Προς το περιεχόμενο

Death Stranding [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Όχι πρέπει να είσαι online ώστε να μοιράζονται τα resources με άλλους players. Μονος σου να χτίσεις όλους τους δρόμους ούτε για πλακα γιατί όσο πας παρακάτω οι απαιτήσεις ανεβαίνουν από resources.

Τα likes άμα δεν κάνω λάθος σου δίνουν καλύτερο rating και structures, signs, etc με πολλά likes φαίνονται σε περισσότερο κόσμο.

Online παίζω, μου βγάζει και μηνύματα ότι ο τάδε παίχτης χρησιμοποίησε το δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 692
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 λεπτά πριν, pictorino είπε

Online παίζω, μου βγάζει και μηνύματα ότι ο τάδε παίχτης χρησιμοποίησε το δρόμο.

Ωραία, τότε συνέχισε να βάζεις resources αλλα μην προσπαθείς να το τελειώσεις μονος σου. Βάζε λίγα σε όλα και με τον χρόνο θα ολοκληρωθούν από τους υπολοιπους. Μερικές φορες ο δρόμος κολλάει λίγο πριν ολοκληρωθεί και χρειάζεται το υπόλοιπο από εσένα ώστε να τελειώσει. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
53 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τα δοκίμασα όλα, το DLSS παραμένει κατά πολύ ανώτερο. Δυστυχώς όμως το η DC έκδοση έχει ένα περίεργο stutter/slowdown που δεν είχε η κανονική. Βασικά δεν μπορώ να θυμηθώ άλλο game που το κάνει αυτό. Φαίνεται να έχει stutter, αλλα χωρίς επίπτωση στα fps. Fuckin weird.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, {TDi}Dj2k..infc είπε

Τα δοκίμασα όλα, το DLSS παραμένει κατά πολύ ανώτερο. Δυστυχώς όμως το η DC έκδοση έχει ένα περίεργο stutter/slowdown που δεν είχε η κανονική. Βασικά δεν μπορώ να θυμηθώ άλλο game που το κάνει αυτό. Φαίνεται να έχει stutter, αλλα χωρίς επίπτωση στα fps. Fuckin weird.

Δεν ξέρω για την DC, η απλή έτρεχε φλούδα πάντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Δεν ξέρω για την DC, η απλή έτρεχε φλούδα πάντως.

Το ξέρω, ήταν άψογο το game, για αυτό και μου φάνηκε πολύ περίεργο. Μπορείς να το καταλάβεις άμα pan την camera. Εκεί φαίνεται πολύ. Συνήθως αυτό λύνεται άμα ανοίξεις η κλείσεις vsync η πας από fullscreen σε borderless και vice versa. Εδώ δεν φεύγει με τίποτα και δοκίμασα όλες τις πιθανές λύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα και επαιξα καμια ωριτσα,το εχω capαρει λιγο πιο κατω απο τα hz της οθονης (116),δεν παρατηρησα ουτε κιχ να κανει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Spoiler

Το τελείωσα! Το Death Stranding είναι ένα ιδιαίτερο και πρωτότυπο παιχνίδι. Ο παίχτης ασχολείται με το να μεταφέρει αγαθά μεταξύ πόλεων και επιζώντων τους οποίους και σταδιακά ενώνει. Αυτό μου έκανε εντύπωση είναι το γεγονός πως οι δημιουργοί κάθισαν και έφτιαξαν όλους αυτούς τους τρελούς μηχανισμούς κούρασης, κατανομής βάρους και ισορροπίας. Σε αυτούς τους μηχανισμούς προσέθεσαν δύσβατα μέρη, βουνά αλλά και αναβαθμίσεις ως  επιβράβευση. Μόνο ένας θα σκεφτόταν σε τέτοια λεπτομέρεια και ισορροπία όλους αυτούς τους μηχανισμούς, ο Hideo Kojima. Η ιστορία και η αφήγηση του παιχνιδιού αυτού αποτελούν για μένα το δυνατό του σημείο. Οι σεναριογράφοι, οι σκηνοθέτες και οι ηθοποιοί που επιλέχτηκαν είναι πολλά επίπεδα πάνω από αυτό που βλέπουμε στα περισσότερα παιχνίδια (και όχι μόνο). Στα παραπάνω θα πρέπει να προσθέσουμε και την εξαιρετική δουλειά που έγινε από την Sony στην μετάφραση του τεράστιου αυτού υλικού

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Ρε παιδιά πραγματικά έχω μια απορία.... Κατεβάστε το game εχτές δωρεάν από την epic... γινόταν ο Κάκος χαμός λέω ε καλό θα ειναι.... Πραγματικά τι σας αρέσει στο παιχνίδι??? Δεν το λέω καθόλου ειρωνικά..... Αλλά τι σας αρέσει??? Έχω παρατηρήσει ότι πλεον ελάχιστα παιχνίδια είναι πραγματικά καλά και αυτό δεν είναι.... Να ξεκινήσω το ότι είναι περισσότερο ταινία παρά παιχνίδι??? Να σχολιάσω αυτόν τον χαζό χειρισμό όταν είσαι φορτωμένος που πρέπει να κρατάς ισορροπία να μην πέσεις???? Σοβαρά τώρα αυτό είναι που θα κάνεις στο παιχνίδι και είναι γαμάτο???? (Για να μην πω ότι απλά έχοντας πατημένο αριστερό και δεξί κλικ μαζί δεν πέφτεις ποτέ ότι και να κάνεις) τέλος αυτό το μενού για να αναλάβεις μια αποστολή π.χ. 500 κουμπιά και υπομενού τελείως δύσχρηστο δηλαδή αν απλά πατάτες να δεχτεί την αποστολή που ήθελες και τελείωνε η ιστορία όπως γινόταν στα παιχνίδια παλιά θα ήταν άσχημα????? Γενικά αυτήν την πολυπλοκότητα πλέον στα παιχνίδια την έχω συναντήσει σε πολλά πλέον αλλά εδώ δεν ξέρω ήταν το αποκορύφωμα.... Δεν ξέρω πραγματικά είμαι μόνο εγώ που τα βλέπω αυτά είναι η ιδέα μου???? Πραγματικά δεν έκατσα να γράψω όλο αυτό για κράξιμο έτσι και αλλιώς ένα τσάμπα παιχνίδι ήταν αλλά θέλω να δω είμαι περίεργος η αυτα που λέω όντως τα βλέπουν και άλλοι και ισχύουν????

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dextergsxr είπε

Ρε παιδιά πραγματικά έχω μια απορία.... Κατεβάστε το game εχτές δωρεάν από την epic... γινόταν ο Κάκος χαμός λέω ε καλό θα ειναι.... Πραγματικά τι σας αρέσει στο παιχνίδι??? Δεν το λέω καθόλου ειρωνικά..... Αλλά τι σας αρέσει??? Έχω παρατηρήσει ότι πλεον ελάχιστα παιχνίδια είναι πραγματικά καλά και αυτό δεν είναι.... Να ξεκινήσω το ότι είναι περισσότερο ταινία παρά παιχνίδι??? Να σχολιάσω αυτόν τον χαζό χειρισμό όταν είσαι φορτωμένος που πρέπει να κρατάς ισορροπία να μην πέσεις???? Σοβαρά τώρα αυτό είναι που θα κάνεις στο παιχνίδι και είναι γαμάτο???? (Για να μην πω ότι απλά έχοντας πατημένο αριστερό και δεξί κλικ μαζί δεν πέφτεις ποτέ ότι και να κάνεις) τέλος αυτό το μενού για να αναλάβεις μια αποστολή π.χ. 500 κουμπιά και υπομενού τελείως δύσχρηστο δηλαδή αν απλά πατάτες να δεχτεί την αποστολή που ήθελες και τελείωνε η ιστορία όπως γινόταν στα παιχνίδια παλιά θα ήταν άσχημα????? Γενικά αυτήν την πολυπλοκότητα πλέον στα παιχνίδια την έχω συναντήσει σε πολλά πλέον αλλά εδώ δεν ξέρω ήταν το αποκορύφωμα.... Δεν ξέρω πραγματικά είμαι μόνο εγώ που τα βλέπω αυτά είναι η ιδέα μου???? Πραγματικά δεν έκατσα να γράψω όλο αυτό για κράξιμο έτσι και αλλιώς ένα τσάμπα παιχνίδι ήταν αλλά θέλω να δω είμαι περίεργος η αυτα που λέω όντως τα βλέπουν και άλλοι και ισχύουν????

Θέλει χρόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, dextergsxr said:

Ρε παιδιά πραγματικά έχω μια απορία.... Κατεβάστε το game εχτές δωρεάν από την epic... γινόταν ο Κάκος χαμός λέω ε καλό θα ειναι.... Πραγματικά τι σας αρέσει στο παιχνίδι??? Δεν το λέω καθόλου ειρωνικά..... Αλλά τι σας αρέσει??? Έχω παρατηρήσει ότι πλεον ελάχιστα παιχνίδια είναι πραγματικά καλά και αυτό δεν είναι.... Να ξεκινήσω το ότι είναι περισσότερο ταινία παρά παιχνίδι??? Να σχολιάσω αυτόν τον χαζό χειρισμό όταν είσαι φορτωμένος που πρέπει να κρατάς ισορροπία να μην πέσεις???? Σοβαρά τώρα αυτό είναι που θα κάνεις στο παιχνίδι και είναι γαμάτο???? (Για να μην πω ότι απλά έχοντας πατημένο αριστερό και δεξί κλικ μαζί δεν πέφτεις ποτέ ότι και να κάνεις) τέλος αυτό το μενού για να αναλάβεις μια αποστολή π.χ. 500 κουμπιά και υπομενού τελείως δύσχρηστο δηλαδή αν απλά πατάτες να δεχτεί την αποστολή που ήθελες και τελείωνε η ιστορία όπως γινόταν στα παιχνίδια παλιά θα ήταν άσχημα????? Γενικά αυτήν την πολυπλοκότητα πλέον στα παιχνίδια την έχω συναντήσει σε πολλά πλέον αλλά εδώ δεν ξέρω ήταν το αποκορύφωμα.... Δεν ξέρω πραγματικά είμαι μόνο εγώ που τα βλέπω αυτά είναι η ιδέα μου???? Πραγματικά δεν έκατσα να γράψω όλο αυτό για κράξιμο έτσι και αλλιώς ένα τσάμπα παιχνίδι ήταν αλλά θέλω να δω είμαι περίεργος η αυτα που λέω όντως τα βλέπουν και άλλοι και ισχύουν????

Γενικά δεν είναι όλα τα παιχνίδια για όλους. 

Άλλα είναι πιο περίεργα, μερικά πιο περίπλοκα, άλλα πιο απλά, δύσκολα, εύκολα, μικρά, μεγάλα. 

Δες την καλή πλευρά. Δεν χρειάστηκε να χαλάσεις λεφτά για να το δοκιμάσεις και να δεις ότι δεν σου κάνει. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, dextergsxr είπε

Ρε παιδιά πραγματικά έχω μια απορία.... Κατεβάστε το game εχτές δωρεάν από την epic... γινόταν ο Κάκος χαμός λέω ε καλό θα ειναι.... Πραγματικά τι σας αρέσει στο παιχνίδι??? Δεν το λέω καθόλου ειρωνικά..... Αλλά τι σας αρέσει??? Έχω παρατηρήσει ότι πλεον ελάχιστα παιχνίδια είναι πραγματικά καλά και αυτό δεν είναι.... Να ξεκινήσω το ότι είναι περισσότερο ταινία παρά παιχνίδι??? Να σχολιάσω αυτόν τον χαζό χειρισμό όταν είσαι φορτωμένος που πρέπει να κρατάς ισορροπία να μην πέσεις???? Σοβαρά τώρα αυτό είναι που θα κάνεις στο παιχνίδι και είναι γαμάτο???? (Για να μην πω ότι απλά έχοντας πατημένο αριστερό και δεξί κλικ μαζί δεν πέφτεις ποτέ ότι και να κάνεις) τέλος αυτό το μενού για να αναλάβεις μια αποστολή π.χ. 500 κουμπιά και υπομενού τελείως δύσχρηστο δηλαδή αν απλά πατάτες να δεχτεί την αποστολή που ήθελες και τελείωνε η ιστορία όπως γινόταν στα παιχνίδια παλιά θα ήταν άσχημα????? Γενικά αυτήν την πολυπλοκότητα πλέον στα παιχνίδια την έχω συναντήσει σε πολλά πλέον αλλά εδώ δεν ξέρω ήταν το αποκορύφωμα.... Δεν ξέρω πραγματικά είμαι μόνο εγώ που τα βλέπω αυτά είναι η ιδέα μου???? Πραγματικά δεν έκατσα να γράψω όλο αυτό για κράξιμο έτσι και αλλιώς ένα τσάμπα παιχνίδι ήταν αλλά θέλω να δω είμαι περίεργος η αυτα που λέω όντως τα βλέπουν και άλλοι και ισχύουν????

Δε θα διαφωνήσω μαζί σου. Και εγώ μια στο τόσο το πετάω, παίζω για όσο είναι να παίξω (άλλες φορές μισάωρο, άλλες ακόμη και ώρες) και το αφήνω πάλι. Όντως, η δυσκολία του μενού, των αποστολών και των παραδόσεων με έχει αποτρέψει αρκετές φορές από το να το συνεχίσω, εάν έχει περάσει καιρός.

Αλλά δε μπορώ να το αδικήσω σε καμία περίπτωση για την ατμόσφαιρα που προσφέρει. Είναι ο,τι πρέπει εάν θες, απλά, να χαλαρώσεις (εκτός και αν πέσεις σε Mules, προσωπικά βαριέμαι φρικτά). Βασικά νομίζω αυτό το game συγκεκριμένα, απαιτεί καναπέ :ρ.

Ειδικά η στιγμή που βρίσκεσαι πάνω σε έναν λόφο και καθώς κατηφορίζεις σκάει μουσικάρα low roar (αρχές του game). Ε, δε γίνεται να μη σου μείνει. 

Επεξ/σία από giorgos147
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...