Προς το περιεχόμενο

LG ULTRAWIDE ΟΘΟΝΗ LG 29WK500-P 29 MEDIA MARKT €159 [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


qwerty99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξαναμπήκε από τα Media Markt στα 159 ευρώ (το παλιότερο νήμα είναι κλειδωμένο)

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_lg-29-wk500-p-29-inch-ultrawide-full-hd-ips-monitor-srgb-full-spectrum-1216977.html

 

Στο skroutz από 184.

https://www.skroutz.gr/s/14899890/LG-29WK500-P.html

 

Για όποιον δεν πρόλαβε την προηγούμενη φορά...

 

 

Επεξ/σία από qwerty99
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Πολύ καλή επιλογή οθόνης σε αυτά τα χρήματα.

Έχω μια LG 29UM59-P που είναι παλιότερο μοντέλο αλλά ουσιαστικά ολόιδια χαρακτηριστικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως δείχνει έτσι "παίζουν" σ αυτό το νούμερο οι αλυσίδες (αν και πλέον είναι ίδιο όμιλο)

https://www.public.gr/product/perifereiaka/othones-kai-aksesoyar/monitors/othoni-ypologisti-29-lg-29wk500-p-led-full-hd-ultrawide/prod9020621pp/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

Ποια είναι εμπειρία σάς με το ultrawide?  Ενοχλητικό πχ στα games?

Κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει γυρισμος αν δοκιμάσεις  ultrawide είτε για gaming είτε για δουλειά ( φύλλα Excel, browsing και γενικά multitasking) . Δεν βλέπω όμως πολλά νέα μοντέλα να κυκλοφορούν γεγονός που με προβληματίζει όσο αφορά την αποδοχή του από το αγοραστικό κοινό

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

Ποια είναι εμπειρία σάς με το ultrawide?  Ενοχλητικό πχ στα games?

 Το πιο ξεκούραστο από όλα είναι για τα μάτια σου γιατί καλύπτει χωρίς προσπάθεια το οπτικό σου πεδίο ενώ στις 16:9 κοιτάζεις και λίγο πάνω ας πούμε. 

Απλά αξίζει πολύ περισσότερο για όλες τις χρήσεις. 

Απλά είναι και θέμα γούστου, κάποιοι απλά δεν το αντέχουν. 

Επεξ/σία από DsLmAnIaC
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή Εάν είναι η Ολόιδια που είχε μπει από το Πλαίσιο την προηγούμενη φορά δεν έχει displayport με αποτέλεσμα να υπάρχουν ασυμβατότητες και να μη σηκώνει την 2k αναλυση  ..

εγώ αναγκάστηκα να τη γυρίσω πίσω και να πάρω το παλιότερο μοντέλο που είχε displayport για να παίξει με  το Mac mini μου

Και άντε το πλαίσιο μου έκανε το χατίρι και τη δέχτηκε πίσω αλλά με το Media Markt δεν το  έχω και πολλή εκτίμηση στις επιστροφές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, godjet είπε

Προσοχή Εάν είναι η Ολόιδια που είχε μπει από το Πλαίσιο την προηγούμενη φορά δεν έχει displayport με αποτέλεσμα να υπάρχουν ασυμβατότητες και να μη σηκώνει την 2k αναλυση  ..

εγώ αναγκάστηκα να τη γυρίσω πίσω και να πάρω το παλιότερο μοντέλο που είχε displayport για να παίξει με  το Mac mini μου

Και άντε το πλαίσιο μου έκανε το χατίρι και τη δέχτηκε πίσω αλλά με το Media Markt δεν το  έχω και πολλή εκτίμηση στις επιστροφές 

To media παίρνει πίσω τα πάντα... Έχω δοκιμάσει πολλές φορές. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, godjet είπε

Προσοχή Εάν είναι η Ολόιδια που είχε μπει από το Πλαίσιο την προηγούμενη φορά δεν έχει displayport με αποτέλεσμα να υπάρχουν ασυμβατότητες και να μη σηκώνει την 2k αναλυση  ..

εγώ αναγκάστηκα να τη γυρίσω πίσω και να πάρω το παλιότερο μοντέλο που είχε displayport για να παίξει με  το Mac mini μου

Και άντε το πλαίσιο μου έκανε το χατίρι και τη δέχτηκε πίσω αλλά με το Media Markt δεν το  έχω και πολλή εκτίμηση στις επιστροφές 

Απορώ... Όμως!

https://en.wikipedia.org/wiki/2K_resolution

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοίτα τα mac είναι ιδιοτροπα ..

Σε μενα το mac mini 2012 δεν εβλεπε με τίποτα ανάλυση πάνω από 1920 1080 από hdmi ακόμα και μετά από αντάπτορα με  upscaling που αγορασα ... το αποτέλεσμα ήταν να τα δείχνει όλα πατημένα και φρικτά

μόλις πήρα την καινούργια οθόνη Με displayport έπαιξε με τη μία .

Είμαι σίγουρος ότι σε ένα PC με μία μοντέρνα κάρτα γραφικών Δεν θα υπάρχει το ίδιο πρόβλημα πάντως

54 λεπτά πριν, vairass είπε

To media παίρνει πίσω τα πάντα... Έχω δοκιμάσει πολλές φορές. 

Εγώ τους πήγα πίσω ένα φουρνάκι 2 ημερών που είχε προβληματικό διακόπτη και σχεδόν έκανα φασαρία για να το πάρουν πίσω

Επεξ/σία από godjet
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...