Προς το περιεχόμενο

Overwatch 2


kostasgpa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τί διαθέσιμος προς όλους;

Ή πληρώνεις και τον παίρνεις αμέσως η grindάρεις 2-3-4 εβδομάδες άγρια να τον ξεκλειδώσεις.

ΚΑΡΑ PAY2WIN είναι.

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 510
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καρα pay2win θα ηταν αν δεν μπορουσες να αποκτησεις τον hero αν δεν πληρωνες.
Κατι που δεν ισχυει διοτι ακομα και αν δεν προλαβεις το battle pass, παλι θα εχεις τροπο μεσα απο καποια challenges.
Αν εισαι πολυ casual παικτης, δεν προλαβαινεις να τον ξεκλειδωσεις στο 2βδομαδο που γινεται available στο competitive, αν παιζεις συστηματικα ομως, σιγουρα τον αποκτας. Μπορεις παντα να τον δοκιμασεις στο arcade/custom κτλ.
Προφανως και ειναι ηλιθιο συστημα..

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/12/2022 στις 11:31 ΠΜ, Silverage είπε

Τί διαθέσιμος προς όλους;

Ή πληρώνεις και τον παίρνεις αμέσως η grindάρεις 2-3-4 εβδομάδες άγρια να τον ξεκλειδώσεις.

ΚΑΡΑ PAY2WIN είναι.

Pay 2 win= πληρώνω για αυτό τον ήρωα που δεν έχει πρόσβαση άλλος, μπαίνω competitive και κερδίζω παιχνιδια και ranks λόγω του ήρωα,ακόμα και κουλός στο bronze 5 να είμαι.

Αυτό σημαίνει κυριολεκτικά το Pay to win. Το να τον έχει ένας νωρίτερα στο quick play, δεν σημαίνει ότι το παιχνιδι είναι pay2win....

Στα άλλα παιχνίδια πως ακριβώς ξεκλειδώνει τους νέους ήρωες ένας free to play παικτής?? Τους δίνουν δωρεάν οι εταιρείες day one?

@ChrisN.S. μιας και βλέπω οτι και εσύ γελάς με τα περί pay2win, γιατί δεν λές και σε μας τους υπόλοιπους πως το Overwatch 2 γίνεται ξαφνικά pay 2 win?

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ ναι, αλλο ενα αρθρο βγαλμενο απο το τιποτα, απλα για να κανουμε ντορο.
Το twitch viewership δεν καθοριζει το hype, ειναι τιγκα πλασματικο και αν καποιος που παιζει games δεν το καταλαβαινει ειναι βαθια νυχτωμενος.
Γενικο rant ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περιμένω να δω τα νούμερα στο twitch τώρα με την season 2 και με τα νέα twitch drops αν θα παραμείνει σε χαμηλά επίπεδα όπως λέει το άρθρο(προφανώς όχι).

Πέσαμε λέει τα νούμερα στο twitch λόγω των τιμών των skins, τι άλλο θα διαβάσουμε.......

btw ακόμα περιμενουμε να διαβάσουμε γιατί το Overwatch 2 γίνεται με το νέο tank pay2win.

και την επόμενη season που δεν θα υπάρχει καθόλου ήρωας, και τότε pay 2win θα είναι ή τις μεθεπόμενες που οι ήρωες θα ειναι support 😂

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

early access απο ολους τους youtubers για ραματαρα αν θελετε να δειτε, πχ

με αρκετες χρησιμες πληροφοριες, πως λειτουργει το suck του, ασπιδες σπανε την ult του, shift σπαει την ulti (ισως bug) κ.α.

tier 45 απο 55....

 

Επεξ/σία από panagiotis54
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/12/2022 στις 11:31 ΠΜ, Silverage είπε

Τί διαθέσιμος προς όλους;

Ή πληρώνεις και τον παίρνεις αμέσως η grindάρεις 2-3-4 εβδομάδες άγρια να τον ξεκλειδώσεις.

ΚΑΡΑ PAY2WIN είναι.

Επειδή βλέπω δεν έγινε κατανοητό αυτό που έγραψα χιουμοριστικά πιο πάνω,πάμε άλλη μια φορά.

 pay2win= πληρώνω για να έχω πρόσβαση σε κάτι που μου δινει πλεονέκτημα ,χωρις να υπάρχει άλλος τρόπος απόκτησης

Εαν ο μοναδικός τρόπος να αποκτήσει κάποιος τον κάθε νέο ήρωα ήταν ΜΟΝΟ αγοράζοντας το battle pass, τότε ναι θα μιλούσαμε για pay2win, όπως ακριβώς πχ ξεκλειδώνεις τους νέους ήρωες(Agents)και στο άλλο δημοφιλές Valorant.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Fulgore είπε

Επειδή βλέπω δεν έγινε κατανοητό αυτό που έγραψα χιουμοριστικά πιο πάνω,πάμε άλλη μια φορά.

 pay2win= πληρώνω για να έχω πρόσβαση σε κάτι που μου δινει πλεονέκτημα ,χωρις να υπάρχει άλλος τρόπος απόκτησης

Εαν ο μοναδικός τρόπος να αποκτήσει κάποιος τον κάθε νέο ήρωα ήταν ΜΟΝΟ αγοράζοντας το battle pass, τότε ναι θα μιλούσαμε για pay2win, όπως ακριβώς πχ ξεκλειδώνεις τους νέους ήρωες(Agents)και στο άλλο δημοφιλές Valorant.

Τεχνικά έχεις δίκιο αλλά προσωπικά πιστεύω ότι αυτό που κάνει η Blizzard είναι αντίστοιχα κακό με pay2win και λυπάμαι που βλέπω μέσα απο τα σχόλια σου ότι το υποστηρίζεις.

Σχεδόν κανείς δεν θα είχε πρόβλημα αν ο ήρωας ξεκλείδωνε στο level 5-15 του battlepass αλλά για να αναγκάσουν τον κόσμο να πληρώσει τον βάλανε στο level 55.  Όσοι δεν έχουν αρκετό χρόνο να παίζουν, έχουν μειονέκτημα στο competitive μέχρι να αποφασίσουν να πληρώσουν ή να κάνουν κάποια άγνωστα challenges που θα βγάλει κάποτε η blizzard και κανείς δεν ξέρει πόσο παίρνει να ολοκληρωθούν.

Τουλάχιστον διάβασα ότι ο τωρινός ήρωας ξεκλειδώνει στο level 45. Φαίνεται κάτι δεν πήγαινε καλά και αποφασίσανε την αλλαγή.

Επεξ/σία από Silverage
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Silverage είπε

Τεχνικά έχεις δίκιο αλλά προσωπικά πιστεύω ότι αυτό που κάνει η Blizzard είναι αντίστοιχα κακό με pay2win και λυπάμαι που βλέπω μέσα απο τα σχόλια σου ότι το υποστηρίζεις.

Σχεδόν κανείς δεν θα είχε πρόβλημα αν ο ήρωας ξεκλείδωνε στο level 5-15 του battlepass αλλά για να αναγκάσουν τον κόσμο να πληρώσει τον βάλανε στο level 55.  Όσοι δεν έχουν αρκετό χρόνο να παίζουν, έχουν μειονέκτημα στο competitive μέχρι να αποφασίσουν να πληρώσουν ή να κάνουν κάποια άγνωστα challenges που θα βγάλει κάποτε η blizzard και κανείς δεν ξέρει πόσο παίρνει να ολοκληρωθούν.

Τουλάχιστον διάβασα ότι ο τωρινός ήρωας ξεκλειδώνει στο level 45. Φαίνεται κάτι δεν πήγαινε καλά και αποφασίσανε την αλλαγή.

Που ακριβώς με είδες να υποστηρίζω εγώ αυτό το μοντέλο??

Το πως θα λειτουργούσε το Overwatch 2 και με τους ήρωες και με τα σκινς το γνωρίζαμε πριν καν κυκλοφορήσει το παιχνιδι.

Και πάνω κάτω έτσι βλέπουμε να λειτουργεί και σε άλλα δημοφιλή παιχνίδια,με το battle pass που έχει γινει μόδα.

Οσο για αυτούς που δεν έχουν χρόνο, το τελευταίο πράγμα που τους απασχολεί ειναι και το competitive και οι ήρωες μέσω του battle pass.

Στα υψηλότερα ranks που όντως παιζει ρόλο ο κάθε νέος ήρωας(γιατί νιώθουν να παίξουν),αυτοί επειδή αφιερώνουν πολύ χρόνο στο παιχνιδι, είτε αγοράζουν το pass, ειτε πολύ άνετα τον ξεκλειδώνουν σε 2 εβδομάδες.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Που ακριβώς με είδες να υποστηρίζω εγώ αυτό το μοντέλο??

Το πως θα λειτουργούσε το Overwatch 2 και με τους ήρωες και με τα σκινς το γνωρίζαμε πριν καν κυκλοφορήσει το παιχνιδι.

Και πάνω κάτω έτσι βλέπουμε να λειτουργεί και σε άλλα δημοφιλή παιχνίδια,με το battle pass που έχει γινει μόδα.

Οσο για αυτούς που δεν έχουν χρόνο, το τελευταίο πράγμα που τους απασχολεί ειναι και το competitive και οι ήρωες μέσω του battle pass.

Στα υψηλότερα ranks που όντως παιζει ρόλο ο κάθε νέος ήρωας(γιατί νιώθουν να παίξουν),αυτοί επειδή αφιερώνουν πολύ χρόνο στο παιχνιδι, είτε αγοράζουν το pass, ειτε πολύ άνετα τον ξεκλειδώνουν σε 2 εβδομάδες.

Φαίνεται ότι το υποστηρίζεις απο τα γενικότερα σχόλια που κάνεις εδώ και πόσες σελίδες σε όποιον κατηγορήσει το μοντέλο της blizzard.

Επίσης, πρέπει να παίζει κάποιος 10 ώρες την ημέρα για να τον νοιάζει το competitive δηλαδή;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Silverage είπε

Φαίνεται ότι το υποστηρίζεις απο τα γενικότερα σχόλια που κάνεις εδώ και πόσες σελίδες σε όποιον κατηγορήσει το μοντέλο της blizzard.

Επίσης, πρέπει να παίζει κάποιος 10 ώρες την ημέρα για να τον νοιάζει το competitive δηλαδή;

Τα γενικότερα σχόλια που έχω κάνει εδώ και πόσες σελίδες πουθενά δεν υποστηρίζουν το μοντέλο της Blizzard γενικα και αόριστα στα πάντα.

Μπορεις φυσικά να μου βρεις τα σχόλια μου που λέω μπράβο στην blizzard για αυτο το μοντέλο που ακολουθεί και με τους ήρωες και με το store.

Εαν αναφέρεσαι πχ στο παραπάνω περι pay2win, το εξήγησα ήδη ότι αυτό δεν θεωρείται pay2win και δεν ειναι αποψη μου.

Τέλος, ναι συνήθως όποιος δεν μπορεί να διαθέσει χρόνο για το παιχνιδι, δεν τον καίει το competitive παρα πολύ.

Και αυτό φαίνεται σε βάθος χρόνου που πιο πιθανό ειναι να το παρατήσουν το παιχνίδι(όπως έγινε στο 1 πχ).

Αυτο το βλέπω και στην πράξη στο ιδιο το competitive(στα δικά μου ranks προφανώς) πως παίζουν πολλοί που πάνε yolo, παρατάνε τα point/payload για να παίξουν φάπες, χώνονται 1v5 και σπαμάρουν ''i need healing'' και οι 9 στους 10 δεν χρησιμοποιούν μικρόφωνο, ούτε καν τα pings του παιχνιδιού.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...