Προς το περιεχόμενο

TP LINK REPEATER ΠΡΟΒΛΗΜΑ


tsd13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα συμφορουμιτες !
Εχω στην κατοχη μου εδω και 1,5 χρονο 2 TP-LINK TL-WA860RE. Δυστυχως, μου κοβουν παρα πολυ στο down ενω το up παραμενει σε φυσιολογικα επιπεδα. Δοκιμασμενα τοσο σε 24αρα γραμμη οσο και 100ρα που τα χρησιμοποιω τους τελευταιους μηνες.
Για να γινω πιο συγκεκριμενος, ειτε τα τοποθετησω πολυ κοντα στο ρουτερ, ειτε πιο μακρια (σε λογικα παντα επιπεδα και παντα σεταρισμενα μεσω tether για το σωστο σημειο) το down παει στα 10mbps και παιζει απο τα 8 ως τα 13. Αντιθετως, το up σταθερο στα 8 με μικρες αποκλισεις. Εχω κανει ενημερωση στο firmware, γενικα εχω δοκιμασει τα παντα και δε βγαζω ακρη. Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει.
Πιστευετε εχω πεσει σε ελλατωματικα η απλα η σειρα δεν ειναι καλη; Εντωμεταξυ στο σκρουτζ συνεχιζω να διαβαζω πολυ καλα σχολια... 🤷‍♂️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν συνδεθείς ασύρματα κατευθείαν στο Speedport, πόση ταχύτητα σου δείχνει ο έλεγχος;

Τι δυνατότητες σε ταχύτητα σύνδεσης έχει η ασύρματη συσκευή με την οποία κάνεις τον έλεγχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν συνδέσεις το μηχάνημα σου στην LAN του extender αντί για ασυρματα τι ταχυτητες έχεις?εκτος αν το εχεις κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και εδω

https://openwrt.org/toh/start?dataflt[Brand*~]=TP

Το μηχανάκι σου υποστηρίζει OpenWrt. Πέρνα του αυτό να βρεις την υγειά σου μιας και έχεις πολύ καλύτερο έλεγχο σε όλα . Από αυτά που προειπώθηκαν αυτό που λέει ο Μανώλης δοκίμασε. Λειτούργησε το σαν Access point με Ethernet καρφωμένο στο switch και τέσταρε το. Αν και εκεί έχεις χαμηλές ταχύτητες έχει θέμα η συσκευούλα. Επίσης τσέκαρε και με το wifi analyzer το κανάλι εκπομπής σου, μήπως πέφτεις σε κανα κανάλι που παίζουν πολλοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jkoukos είπε

Προσοχή! Σε OpenWrt μόνο η έκδοση v.1 του  WA860RE υποστηρίζεται. Καμία άλλη.

Σωστός. Υποθέτω οτι θα το τσεκάρει πριν το περάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/10/2019 στις 12:25 ΜΜ, jkoukos είπε

Προσοχή! Σε OpenWrt μόνο η έκδοση v.1 του  WA860RE υποστηρίζεται. Καμία άλλη.

Δηλαδη; Σορρυ αλλα δεν ξερω τι σημαινει αυτο...ευχαριστω για τη βοηθεια προκαταβολικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...