Προς το περιεχόμενο

Κάθισμα αυτοκινήτου για μωρό 1 έτους


mynam3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, nemesiskp είπε

Το κάθισμα ή το μωρό εννοείς; Το κάθισμα είναι γενικά βαρύ και ογκώδες δεν είναι για μέσα έξω στο αμάξι. Το βάζεις και το αφήνεις εκεί.

Το κάθισμα εννοώ, γιατί στην αρχή θα χρειαστεί να το τραμπάρω στα αυτοκίνητα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είναι απαγορευτικό, αλλά όπως σου είπα είναι βαρύ και ογκώδες. Κυρίως ο όγκος δυσκολεύει όχι το βάρος του. Με το Ibiza ίσως δυσκολευτείς με το άλλο πιστεύω θα είσαι οκ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nemesiskp είπε

Δεν είναι απαγορευτικό, αλλά όπως σου είπα είναι βαρύ και ογκώδες. Κυρίως ο όγκος δυσκολεύει όχι το βάρος του. Με το Ibiza ίσως δυσκολευτείς με το άλλο πιστεύω θα είσαι οκ. 

Thanks ίσως δω κάποιο άλλο τότε 

Αφου βέβαια πρώτα σιγουρεψω ότι το Ibiza δεν έχει isofix, δεν έχω πάει ακόμα να δω , προσπαθώ να διατηρήσω τις όποιες ελπίδες 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω δεν έχει το mk2. Νομίζω ε. 

Γενικά όταν έψαχνα όλα σε αυτόν τον όγκο παίζουν, μην περιμένεις να βρεις κάνα μικρούλη άνετο. Τουλάχιστον σε σοβαρές μάρκες britax, cybex, joei, besafe κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Thanks ίσως δω κάποιο άλλο τότε 

Αφου βέβαια πρώτα σιγουρεψω ότι το Ibiza δεν έχει isofix, δεν έχω πάει ακόμα να δω , προσπαθώ να διατηρήσω τις όποιες ελπίδες 😄

Εγώ φαντάσου, άλλαξα αυτοκίνητο για αυτόν τον λόγο (ή μάλλον για την ακρίβεια, ένας από τους λόγους ήταν και αυτός - χαιρέτησα το jimny) 😂

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MauroPaltoudias είπε

Εγώ φαντάσου, άλλαξα αυτοκίνητο για αυτόν τον λόγο (ή μάλλον για την ακρίβεια, ένας από τους λόγους ήταν και αυτός - χαιρέτησα το jimny) 😂

Το πρόγραμμα επενδύσεων για οχήματα έκλεισε για φέτος, πήρα μηχανή ένα μήνα πριν γεννηθεί ο μπέμπης, η σύζυγος γυρνάει του χρόνου στη δουλειά οπότε δεν υπήρχε λόγος για αλλαγή οχήματος 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά ορκίζομαι στα Cybex. Είχα όταν ήτανε μικρακι το cloud Z, και μετα πηρα 2 Sirona. Τα sirona μεταχειρισμενα παρεπιπτοντως και τα 2, το cloud Z καινούργιο (ψαρωμένος πατέρας). Ο λόγος που πήγα Sirona είναι επειδή ήθελα να πάρω Reboarded που να μπορεί μετά να γυρίσει και να κοιτάει μπροστά, δεν ήθελα 14 μηνών να τον βάλω να κοιτάω μπροστά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έχει και το Ibiza isofix, οπότε μάλλον θα πάρω το Joei για 0-25, αφού από ότι είδα είναι απλούστατο να το εναλλάσσεις μεταξύ των δυο αμαξιών 

https://www.skroutz.gr/s/12710390/Joie-Stages-Isofix-Pavement-Grey.html

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Τελικά έχει και το Ibiza isofix, οπότε μάλλον θα πάρω το Joei για 0-25, αφού από ότι είδα είναι απλούστατο να το εναλλάσσεις μεταξύ των δυο αμαξιών 

https://www.skroutz.gr/s/12710390/Joie-Stages-Isofix-Pavement-Grey.html

 

Βρε απλούστατο είναι, το θέμα είναι ο όγκος του μετακινούμενου καθίσματος, όπως σωστά προανέφερε και κάποιος άλλος χρήστης παραπάνω. Ό, τι και να σου πούμε βέβαια, θα το καταλάβεις στην πορεία.

Για την ιστορία, αυτό είχαμε πάρει εμείς :

https://www.skroutz.gr/s/18204618/Inglesina-Keplero-360-i-Size-Grey.html?from=catspan#specs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδη ψαχνω και εγω για μωρο απο 9μηνων + σκεφτομαι να παρω το 

https://www.skroutz.gr/s/12710390/Joie-Stages-Isofix-Pavement-Grey.html

Καποια αλλη προταση?

Με ενδιαφερει να ειναι isofix, και προς τις 2 κατευθηνσεις (καποια οταν κοιτανε προς τα πισω δενονται με ζωνη που δεν βολευει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα πριν μερικές μέρες 

Πολυ καλή ποιότητα, πανεύκολο στην τοποθέτηση ΑΛΛΑ η ανάκλιση που δείχνουν στις φωτογραφίες να ξέρεις ότι δεν είναι αυτή που φαίνεται 

Ναι μεν ο μικρός στηρίζεται σωστά (ο δικός μου είναι 45 ημερών, περίπου πέντε κιλά), αλλά θα προτιμούσα να είναι πιο «ξάπλα»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
54 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Ανάμεσα σε joie every stages FX(330€) και joie bold(250€) ποιο να επιλέξω;

9 μηνών ο μπόμπιρας και ίσα που χωράει στο αυγουλάκι.

To bold φαίνεται να είναι μόνο forward facing, μην το σκεφτείς καν να τον βάλεις να κοιτάει μπροστά πριν τα 2 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, mezger said:

To bold φαίνεται να είναι μόνο forward facing, μην το σκεφτείς καν να τον βάλεις να κοιτάει μπροστά πριν τα 2 χρόνια.

Για το fx πηγαίνω αλλά είδα και το bold σήμερα και είπα μπας και....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...