Προς το περιεχόμενο

Turbo - X TXV-3250FSMT


alexxkidd31

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω την ίδια, αλλά δύο της ίδιας μάρκας, παίζουν αρκετά καλά για βασική χρήση. 

Κάνε αν μπορείς και μια επέκταση εγγύησης και είσαι κομπλέ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, tasvar είπε

Δεν έχω την ίδια, αλλά δύο της ίδιας μάρκας, παίζουν αρκετά καλά για βασική χρήση. 

Κάνε αν μπορείς και μια επέκταση εγγύησης και είσαι κομπλέ.

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχει μια τίμια εικόνα (και κάποιες βασικές ρυθμίσεις παραμετροποίησης της) και να μην τρώει τπτ κολλήματα όπως κάποτε που τα turbo x ήταν για κλωτσιές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, tasvar είπε

Αυτές που έχω, δεν είναι smart. Οπότε δεν γνωρίζω αν έχουν κολλήματα. 

Όχι τόσο στο smart, όσο στην ίδια την λειτουργία της ως συσκευή.

Αλήθεια, η επέκταση εγγύησης τί ακριβώς περιλαμβάνει; Αξίζει, ή τα μασάνε στην κακιά την ώρα;

Επεξ/σία από alexxkidd31
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την 3260, βασικά την έκανα ανταλλαγή με μια απλή με τους γονείς μου.

Όσο την είχαν εκείνοι, είχε θέματα με το άνοιγμα. Κάποιες φορές δεν άνοιγε και έπρεπε να τη βγάλεις απ' την πρίζα και να την ξαναβάλεις για να παίξει.

Πρόσφατα την πήγα στο Πλαίσιο λίγο πριν λήξει η εγγύηση για επισκευή.

Αυτό που της έκαναν απ' ότι μου είπαν, ήταν απλά ενημέρωση λογισμικού.

Από τότε την έχω εγώ. Μέχρι στιγμής δεν έχει εμφανίσει ξανά θέμα με το άνοιγμα. Προχθές όμως ενώ ήμουν στο μενού του Netflix, κόλλησε και δεν ανταποκρινόταν στις εντολές του remote. Κάποια στιγμή έκλεισε τέλος πάντων, άνοιξε ξανά και όλα κομπλέ.

Δεν το θεωρώ ανησυχητικό όμως. Και η 60άρα 4Κ Samsung που έχω τρώει κολλήματα περιστασιακά.

Το μενού της είναι αρκετά γρήγορο. Σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος.

Αυτό που παρατήρησα, είναι το ghosting που κάνει όταν μένει μια επιγραφή για λίγη ώρα σε στατική εικόνα. Για παράδειγμα όταν πατάς pause στο Netflix και μετά από λίγα δευτερόλεπτα εμφανίζονται πληροφορίες του επεισοδίου, αν πατήσεις play ακόμα και μετά από μισό λεπτό, θα φαίνονται αχνά οι πληροφορίες για λίγη ώρα μέχρι να εξαφανιστούν. Αναρωτιέμαι τι θα γίνει αν το αφήσω για ώρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, phanispal είπε

Έχω την 3260, βασικά την έκανα ανταλλαγή με μια απλή με τους γονείς μου.

Όσο την είχαν εκείνοι, είχε θέματα με το άνοιγμα. Κάποιες φορές δεν άνοιγε και έπρεπε να τη βγάλεις απ' την πρίζα και να την ξαναβάλεις για να παίξει.

Πρόσφατα την πήγα στο Πλαίσιο λίγο πριν λήξει η εγγύηση για επισκευή.

Αυτό που της έκαναν απ' ότι μου είπαν, ήταν απλά ενημέρωση λογισμικού.

Από τότε την έχω εγώ. Μέχρι στιγμής δεν έχει εμφανίσει ξανά θέμα με το άνοιγμα. Προχθές όμως ενώ ήμουν στο μενού του Netflix, κόλλησε και δεν ανταποκρινόταν στις εντολές του remote. Κάποια στιγμή έκλεισε τέλος πάντων, άνοιξε ξανά και όλα κομπλέ.

Δεν το θεωρώ ανησυχητικό όμως. Και η 60άρα 4Κ Samsung που έχω τρώει κολλήματα περιστασιακά.

Το μενού της είναι αρκετά γρήγορο. Σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος.

Αυτό που παρατήρησα, είναι το ghosting που κάνει όταν μένει μια επιγραφή για λίγη ώρα σε στατική εικόνα. Για παράδειγμα όταν πατάς pause στο Netflix και μετά από λίγα δευτερόλεπτα εμφανίζονται πληροφορίες του επεισοδίου, αν πατήσεις play ακόμα και μετά από μισό λεπτό, θα φαίνονται αχνά οι πληροφορίες για λίγη ώρα μέχρι να εξαφανιστούν. Αναρωτιέμαι τι θα γίνει αν το αφήσω για ώρες.

Ωχ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι απαραίτητα ωχ, θεωρώ πως οι περισσότερες αν όχι όλες, εμφανίζουν πλέον παρόμοια issues. 

Καλώς ή κακώς δηλαδή, το να κολλήσει ενώ είσαι σε εφαρμογή ή το να μη συνδέεται πού και πού στο δίκτυο, δε νομίζω ότι είναι και τόσο τρομερό.

Η Samsung που σου λέω τρώει διάφορα κολλήματα.

Σχετικά με την Turbo-X και τα Turbo-X προϊόντα γενικότερα, αν και δεν τα έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση, πρέπει να πω ότι αφενός κάποιες φορές έχουν δελεαστική τιμή, αφετέρου όσον αφορά στο after sales support, θεωρώ πως το Πλαίσιο απ' τη στιγμή που είναι δικό του brand, δε ζαλίζει μπάλες όταν επισκέπτεσαι το service τους.

Αντιθέτως δοκίμασε να επικοινωνήσεις π.χ. με τη Sony αν σου χαλάσει η Sony τηλεόραση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, phanispal είπε

Δεν είναι απαραίτητα ωχ, θεωρώ πως οι περισσότερες αν όχι όλες, εμφανίζουν πλέον παρόμοια issues. 

Καλώς ή κακώς δηλαδή, το να κολλήσει ενώ είσαι σε εφαρμογή ή το να μη συνδέεται πού και πού στο δίκτυο, δε νομίζω ότι είναι και τόσο τρομερό.

Η Samsung που σου λέω τρώει διάφορα κολλήματα.

Σχετικά με την Turbo-X και τα Turbo-X προϊόντα γενικότερα, αν και δεν τα έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση, πρέπει να πω ότι αφενός κάποιες φορές έχουν δελεαστική τιμή, αφετέρου όσον αφορά στο after sales support, θεωρώ πως το Πλαίσιο απ' τη στιγμή που είναι δικό του brand, δε ζαλίζει μπάλες όταν επισκέπτεσαι το service τους.

Αντιθέτως δοκίμασε να επικοινωνήσεις π.χ. με τη Sony αν σου χαλάσει η Sony τηλεόραση.

Ναι, κυρίως για το ghosting πήγαινε το ωχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...