Προς το περιεχόμενο

Καρτα Διοδιων Μηχανες


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H λυση προειπωθηκε.

Οποιος εχει μοτοσυκλετα με περισσοτερους απο 100 ιππους αλλα και ορεξη για κρυφτουλι ή κυνηγητο αφαιρει πινακιδα και περναει #YOLO

Πλεον το εχουν ξεφτιλισει, τα διοδια αλλωστε, ειναι ξεκαθαρα μια μπιζνα με τις ευλογιες του κρατους.

Να δεχομουν να πληρωσω οπως πληρωνα 1-2 χρονια πριν με μεγαλη μου χαρα για τον καθε ασφαλη αυτοκινητοδρομο, γιατι κακα τα ψεμματα ο επαρχιακος δεν ειναι ξεγνοιαστος.

Πλεον ωστοσο, εχω φτασει στο αμην. Τιμολογιακα οχι και τοσο, αλλα ρε πουστη μου, καθε 30χλμ κατα μεσο ορο να σταματας και να βγαζεις γαντια, να πληρωνεις να βαζεις γαντια και ξανα τα ιδια?

Χιλιομετρικες αποστασεις που καλλιστα γινονται με μ.ω.τ. 130km/h γινονται με 110 εξαιτιας των διοδιων. Στα 600χλμ ταξιδι, μιλαμε για μια ωρα διαφορα!

 

 

Πηγαν και εβαλαν οι καραγκιοζηδες διοδια στα Διαβατα απ'εξω.

Να ξερεις οτι καθε μερα για να πας στη Σινδο ηθελες ας πουμε 25 λεπτα... τωρα κανεις 40 λεπτα εαν πηζουν τα διοδια.

Απλα το ποτηρι ξεχειλιζει, πινεις μια γουλια και ριχνουν κι αλλο νερο οι καταρραμενοι!

Επεξ/σία από >>Morpheus>>
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το epass της γέφυρας και όποτε πάω ταξίδι με την μηχανή σταματάω σε γκισέ με υπάλληλο και χρεώνει την μηχανή κανονικά από το epass. Το χρησιμοποίησα σε ολυμπία οδό και στον Μορέα. Το δε γελοίο της υπόθεσης είναι ότι αν πας με το πάσο και την μηχανή στην γέφυρα δεν το δέχονται, ενώ είναι δικό τους και σε υποχρεώνουν σε μετρητά. Το καλύτερο από την άλλη είναι ότι μέσω της εφαρμογής μπορείς να προσθέσεις ακόμα και 1€, ενώ σου επιτρέπει τη διέλευση ακόμα και αν το ποσό μηδενίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/11/2019 στις 1:36 ΜΜ, therock είπε

αντιστοιχα μηπως μπορουμε να κανουμε το ιδιο και με ψηφιακο πορτοφολι για να χρεωνουμε λογαριασμο αντι για χρεωστικες ακουμπωντας το κινητο ανεπαφα στο POS?

Μπορείς αλλά εγώ προσωπικά για να πιάσω κινητό πρέπει να βγάλω γάντι. Με το βραχιόλι δεν βγάζω τίποτα, απλά πάω το χέρι στο pos κοντά και περνάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...