Προς το περιεχόμενο

LG ULTRAWIDE ΟΘΟΝΗ LG 29WK500-P 29 MEDIA MARKT €159 [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


qwerty99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Καλησπερα! Σκεφτομαι να αγορασω την 29αρα ultra wide που εβγαλε σε προσφορα η media markt.. τί καλωδια χρειαζομαι για να συνδεσω αυτην και την παλια μου 24 αρα μαζι στο pc μου; να τονισω οτι η 29αρα ειναι 2κ ενω η 24αρα μου ειναι 1080 p, θα υπάρχει θεμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, silenoz66 είπε

Παιδιά SOS γιατί είναι έτοιμος να την παραγγείλει ο ξάδερφος μου.εαν δεν έχει DP είναι δυνατόν να νην παίζει την ανάλυση που αναγράφει??

Η ανάλυση είναι 2560 x 1080 pixels.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 ώρες πριν, PantelisKapa είπε

 να τονισω οτι η 29αρα ειναι 2κ ενω η 24αρα μου ειναι 1080 p, θα υπάρχει θεμα;

1920x1080 ειναι η παλια σου 24αρα,  2560x1080 ειναι η 29αρα ultra wide του θεματος - μικροτερη  πυκνότητα πιξελ θα εχεις με του θεματος. Απλα θα εχεις μεγαλυτερη οθονη στο "πλατος".

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, matrixxx είπε

1920x1080 ειναι η παλια σου 24αρα,  2560x1080 ειναι η 29αρα ultra wide του θεματος - μικροτερη πυκνότητα πιξελ θα εχεις με του θεματος. Απλα θα εχεις μεγαλυτερη οθονη στο "πλατος".

Η 24αρα θα ειναι ας πουμε σαν δευτερο μονιτορ (ηταν τηλεοραση βασικα και την εκανα οθονη υπολογιστη).. θα ειναι καπου στην ακρη για να βλεπω κανα βιντεακι στο youtube οσο θα παιζω παραλληλα στην 29αρα.. θα υπάρχει θεμα; ή απλα η μια θα δειχνει 2κ και η αλλη 1080π; αν ειναι ετσι δεν υπαρχει θεμα. Απλα τί καλωδια θα χρειαστω να τα συνδεσω και τα 2 μεταξυ τους και στο pc; ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, vairass είπε

To media παίρνει πίσω τα πάντα... Έχω δοκιμάσει πολλές φορές. 

Αστειεύεσαι βέβαια... θα μπορούσα να σου διηγηθώ δεκάδες ιστορίες τρόμου με το MM... δικές μου, φίλων και γνωστών, αγνώστων u name it

μία φορά με εκνεύρισαν τόσο πολύ (200% παράνομοι και δικό τους λάθος) που στην κυριολεξία παραλίγο να παίξω μπουνιές με το security

Επεξ/σία από Alex_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, silenoz66 είπε

Ποια είναι εμπειρία σάς με το ultrawide?  Ενοχλητικό πχ στα games?

Αντιθετως. Αν δοκιμάσεις δύσκολα θα ξανά γυρίσεις στο 16:9. Τα πάντα είναι καλύτερα. Αναλυτικά έχουμε γράψει στο θέμα των οθονών. 

Αυτή του θέματος από τις καλές budget επιλογές με πολύ καλό ppi χωρίς να θέλει τούμπανη κάρτα για να δώσει τα μέγιστα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αυτή του θέματος από τις καλές budget επιλογές με πολύ καλό ppi χωρίς να θέλει τούμπανη κάρτα για να δώσει τα μέγιστα. 

Τι εννοεις "πολυ καλο ppi"; Για δωσε μας 1-2 εστω μονιτορ με χειροτερο ppi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Τι εννοεις "πολυ καλο ppi"; Για δωσε μας 1-2 εστω μονιτορ με χειροτερο ppi.

Τα 27αρια 1080p που είναι πάρα πολλά πχ έχουν 81ppi. Η συγκεκριμένη πάει στα 96. Το 32αρη 1440p παίζει στα 92. Τα 3440x1440 34αρια πάνε στα 110 αλλά θέλουν βαρβατη κάρτα για να οδηγηθούν. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, godjet είπε

Κοίτα τα mac είναι ιδιοτροπα ..

Σε μενα το mac mini 2012 δεν εβλεπε με τίποτα ανάλυση πάνω από 1920 1080 από hdmi ακόμα και μετά από αντάπτορα με  upscaling που αγορασα ... το αποτέλεσμα ήταν να τα δείχνει όλα πατημένα και φρικτά

μόλις πήρα την καινούργια οθόνη Με displayport έπαιξε με τη μία .

Είμαι σίγουρος ότι σε ένα PC με μία μοντέρνα κάρτα γραφικών Δεν θα υπάρχει το ίδιο πρόβλημα πάντως

Εγώ τους πήγα πίσω ένα φουρνάκι 2 ημερών που είχε προβληματικό διακόπτη και σχεδόν έκανα φασαρία για να το πάρουν πίσω

με προβληματισες και ειχα παρει φορα γιατι και γω 2012 εχω.......ποια οθονη πηρες τελικα????

Επεξ/σία από kostasbm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
43 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τα 27αρια 1080p που είναι πάρα πολλά πχ έχουν 81ppi. Η συγκεκριμένη πάει στα 96. Το 32αρη 1440p παίζει στα 92. Τα 3440x1440 34αρια πάνε στα 110 αλλά θέλουν βαρβατη κάρτα για να οδηγηθούν. 

Επομενως εννοεις οτι ενα 29αρι wide 1080p οπως του θεματος εχει καλυτερο ppi απο ενα 27αρι non wide. Και οχι οτι "αυτη του θεματος εχει πολυ καλο ppi".

Αυτο ειναι σωστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, matrixxx είπε

Επομενως εννοεις οτι ενα 29αρι wide εχει καλυτερο ppi απο ενα 27αρι non wide. Και οχι οτι "αυτη του θεματος εχει πολυ καλο ppi".

Αυτο ειναι σωστο.

Ναι βρε συ δεν συγκρινα με άλλη οθόνη είπα ότι για τα δεδομένα του budget είναι πολύ καλή σε αυτό το κομμάτι. Σίγουρα θα την ξανά βγάλουν στην BF. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasbm είπε

με προβληματισες και ειχα παρει φορα γιατι και γω 2012 εχω.......ποια οθονη πηρες τελικα????


Εβαλα ενα 50ρικο  ακομα και πηρα τελικα αυτην απο πλαισιο LG Monitor 29" 29UM69G ειμαι πολυ ευχαριστημενος !

Displayport καλωδιο σε thunderbolt (mini dp ) tou Mac mini και παιζει αψογα σε αναλυση 2Κ.

μεγαλο πλεονεκτημα se logic kai final cut 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alex_gr είπε

Αστειεύεσαι βέβαια... θα μπορούσα να σου διηγηθώ δεκάδες ιστορίες τρόμου με το MM... δικές μου, φίλων και γνωστών, αγνώστων u name it

μία φορά με εκνεύρισαν τόσο πολύ (200% παράνομοι και δικό τους λάθος) που στην κυριολεξία παραλίγο να παίξω μπουνιές με το security

Εγώ μια χαρά αλλαγές κάνω στη Θεσσαλονίκη και μάλιστα παίρνω κ ΧΡΉΜΑ ΠΊΣΩ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
37 λεπτά πριν, godjet είπε


Εβαλα ενα 50ρικο  ακομα και πηρα τελικα αυτην απο πλαισιο LG Monitor 29" 29UM69G ειμαι πολυ ευχαριστημενος !

Displayport καλωδιο σε thunderbolt (mini dp ) tou Mac mini και παιζει αψογα σε αναλυση 2Κ.

μεγαλο πλεονεκτημα se logic kai final cut 

Μιλας για σημερα μεσα στο τοπικ ή για παλια αγορα; Γιατι απο 25 ευρω ειναι η διαφορα, ακομα και σε αλυσιδες +39 ευρω.

Τι παραπανω δηλαδη εχει και την προτεινεις; Δωσε καμια πληροφορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...