Προς το περιεχόμενο

Αύξησε τις πωλήσεις της η Huawei παρά τους περιορισμούς των Αμερικανών


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το άρθρο στόχο έχει να διαφημίσει την Huawei. Έχουν βάλει φωτογραφία από κινητά τηλέφωνα και μιλάνε για εξαιρετικά οικονομικά αποτελέσματα... Καταρχάς τα έσοδα της Huawei από smartphones είναι ψίχουλα. Ακόμα και κανένα κινητό να μην πουλήσει δεν θα φανεί στα οικονομικά της. Η πραγματικότητα είναι ότι οι καταναλωτές δύσκολα πλέον παίρνουν Huawei προϊόντα, απλά έχει χιλιάδες συνεργασίες με χώρες και εταιρίες, στην Κίνα πηγαίνει εξαιρετικά διότι είναι πατριώτες (με τη κακή έννοια) και πάει λέγοντας. Όσο και να παρακαλάει η Huawei για δελτία τύπου ότι όλα πάνε καλά, για τους καταναλωτές έχει σχεδόν τελειώσει, έχει χαθεί η εμπιστοσύνη και όχι άδικα.

  • Like 1
  • Confused 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτοχος εδώ και μια βδομάδα του Huawei mate 20 pro και η 2η συσκευή της Huawei στην κατοχή μου από το μακρινό 2012 με 1gb ram και 8 gb Rom , η οποία με είχε τσατισει απίστευτα με τα κολληματα και τα συναφή προβλήματα της αλλά για να μην είμαι άδικος και η εταιρεία ήταν πρώιμη και είχα μια lowrange συσκευή, επίσης το Android είχε τα κολληματα του σαν software οπότε επανέρχομαι στο σήμερα και βλέπω μια συσκευή επιπέδου Α' Κατηγορίας που πραγματικά με εξέπληξε ευχάριστα και επειδή προέρχομαι από το S9 εγώ το λατρεψα,σαν πρώην χρήστης  ναυαρχίδας xiaomi και τώρα το Mate 20 Pro θεωρώ η xiaomi υπερτερεί στο chipset και στις επιδόσεις ενώ τα Huawei είναι πιο ολοκληρωμένα κινητά (αλλά επομένως και ακριβότερα) με αδιάβροχοποίηση, καμερες και ποιότητα οθόνης, η xiaomi μου θυμίζει τα παλιά Γιαπωνέζικα αυτοκίνητα που είχαν κινητήρες τούμπανο όπως το skyline ενώ η Huawei τα γερμανικά αυτοκίνητα που συνδυαζουν και πολυτελεια, ακόμη Huawei επεξεργαζεται το δικό της λογισμικό το Harmony OS και θεωρω ότι αν το τελειοποιησει θα ανέβει επίπεδο παραπανω, κλείνοντας έχοντας περάσει και iPhone από τα χέρια μου η Apple πουλάει λόγω του IOS που όντως τρέχει απροβληματιστα αλλά πλέον η ψαλίδα τα τελευταία χρόνια αν δεν έχει κλείσει ήδη κοντεύει να κλεισει μεταξύ Android και IOS και προκαλώ τους iPhone χρήστες να τρέξουν στα χέρια τους ένα oneplus, Google pixel και ακόμα Xiaomi και Huawei

Επεξ/σία από kotsos1983
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, stafaf είπε

Με baidu pre-installed. 

Πλησιέστερο κατάστημα πώλησης, στη Βομβάη. 

Δε χάνονται τέτοιες ευκαιρίες. 

Θα το ήθελες πολύ αλλά δεν θα σου κάτσει.Μ αρέσει μερικοί που χαίρεστε με τις πρακτικές του Τραμπ 

https://www.huaweicentral.com/huawei-mate-30-and-mate-30-pro-sale-begins-in-europe/

Κλάψε!

IMG-243cb7201597db616a097dace43315d9-V.jpg

Επεξ/σία από Deadpool 1
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, UnlockedEvolution είπε

Δεν θα φανεί ακόμα η πτώση. Ας περάσει π.χ 1 χρόνος χωρίς google apps και θα δούνε μετά τι θα γίνει...

 

1 ώρα πριν, Deadpool 1 είπε

Η huawei δεν έχει ανάγκη την Αμερικανική αγορά για να πουλησει.Ποτέ δεν πουλούσε στην Αμερικανική αγορα.Το μεγαλύτερο μέρος των πωλήσεων της είναι στην αγορά της Κινας που πουλάει χωρίς gapps.Το 30% των συσκευων στην κινεζική αγορά είναι Huawei και υπολογίζει ότι μέχρι το 2021 το ποσοστό θα ανέβει στο 50%.Μια στις δύο συσκευές της κινεζικής αγοράς θα είναι huawei.

Όχι απλά δεν θα πέσουν οι πωλήσεις της σ ένα χρόνο αλλά αντίθετα θα έχει περισσότερες πωλήσεις

Σωστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Θα το ήθελες πολύ αλλά δεν θα σου κάτσει.Μ αρέσει μερικοί που χαίρεστε με τις πρακτικές του Τραμπ 

https://www.huaweicentral.com/huawei-mate-30-and-mate-30-pro-sale-begins-in-europe/

Κλάψε!

IMG-243cb7201597db616a097dace43315d9-V.jpg

Περιμένουμε τις εντυπώσεις σου μόλις το αγοράσεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ntsikos είπε

Περιμένουμε τις εντυπώσεις σου μόλις το αγοράσεις 

Όταν το πάρω θα σου πω

12 λεπτά πριν, ntsikos είπε

Περιμένουμε τις εντυπώσεις σου μόλις το αγοράσεις 

Και το honor note 10 δεν κυκλοφόρησε global έκδοση με gapps αλλά μια χαρά πούλησε στην Ευρώπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, gianniskou είπε

Αυτό που ίσως πολλοί αγνοείτε είναι πως στην Κίνα ,από που προέρχεται το μεγαλύτερο ποσοστό πωλήσεων της Huawei σε smartphones , υφίσταται κρατική απαγόρευση του Play store,Gmail,Youtube,Facebook,iTunes  και σχεδόν όλων των mainstream app από το 2010. Καμία εταιρεία δεν πουλάει προϊόντα στην κινέζικη αγορά με προ-εγκατεστημένα Google Apps και είναι αδύνατο να τα εγκαταστήσεις χωρίς VPN. Αν εξαιρέσεις τους westernized chineses που πράγματι το ψάχνουν και χρησιμοποιούν δικές μας (δυτικές) εφαρμογές, ο μέσος Κινέζος αδιαφορεί πλήρως για αυτές μιας και η κινέζικη κυβέρνηση έχει αναπτύξει  αντίστοιχες εφαρμογές που χρησιμοποιούνται καθολικά στην Κίνα (π.χ Baidu -> Google search engine , WeChat ->WhatsApp/Instagram , QQ Music ->  Spotify και πάει λέγοντας) . Με λίγα λόγια ο μέσος Κινέζος έχει μάθει να ζει χωρίς Google Apps εδώ και μια δεκαετία, δεν άλλαξε κάτι για αυτόν μετά την απαγόρευση.

Έχω κολλητό στην Κίνα και όντως είναι έτσι όπως τα λες. Το YouTube εκεί ούτε που το ξέρουν. Έχουν 10 apps σαν το YouTube. Το wechat τρομερό, δεν συγκρίνεται με τα σάπια viber και whatsapp κατά την γνώμη μου. Και όχι μόνο ο Κινέζος όπως λες έχει μάθει να ζει χωρίς google αλλά εξελίσσονται με δικά τους app για οτιδήποτε.

Επεξ/σία από tsoukalasKaminia
  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, tsoukalasKaminia είπε

Έχω κολλητό στην Κίνα και όντως είναι έτσι όπως τα λες. Το YouTube εκεί ούτε που το ξέρουν. Έχουν 10 apps σαν το YouTube. Το wechat τρομερό, δεν συγκρίνεται με τα σάπια viber και whatsapp κατά την γνώμη μου.

Σωστός!επειδή μερικοί νομίζουν ότι χωρίς τα gapps δεν υπάρχει λειτουργικό

Επεξ/σία από Deadpool 1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χάχα α ο άλλος είπε ότι η huawei βγάζει ψίχουλα από τα κινητά χαχαχα θα μας πεθάνουν οι οικονομολόγοι-μπακαλόγατοι.

Επεξ/σία από papavales
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Manos-Sx είπε

Το άρθρο στόχο έχει να διαφημίσει την Huawei. Έχουν βάλει φωτογραφία από κινητά τηλέφωνα και μιλάνε για εξαιρετικά οικονομικά αποτελέσματα... Καταρχάς τα έσοδα της Huawei από smartphones είναι ψίχουλα. Ακόμα και κανένα κινητό να μην πουλήσει δεν θα φανεί στα οικονομικά της. Η πραγματικότητα είναι ότι οι καταναλωτές δύσκολα πλέον παίρνουν Huawei προϊόντα, απλά έχει χιλιάδες συνεργασίες με χώρες και εταιρίες, στην Κίνα πηγαίνει εξαιρετικά διότι είναι πατριώτες (με τη κακή έννοια) και πάει λέγοντας. Όσο και να παρακαλάει η Huawei για δελτία τύπου ότι όλα πάνε καλά, για τους καταναλωτές έχει σχεδόν τελειώσει, έχει χαθεί η εμπιστοσύνη και όχι άδικα.

Δεν ξέρω σε ποιους αναφέρεσαι πάντως μία κυρία Κινέζα που ήρθα προχθές 75 χρόνων κινητό είχε τ mate 30 pro 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Είμαι με P20 Pro από το καλοκαίρι του 2018. Είναι τόσο καλό το τηλέφωνο, που μόνο Huawei θα ξανακοίταζα. Περιμένω μέχρι το p40 Pro να έχει λυθεί το θέμα με τον κωλοτουμπα Τραμπ. 

Μία από τα ίδια μόνο που εγώ το πήρα Νοεμβρίου το p20 pro 😋

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, UnlockedEvolution είπε

Δεν θα φανεί ακόμα η πτώση. Ας περάσει π.χ 1 χρόνος χωρίς google apps και θα δούνε μετά τι θα γίνει...

Η Huawei δεν είναι μόνο κατασκευαστής κινητών, αλλά (...η απάντηση ακολουθεί...)

6 ώρες πριν, IT chef είπε

Ή επειδή είναι εταιρεία τηλεπικοινωνιών και όχι κινητών τηλεφώνων.

Όποιος έχει κεραία 5g,είναι από την εν λόγω.Ολη η Ευρώπη,από εκεί πηρε.

Και ο Τραμπ στο τέλος,από εκεί θα αγοράσει..

 

30 λεπτά πριν, cpc464 είπε

Πάντως χωρίς πλάκα το honor 8x που πήρα τέλος 2018 για 40 ευρώ με την επιδότηση κινητού, είναι ότι καλύτερο έχω δει σε αυτά τα χρήματα.

Είναι καλό τηλέφωνο. Σκέψου ότι θα έδινες οριακά 200€ σε skroutz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...