Προς το περιεχόμενο

Death Stranding [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

56 λεπτά πριν, bonorov είπε

Μετράει κι αυτό όντως. 

Είναι καλά optimized game όμως όπως και να χει.Τουλάχιστον σε σύγκριση με αυτά που έχουμε δει τελευταία(tlou,Hogwa κτλ). 

Σίγουρα είναι καλά optimized το παιχνίδι 4κ 120hz native δίχως υποψία stuttering, αυτό το hogwarts μου έχει αφήσει ψυχολογικά με τα stutters του 🤣🤣

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
  • Απαντ. 692
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ξεκινησα πριν ενα 2ωρακι και μολις μπηκα δευτερο chapter. Απο gameplay ειναι σιγουρα περιεργο και θελει να μπεις στο νοημα αλλα απο κινηματογραφηση εδωσαν ρεστα και σεναριακα φαινεται να εχει βαθος και σε χαρακτηρες και γενικα προϊδεαζει για κατι μεγαλοπρεπες. Κανει μπαμ απο χιλιομετρα για Kojima παντως και σε μουσικη και σε μυστηριο και παντου. Τρεχει εξαιρετικα με DLSS Quality κρυσταλλο η εικονα ειναι λιγο μικροτερη η εικονα απο 3440x1440 δεν υποστηριζει native αυτη την αναλυση αλλα λιγο μικροτερη δεν εψαξα γιατι αλλα ειναι εξαιρετικη μηδεν stutters κολλημενα στα 97fps και η καρτα καθεται στο 50%. Εξαιρετικοι και οι ελληνικοι υποτιτλοι. 

Spoiler

 

Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho

 

Την αναλυση τελικα την ελυσα με το παρακατω αν και το zoom στα fmv προκαλει θεματα με τα fmv οποτε προτεινετε απλα η επιλογη για το aspect ratio αλλα και το fov. 

https://github.com/RoseTheFlower/UltrawideIndex/releases/tag/deathstranding

 

Spoiler

Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho


 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, Arkin said:

Το ξεκινησα πριν ενα 2ωρακι και μολις μπηκα δευτερο chapter. Απο gameplay ειναι σιγουρα περιεργο και θελει να μπεις στο νοημα αλλα απο κινηματογραφηση εδωσαν ρεστα και σεναριακα φαινεται να εχει βαθος και σε χαρακτηρες και γενικα προϊδεαζει για κατι μεγαλοπρεπες. Κανει μπαμ απο χιλιομετρα για Kojima παντως και σε μουσικη και σε μυστηριο και παντου. Τρεχει εξαιρετικα με DLSS Quality κρυσταλλο η εικονα ειναι λιγο μικροτερη η εικονα απο 3440x1440 δεν υποστηριζει native αυτη την αναλυση αλλα λιγο μικροτερη δεν εψαξα γιατι αλλα ειναι εξαιρετικη μηδεν stutters κολλημενα στα 97fps και η καρτα καθεται στο 50%. Εξαιρετικοι και οι ελληνικοι υποτιτλοι. 

  Reveal hidden contents

 

Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho

 

Την αναλυση τελικα την ελυσα με το παρακατω αν και το zoom στα fmv προκαλει θεματα με τα fmv οποτε προτεινετε απλα η επιλογη για το aspect ratio αλλα και το fov. 

https://github.com/RoseTheFlower/UltrawideIndex/releases/tag/deathstranding

 

  Reveal hidden contents

Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho


 

Το παιχνιδι δεν υπαρχει σε ατμοσφαιρα , ιστορια , διαλογους κλπ.. για το game play εγω το ειχα λατρεψει , ειδικα μολις παιρνεις καi πολλα ωραια πραγματακια απο το chapter3 και μετα..Τεραστια παιχνιδαρα απλα δεν ειναι για ολους , και κατανοω και αυτους που δεν τους αρεσε

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, enable_your_mind είπε

Το παιχνιδι δεν υπαρχει σε ατμοσφαιρα , ιστορια , διαλογους κλπ.. για το game play εγω το ειχα λατρεψει , ειδικα μολις παιρνεις καi πολλα ωραια πραγματακια απο το chapter3 και μετα..Τεραστια παιχνιδαρα απλα δεν ειναι για ολους , και κατανοω και αυτους που δεν τους αρεσε

Ειμαι αρχη ακομα αλλα μπαινω στο νοημα και στην ολη ιδεολογια του gameplay ενδιαφερον οτι βρισκεις κτισματα απο αλλους πραγματικους παικτες και φτιαχνουμε και οι ιδιοι σκαλες σχοινια μεχρι στιγμης που βοηθανε με τη σειρα τους και τους αλλους. 4 ωρες απλα εφυγαν νερακι χωρις να το καταλαβω. Η ατμοσφαιρα ειναι απο τα δυνατα σημεια του Kojima και ειδικα οταν βρεχει που πρεπει να εισαι προσεκτικος με τα lovecraftian τερατα απλα μοναδικο. Οσο ιδιαιτερο ειναι σεναριακα ειναι και στο gameplay. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To gameplay του παιχνιδιού δεν είναι κάτι ιδιαίτερο αν και στην πορεία φτιάχνει προσφέροντας νέο εξοπλισμό, κατασκευές κλπ. Το στόρυ όμως απλά δεν υπάρχει, δε νομίζω να το έχω καταλάβει στο 100% και δεν ξέρω αν έχει καταλάβει και ο ίδιος ο δημιουργός του τι έχει γράψει. Απίστευτη και η ψυχολογική φόρτιση των χαρακτήρων καθως εξελίσεται η ιστορία. Κι επειδή ετοιμάζουν και ταινία αν τη κάνουν καλή θα χαζέψει πολύς κόσμος που δεν ασχολείται με παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει περιπτωση σε τετοιες περιπτωσεις που μπαινουμε στο δωματιο μας δεν βγαζει παραλειψη αλλα παταμε εμεις παυση και παραλειψη να δειχνει extra cutscene? Συνηθως βγαζει παραλειψη κατω δεξια για πραγματα που κανουμε συχνα πχ ντουζ οταν δεν βγαζει παντα θα δειξει extra cutscene περα απο το κλασικο? Γιατι πρωτη φορα που εκανα παραλειψη μετα απο παυση και φοβαμαι μην χαθηκε καποιο extra cutscene με πληροφοριες. Ειναι απλα μετα απο παραδοση φορτιου και οχι πχ πριν βαλουμε το BB στη θερμοκοιτιδα που εκει ειχε πχ cutscene κανονικο. Οταν φευγουμε απο το δωματιο δειχνει αποσπασματα με τον Mads που μιλαει στο BB υπαρχει περιπτωση να γινετε αυτο και οταν πηγαινουμε στο δωματιο?

Screenshot-2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, seithan είπε

Είναι πολύ καλό αν και δεν το έχω τελειώσει ακόμα. Κάποια στιγμή θα το ξαναπιάσω. Άρκιν , παίζεις την απλή έκδοση ή την DC;

Την DC έκδοση φίλε μου. 6 ωριτσες είμαι πολύ μου αρέσει και το όλο online συστημα ενδιαφέρον με άλλους παίχτες να αφήνουν πράγματα η να τους πέφτουν δέματα και το ιδιωτικό ντουλαπι με χαμένα δέματα κτλ πρώτη φορά βλέπω τέτοιο σύστημα σε single player. 

Ανεβαζω εδω ολο το walkthrough με ελληνικους υποτιτλους κανονικα για οποιον θελει να δει απλα την ιστορια.

 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, Arkin said:

Την DC έκδοση φίλε μου. 6 ωριτσες είμαι πολύ μου αρέσει και το όλο online συστημα ενδιαφέρον με άλλους παίχτες να αφήνουν πράγματα η να τους πέφτουν δέματα και το ιδιωτικό ντουλαπι με χαμένα δέματα κτλ πρώτη φορά βλέπω τέτοιο σύστημα σε single player. 

Ανεβαζω εδω ολο το walkthrough με ελληνικους υποτιτλους κανονικα για οποιον θελει να δει απλα την ιστορια.

 

Είναι πράγματι πολύ καλό, είτε έχεις την DC έκδοση, είτε την "νορμάλ" την οποία παρεπιμπτώντος την έδινε δωρεάν ο Todd (αγιασθήτω το όνομά του!). Οι διαφορές μεταξύ των εκδόσεων είναι ουσιαστικά .. χαζές και δεν δικαιολογούν το DC, αποψή μου πάντα.

Επίσης, το online είναι κατακερματισμένο μεταξύ τους, και δεν μοιράζονται τους χρήστες και το progression.

 

Αυτονόητο η κανονική έκδοση έχει πολύ παραπάνω κόσμο με ότι συνεπάγεται αυτό.

Επεξ/σία από seithan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, seithan είπε

Είναι πράγματι πολύ καλό, είτε έχεις την DC έκδοση, είτε την "νορμάλ" την οποία παρεπιμπτώντος την έδινε δωρεάν ο Todd (αγιασθήτω το όνομά του!). Οι διαφορές μεταξύ των εκδόσεων είναι ουσιαστικά .. χαζές και δεν δικαιολογούν το DC, αποψή μου πάντα.

Επίσης, το online είναι κατακερματισμένο μεταξύ τους, και δεν μοιράζονται τους χρήστες και το progression.

 

Αυτονόητο η κανονική έκδοση έχει πολύ παραπάνω κόσμο με ότι συνεπάγεται αυτό.

Μεχρι στιγμης εχω βρει αρκετες σκαλες και σχοινια απο αλλους παιχτες που βοηθανε βρηκα και μια σκαλα οπου να ναι εκεινη την πηρα και εφτιαξα και εγω καποιες σε βολικα σημεια. Προσωπικα ειχα δωσει 15 για το βασικο παιχνιδι και ακομα 7 για το dc upgrade.

Εχει αρκετες αλλαγες μεταξυ αλλων νεες αποστολες περιοχες δρομους και πραγματα που βοηθανε στην περιηγηση αλλα και στις μαχες οποτε ηταν no brain αγορα να παιξω την DC.

The new content is unlocked by progressing through the game.

New graphics technology: Improved water effects AMD FidelityFX Super Resolution NVIDIA DLSS 2.3.7 NVIDIA Image Scaling Intel XeSS

New controller functions: DualSense Haptic Feedback

New story missions: 2 missions available in chapter 2 1 mission available after finishing the game

New standard orders: 40 new orders

New location: Ruined Factory available in the eastern region

New roads: National roads can now be built in mountainous areas

New combat mechanics: Upgraded melee system with new moves Mules are using mounted machine guns against the player Mounted machine guns can be used by the player

New mechanics: Ziplines can be used with floating carriers Strands can be used to tie down cargo You can now rest on the bike Items can now be collected from the bike while standing still

New Facilities: Firing Range with Drills (VR like missions)

New Weapons: Maser Gun

New Vehicles: Roadster Roadster Long Range Transporter Bike with an attached carrier

New Delivery Equipment: Buddy Bot Support Skeleton Ammo Pouch Level 2 Battery Level 4 Stabilizer Level 3

New buildable structures: Jump Ramps Cargo Catapult Chiral Bridges

New Racetrack: Fragile Circuit

New Customization: BB Pod Colors Buddy Bot Colors Backpack Patches Bridges Special Delivery Team Suit (Gold) BB pod customization (Chiral Gold) Power Gloves (Gold) Bridges Special Delivery Team Suit (Silver) BB pod customization (Omnireflector) Power Gloves (Silver)

New Music: 8 new tracks

New optional cutscenes: 2 Nightmare cutscenes

Quality of Life Updates: Replayable Boss battles Route planning tutorial in Episode 1 Fast travel locations can now be selected from the map instead of using a list Adjusted guides and tips with the option to change the frequency in the menu Compass Mode now shows the goal of your current mission, needed materials to upgrade your structures and Likes

Online Functions: Friend Play (Friends can be added as a strand contracts) Ranked Boss battles with leader bords Ranked Drills with leader bords Ranked Races with leader bords

Other: New Holograms can be unlocked Ludens Ducks can be seen in Hot Springs Monster Energy drinks are replaced with Bridges Energy drinks Selections From ‘The Art of DEATH STRANDING’” Digital Book (by Titan Books)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Arkin said:

Μεχρι στιγμης εχω βρει αρκετες σκαλες και σχοινια απο αλλους παιχτες που βοηθανε βρηκα και μια σκαλα οπου να ναι εκεινη την πηρα και εφτιαξα και εγω καποιες σε βολικα σημεια. Προσωπικα ειχα δωσει 15 για το βασικο παιχνιδι και ακομα 7 για το dc upgrade.

Εχει αρκετες αλλαγες μεταξυ αλλων νεες αποστολες περιοχες δρομους και πραγματα που βοηθανε στην περιηγηση αλλα και στις μαχες οποτε ηταν no brain αγορα να παιξω την DC.

The new content is unlocked by progressing through the game.

New graphics technology: Improved water effects AMD FidelityFX Super Resolution NVIDIA DLSS 2.3.7 NVIDIA Image Scaling Intel XeSS

New controller functions: DualSense Haptic Feedback

New story missions: 2 missions available in chapter 2 1 mission available after finishing the game

New standard orders: 40 new orders

New location: Ruined Factory available in the eastern region

New roads: National roads can now be built in mountainous areas

New combat mechanics: Upgraded melee system with new moves Mules are using mounted machine guns against the player Mounted machine guns can be used by the player

New mechanics: Ziplines can be used with floating carriers Strands can be used to tie down cargo You can now rest on the bike Items can now be collected from the bike while standing still

New Facilities: Firing Range with Drills (VR like missions)

New Weapons: Maser Gun

New Vehicles: Roadster Roadster Long Range Transporter Bike with an attached carrier

New Delivery Equipment: Buddy Bot Support Skeleton Ammo Pouch Level 2 Battery Level 4 Stabilizer Level 3

New buildable structures: Jump Ramps Cargo Catapult Chiral Bridges

New Racetrack: Fragile Circuit

New Customization: BB Pod Colors Buddy Bot Colors Backpack Patches Bridges Special Delivery Team Suit (Gold) BB pod customization (Chiral Gold) Power Gloves (Gold) Bridges Special Delivery Team Suit (Silver) BB pod customization (Omnireflector) Power Gloves (Silver)

New Music: 8 new tracks

New optional cutscenes: 2 Nightmare cutscenes

Quality of Life Updates: Replayable Boss battles Route planning tutorial in Episode 1 Fast travel locations can now be selected from the map instead of using a list Adjusted guides and tips with the option to change the frequency in the menu Compass Mode now shows the goal of your current mission, needed materials to upgrade your structures and Likes

Online Functions: Friend Play (Friends can be added as a strand contracts) Ranked Boss battles with leader bords Ranked Drills with leader bords Ranked Races with leader bords

Other: New Holograms can be unlocked Ludens Ducks can be seen in Hot Springs Monster Energy drinks are replaced with Bridges Energy drinks Selections From ‘The Art of DEATH STRANDING’” Digital Book (by Titan Books)

έχει διάφορες αναβαθμίσεις αλλαγές. Πράγματι. Δεν είναι πολλά τα +7€ από την απλή στην DC. Αλλά και χωρίς αυτά (αν και τα ziplines είναι το μήλο της έριδος θεωρώ), ένα είναι το παιχνίδι.

 

Καλή διασκέδαση!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, seithan είπε

έχει διάφορες αναβαθμίσεις αλλαγές. Πράγματι. Δεν είναι πολλά τα +7€ από την απλή στην DC. Αλλά και χωρίς αυτά (αν και τα ziplines είναι το μήλο της έριδος θεωρώ), ένα είναι το παιχνίδι.

 

Καλή διασκέδαση!

Να εισαι καλα φιλε μου. Η ατμοσφαιρα δεν υπαρχει απλα ειδικα οταν βρεχει και σκανε μυτη τα τερατα και πρεπει να προσεχεις κτλ με το ολο σκοτεινιασμα δεν υπαρχει.

Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Arkin said:

Να εισαι καλα φιλε μου. Η ατμοσφαιρα δεν υπαρχει απλα ειδικα οταν βρεχει και σκανε μυτη τα τερατα και πρεπει να προσεχεις κτλ με το ολο σκοτεινιασμα δεν υπαρχει.

Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho
Death-Stranding-Director-s-Cut-Screensho

 

 

Το νού σου στις "φάλαινες"... Δεν λέω κάτι παραπάνω (αλλά θα γογγύξεις!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, seithan είπε

Το νού σου στις "φάλαινες"... Δεν λέω κάτι παραπάνω (αλλά θα γογγύξεις!).

Οταν πηγα στο αποτεφρωτηριο για να φυγω μετα πρωτη φορα αντιμετωπισα τα ΞΕ δεν ηξερα και την πατησα με μια φαλαινα ο κακος χαμος με την μαυρη πισσα εκανα reload και πηγα τοιχο τοιχο που λενε και ολα καλα. Γενικα αν δεις βροχη και παρει χαμπαρι για ΞΕ το μηχανημα κανεις το σταυρο σου και πας σκυφτα σιγα σιγα και σταματας και την αναπνοη και ολα καλα. Πηγαινοντας να ενοσω και τον τριτο σταθμο μου την επεσαν και 3 μουλαρια αλλα ενταξει ξεφυγα ευκολα. Παντως οσο βαρος και αν εχεις αν πατας και τα 2 κουμπια μαζι απο το ποντικι δεν πεφτεις ειναι λιγο ευκολια οταν θες να περασεις μεσα απο δυσκολο terrain τα πατας και εχεις το κεφαλι σου ησυχο αλλιως θελει μονιμα μια αριστερα μια δεξια για ισορροπια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...