Προς το περιεχόμενο

Overwatch 2


kostasgpa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 510
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ειχα γραψει την ιδια μερα που εγινε η ανακοινωση του OW2 στην Blizzcon το 2019, oτι αυτο το sequel θα καταστρεψει το παιχνιδι σε βαθος χρονου.

οριστε. βγηκα αληθινος. και δεν το λεω αυτο για να παινευτω. αλλα για να τονισω μια αληθεια, που ξεχναει συχνα η gaming community. οτι ποτε, ποτε, δεν πρεπει να εμπιστευομαστε τους, ΑΑΑ κυριως,  publishers. ποτε.

βλεπω διαφορα βιντεακια απο τους content creators του παιχνιδιου, να εκφραζουν την αγανακτηση και την οργη τους για ολο αυτο το χαος. και την κατευθυνουν τοσο στα υψηλα στελεχη της εταιρειας, αλλα και δικαιως και στους developers, οι οποιοι εχουν και εκεινοι ιση συμμετοχη σε αυτη την απατη. διοτι απατη ειναι αυτο που συνεβει, τιποτα παραπανω.

Το θεμα ομως ειναι οι περισσοτεροι λειτουργουσαν ως φερεφωνα της Blizzard, διαφημιση κανανε για τα προιοντα της. Λιγοι της ασκουσανε αυστηρη κριτικη, και δασκαλευανε το κοινο τους να παραμενει καχυποπτο απεναντι στις ανακοινωσεις τους. Οποτε θεωρω οτι εχουν και αυτοι ενα μεριδιο ευθυνης για αυτην κατασταση που υπαρχει σημερα, οπου η κοροιδια και η εκμεταλευση του καταναλωτη ειναι το modus operandi αυτης της βιομηχανιας. 

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά το παιχνίδι που στεναχωριέστε. Να ήταν 2016-17 πάει στο καλό. Τώρα Κλάιν. Έπαιξα 2ωρες σύνολο στο OW2, είδα ότι δεν φτουραει. Άλλο παιχνίδι μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

Σιγά το παιχνίδι που στεναχωριέστε. Να ήταν 2016-17 πάει στο καλό. Τώρα Κλάιν. Έπαιξα 2ωρες σύνολο στο OW2, είδα ότι δεν φτουραει. Άλλο παιχνίδι μετά.

Θα με ενδιέφερε να μου αναλύσεις την 2ωρη εμπειρία σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετα το καλοκαίρι και τα story missions, βλέπω πάρα πολλοί να αποχωρούν. Γιατί δυστηχώς και στο pvp το παιχνίδι παραμένει χάλια, με τραγικό matchmaking και balance.

Ειδικά το matchmaking κυριολεκτικά εμετός.

Ακόμα και στα skin που δίνουν τα έκαναν μαντάρα

Εγώ πάντως το έκανα uninstall. 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

με 2 ωρες ειδες πολλα....ησουν και μπρονζας, μεσα στο spawnroom ειδες πολλα

Κλάψε που πατώνει το παιχνίδι σου τώρα και άσε εμένα να έχω διαίσθηση golda.

Γράφτα τα εδώ, όπως η ταινία με το message in a bottle με τον Kevin Costner. 

Επεξ/σία από Tetrabitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαν πριν καποιες σελιδες πιθανοτατα στο 1ο τοπικ αυτου του παιχνιδιου ειχα γραψει πως δεν συνανταω πολλους ελληνες στο παιχνιδι και εχω accs σχεδον σε ολα τα ρανκς (γιατι περαν του 1ο hero που ξερω να παιζω decently καλα-Μaster2 αυτη τη στιγμη...σε ολα τα αλλα ειμαι χαλιας, απο silver εως plat) και ειχες πει πως ειχες λιγο καιρο που ξεκινησες και σε εκανα add και παιξαμε μαζι. προσπαθησα και εγω και οι αλλοι 1-2 ελληνες (αρα οχι αγγλικα) που ειμασταν εκεινη την ωρα μαζι να σε βοηθησουμε οσο μπορουσαμε, μαλιστα σου εδωσα soldier (το main μου) για να σε βοηθησω οσο μπορω περισσοτερο με το που να πας τι να κανεις κτλ.
παιξαμε το μισο απογευμα, και ενω σου μιλαγαμε στο παιχνιδι κυριολεκτικα δεν μας ακουγες,και δεν εννοω πως δεν μας ακουγες απο τεχνικης αποψης προφανως, εννοω χανοσουν στον κοσμο σου, ενω με το που βγαιναμε στο main menu ξυπνησουσες απο τον λήθαργο και ρωταγες , σε μενα μιλας? μου εμεινε η σκηνη που παιζαμε route 66 και ενω φωναζαμε ολοι μαζι soldier πηγαινε point πηγαινε point εσυ ετρεξες πισω προς το spawn και μετα εμεινες ακινητος στα μισα του δρομου!!
ολα αυτα δεν τα γραφω ντε και καλα για να μειωσω την ικανοτητα σου σαν ανθρωπος να υπαρχεις,γιατι δεν μου φανηκες κακος ανθρωπος απο το λιγο που σε "γνωρισα",  αλλα οταν ερχεσαι και λες "δεν φτουραει" και "2 ωρες επαιξα" αντι να πεις "σορρυ αλλα δεν ειναι ενα παιχνιδι που βοηθαει τον νεο παιχτη οπως ειμαι εγω να μπει στο κλιμα του/σορρυ αλλα δεν ειναι κατι που κατεχω/ειμαι νεος στο fps games/μπλα μπλαα...." την ωρα που το παιχνιδι ειναι απο τα πιο δυσκολα fps που εχω παιξει εγω ποτε μου και ενω σε ειδα να μην το κατεχεις δεν μπορω να ακουω βλακειες κιολας.

Υπαρχουν απειρα προβληματα που μπορεις να πεις πως εχει το παιχνιδι, δυσκολιες,bugs, unbalanced heroes (queen αυτη τη στιγμη απλα δεν πεθανει), net issues...οτι θες. Αλλα να ερθεις με 2 ωρες παιχνιδιου ενω χθες ησουν οτι πιο bronze 5 υπαρχει και να πεις μια ατακα και να φυγεις, ε σορρυ κιολας που "κλαιω που δεν φτουραει το παιχνιδακι μου", γιατι δεν με νοιαζει κιολας αν φτουραει κιολας, εχω επαιζα ανελεητα και οταν δεν ειχε updates για 2 μηνες οχι τωρα που εχει ανα 15 μερες.

τεσπα, αν ψηνεται κανενας αλλος να παιξουμε μαζι,ευχαριστως και μου αρεσει κιολας να βοηθησω οσο μπορω και με soldier, rein που ξερω 2 πραγματα παραπανω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα ποτέ παίξαμε μαζί;

19 ώρες πριν, Edel είπε

Θα με ενδιέφερε να μου αναλύσεις την 2ωρη εμπειρία σου.

2ωρη στο ow2

Το παλιό το είχα λιώσει την χρονιά που έπρεπε.

Δεν είχαν και μεγάλες διαφορές σαν update 1.5 είναι.

Το παιχνίδι πατώνει, φαίνεται και από τα νούμερα των παικτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...