Προς το περιεχόμενο

BLACK FRIDAY & SAMSUNG UE55RU8002UXXH


xjps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Payne83 είπε

Διάβασε λίγο εδώ ένα review της συγκεκριμένης. 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sm8600

Φοβερό site..!! 
Μπράβο σου που το ανακάλυψες..!!

Πιθανολογώ λοιπόν, πως η τυχαία επιλογή μου για την RU8002, δεν είναι κακή. Τι γνώμη έχεις;

Στα χρήματα, των 650€, προτείνεις κάτι άλλο..;

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από xjps
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 18/11/2019 στις 10:00 ΜΜ, xjps είπε

Φοβερό site..!! 
Μπράβο σου που το ανακάλυψες..!!

Πιθανολογώ λοιπόν, πως η τυχαία επιλογή μου για την RU8002, δεν είναι κακή. Τι γνώμη έχεις;

Στα χρήματα, των 650€, προτείνεις κάτι άλλο..;

Ευχαριστώ

Καλημέρα!!! Μετά από αρκετό ψάξιμο είχα καταλήξει στην RU8002 όπου ανέφερες και στην LG 55sm8600. Τελικά αγόρασα την LG στα 700 ευρώ από τα public με δωρεάν 5ετης εγγύηση. Την έχω στην κατοχή μου από την Παρασκευή και μπορώ να πω ότι μετά από τις πολλές δοκιμές που έκανα (σύνδεσα το pc μου και έπαιξα παιχνίδια σε 4k 60hz, 2k 120hz, ταινίες 4κ, ποδόσφαιρο, Netflix ) έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος. Σε αυτά τα χρήματα πιστεύω ότι είναι οι καλύτερες αλλά έχε υπόψην και την Samsung QE55Q60R γιατί έπεσε στα 700 ευρώ. Η lg έχει ips πάνελ όπου υστερεί στο μαύρο αλλά υπερτερεί στις γωνίες θέασης. Πρέπει να δεις τι ακριβώς θέλεις για να σε βοηθήσει να καταλήξεις στο μοντέλο που θα αγοράσεις. Ελπίζω να σε βοήθησα!!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/11/2019 στις 2:07 ΠΜ, KoreanW είπε

σοβαρά; το σούπερ ντόυπερ black friday στον τίτλο είναι θλιβερό, ο τρόπος που μεταχειρίζεσαι το φόρουμ δείχνει υποτίμηση και το να σου απαντήσω στις αστειότητες που μου απευθύνεις καταντά κουραστικό

τίποτε δεν είναι τυχαίο τελικά και επιβεβαιωνομαι απλά στο πόσο κακόβουλα πόσταρες και ποστάρεις, τίποτε άλλο εδώ πέρα από μένα

Εγώ νόμιζα πως έχει κάποια πληροφόρηση για μοντέλο που στην Black friday θα έχει πολύ μειωμένη τιμή. Άρα... συμφωνώ μαζί σου πως ήταν παραπλανητικός ο τίτλος. Βέβαια δεν διέπραξε και κάποιο έγκλημα. Δεν με απασχολεί λοιπόν τόσο ώστε να του "την πω".

Καλό βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 minutes ago, Homecinemakias said:

Εγώ νόμιζα πως έχει κάποια πληροφόρηση για μοντέλο που στην Black friday θα έχει πολύ μειωμένη τιμή. Άρα... συμφωνώ μαζί σου πως ήταν παραπλανητικός ο τίτλος. Βέβαια δεν διέπραξε και κάποιο έγκλημα. Δεν με απασχολεί λοιπόν τόσο ώστε να του "την πω".

Καλό βράδυ.

βασικά χ@σμένο το είχα το τόπικ με τα κεφαλαία και το «BLACK FRIDAY» στον τίτλο ορισμό του clickbait, και αν δεις στην πραγματικότητα το δικό μου ήταν το δεύτερο σχόλιο που σημαίνει ότι προηγήθηκε κι άλλος που το σχολίασε

και «δεν την έλεγα» τόσο, ίσα ίσα που μπήκα στη λογική να εξηγήσω κιόλας με όμορφο τρόπο τί εννοούσα, για να εισπράξω ένα θράσος που μου τη λέει στην απάντηση

Quote

Υποθέτω όμως πως, είσαι από αυτούς που σπαμάρεις τα ποστ για να περνάει η ώρα σου, νομίζοντας, πως κανείς κάτι έξυπνο, ή για να »φουσκώνεις» τον λογαριασμό σου με πόστς. 
 

Κοινώς πως θα σε αποκαλούσαν......?

επειδή όπως φαίνεται δεν το ήξερα και...αφιλοκερδώς έχω συμμετάσχει βοηθητικά σε άλλα τόπικ, πολύ θα ήθελα τα token του account μου που το φουσκώνω με ποστ

ΛΟΛ

Επεξ/σία από KoreanW
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/11/2019 στις 10:24 ΠΜ, Babitc είπε

Καλημέρα!!! Μετά από αρκετό ψάξιμο είχα καταλήξει στην RU8002 όπου ανέφερες και στην LG 55sm8600. Τελικά αγόρασα την LG στα 700 ευρώ από τα public με δωρεάν 5ετης εγγύηση. Την έχω στην κατοχή μου από την Παρασκευή και μπορώ να πω ότι μετά από τις πολλές δοκιμές που έκανα (σύνδεσα το pc μου και έπαιξα παιχνίδια σε 4k 60hz, 2k 120hz, ταινίες 4κ, ποδόσφαιρο, Netflix ) έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος. Σε αυτά τα χρήματα πιστεύω ότι είναι οι καλύτερες αλλά έχε υπόψην και την Samsung QE55Q60R γιατί έπεσε στα 700 ευρώ. Η lg έχει ips πάνελ όπου υστερεί στο μαύρο αλλά υπερτερεί στις γωνίες θέασης. Πρέπει να δεις τι ακριβώς θέλεις για να σε βοηθήσει να καταλήξεις στο μοντέλο που θα αγοράσεις. Ελπίζω να σε βοήθησα!!! 


Σε ευχαριστώ πολύ. 
Θα την κοιτάξω, αν και δεν είμαι ιδιαίτερα φαν των LG, Παρ´ ότι αγόρασα μια 43” για την κρεβατοκάμαρα το καλοκαιρι, από προσφορά του Public. Νομίζω είχα δώσει 259€. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/11/2019 στις 8:00 ΜΜ, Redtsunami είπε

φιλε και εγω την ιδια TV εχω βαλει στο ματι,για χρηση ταινιες και ps4 pro.Ελπιζω την BF να την πετυχω στα 600,αλλα δυστυχως κανεις δεν ξερει τι προσφορες θα κανουν οι εμποροι

Λες να «κόψουν» μόνο ένα 50άρικο..;

Θα ήθελα να ήξερα το κόστος αγοράς τους. 🤪

Ελπίζω, επίσης, να είναι στα είδη που θα κατεβάσουν τιμή...

Στις 16/11/2019 στις 11:51 ΜΜ, Payne83 είπε

Μπορείς να έχεις υπόψιν και αυτήν την Nanocell εάν σε ενδιαφέρει και IPS πάνελ. 

https://www.skroutz.gr/s/18634000/LG-55SM8600.html

Στα συν σε σχέση με την RU8002 εάν σε ενδιαφέρουν είναι : local dimming, Dolby Atmos, DTS-HD, Dolby Vision, 3.5mm composite adapter, Bluetooth 5.0.

Αναφέρεις από στικακι ταινίες γιαυτό σου πρότεινα και μια τηλεόραση που υποστηρίζει DTS. 

Τι κάνει τι IPS Panel??

 

Επεξ/σία από xjps
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το IPS πάνελ δεν χάνει τόση ακρίβεια εάν υπάρχουν γωνίες θέασης άλλα δεν αποδίδει τόσο καλά μαύρα και σκουρα σε σχέση με ένα VA πάνελ.  Έχει μικρότερο Contrast. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά η BF στην Ελλάδα, όπως πολλά άλλα, πρέπει να είναι πολύ «μαϊμού»..

Φωτογραφία δεν έχω να σας στείλω, για την μέχρι χθες τιμή της, αλλά από σήμερα ανέβηκε στα 899€, με σκοπό να ξαναπέσει την BF στα 649€.

Απίστευτοι είναι οι τύποι.....

5ECDA0FD-AFF8-473A-AAF8-237A0BE37299.jpeg

15 ώρες πριν, Payne83 είπε

Το IPS πάνελ δεν χάνει τόση ακρίβεια εάν υπάρχουν γωνίες θέασης άλλα δεν αποδίδει τόσο καλά μαύρα και σκουρα σε σχέση με ένα VA πάνελ.  Έχει μικρότερο Contrast. 

Να σε ρωτήσω, αν ξέρεις, η UE55RU8002 που έχω στο μυαλό μου έχει 2500 PQI (ότι και αν είναι αυτό).

Βρήκα στην ίδια τιμή, των 649€ και μια UE65RU7092, αλλά είναι στα 1400 PQI. 

Επίσης, παραπάνω, ένας φίλος έγραψε πως το 70 είναι basic μόντελο. Τι εννοεί..;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, xjps είπε

Τελικά η BF στην Ελλάδα, όπως πολλά άλλα, πρέπει να είναι πολύ «μαϊμού»..

Φωτογραφία δεν έχω να σας στείλω, για την μέχρι χθες τιμή της, αλλά από σήμερα ανέβηκε στα 899€, με σκοπό να ξαναπέσει την BF στα 649€.

Απίστευτοι είναι οι τύποι.....

5ECDA0FD-AFF8-473A-AAF8-237A0BE37299.jpeg

Να σε ρωτήσω, αν ξέρεις, η UE55RU8002 που έχω στο μυαλό μου έχει 2500 PQI (ότι και αν είναι αυτό).

Βρήκα στην ίδια τιμή, των 649€ και μια UE65RU7092, αλλά είναι στα 1400 PQI. 

Επίσης, παραπάνω, ένας φίλος έγραψε πως το 70 είναι basic μόντελο. Τι εννοεί..;

Ευχαριστώ

Τα pqi πόσο είναι φίλε μην τα κοιτάς είναι marketing.. Αυτό που μετράει στην τηλεόραση είναι πόσα Hz στο πάνελ είναι 50/60 ή 100/120 Hz αντίστοιχα .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, xjps said:

Τελικά η BF στην Ελλάδα, όπως πολλά άλλα, πρέπει να είναι πολύ «μαϊμού»..

Μήπως να περιμένουμε για την 29/11 και μετά να πιάσουμε το φτυάρι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ThReSh είπε

Μήπως να περιμένουμε για την 29/11 και μετά να πιάσουμε το φτυάρι?

Ίσως να μην έχεις άδικο, αλλά αυτή την ξαφνική αλλαγή τιμής, από χθες μέχρι σήμερα, πως να την δικαιολογήσω...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, xjps said:

Ίσως να μην έχεις άδικο, αλλά αυτή την ξαφνική αλλαγή τιμής, από χθες μέχρι σήμερα, πως να την δικαιολογήσω...;

Όχι παράξενη πάντως. Ανεβοκατεβαίνουν συνέχεια οι τιμές στα μεγάλα καταστήματα που φέρνουν από τον επίσημο εισαγωγέα. Το θέμα είναι να θυμόμαστε πόσο είναι το χαμηλότερο που έχει πέσει και μετά να συγκρίνουμε με βάση αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Τα pqi πόσο είναι φίλε μην τα κοιτάς είναι marketing.. Αυτό που μετράει στην τηλεόραση είναι πόσα Hz στο πάνελ είναι 50/60 ή 100/120 Hz αντίστοιχα .. 

Περίεργο, αλλά δεν αναφέρει στα τεχνικά της πόσα Hz είναι.....

37 λεπτά πριν, xjps είπε

Περίεργο, αλλά δεν αναφέρει στα τεχνικά της πόσα Hz είναι.....

.....ή δεν το κατάλαβα εγώ...

 

 

141F7C31-A414-4C20-A85E-B3CE30D19066.png

DB1C8649-B663-40D6-99CF-251FD9462FEF.jpeg

Επεξ/σία από xjps
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο περίπου: Η σειρά 71xx είναι η entry, η 74xx η midrange, η σειρα 8xxx η καλή και μετά πας στην QLED. 

Γενικά καλό είναι τσεκάρεις από πολύ πριν τι θέλεις και να δεις τι τιμή έχει την BF. Η κοροϊδία πάει σύννεφο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, xjps είπε

Τελικά η BF στην Ελλάδα, όπως πολλά άλλα, πρέπει να είναι πολύ «μαϊμού»..

Φωτογραφία δεν έχω να σας στείλω, για την μέχρι χθες τιμή της, αλλά από σήμερα ανέβηκε στα 899€, με σκοπό να ξαναπέσει την BF στα 649€.

Απίστευτοι είναι οι τύποι.....

5ECDA0FD-AFF8-473A-AAF8-237A0BE37299.jpeg

 

Spoiler

Screenshot_1.png.60513170ca0d2f25acebf5a0eeee2acd.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...