Προς το περιεχόμενο

Εργασία Γαλλία (περίεργοι οροί)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, Rebelos2018 είπε

Πιστεύω έχεις καταλάβει ότι απαντάς σε κάποιον που το έγραψε πριν 4.5 χρόνια. 

Cracking Up Lol GIF by HULU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 19/2/2024 στις 7:23 ΜΜ, Xanthi22 είπε

Πόσο εύκολο είναι να βρεις χειμερινή εργασία στον τομέα του τουρισμού στη Βασιλεία;; Ξέρετε; 

Πόσο εύκολο είναι να βρεις χειμερινή εργασία στον τομέα του τουρισμού στην Ελβετία, γνωρίζετε; 

Υπόψιν πως στη Βασιλεία μιλάνε γερμανικά κι όχι γαλλικά οπότε σε θέση εξυπηρέτησης πιθανότατα να τα ζητήσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Υπόψιν πως στη Βασιλεία μιλάνε γερμανικά κι όχι γαλλικά οπότε σε θέση εξυπηρέτησης πιθανότατα να τα ζητήσουν. 

Δίκιο έχεις. Έψαξα και βρήκα ότι η περιοχή της Βέρνης μιλάει γαλλικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Xanthi22 είπε

Δίκιο έχεις. Έψαξα και βρήκα ότι η περιοχή της Βέρνης μιλάει γαλλικά 

Ούτε. Η περιοχή της Βέρνης είναι δίγλωσση επίσημα αλλά η συντριπτική πλειοψηφία (~85%) μιλάει γερμανικά, to γαλλόφωνο κομμάτι της είναι μια μικρή περιοχή στα βόρεια. Η γαλλόφωνη Ελβετία είναι κυρίως Vaud, Γενεύη, και Neuchatel μαζί με 1-2 μικρότερες περιοχές

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/2/2024 στις 9:39 ΠΜ, ProponitisTouKanape είπε

Ούτε. Η περιοχή της Βέρνης είναι δίγλωσση επίσημα αλλά η συντριπτική πλειοψηφία (~85%) μιλάει γερμανικά, to γαλλόφωνο κομμάτι της είναι μια μικρή περιοχή στα βόρεια. Η γαλλόφωνη Ελβετία είναι κυρίως Vaud, Γενεύη, και Neuchatel μαζί με 1-2 μικρότερες περιοχές

Σ'ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Οπότε, νομίζω, θα πρέπει να ψάξω για εργασία (χειμερινή σεζόν) σ' αυτές τις περιοχές που μου επισήμανες μιας και μιλάω πολύ καλά γαλλικά και καθόλου γερμανικά 🤗 Βέβαια, ταξίδεψα πρόσφατα στη Βασιλεία και με τα γαλλικά συνεννοηθηκα μια χαρά. Δεν είχα πρόβλημα 🤔

Επεξ/σία από Xanthi22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Xanthi22 είπε

Σ'ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Οπότε, νομίζω, θα πρέπει να ψάξω για εργασία (χειμερινή σεζόν) σ' αυτές τις περιοχές που μου επισήμανες μιας και μιλάω πολύ καλά γαλλικά και καθόλου γερμανικά 🤗 Βέβαια, ταξίδεψα πρόσφατα στη Βασιλεία και με τα γαλλικά συνεννοηθηκα μια χαρά. Δεν είχα πρόβλημα 🤔

Οι Ελβετοί είναι μορφωμένος λαός, η Βασιλεία είναι πάνω στα σύνορα και με τη Γαλλία οπότε λογικό είναι αρκετοί κάτοικοι να καταλαβαίνουν ή και να μιλάνε καλά γαλλικά. Άλλο αυτό, άλλο το οτι η γλώσσα της πόλης είναι τα γαλλικά. Δεν παρατήρησες πως όλα ηταν γραμμένα στα γερμανικά; 

Έτσι κι αλλιώς μια γρήγορη αναζήτηση θέσεων εργασίας στις πόλεις που ανέφερες θα σου λύσει την απορία για το τι ζητάνε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/2/2024 στις 11:09 ΜΜ, ProponitisTouKanape είπε

Οι Ελβετοί είναι μορφωμένος λαός, η Βασιλεία είναι πάνω στα σύνορα και με τη Γαλλία οπότε λογικό είναι αρκετοί κάτοικοι να καταλαβαίνουν ή και να μιλάνε καλά γαλλικά. Άλλο αυτό, άλλο το οτι η γλώσσα της πόλης είναι τα γαλλικά. Δεν παρατήρησες πως όλα ηταν γραμμένα στα γερμανικά; 

Έτσι κι αλλιώς μια γρήγορη αναζήτηση θέσεων εργασίας στις πόλεις που ανέφερες θα σου λύσει την απορία για το τι ζητάνε

Θα το κοιτάξω οπωσδήποτε. Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/3/2024 στις 6:36 ΜΜ, kostasbm είπε

κοιτά   Γενευη 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.  Από Γενεύη θα αρχίσω την αναζήτηση αν και μου είπαν ότι είναι αρκετά δύσκολο να βρω κάποια δουλειά σε ξενοδοχείο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/11/2019 στις 12:20 ΠΜ, sofiathereal είπε

Στις συνεντεύξεις μου είπαν 39 ώρες με 1712ε τον μηνά από το οποίο θα μου αφαιρούσαν 320 περίπου για την διαμονή.

Έρχεται χτες το συμβόλαιο σε ένα site DayForce και εδώ αρχίζουν τα ωραία....

Μισθός 1517ε   +  195ε για 19 ώρες υπερωρίας τις οποίες πρέπει να τις αποδεκτό  βάση συμβολαίου 

Μισθός Γαλλίας, ε;

image.jpeg.88a4fb23543bfa23b3bbd06abc203baf.jpeg

 Απίθανα πράγματα... 😁 

Επεξ/σία από Tasos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...