Προς το περιεχόμενο

Νέο Mi Watch από την Xiaomi με eSIM και μπαταρία 570mAh


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Haldol είπε

Εγώ τόσα λεφτά στη συγκεκριμένη εταιρεία - προχειράτζα δε δίνω. Για κάνα μπιχλιμπίδι των < 50 ευρώ καλή είναι.

Μία φορά την έπαθα με το Bip, δε την ξαναπατάω.

επειδή έχω το bip lite , και το ευχαριστημένος είναι μικρή λέξη , αλλά το πήραν ήδη άλλοι 3 με το που το είδαν πάνω μου σε τρέξιμο ποδήλατο κτλ.

και κάτοχος των mi max & pocof1 , την εταιρία μόνο προχειρατζα δεν τη λες . είναι ότι πιο value for money κυκλοφορεί σαν μάρκα .

δεν λέω ότι η ποιότητα είναι κορυφαία,λέω πως με τα λεφτά που δίνεις παίρνεις ότι πιο αξιόλογο κυκλοφορεί στην αγορά. ,και σε καμία περίπτωση δεν τα πετάς.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, whoever81 είπε

Φαίνεται πλήρες και σε κορυφαία τιμή για τα χαρακτηριστικά του. Να δούμε εμπειρία χρήσης και αυτονομία.

δε νομίζω να έχει μεγάλη αυτονομία, δεδομένου οτι χρησιμοποιεί λειτουργικό σύστημα. Δεν είναι όπως τα απλά της garmin που είναι feature watches και δε χρησιμοποιούν λογισμικό και λόγω αυτού έχουν μεγάλη αυτονομία. Όσο τα φορτώνουν με εφαρμογές, σαν κινητά τηλέφωνα, μην περιμένεις να βελτιωθεί κάτι. Εκτός και αν βγάλουν ένα τεράστιο ρολόϊ το οποίο να χωράει πολύ μεγάλη μπαταρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, billdanos είπε

0451EC0C-9F69-434F-8D83-427C8F0AD692.png

 

7 ώρες πριν, ntarlas είπε

εμένα εχει παρακολούθηση ύπνου το apple watch series 5 😕

Εφόσον τα φορτίσετε κάπως, γιατί με 18 ώρες max αυτονομία, ολοκληρωμένη εικόνα μιας ημέρας δεν έχεις, σας λείπουν 6 ώρες... τουλάχιστον....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, billdanos είπε

0451EC0C-9F69-434F-8D83-427C8F0AD692.png

ναι οκ... έχει ονειροκρίτη όμως το μήλο σου όπως η πρωτότυπη και ολοκληρωμένη πρόταση του Κινέζου; 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα ονειρευόμουν υλοποίηση UI/UX της Xiaomi σε smartwatch. Πρέπει να είναι μια ξεκαρδιστική εμπειρία

Νομίζω πως ακούστηκε κιόλας οτι στην συσκευασία θα περιλαμβάνεται κουπόνι για V.I.P συνδρομή στο xiaomi-miui.gr

Στο οποίο, στο αντίστοιχο άρθρο για το Mi Watch, έχει:

439302374_Screenshot2019-11-06at09_35_16.png.ab9783b38cb0918ceaf96ce6a86d3844.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, koftis650 said:

Εφόσον τα φορτίσετε κάπως, γιατί με 18 ώρες max αυτονομία, ολοκληρωμένη εικόνα μιας ημέρας δεν έχεις, σας λείπουν 6 ώρες... τουλάχιστον....

Μας λείπουν 45 λεπτά το 24ωρο που φορτίζει στη βάση του όσο κάθομαι στο γραφείο. 

Μάλλον πρέπει να δοκιμάσεις ένα για να σου λυθούν οι λανθασμένες πληροφορίες που έχεις! :) 

59 minutes ago, mants118 said:

ναι οκ... έχει ονειροκρίτη όμως το μήλο σου όπως η πρωτότυπη και ολοκληρωμένη πρόταση του Κινέζου; 😛

Όχι γαμώτο! Θα το περιμένω στο επόμενο update! :p 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, billdanos είπε

Μας λείπουν 45 λεπτά το 24ωρο που φορτίζει στη βάση του όσο κάθομαι στο γραφείο. 

Μάλλον πρέπει να δοκιμάσεις ένα για να σου λυθούν οι λανθασμένες πληροφορίες που έχεις! :) 

https://www.apple.com/watch/battery/

 

Η Apple άλλα λέει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
12 minutes ago, koftis650 said:

https://www.apple.com/watch/battery/

Η Apple άλλα λέει....

Σε καταλαβαίνω γιατί έχεις μάθει από τα specs και τις περιγραφές των άλλων κατασκευαστών! :P

Και σου ξαναλέω γιατί το προσπέρασες: 45λεπτά/24 ώρες και καθάρισες! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, koftis650 είπε

https://www.apple.com/watch/battery/

 

Η Apple άλλα λέει....

Up to 18 hours

All-day battery life is based on 18 hours with the following use: 90 time checks, 90 notifications, 45 minutes of app use, and a 60-minute workout with music playback from Apple Watch via Bluetooth, over the course of 18 hours.

Εκτός αν σκοπεύεις να κάνεις όλα αυτά, η μπαταρία θα σου κρατήσει μιάμιση με δύο μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, billdanos είπε

Σε καταλαβαίνω γιατί έχεις μάθει από τα specs και τις περιγραφές των άλλων κατασκευαστών! :P

Αυτό ακριβώς έκανες στην προηγούμενη κουβέντα που είχαμε.....και μάλιστα προσπερνούσες πράγματα ;)

"Και σου ξαναλέω γιατί το προσπέρασες: 45λεπτά/24 ώρες και καθάρισες! "

Δεν με πείθει....ούτε καν 24 ώρες....όπως έγραψα και στην άλλη απάντηση, τι το πέρνεις αν δεν χρησιμοποιείς τις λειτουργίες του/χαρακτηριστικά του...?

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω το Galaxy Watch 46 mm , με 4 μέρες ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ αυτονομία και δε μου καιγεται καρφι . (Ναι κράξτε οτι δεν εχει apps ,έχει ότι χρειαζεσαι σε ένα smartwatch ) . Επιση έχει φαει άπειρο ξύλο και δεν έχει πάθει τίποτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος κάτοχος Apple Watch να μου εξηγήσει γιατί θεωρείται τόσο ανώτερη η υλοποίηση της Apple από όλα τα άλλα; Δεν είναι καθόλου ειρωνική η ερώτηση, το διαβάζω παντού ότι ιδίως το WearOS έχει πολλά θέματα αλλά δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα και δεν καταλαβαίνω πόσα προβλήματα μπορεί να έχει κάτι τόσο απλοϊκό όσο ένα smart watch. Για να το λένε όλα τα site (και κυρίως τα Android friendly) κάποιος λόγος θα υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Up to 18 hours

All-day battery life is based on 18 hours with the following use: 90 time checks, 90 notifications, 45 minutes of app use, and a 60-minute workout with music playback from Apple Watch via Bluetooth, over the course of 18 hours.

Εκτός αν σκοπεύεις να κάνεις όλα αυτά, η μπαταρία θα σου κρατήσει μιάμιση με δύο μέρες.

Τα κάνεις άνετα...αν αρχίζεις να μαζεύεις και να κλείνεις πράγματα και να κάνεις optimazations για να κερδίσεις κάποιο χρόνο έξτρα απλά έχασες, τι το πήρες αν δεν χρησιμοποιείς χαρακτηριστικά και λειτουργείες που σου προσφέρει...? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, koftis650 said:

Τα κάνεις άνετα...αν αρχίζεις να μαζεύεις και να κλείνεις πράγματα και να κάνεις optimazations για να κερδίσεις κάποιο χρόνο έξτρα απλά έχασες, τι το πήρες αν δεν χρησιμοποιείς χαρακτηριστικά και λειτουργείες που σου προσφέρει...? 

Εξακολουθείς να μην καταλαβαίνεις τι σου λέω. Μάλλον είναι καιρός να δοκιμάσεις ένα (μαζί με ένα iphone προφανώς γιατί αλλιώς δεν μπορείς :p ).

Δεν κόβω απολύτως καμία λειτουργία από το apple watch ούτε ενεργοποιώ καποια εξοικονόμιση ενέργειας στη διάρκεια της ημέρας. Το χρησιμοποιώ όπως ακριβώς και το τηλέφωνό μου μιας και σε αυτό υπάρχουν σχεδόν όλα τα  apps που έχω και στο smartphone. 

Αν είσαι από τους τύπους που κάνουν αθλητικές δραστηριότητες 6 ώρες τη μέρα, τότε προφανώς και δεν έχει νόημα να μιλάμε για smart watches. Παίρνεις έναν fit tracker και καθάρισες! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, koftis650 είπε

Τα κάνεις άνετα...αν αρχίζεις να μαζεύεις και να κλείνεις πράγματα και να κάνεις optimazations για να κερδίσεις κάποιο χρόνο έξτρα απλά έχασες, τι το πήρες αν δεν χρησιμοποιείς χαρακτηριστικά και λειτουργείες που σου προσφέρει...? 

Δεν κάνω κανένα απολύτως optimization στην χρήση. Η χρήση που θα κάνει το 99% των ανθρώπων τους βγάζει μιάμιση με δύο μέρες όπως ακριβώς σου είπα. Ψάξε online. Τώρα αν εσύ θες να κάνεις αυτή την τόσο εξεζητημένη χρήση απλά μην αγοράσεις AW...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...