχουν ξεφύγει κάπως. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/10/2019 στις 11:03 ΜΜ, DsLmAnIaC είπε

Μην το παλεύεις άλλο. Αφού από το Πλαίσιο είπαν θα μας καλύψουν, είμαστε εντάξει.

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία, δήλωσαν άγνοια για το promo. Άλλα είπανε σε εσένα άλλα σε εμένα. Άντε βγάλε άκρη.

Επεξ/σία από Ookami999
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Ookami999 είπε

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία, δήλωσαν άγνοια για το promo. Αλλά είπανε σε εσένα αλλά σε εμένα. Άντε βγάλε άκρη.

Εμένα στο κατάστημα δήλωσαν επιδεικτικά άγνοια (ο τύπος έλεγε είναι μέσα στο κουτί ο κωδικός) και με παρέπεμψε στο τηλεφωνικό.

Στο τηλεφωνικό ο πιτσιρικάς (που φάνηκε να καταλαβαίνει όταν του είπα AMD, promotion, κωδικός παιχνιδιού) μου απάντησε γενικά μόνο για το Game Pass, ότι τους κωδικούς θα τους στείλουν με email και ότι επειδή είναι ξεχωριστό τμήμα που ασχολείται με αυτά το κάνουν με "προτεραιότητα". Δηλαδή, μόλις έρθει η σειρά σου θα στο στείλουν.

Το μόνο σχόλιο μου είναι ότι στην σελίδα του Πλαισίου η παραγγελία φαίνεται ακόμα σε "Βρίσκεται στο κατάστημα" και όχι ολοκληρώθηκε οπότε υποψιάζομαι ότι αυτό το τμήμα που ασχολείται με τα προμοσιον δεν θα κάνει κάτι εφόσον δεν φαίνεται ολοκληρωμένη η παραγγελία....

 

edit: μετά από τηλέφωνο και μετά από 3-4 "σας συνδέω με τον υπεύθυνο" μου στείλανε κωδικό amd rewards...Τι είναι δεν ξέρω και δεν λέει, θα το δω όταν γυρίσω σπίτι...

Επεξ/σία από panosp1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panosp1 είπε

Εμένα στο κατάστημα δήλωσαν επιδεικτικά άγνοια (ο τύπος έλεγε είναι μέσα στο κουτί ο κωδικός) και με παρέπεμψε στο τηλεφωνικό.

Στο τηλεφωνικό ο πιτσιρικάς (που φάνηκε να καταλαβαίνει όταν του είπα AMD, promotion, κωδικός παιχνιδιού) μου απάντησε γενικά μόνο για το Game Pass, ότι τους κωδικούς θα τους στείλουν με email και ότι επειδή είναι ξεχωριστό τμήμα που ασχολείται με αυτά το κάνουν με "προτεραιότητα". Δηλαδή, μόλις έρθει η σειρά σου θα στο στείλουν.

Το μόνο σχόλιο μου είναι ότι στην σελίδα του Πλαισίου η παραγγελία φαίνεται ακόμα σε "Βρίσκεται στο κατάστημα" και όχι ολοκληρώθηκε οπότε υποψιάζομαι ότι αυτό το τμήμα που ασχολείται με τα προμοσιον δεν θα κάνει κάτι εφόσον δεν φαίνεται ολοκληρωμένη η παραγγελία....

edit: μετά από τηλέφωνο και μετά από 3-4 "σας συνδέω με τον υπεύθυνο" μου στείλανε κωδικό amd rewards...Τι είναι δεν ξέρω και δεν λέει, θα το δω όταν γυρίσω σπίτι...

Κάπως έτσι με "πετούσαν" και εμένα από υπεύθυνο σε υπεύθυνο. Ο κωδικός που σου έστειλαν εικάζω θα είναι για game pass σαν αυτόν που μου έστειλαν και σε εμένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...