Προς το περιεχόμενο

Hawkers (Αγοράζεις 3 πληρώνεις 1)


Phoenix7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον μπερδεύονται από "προσφορές" που πάντα δίνει αυτό το site. Οπότε εικάζω είδαν ένα γυαλί σε "προσφορά" 50% και νομίζουν αυτή είναι η αρχική του τιμή. 

Εγώ πάντως την σειρά one LS που την έχω την ξέρω και την παρακολουθώ έχει ίδια τιμή καταλόγου με αυτή σήμερα 29€ γενικά. Τώρα σε προσφορά έχει πέσει και 17€ έχει πέσει και 12€ ένα συγκεκριμένο μοντέλο. Σήμερα αν πάρεις 3 τέτοια θα πληρώσεις 29+7 μεταφορικά (?) δλδ περίπου 36-37€ για τρία ζευγάρια δλδ 12€ το ένα. 12€ δεν έχουν βγάλει ποτέ όλα τα one ls παρά μεμονομένα μοντέλα. Αρα γενικά είναι προσφορά αν βρεις και κανα φίλο να παραγγείλει μαζί σου γιατί όχι. Όπως είπα ένα δύο γιαλιά δεν είναι άσχημα να έχεις σε διάφορα χρώματα.  Προφανώς καλό είναι κάπου να τα δοκιμάσετε (κάποιος φίλος σας αν έχει μια γραμμή βλέπετε αν σας τεριάζει, αν όχι παίρνετε ρίσκα?)

Προφανώς και δεν ξέρω κανέναν να έχει αγοράσει γυαλιά στην price list (τιμή καταλόγου) καθώς αυτή η εταιρία, βδομάδα παρά βδομάδα κάποια προσφορά έχει από 30%, 50% (1+1 ή και μεμονωμένα) έως και 70%. Αρα ναι η τιμή καταλόγου ΚΑΙ σε αυτούς είναι απλά πιασάρικη να μη σου πει σου πουλάω γιαλί 12€ γιατί θα σου φανεί φτηνό ενώ αν σου πει 30€ που στο δίνω με προσφορά 12€ αλλάζει το πράγμα.

Αν ρωτάς εμένα δεν πειράζει που το κάνει. Από τα μας τα τρώει η Luxottica που αλλάζοντας το σήμα αλλάζει 2 φορές την ήδη ακριβή τιμή της καλύτερα ο κινέζος να σου λέει έκπτωση 70%. (Υ.Γ. δε λέω δεν είναι καλύτερα τα ακριβότερα γυαλιά της luxottica αλλά όχι και 150€-300€ που τα έφτασαν.. Βέβαια υπάρχουν και ενδιάμεσες μάρκες διαλέγεις).

Επεξ/σία από keysmith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, keysmith είπε

Μάλλον μπερδεύονται από "προσφορές" που πάντα δίνει αυτό το site. Οπότε εικάζω είδαν ένα γυαλί σε "προσφορά" 50% και νομίζουν αυτή είναι η αρχική του τιμή. 

Προσωπικά καθόλου δεν μπερδεύομαι καθώς έχω καμια 20αριά hawkers (και όχι μόνο) μαζί με την γυναίκα.

Φυσικά και όσα έχω αγοράσει είναι σε παρόμοιες προσφορές, που αγγίζουν ή πλησιάζουν αρκετά την τιμή στην οποία αξίζουν να πωλούνται και όχι παραπάνω.

Δηλαδή δίνεις 52 ευρώ (με τα μεταφορικά) και αγοράζεις 3 -και καλά- "Premium" με κόστος 17 ευρώ έκαστο ή δίνεις 42 ευρώ και αγοράζεις 3 μεσαίας κατηγορίας με 14 ευρώ κόστος περίπου έκαστο. Υπάρχουν και τα φθηνότερα με 25-30€ το τεμάχιο αρχική (γέλια!) όπου βγαίνουν 11 και 12€ περίπου έκαστο.

Αυτή είναι και η πραγματική τιμή στην οποία πρέπει να πωλούνται και αξίζει να πωλούνται, το 45€ έκαστο και παραπάνω σε κάποια από αυτά είναι για γέλια. 

Τελευταίες λοιπόν πρόσφατες αγορές από μένα:

>1 x premium black training στα 15.20€, ενώ τώρα τα έχουν 45€...!!σε προσφορά!!!: (αν πάρεις 3 premium θα πληρώσεις 52€ & θα σου βγουν στα 17,33€ το ένα! ) 

https://www.hawkersco.com/products/gafas-de-sol-black-training?_pos=1&_sid=63e3852e6&_ss=r

>2 x black divine στα 35 ευρώ, ήτοι 17,5€ έκαστο, τώρα στα 35€ το ένα... !!σε προσφορά!!.. (αν πάρεις 3 ίδιας κατηγορίας τιμής θα πληρώσεις 42€ & θα σου βγουν στα 14€ το ένα! ) 

https://www.hawkersco.com/products/gafas-de-sol-black-divine?_pos=1&_sid=c49488027&_ss=r

>2 x black dark one στα 22,5€, ήτοι 11,25€ έκαστο, τώρα στα 25€ το ένα...!!σε προσφορά!!... (αν πάρεις 3 ίδιας κατηγορίας τιμής θα πληρώσεις 32€ & θα σου βγει στα 10,66€ το ένα! ) 

https://www.hawkersco.com/products/gafas-sol-black-dark-one?_pos=1&_sid=3a2b93dbc&_ss=r

τα παραπάνω είναι τα πιο πρόσφατα. Αν ψάξω παλιότερα θα αραδιάσω και άλλες περιπτώσεις. ;) 

Βλέπουμε ότι στην δεύτερη περίπτωση γλυτώνεις 3,5€ στο κομμάτι με την αγορά 3 γυαλιών, στην πρώτη περίπτωση χάνεις 2€ και στην τρίτη είναι μία η άλλη.

Τα παραπάνω ισχύουν φυσικά με την προϋπόθεση ότι δεν θα μπερδευτούν κατηγορίες τιμής καθώς αν πάρει κανείς 1-2 φθηνά και 1-2 ακριβά για να συμπληρώσει 3αδα διαμορφώνεται αλλιώς η τελική τιμή και δεν ισχύουν τα παραπάνω. Αν το κάνετε λοιπόν, αγοράστε ίδιας κατηγορίας τιμής προϊόντα, συμφέρει περισσότερο. 

Κλείνοντας επειδή η τακτική του συγκεκριμένου καταστήματος είναι πάντα ίδια (αγορά ποσότητας και όχι μεμονωμένα) και οι συνδυασμοί που μπορείς να κάνεις είναι αρκετοί, οι τιμές κυμαίνονται σε παρόμοια επίπεδα κάθε φορά που βγαίνει "προσφορά" από hawkers. Επομένως αν δεν αγοράσετε τώρα σε λίγο καιρό θα παίζει κάτι αντίστοιχο. ;) 

 

 

 

 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, papafigos84 είπε

Και μονο ο τροπος που διαλεξαν να κανουν promotion, αρκει για να φανε ακυρο.  Μεγαλη καταντια.  

τι ειχαν ρε παιδια που δεν το ειδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατατοπιστικότατος ο Λεοντόκαρδος.

Από αυτά που διαβάζω όμως δε στέκει η "κατηγορία" ότι ανέβασαν τις τιμές καταλόγου λίγο πριν την προσφορά, άλλαξαν απλά την προσφορά.
Το 17.5 με το 14 μπορεί να είναι 3.5€ διαφορά αλλά δε παύει να είναι 20% στην τιμή, δε μπορεί να περιμένεις να τα δώσει 17.5 τα 3 κομμάτια...

Σε γενικές γραμμές επειδή στο ξεκίνημα τους είχα πάρει καμιά 20αριά ζευγάρια αυτό που θα πω είναι οτι σε αυτά τα λεφτά δε παίρνεις ούτε από πλανόδιο πωλητή οτιδήποτε αντίστοιχο σε ποιότητα.
Πλεον τα βαρέθηκα και γύρισα στην αγαπημένη μου Luxottica με ένα ζευγάρι κάθε 2 χρόνια περίπου. Πάνε οι εποχές που ανάλογα τη μέρα έβαζα και άλλο γυαλί, κουραστικό πράμα να διαλέγεις...

Επεξ/σία από Themos3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Themos3 είπε

Σε γενικές γραμμές επειδή στο ξεκίνημα τους είχα πάρει καμιά 20αριά ζευγάρια αυτό που θα πω είναι οτι σε αυτά τα λεφτά δε παίρνεις ούτε από πλανόδιο πωλητή οτιδήποτε αντίστοιχο σε ποιότητα.
Πλεον τα βαρέθηκα και γύρισα στην αγαπημένη μου Luxottica με ένα ζευγάρι κάθε 2 χρόνια περίπου. Πάνε οι εποχές που ανάλογα τη μέρα έβαζα και άλλο γυαλί, κουραστικό πράμα να διαλέγεις...

Η αλήθεια είναι ότι πράγματι με αυτές τις κάθε τρεις και λίγο "προσφορές" του καταστήματος καταλήξεις εύκολα με 20 ζευγάρια γυαλιά και στο τέλος φοράς τα 2-3 από αυτά.

Γιαυτό έγραψα και νωρίτερα ότι η τακτική τους είναι να αγοράσει ο άλλος ποσότητα και όχι μεμονωμένα και το καταφέρνουν μια χαρά με τις ιδιαίτερα "φουσκωμένες" αρχικές τιμές ανά κομμάτι (εκεί πήγαινε και το αρχικό σχόλιό μου) και τα υψηλά μεταφορικά (πλέον 7 ευρώ από 5 ευρώ που ήταν μέχρι το 2018).

Όμως οι τιμές αυτές ανακυκλώνονται πολύ συχνά και δεν υπάρχει λόγος να βιαστεί κάποιος φοβούμενος ότι θα χάσει κάτι. 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, matrixxx είπε

Καθαρισα τον συνδεσμο και εβγαλα και την και καλα πορνογραφικη εικονα - κραχτη η οποια τιποτα δεν προσφερει στο θεμα. Ειναι λιγο αθλιος ο τροπος τους, τουλαχιστον σε μενα πολυ καγκουρικος μου φαινεται. 

Επι της "προσφορας": Με 45 ευρω το ενα μηπως ειναι παραμυθι και δεν εχουμε προσφορα; RayΒan ειναι; Τι τιμες ειναι αυτες;;;; Καπου στο δεκαρικο τα θυμαμαι αυτα.

Add, phoenix7 γιατι βαζεις ξανα βρωμικο συνδεσμο και τις εικονες τους; 

Στο κοινό που απευθύνεται μια χαρά βρίσκω το πρόμο τους 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω εσάς που έχετε ξαναπάρει γιατί ψήνομαι να πάρω να δοκιμάσω κανένα ζευγάρι.

Στο ίντερνετ από ότι βλέπω οι κριτικές είναι πολύ κακές ειδικότερα για δέματα που χάθηκαν ενώ υποτίθεται ότι παραδόθηκαν.

Έχετε άποψη; Από πού έρχονται τα δέματα;

Σας ευχαριστώ όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Gostros είπε

Παιδιά να ρωτήσω εσάς που έχετε ξαναπάρει γιατί ψήνομαι να πάρω να δοκιμάσω κανένα ζευγάρι.

Στο ίντερνετ από ότι βλέπω οι κριτικές είναι πολύ κακές ειδικότερα για δέματα που χάθηκαν ενώ υποτίθεται ότι παραδόθηκαν.

Έχετε άποψη; Από πού έρχονται τα δέματα;

Σας ευχαριστώ όλους

έρχονται από Ισπανία. Εγώ όσες φορές πήρα ήρθαν στο σπίτι με κάποια δικιά μας μεταφορική κούριερ (όχι η ίδια όλες τις φορές). Εχω ακούσει και για Ελληνικά ταχυδρομεία ότι έρχονται κάποιες φορές όταν τα μεταφορικά είναι δωρεάν (εμένα όμως ποτέ ούτε σε αυτήν την περίπτωση με δωρεάν μεταφορικά που πήρα πρόσφατα, πάλι με κάποια courier ήρθαν νομίζω γενική ταχυδρομική αλλά δεν θυμάμαι καλά).

Εφόσον είναι πληρωμένα με paypal ίσως να μπορείς να διεκδικήσεις τα χρήματά σου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Gostros είπε

Παιδιά να ρωτήσω εσάς που έχετε ξαναπάρει γιατί ψήνομαι να πάρω να δοκιμάσω κανένα ζευγάρι.

Στο ίντερνετ από ότι βλέπω οι κριτικές είναι πολύ κακές ειδικότερα για δέματα που χάθηκαν ενώ υποτίθεται ότι παραδόθηκαν.

Έχετε άποψη; Από πού έρχονται τα δέματα;

Σας ευχαριστώ όλους

Με τα παιδιά από τη δουλειά, παραγγείλαμε 3 ζευγάρια.

Βάλαμε express παραγγελία, πληρώσαμε νομίζω συνολικά κάνα 10άρι ευρώ μεταφορικά.

 

Χτες παραγγείλαμε (από Ισπανία), και σήμερα παραλάβαμε!! Όχι δεν τρολλάρω....

 

Πριν κάνα 2 μήνες είχα βάλει ένα ζευγάρι μόνο, να μου έρθει με την απλή παράδοση και μου έκανε ένα μήνα ακριβώς...

 

Οπότε, συμβουλή μου διαλέξτε την express παράδοση!!

Επεξ/σία από outlaw star
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη προσφορά στον εαυτό σας είναι να ΜΗΝ φοράτε γυαλιά ηλίου, αλλά καπέλο ή ομπρέλα για σκιά.

Για τη συγκεκριμένη μάρκα, θα ήταν προσφορά αν έπρεπε ντε και καλά να έχεις γυαλί ηλίου, με 10€ 3 ζευγάρια απ'ότι έχω δει σε ποιότητα. Δεν είναι Rayban ούτε καν στις βίδες δεν τα φτάνουν.

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Wayward είπε

Ερώτηση:

https://www.hawkersco.com/products/gafas-de-sol-black-blue-chrome-faster αυτού του τύπου είναι όντως τόσο καθρέφτης όσο φαίνεται σε κάποιες φωτογραφίες?

ναι είναι όπως φαίνεται στις φωτογραφίες ΜΕ τα μοντέλα. Το γυαλί είναι φωτογραφημένο σε "κουτί διάθλασης" και δεν φαίνεται πόσο καθρέφτης είναι και μπερδεύει πολύ κόσμο. Εσύ τις φώτο με τα μοντέλα/άτομα που έχει πιο κάτω θα κοιτάς. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...