Προς το περιεχόμενο

Δεν μπορώ να πάρω γραμμή


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μένω σε σπίτι το οποίο δεν υπάρχει διαθέσιμη γραμμή ούτε από τον ΟΤΕ. Σκέφτομαι να βάλω tooway ή simplefi. To tooway έχει ογκοχρέωση? είναι οικονομικό? ή να πάω στο simplefi. Για την ομιλία τι να κάνω να το κρατήσω το καρτοκινητο ή να το κάνω συμβόλαιο? Μιλάω γύρω στα 1000 λεπτά τον μήνα (σταθερά + κινητά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το κτίριο του ΟΤΕ είναι στα 750 μέτρα από το σπίτι μου και γέμισαν δυστυχώς οι γραμμές. Όλοι (οι πάροχοι) μου λένε θα μπείτε σε λίστα αναμονής. Εκτός απο εμένα έχει κι άλλος πρόβλημα που δεν μπορεί να πάρει γραμμή και έβαλε tooway. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε στη περιοχή σου αν υπάρχει πάροχος με ασύρματο ίντερνετ. Εδώ Θεσσαλονίκη, έβαλα σε συγγενικό πρόσωπο, nictech. Απεριόριστος όγκος δεδομένων, 20αρα ταχύτητα ακριβώς. Μπήκε μια κεραία στην ταράτσα και κατέβηκε καλώδιο που κούμπωσε στο ρούτερ. 

Αυτός είναι τοπικός πάροχος που έχει άδεια μόνο για Θεσσαλονίκη. Σίγουρα κι άλλες περιοχές έχουν αντίστοιχους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NikosKallithea είπε

Μιλα με ενα γειτονα σου και μοιραστείτε το ιντερνετ και τα έξοδα

Ο γείτονας μου το ίδιο πρόβλημα έχει και δεν υπάρχει κανένας στην πολυκατοικία που να έχει σταθερό. Υπάρχει κατανεμητής ΟΤΕ στην είσοδος της πολυκατοικίας. Σκέφτομαι να πάρω simplefy κάρτα ή συμβόλαιο ή συμβόλαιο vodafone και ένα ρουτερ tplink archer sim router. Για ομιλία δυστυχώς θα στραφώ σε συμβόλαιο βρήκα στη vodafone 

2 λεπτά πριν, magdalhnh είπε

Ψάξε στη περιοχή σου αν υπάρχει πάροχος με ασύρματο ίντερνετ. Εδώ Θεσσαλονίκη, έβαλα σε συγγενικό πρόσωπο, nictech. Απεριόριστος όγκος δεδομένων, 20αρα ταχύτητα ακριβώς. Μπήκε μια κεραία στην ταράτσα και κατέβηκε καλώδιο που κούμπωσε στο ρούτερ. 

Αυτός είναι τοπικός πάροχος που έχει άδεια μόνο για Θεσσαλονίκη. Σίγουρα κι άλλες περιοχές έχουν αντίστοιχους. 

Το σκέφτομαι να βάλω tooway αλλά δεν είναι δικό μου το σπίτι και δεν θέλω να δημιουργήσω τρύπες καλώδια και ιστορίες. Αλλά πρέπει να κάνω κάτι γιατί μου έχει πάει κούκος αηδόνι 2 μήνες με το καρτοκινητό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tooway δεν την γνωρίζω. Βλέπω ότι έχει δορυφορικό ίντερνετ. Εγώ μιλάω για ασύρματο. Δεν μπαίνει πιάτο στη ταράτσα.

Τρύπα βέβαια θα χρειαστεί από οποια κεραία και να κατέβει καλώδιο, αλλά θα είναι μια μικρή ίσα για να περάσει το καλώδιο. Όταν φύγεις, θα την κλείσεις εύκολα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, NikosKallithea είπε

Η πολυκατοικία ειναι καινούργια;

Ναι πριν 1χρόνο τελείωσε. Σκέφτηκα το ενδεχόμενο να φύγω από το σπίτι αλλά έχει κόστος αυτό (αποζημίωση του ιδιοκτήτη...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις πιθανόν εχετε αλλο προβλημα

Να μιλήσεις με τον μηχανικό, ηλεκτρολόγο που κατασκεύασαν το κτίριο, το πιθανότερο είναι να μην εχει συνδεθεί ποτε με το δημόσιου δίκτυο η πολυκατικια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχεί ένα ηλικιωμένο ζευγάρι στην cosmote. Στην vodafone μου είπαν θα σας συνδέσουμε και σήμερα έφαγα άκυρο και απο τον ΟΤΕ.

Εχεί ένα ηλικιωμένο ζευγάρι στην cosmote 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fysikos είπε

Αρα στην πολυκατοικια υπαρχει διαμερισμα που να εχει συνδεθει με cosmote αρα μιλα με εκεινους να παρεις κωδικο wifi 

λάθος είπα έχουν vodafone μόνο σταθερό!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, fysikos είπε

Ε γιατι δεν τους λες να το κανουν dp και να τους πληρωνεις την διαφορα;

Τους πρότεινα να κάνουμε μια μεταβιβαση στο ονομα μου την γραμμη τους και να τη πάρω με το αζημίωτο αλλά αρνήθηκαν. Όπως επίσης νά βάλουν ιντερνετ και ννα πληρώνω τον λογαριασμό και πάλι αρνήθηκαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...