Προς το περιεχόμενο

Διακοπή συμβολαίου Nova


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Μου έκαναν μια πολύ καλή προσφορά από cosmote και θέλω να την ενεργοποιήσω. Το θέμα είναι ότι έχω ακόμα συμβόλαιο στην νόβα (μέχρι 4 Δεκέμβρη) και η προσφορά θα είναι διαθέσιμη για ένα μηνα(!). Υπέθεσα πως το κόστος θα είναι μικρό για την διακοπή αλλά έκπληκτος όταν πήγα και ρώτησα, μου είπε γύρω στα 300€!!! 

Είναι τρελοί; Κατά πόσο μπορεί να ισχύει αυτό για υπόλοιπο ισχύς ούτε ενός μήνα, καθώς μπορώ να ενεργοποιήσω μέχρι 13 Νοεμβρίου την προσφορά της κοσμοτε, οπότε λιγότερο από μήνας υπόλοιπο 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι ξέρω οι προσφορές της cosmote για ένα μόνο μήνα ισχύουν εδώ και τρία χρόνια οπότε μάλλον δεν θα τη χάσεις.Τακτική marketing είναι,σου δίνει την αίσθηση του επείγοντος για να κάμψει τυχόν αμφιβολίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο συμβόλαιο σου γράφει πόσο είναι το κόστος διακοπής συμβολαίου.

Η αλήθεια είναι πως όλοι κάνουν προσφορές συνεχώς, αν σε ξανα πάρει Cosmote, τους λες πως έχει η κατάσταση και εφόσον δεν προλαβαίνεις θα κοιτάξεις για αλλού τότε, να δεις πως θα σε ξανα πάρουν με προσφορά όταν τελειώσει το συμβόλαιο σου, σαν τα γεράκια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Deka013 είπε

Από ότι ξέρω οι προσφορές της cosmote για ένα μόνο μήνα ισχύουν εδώ και τρία χρόνια οπότε μάλλον δεν θα τη χάσεις.Τακτική marketing είναι,σου δίνει την αίσθηση του επείγοντος για να κάμψει τυχόν αμφιβολίες.

Λάθος τα ξέρεις, κάποιες καμπάνιες (προσφορές) κρατάνες μήνες και κάποιες λιγότερο από μήνα, πχ. 2 εβδομάδες ή 3 εβδομάδες κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Cell_7 είπε

Στο συμβόλαιο σου γράφει πόσο είναι το κόστος διακοπής συμβολαίου.

Η αλήθεια είναι πως όλοι κάνουν προσφορές συνεχώς, αν σε ξανα πάρει Cosmote, τους λες πως έχει η κατάσταση και εφόσον δεν προλαβαίνεις θα κοιτάξεις για αλλού τότε, να δεις πως θα σε ξανα πάρουν με προσφορά όταν τελειώσει το συμβόλαιο σου, σαν τα γεράκια!

Ε δηλαδή το κόστος είναι εφάπαξ είτε το σπάσω με υπόλοιπο 12 μηνών είτε με 12 ημερών; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Cell_7 είπε

Η αλήθεια είναι πως όλοι κάνουν προσφορές συνεχώς, αν σε ξανα πάρει Cosmote, τους λες πως έχει η κατάσταση και εφόσον δεν προλαβαίνεις θα κοιτάξεις για αλλού τότε, να δεις πως θα σε ξανα πάρουν με προσφορά όταν τελειώσει το συμβόλαιο σου, σαν τα γεράκια!

Θα τον καλέσουν αλλά πιθανόν με άλλη καμπάνια. Αν η καμπάνια έχει λήξει, έληξε.

 

2 λεπτά πριν, Lewnidas1995 είπε

Ε δηλαδή το κόστος είναι εφάπαξ είτε το σπάσω με υπόλοιπο 12 μηνών είτε με 12 ημερών; 

Ναι, είναι ένα το τέλος αποδέσμευσης. Και δεν είναι εφάπαξ.
(άκυρο, μπερδέυτηκα, έγραψα τι ισχύει στην cosmote)

Επεξ/σία από l337
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, l337 είπε

Θα τον καλέσουν αλλά πιθανόν με άλλη καμπάνια. Αν η καμπάνια έχει λήξει, έληξε.

Ναι, είναι ένα το τέλος αποδέσμευσης. Και δεν είναι εφάπαξ.

Εφάπαξ εννοώ το ίδιο. 

Δηλαδή 300€ με υπόλοιπο 12 μηνών και 300€ με 12 μέρες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Lewnidas1995 είπε

Εφάπαξ εννοώ το ίδιο. 

Δηλαδή 300€ με υπόλοιπο 12 μηνών και 300€ με 12 μέρες; 

Κάποιοι το έχουν σταθερό το κόστος κάποιοι αναλόγως πότε το έσπασες, στο συμβόλαιο σου τα γράφει όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Lewnidas1995 είπε

Εφάπαξ εννοώ το ίδιο. 

Δηλαδή 300€ με υπόλοιπο 12 μηνών και 300€ με 12 μέρες; 

Δες παραπάνω, είχα μπερδευτεί και έκανα διόρθωση. Έγραψα καταλάθος τι ισχύει στην cosmote. Ότι δηλαδή πληρώνεις το ίδιο τέλος αποδέσμευσης είτε διακόψεις στον 1 μήνα είτε στους 23. Για την nova δεν γνωρίζω 100%, καλύτερα να μιλήσεις με τους ίδιους και να δεις το συμβόλαιο σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, l337 είπε

Θα τον καλέσουν αλλά πιθανόν με άλλη καμπάνια. Αν η καμπάνια έχει λήξει, έληξε.

Ναι, είναι ένα το τέλος αποδέσμευσης. Και δεν είναι εφάπαξ.

Περσι περασε νομος που αναγκάζει τις εταιρείες να εφαρμόζουν κλιμακωτά πεναλτυ στη διακοπή συμβολαίων ανάλογα με τη διάρκεια που έχει ήδη διανυθει. 

Ηξερα 120 ευρω σαν αρχικη τιμή πεναλτυ (δηλαδη διακοπη στον 1ο μηνα). 300 δεν εχω ξανακουσει!! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, l337 είπε

Δες παραπάνω, είχα μπερδευτεί και έκανα διόρθωση. Έγραψα καταλάθος τι ισχύει στην cosmote. Ότι δηλαδή πληρώνεις το ίδιο τέλος αποδέσμευσης είτε διακόψεις στον 1 μήνα είτε στους 23. Για την nova δεν γνωρίζω 100%, καλύτερα να μιλήσεις με τους ίδιους και να δεις το συμβόλαιο σου.

 

1 λεπτό πριν, Cell_7 είπε

Κάποιοι το έχουν σταθερό το κόστος κάποιοι αναλόγως πότε το έσπασες, στο συμβόλαιο σου τα γράφει όλα.

Πάντως, η κοπέλα δν είδε καν το κόστος στον υπολογιστή της. Μόνη της είπε 250-300€ σίγουρα όταν της είπα για 26€ vdsl. Και καλά επειδή έχω ήδη vdsl είναι μεγαλύτερο το κόστος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, l337 είπε

Λάθος τα ξέρεις, κάποιες καμπάνιες (προσφορές) κρατάνες μήνες και κάποιες λιγότερο από μήνα, πχ. 2 εβδομάδες ή 3 εβδομάδες κλπ.

Από προσωπική εμπειρία με cosmote μάλιστα δεν προκύπτουν αυτά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mourouzis2005 είπε

Περσι περασε νομος που αναγκάζει τις εταιρείες να εφαρμόζουν κλιμακωτά πεναλτυ στη διακοπή συμβολαίων ανάλογα με τη διάρκεια που έχει ήδη διανυθει.

link; :)

Μόλις τώρα, Deka013 είπε

Από προσωπική εμπειρία με cosmote μάλιστα δεν προκύπτουν αυτά....

Η δική μου προσωπική εμπειρία με cosmote είναι σίγουρα μεγαλύτερη (χωρίς παρεξήγηση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, l337 είπε

link; :)

Η δική μου προσωπική εμπειρία με cosmote είναι σίγουρα μεγαλύτερη (χωρίς παρεξήγηση).

Εννοείται χωρίς παρεξήγηση,ίσως λόγο γραπτού λόγου να φάνηκε κάπως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Deka013 είπε

Εννοείται χωρίς παρεξήγηση,ίσως λόγο γραπτού λόγου να φάνηκε κάπως.

Με συγχωρείς και εμένα για το ύφος μου και μην ανησυχείς, απλά έχω τους λόγους που ξέρω πολύ καλά τι ισχύει και στην cosmote (και σε όλον τον όμιλο) χωρίς να χρειάζεται να αναφέρω το τι και το πως. Είναι γεγονός ότι διάφορες/οι agents λένε παπατζηλίκια λόγω στοχοθεσίας που τους βάζουν κάτι τυχάρπαστοι team leaders και section managers εκεί μέσα για να ανεβάσουν τους "δείκτες" (αμαυρώνοντας παράλληλα την εικόνα του ομίλου) και ΝΑΙ, μπορεί η agent να του έλεγε παπατζηλίκια ότι λήγει σε ένα μήνα (μπορεί να λήξει η καμπάνια σε 2, σε 4 ακόμη και σε 1 χρόνο) αλλά πράγματι υπάρχουν καμπάνιες που βγαίνουν με ισχύ 2-3 εβδομάδες ή 10 μέρες πχ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...