Προς το περιεχόμενο

Η Huawei έχει πουλήσει ήδη πάνω από 1 εκατομμύριο συσκευές Mate 30


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Deadpool 1 είπε

Όσο για το λινκ που έβαλες δεν ξέρω κατά πόσο ειναι έγκυρο γιατί το P30 pro κυκλοφόρησε τον Μάρτιο 2019 και πούλησε 17.000.000 σε 4 μήνες αλλά δεν το βλέπω στη λίστα.Σε 62 μέρες πούλησε 10.000.000 συσκευές 

 

Χωρίς να θέλω να μπω στην μέση, έχω την αίσθηση ότι οι 17Μ συσκευές αναφέρονταν σε όλη την σειρά P30 (3 σε σύνολο συσκευές, lite, κανονική και Pro) γι αυτό και δεν το βλέπεις στην λίστα.

https://www.slashgear.com/huawei-p30-sales-claimed-to-have-reached-10-million-faster-than-p20-27582048/

Επεξ/σία από KostasKri
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντελως φιλικα....

αναρρωτιεμαι για οσους απο εσας επιλεγετε κινητο πανω απο 200 300 ευρω για την καμερα....καταλαβαινετε ουσιαστικη διαφορα στις φωτογραφιες σας? αξιζουν τοσα χρηματα για τη φωτογραφικη ? εγω με p9lite ειμαι μια χαρα παντως....δε ξερω ποσο καλυτερες φωτο χρειαζομαι.... ξαναλεω, φιλικα και οχι flame.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Suzumebachi είπε

εντελως φιλικα....

αναρρωτιεμαι για οσους απο εσας επιλεγετε κινητο πανω απο 200 300 ευρω για την καμερα....καταλαβαινετε ουσιαστικη διαφορα στις φωτογραφιες σας? αξιζουν τοσα χρηματα για τη φωτογραφικη ? εγω με p9lite ειμαι μια χαρα παντως....δε ξερω ποσο καλυτερες φωτο χρειαζομαι.... ξαναλεω, φιλικα και οχι flame.

Ολο το πακετο πληρωνεις αγαπητε και οχι μονο την καμερα.

Φιλικα παντα αλλα το βλεπω συνεχεια αυτο το σχολιο και δεν βγαζει ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ολο το πακετο πληρωνεις αγαπητε και οχι μονο την καμερα.

Φιλικα παντα αλλα το βλεπω συνεχεια αυτο το σχολιο και δεν βγαζει ακρη.

Μα διευκρινιζω οτι μιλαω για αυτους που λενε "θα το παρω για την καμερα". Οποτε δε πολυκοιταζουν τα υπολοιπα...
Δε μιλησα για την αξια του κινητου συνολικα(αν και εκει εχω ενσταση , δε νομιζω οτι καποιος χρειαζεται κινητο 1000 ευρω...η να το θεσω αλλιως....με 300 ευρω καλυπτεις ολες τις αναγκες.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Suzumebachi είπε

εντελως φιλικα....

αναρρωτιεμαι για οσους απο εσας επιλεγετε κινητο πανω απο 200 300 ευρω για την καμερα....καταλαβαινετε ουσιαστικη διαφορα στις φωτογραφιες σας? αξιζουν τοσα χρηματα για τη φωτογραφικη ? εγω με p9lite ειμαι μια χαρα παντως....δε ξερω ποσο καλυτερες φωτο χρειαζομαι.... ξαναλεω, φιλικα και οχι flame.

Στο κομμάτι της κάμερας στα κινητά, όλα γίνονται για τις βραδυνές φωτό (το θόρυβο στα υψηλά iso) και το post processing. Δεν ξέρω αν γνωρίζεις από φωτογραφικές γενικά (dslr ή mirrorless), αλλά και εκεί το ίδιο γίνεται. Την ημέρα και σε ιδανικό φως, ακόμα και παλιά κινητά βγάζουν πολύ καλές φωτογραφίες. Η διαφορά είναι όταν δεν υπάρχει φως ή όταν πρέπει να αναλάβει το post processing για τονικά λάθη. Προφανώς οι γνώστες της φωτογραφίας θα βγάλουν ένα εξαιρετικό καρέ και με 5χρονών κινητό αφού θα ξέρουν πως να φωτίσουν το κάδρο τους.

Επεξ/σία από gthe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Deadpool 1 είπε

Δεν μας αναλύσες τη θεωρεία σου για τους Κινέζους για το ότι δεν έχουν χρήματα να αγοράσουν ακριβές συσκευές 

Καταλαβαίνεις βέβαια ότι το δικό μου σχόλιο που παρέθεσες δεν έχει καμία σχέση με την ανοησία που έγραψες μόνο και μόνο για να ξεκινήσεις flame. 

Αντε άνοιξε κάνα ακάουντ ακόμα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gthe είπε

Στο κομμάτι της κάμερας στα κινητά, όλα γίνονται για τις βραδυνές φωτό (το θόρυβο στα υψηλά iso) και το post processing. Δεν ξέρω αν γνωρίζεις από φωτογραφικές γενικά (dslr ή mirrorless), αλλά και εκεί το ίδιο γίνεται. Την ημέρα και σε ιδανικό φως, ακόμα και παλιά κινητά βγάζουν πολύ καλές φωτογραφίες. Η διαφορά είναι όταν δεν υπάρχει φως ή όταν πρέπει να αναλάβει το post processing για τονικά λάθη.

Οχι δε γνωριζω πολλα και αντιλαμβανομαι οτι κατι τετοιο θα ηταν ο λογος ...το ερωτημα ειναι .... ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ  ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ καποιος μια τετοια ποιοτητα καμερας ωστε να επιλεξει να δωσει τοσα χρηματα ωστε να βγαλει....φωτογραφιες το βραδυ? Dont get me wrong, ας παρει οποιος θελει ο,τι θελει...αλλα εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι και πολλοι που ξερουν τι αγοραζουν....απλα βλεπουν αριθμους (megapixel etc) και ενθουσιαζονται...και καταληγουν να μη χρησιμοποιουν ολα αυτα που αναφερεις(ρυθμισεις δηλαδη) με αποτελεσμα να μην εκμεταλευονται στο 100% αυτο που αγορασαν για το λογο που το αγορασαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Suzumebachi είπε

Οχι δε γνωριζω πολλα και αντιλαμβανομαι οτι κατι τετοιο θα ηταν ο λογος ...το ερωτημα ειναι .... ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ  ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ καποιος μια τετοια ποιοτητα καμερας ωστε να επιλεξει να δωσει τοσα χρηματα ωστε να βγαλει....φωτογραφιες το βραδυ? Dont get me wrong, ας παρει οποιος θελει ο,τι θελει...αλλα εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι και πολλοι που ξερουν τι αγοραζουν....απλα βλεπουν αριθμους (megapixel etc) και ενθουσιαζονται...και καταληγουν να μη χρησιμοποιουν ολα αυτα που αναφερεις(ρυθμισεις δηλαδη) με αποτελεσμα να μην εκμεταλευονται στο 100% αυτο που αγορασαν για το λογο που το αγορασαν...

Ο καθένας κάνει ο,τι θέλει, γενικά συμπεράσματα τύπου χρειαζεται/δε χρειάζεται, Δεν μπορείς να βγάλεις για κανέναν. 

Να στο πω αλλιώς. Γνωστοί μου πήγαν και αγόρασαν kia picanto. Προφανώς τους καλύπτει τις ανάγκες μετακίνησης. Εγώ δε θα έμπαινα ΚΑΝ σε αντιπροσωπεία της KIA. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Ο καθένας κάνει ο,τι θέλει, γενικά συμπεράσματα τύπου χρειαζεται/δε χρειάζεται, Δεν μπορείς να βγάλεις για κανέναν. 

Να στο πω αλλιώς. Γνωστοί μου πήγαν και αγόρασαν kia picanto. Προφανώς τους καλύπτει τις ανάγκες μετακίνησης. Εγώ δε θα έμπαινα ΚΑΝ σε αντιπροσωπεία της KIA. 

Μμμ δε ξερω αν η αναλογια ειναι η ιδια...αλλα touche.

Να στο πω εγω αλλιως.... πριν χτισω το pc μου ειπα ΘΑ ΒΑΛΩ ι7.... ξερεις να ειναι ΓΡΗΓΟΡΟΣ(γληγοροσ)...ευτυχως μιλησα με μελος απο εδω μεσα και τωρα φιλο....και εκανα τη δουλεια μου με τον i3 6100 και ΓΛΥΤΩΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ...

Παραδειγμα νο2: οταν αγορασα το αυτοκινητο μου(vw golf) ειχα την επιλογη να παρω με 122 αλογα, με 140 και με 170. δοκιμαζοντας και τα 3, η διαφορα θα ηταν ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΗ στην αποδοση/χρηστικοτητα σε σχεση με τα χρηματα(το να φτασω κατι δευτερολεπτα πιο γρηγορα τα 100 για καποιες χιλιαδες ευρω δηλαδη...στους ελληνικους δρομους) .,...οποτε πηρα τα 122....και κανω και παρακανω την οδηγηση που θελω....
 

Επεξ/σία από Suzumebachi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, margaritagr είπε

 

Να στο πω αλλιώς. Γνωστοί μου πήγαν και αγόρασαν kia picanto. Προφανώς τους καλύπτει τις ανάγκες μετακίνησης. Εγώ δε θα έμπαινα ΚΑΝ σε αντιπροσωπεία της KIA. 

Εγώ από την άλλη δεν φωτογραφίζω καν με κινητό. Μόνο αντί για scanner το χρησιμοποιώ. Προφανώς κάποιους τους καλύπτει τις ανάγκες απλής απεικόνισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, stafaf είπε

Καταλαβαίνεις βέβαια ότι το δικό μου σχόλιο που παρέθεσες δεν έχει καμία σχέση με την ανοησία που έγραψες μόνο και μόνο για να ξεκινήσεις flame. 

Αντε άνοιξε κάνα ακάουντ ακόμα. 

Εσυ έλεγες ότι δεν μπορούν να αγοράσουν μια συσκευή 700Ε.κανενα flame απλά απαντάω στο σχόλιο σου.το ποιος γράφει ανοησίες φαίνεται

Επεξ/σία από Deadpool 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Εσυ έλεγες ότι δεν μπορούν να αγοράσουν μια συσκευή 700Ε.κανενα flame απλά απαντάω στο σχόλιο σου.το ποιος γράφει ανοησίες φαίνεται

Μπορούν ... 1 εκ. στο 1,2 δις. 

Σου φαίνονται πολλοί; 

Για πες. 

Αν πουλούσε στην Ελλάδα πόσοι θα ήταν; 1000;

Συνέχισε την ανοησία τώρα με την αποτυχία της χρονιάς. 

Επεξ/σία από stafaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, stafaf είπε

Μπορούν ... 1 εκ. στο 1,2 δις. 

Σου φαίνονται πολλοί; 

Για πες. 

Αν πουλούσε στην Ελλάδα πόσοι θα ήταν; 1000;

Συνέχισε την ανοησία τώρα με την αποτυχία της χρονιάς. 

Μάλλον κάτι δεν κατάλαβες

1.000.000 σε 3 ώρες.Υπάρχει και συνέχεια. 

Στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...