Προς το περιεχόμενο

[UHD TV] F&U FL2D5005UH 50" Smart TV 259€ MEDIAMARKT [ΤΕΛΟΣ]


nickfromathens.1999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Καμια αξιολογηση δεν ειναι για το μοντελο του θεματος νομιζω! Ολες ειναι για την 43αρα που ειναι μοντελο παλιο πλην  μιας που ειναι για την 55αρα.

Ναι ετσι ειναι αλλα πιστευω οκ θα ειναι.

Λες να παρουν την 50αρα τωρα και να ειναι ολο προβληματα μετα?😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 410
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
4 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Ναι ετσι ειναι αλλα πιστευω οκ θα ειναι.

Λες να παρουν την 50αρα τωρα και να ειναι ολο προβληματα μετα?😂

Ναι, απλα λεω οτι οι αξιολογησεις ειναι για αλλη τηλεοραση, δεν εχει καμια καλως ή κακως για του θεματος. Οποτε μην τις λαμβανεις υποψιν. Πηγα και εγω να δω τι λενε αλλα δεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, matrixxx είπε

Ναι, απλα λεω οτι οι αξιολογησεις ειναι για αλλη τηλεοραση, δεν εχει καμια καλως ή κακως για του θεματος. Οποτε μην τις λαμβανεις υποψιν. Πηγα και εγω να δω τι λενε αλλα δεν.

Οποτε δεν ειναι για την συγκεκριμενη τηλεοραση αλλα για αλλο μοντελο κι εχουν κανει καποιο λαθος η ειναι το ιδιο μοντελο αλλα αλλαζει η διασταση.

Αν αλλαζει η διασταση ιδια τηλεοραση ειναι ρε φιλε ποσο πολυ διαφορα να εχει σαν τηλεοραση απο 43 και 55(δεν μιλαω για την διασταση φυσικα)?

anyway γι'αυτο ειπα να μας πει κανενας απο εδω που την εχει παρει πιο αναλυτικα περισσοτερες πληροφοριες γιατι οι αξιολογησεις στο skroutz πολλες φορες σ'επηρεαζουν και καλυτερα ειναι να μιλας και μ'εναν κατοχο τουλαχιστον μεσα απο ενα forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, εγώ έχω και την 43ρα και την 50ρα (σπίτι και μαγαζί) και λειτουργούν άψογα. Από εικόνα έχουν καλές γωνίες θέασης αφού έχουν IPS panel, και σαφώς είναι 4Κ ανάλυσης. Ως smart TV όλα λειτουργούν οκ, και το Netflix με dedicated button στο τηλεκοντρόλ. 

 Μόνο ο ήχος για μένα δεν είναι ότι καλύτερο, από κάποιο σημείο και μετά παραμορφώνει , αλλά σίγουρα για τους λάτρεις του ήχου , η λύση είναι εξωτερικό σύστημα ήχου. 

 Τις έχω ένα χρόνο και ενάμιση αντίστοιχα και προς το παρόν αντέχουν. Θεωρώ ότι για τα χρήματα της πια αξίζει σίγουρα σαν αγορά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ξέρει κανείς τι πάνελ φοράει va η ips ;

Καλή τιμή για προσφορά εκτός black friday

Και εννοείται και τα τρία χρόνια εγγύηση μετράνε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Οποτε δεν ειναι για την συγκεκριμενη τηλεοραση αλλα για αλλο μοντελο κι εχουν κανει καποιο λαθος η ειναι το ιδιο μοντελο αλλα αλλαζει η διασταση.

Αν αλλαζει η διασταση ιδια τηλεοραση ειναι ρε φιλε ποσο πολυ διαφορα να εχει σαν τηλεοραση απο 43 και 55(δεν μιλαω για την διασταση φυσικα)?

anyway γι'αυτο ειπα να μας πει κανενας απο εδω που την εχει παρει πιο αναλυτικα περισσοτερες πληροφοριες γιατι οι αξιολογησεις στο skroutz πολλες φορες σ'επηρεαζουν και καλυτερα ειναι να μιλας και μ'εναν κατοχο τουλαχιστον μεσα απο ενα forum.

Υπάρχουν περιπτώσεις που η 43 φοράει διαφορετικό πανελ οθόνης από την 55 στο ίδιο ακριβώς μοντέλ. ΕΕπίσης υπάρχουν περιπτώσεις το ίδιο μοντέλο να φοράει και τα δύο πάνελ ανάλογα την παρτίδα. Προσωπικά τόσο κοντά σε Black Friday και Χριστούγεννα θα περίμενα για κάτι πιο σίγουρο. Βέβαια σαν τιμή για τις ίντσες δεν είναι κακή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Οποτε δεν ειναι για την συγκεκριμενη τηλεοραση αλλα για αλλο μοντελο κι εχουν κανει καποιο λαθος η ειναι το ιδιο μοντελο αλλα αλλαζει η διασταση.

Αν αλλαζει η διασταση ιδια τηλεοραση ειναι ρε φιλε ποσο πολυ διαφορα να εχει σαν τηλεοραση απο 43 και 55(δεν μιλαω για την διασταση φυσικα)?

Μα σου λεω η 43 ειναι μοντελο 2017 ειναι ΑΛΛΗ τηλεοραση, οχι μονο διασταση που και αυτο μονο να ηταν ειναι αλλο πανελ. Εδω μιλαμε ομως για "πολυ" αλλη, οχι μονο πανελ. Μπορει να εχει θεματα πχ η νεα του θεματος (2019 την λεει, την δειχνει μονο 20 μερες στην αγορα στο ιστορικο τιμων του) που να μην εχει η παλια που εχει ιστορικο τιμων 2 χρονια σχεδον. 'Η και να ειναι καλυτερη, αλλα το θεμα ειναι ξαναλεω 3η φορα, οτι ειναι ΑΛΛΗ τηλεοραση και μην λαμβανεις ΚΑΘΟΛΟΥ υποψιν τα σχολια. 

Ισως υπαρχει και η πιθανοτητα να ειναι λαθος το "2017" και "2019" και να ειναι ιδια σειρα του θεματος με την μικρη και οχι νεα οπως την εμφανιζει το σκρουτζ; Γιατι ομως αν ειναι και αυτη 2 χρονια στην αγορα δεν εχει καμια αξιολογηση ενω η 43αρα εχει δεκατρεις; Σαν παρτ ναμπερ ειναι ιδιες (FL2D4305UH / FL2D5005UH) αλλα δεν ξερω πως ονομαζει η f&u τις τηλεορασεις της...

 

2019-11-11_2202

 

 

2019-11-11_2203

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Μα σου λεω η 43 ειναι μοντελο 2017 ειναι ΑΛΛΗ τηλεοραση, οχι μονο διασταση που και αυτο μονο να ηταν ειναι αλλο πανελ. Εδω μιλαμε ομως για "πολυ" αλλη, οχι μονο πανελ. Μπορει να εχει θεματα πχ η νεα (2019 την λεει του θεματος) που να μην εχει η παλια. 'Η και να ειναι καλυτερη, αλλα το θεμα ειναι ξαναλεω 3η φορα, οτι ειναι ΑΛΛΗ τηλεοραση και μην λαμβανεις ΚΑΘΟΛΟΥ υποψιν τα σχολια.

Καλα τι σκατα εχουν κανει η 43' ειναι του 2017 η 55' του 2018 και 50αρα του 2019.

Ναι δεν ειναι να λαμβανουμε υποψιν τα σχολια θελει μεγαλη προσοχη και θα ηταν ιδανικο να μας πουνε και αλλοι την γνωμη τους οπως ο ledbyzeppelin πιο πανω που την εχει την 50αρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Καλα τι σκατα εχουν κανει η 43' ειναι του 2017 η 55' του 2018 και 50αρα του 2019.

Ναι δεν ειναι να λαμβανουμε υποψιν τα σχολια θελει μεγαλη προσοχη και θα ηταν ιδανικο να μας πουνε και αλλοι την γνωμη τους οπως ο ledbyzeppelin πιο πανω που την εχει την 50αρα.

Ξαναδιαβασε φιλε ολοκληρο το παραπανω σχολιο μου, μολις τελειωσα ενα εντιτ με επιπλεον εικονες, παρατηρησεις και σκεψεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Ξαναδιαβασε φιλε το παραπανω, μολις τελειωσα ενα εντιτ με εικονες και σκεψεις.

Ναι σαν part number ειναι ακριβως ιδιες μονο οι ημερομηνιες αλλαζουν αλλα μου φαινεται τελειως παραλογο(ποτε μην λες ποτε βεβαια) αν ειναι απο την εταιρια και οχι λαθος του skroutz.

Η τηλεοραση παντως εμφανιστηκε στο skroutz στις 23/10 απο το you.gr οποτε συμφων με το ιστορικο ειναι καινουρια αν κι εκει δεν εχουν κανει καποιο λαθος.Οποτε δυσκολο να υπαρξουν αξιολογησεις σε λιγοτερο απο εναν μηνα.

Αν πας στο site και πατησεις στα αρχεια το τελευταιο την δηλωση συμμορφωσης η οποια δεν ξερω αν παιζει ρολο γραφει 2019-09-02 κι αν πατησεις πανω στην ενεργειακη καρτα γραφει 2017 για το συγκεκριμενο μοντελο.

Γενικοτερα ειναι ενα μπερδεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Τα Hz που με ενδιαφέρουν για pc 1200 Hz πρεπει να μας δουλεύουν .

Το 1200 που λέει είναι το refresh rate (που σε ενδιαφέρει), BFI και frame interpolation μαζί.

Ψάξε αν μπορείς να βρεις το manual μπας και αναφέρει εκεί το refresh rate.

 

Edit: Το βρήκα εγώ. Για σύνδεση με PC σε 1080p είναι στα 60Hz.

Επεξ/σία από sv398
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, sv398 είπε

Το 1200 που λέει είναι το refresh rate (που σε ενδιαφέρει)

Συνήθως γράφουν τη συχνότητα του μικροεπεξεργαστή για λόγους εντυπώσεων (μάρκετινγκ λέγεται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σιγά την προσφορά. Έχω δει πολύ καλύτερες μέχρι και 300.00€ ανά διαστήματα παντού και πλέον το κομμάτι της τηλεόρασης είναι σχεδόν 360 μέρες το χρόνο σε κάποια προσφορά τόσο που στο τέλος αξίζει να γίνει ξεχωριστή ενότητα στο κομμάτι των προσφορών.

Επεξ/σία από d4mage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, simoszol είπε

https://www.kotsovolos.gr/205543-f-u-fl2d5005uh-50

Price match από κωτσοβολο για όποιον ενδιαφέρεται. 

Tip: Διαθέσιμη μόνο για αποστολή και όχι σε καταστημα 

click bait πιθανοτατα, την βγαλανε.. Το καλαθι τους δεν λειτουργει οποτε δε μπορω να δω αν οντως εχει δωρεαν μεταφορικα με πανω απο 85 ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sgfuct είπε

click bait πιθανοτατα, την βγαλανε.. Το καλαθι τους δεν λειτουργει οποτε δε μπορω να δω αν οντως εχει δωρεαν μεταφορικα με πανω απο 85 ευρω...

Έχει κανονικά.... Της παρήγγειλα εγώ ,δωρεάν μεταφορικά από eShop, εγώ θα την παραλαβω από κατάστημα αύριο γιατί έχω κάτι δώροεπιταγες να εξαργυρώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...