Προς το περιεχόμενο

Εργασία Γαλλία (περίεργοι οροί)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, kostasbm είπε

μια χαρα ειναι η δουλεια απλα να ξεκαθαρισεις τι θα παιξει με τις υπερωριες που σιγουρα θα εχεις...

ειναι αρκετα παιδια που δουλευουν εκει εποχιακα στην ιδια δουλεια και αποτι ξερω τα χρηματα ειναι καλα αλλα το ωραριο αστα να πανε

σημασια εχει να εξασφαλισεις και ενα φτηνο διαμερισμα για να μεινεις

Το θέμα είναι ότι στο συμβόλαιο γράφει ότι συμφωνεί να δουλεύει χωρίς πληρωμή πέρα από τις 48 ωρες τη βδομάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

To No3 απο μονο του ειναι τελειως αοριστο - κανονικη σκλαβια.

Γενικα στα συμβολαια ο κανονας ειναι  να μπαινει οσο το δυνατον περισσοτερη λεπτομερης πληροφορια σχετικα με τα συμφωνηθεντα. Οτι μενει στον αερα ανοιχτο ειναι πιθανον να χρησιμοποιηθει εναντιον σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Nikos Chatzoglou είπε

Το θέμα είναι ότι στο συμβόλαιο γράφει ότι συμφωνεί να δουλεύει χωρίς πληρωμή πέρα από τις 48 ωρες τη βδομάδα

σωστα   , μπορει ομως να το διασαφησει γιατι αυτα δε γραφονται ευκολα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostasbm είπε

σωστα   , μπορει ομως να το διασαφησει γιατι αυτα δε γραφονται ευκολα

verba volant scripta manent, στα λογια μπορει να πουνε πολλα , το τι γραφει το συμβολαιο ειναι καθαρη σκλαβια... δεν ειναι τυχαιο που ολοι αυτοι δουλευουν με ξενους ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, forgotten είπε

verba volant scripta manent, στα λογια μπορει να πουνε πολλα , το τι γραφει το συμβολαιο ειναι καθαρη σκλαβια... δεν ειναι τυχαιο που ολοι αυτοι δουλευουν με ξενους ;)

με λογια εννεοιται δε μπορει , αλλα με μια ανταλλαγη μειλ ειναι γραφτος λογος...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/11/2019 στις 10:20 ΜΜ, sofiathereal είπε

Καλησπέρα στην παρέα.

Ήθελα να μεταφέρω τους προβληματισμους μου και να ακούσω τις γνώμες σας, πρόσφατα έκλεισα δουλειά για τις γαλλικές Άλπεις σεασον, 5 μηνώ.

Στις συνεντεύξεις μου είπαν 39 ώρες με 1712ε τον μηνά από το οποίο θα μου αφαιρούσαν 320 περίπου για την διαμονή.

Έρχεται χτες το συμβόλαιο σε ένα site DayForce και εδώ αρχίζουν τα ωραία....

Μισθός 1517ε   +  195ε για 19 ώρες υπερωρίας τις οποίες πρέπει να τις αποδεκτό  βάση συμβολαίου 

Παρακάτω διαβαζω αυτο το οποιο θα το μεταφερω με την εικόνα γιατι το κειμενο με μπερδευει αρκετα.

Ερώτηση λοιπόν.... πάνε να με πιασουν κότσο η είναι η ιδέα μου? 

dan.jpg

Έβγαλες τελικά κάποια άκρη ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Γεια σας, 

Βρήκα τυχαία αυτή τη συζήτηση και θα ήθελα να σας ρωτήσω αν κάποιος έχει εργαστεί στο Club Med. Μιλάω πολύ καλά γαλλικά κι ενδιαφέρομαι να δουλέψω στις Άλπεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/11/2019 στις 1:20 ΜΜ, sofiathereal είπε

Άλπεις στο βαλντιζερ και θα είμαι οδηγός μινιβαν, από αεροδρόμιο στα σαλέ από σαλέ στις πίστες κτλπ κτλπ. Το ωράριο να πάει περίπατο αλλά με κατά επιλογή μου υπερωρίες και μισθό όχι ο οποίος θα είναι βάση τον υπερωρίων που ποτέ δεν μου είπαν στις συνεντεύξεις. 

Ψαξτε ρε παιδια στην Ελβετια. Τι να κανει καποιος με 1500€ το μηνα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο εύκολο είναι να βρεις χειμερινή εργασία στον τομέα του τουρισμού στη Βασιλεία;; Ξέρετε; 

21 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

4 χρόνια μετά ..............κάτι θα έχει κάνει.

Πόσο εύκολο είναι να βρεις χειμερινή εργασία στον τομέα του τουρισμού στην Ελβετία, γνωρίζετε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/2/2024 στις 6:23 ΜΜ, Xanthi22 είπε

Πόσο εύκολο είναι να βρεις χειμερινή εργασία στον τομέα του τουρισμού στη Βασιλεία;; Ξέρετε; 

Πόσο εύκολο είναι να βρεις χειμερινή εργασία στον τομέα του τουρισμού στην Ελβετία, γνωρίζετε; 

Πολυ ευκολο. Υπαρχει τεραστια ζητηση για πολλα επαγγελματα στην Ελβετια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/2/2024 στις 4:13 ΜΜ, Xanthi22 είπε

Γεια σας, 

Βρήκα τυχαία αυτή τη συζήτηση και θα ήθελα να σας ρωτήσω αν κάποιος έχει εργαστεί στο Club Med. Μιλάω πολύ καλά γαλλικά κι ενδιαφέρομαι να δουλέψω στις Άλπεις. 

Να το κάνεις.  Πολύ κοντινό πρόσωπο πήγε στο club Med στις γαλλικές άλπεις σε ξενοδοχείο, μόνο με αγγλικά κι ελάχιστη προυπηρεσία. Πήγε για 3 μήνες και τώρα ξανά καθότι η επιχείρηση εκδήλωσε ενδιαφέρον να ξαναπάει.  Πληρώνει ικανοποιητικά αν κι είναι ανάλογα των προσόντων και της θέσης φυσικά. Παρέχει εισιτήρια πήγαινε- έλα και πλήρη ασφάλιση. Δουλευουν αρκετοί ευρωπαίοι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου.  Σκέφτομαι κυρίως για χειμερινή σεζόν κι έχω εμπειρία 6 χρόνια στον τομέα του τουρισμού. Όμως, δε μπορώ να βρω κάποιον να μ' ενημερώσει για τις συνθήκες και την αμοιβή, αν πληρώνουν καλά δηλαδή. 

21 ώρες πριν, xgol είπε

Πολυ ευκολο. Υπαρχει τεραστια ζητηση για πολλα επαγγελματα στην Ελβετια. 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Μου δίνεις ελπίδες 😅 Απλά δεν ξέρω πού να ψάξω... 

Επεξ/σία από Xanthi22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/11/2019 στις 12:20 ΠΜ, sofiathereal είπε

Καλησπέρα στην παρέα.

Ήθελα να μεταφέρω τους προβληματισμους μου και να ακούσω τις γνώμες σας, πρόσφατα έκλεισα δουλειά για τις γαλλικές Άλπεις σεασον, 5 μηνώ.

Στις συνεντεύξεις μου είπαν 39 ώρες με 1712ε τον μηνά από το οποίο θα μου αφαιρούσαν 320 περίπου για την διαμονή.

Έρχεται χτες το συμβόλαιο σε ένα site DayForce και εδώ αρχίζουν τα ωραία....

Μισθός 1517ε   +  195ε για 19 ώρες υπερωρίας τις οποίες πρέπει να τις αποδεκτό  βάση συμβολαίου 

Παρακάτω διαβαζω αυτο το οποιο θα το μεταφερω με την εικόνα γιατι το κειμενο με μπερδευει αρκετα.

 

Ερώτηση λοιπόν.... πάνε να με πιασουν κότσο η είναι η ιδέα μου? 

dan.jpg

1700 για να τρέχεις Γαλλία λίγα δεν είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tzitzikas2 είπε

1700 για να τρέχεις Γαλλία λίγα δεν είναι?

Πιστεύω έχεις καταλάβει ότι απαντάς σε κάποιον που το έγραψε πριν 4.5 χρόνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...