Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, vins είπε


ΥΓ: Δεν πιστεύω να τη βάλεις στο συστημα πριν σου έρθει ο 5600x 

Άσε να την βάλει να δούμε θα ανοίγουν τα παιχνίδια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mcrae13 είπε

Άσε να την βάλει να δούμε θα ανοίγουν τα παιχνίδια; 

Βρε τι μας νοιάζει αν ανοίγουν τα παιχνίδια, γι αυτό είναι οι καρτες; Το sottr μη βγάλει 10% λιγότερα frames, επιστροφή άμεσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vins είπε

Βρε τι μας νοιάζει αν ανοίγουν τα παιχνίδια, γι αυτό είναι οι καρτες; Το sottr μη βγάλει 10% λιγότερα frames, επιστροφή άμεσα!

Σε σχέση με τα zen3 αντίστοιχα intel

Στο sottr χωρίς ray tracing και μόνο με TAA 1080p μπορεί να είναι και -25% αλλά με πάνω από 145fps , τα ίδια θα έβγαζε και με μικρότερη κάρτα.  Δηλαδή τα ίδια θα είχε είτε με 3060ti/2080s είτε με 4 3090 και μια 6900xt. 

Αν 

Ανοίξει RT και βάλει φίλτρα στα 1080p η διαφορά θα πέσει και στα 5-7%

Αυτά AVG στα 1080p 

Όσο ανεβάζει ανάλυση οι διαφορές αντίστοιχα θα μικραίνουν. Και οι διαφορές με μικρότερες κάρτες θα ανοίγουν 

Επεξ/σία από dem
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Άσχετο αλλά ποια γραμματοσειρά είναι αυτή στο RTSS;

Θυμισε μου πως το κοιταω... Το εψαξα και δεν βρηκα κατι, αν και δεν νομιζω να το εχω πειραξει οσο θυμαμαι (εχω να τρεξω RΤSS 3 χρονια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, DionGR είπε

Unplayble στα Ultra...

image.png.532f2a8c5d6e8cbb66ed6b8de39b82a8.png

Αρα είχες δίκιο. Εμείς σου λέγαμε ότι θα είναι unplayable και δεν θα ανοίγουν τα games και τελικά μας έβαλες στη θέση μας. Ωραίος, σου κάνω και like

1 ώρα πριν, vins είπε

Βρε τι μας νοιάζει αν ανοίγουν τα παιχνίδια, γι αυτό είναι οι καρτες; Το sottr μη βγάλει 10% λιγότερα frames, επιστροφή άμεσα!

Οταν κάποιος αγοράζει μια Χ κάρτα αντί μια Ψ κάρτα την αγοράζει για να βγάζει 10% παραπάνω frames. Ας πούμε εγώ για αυτό πήρα 3090 αντί για 3080. Αν το cpu μου έκανε την 3090 να αποδίδει σαν 3080 είτε θα αγόραζα 3080 είτε θα άλλαζα cpu. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, billeiros είπε

Τα αλλάζεις κι εσυ.τωρα λες ότι θα πας σε 5000 μετα.αποφασισε.να μη μπαίνουμε άδικα στο τριπακι κι εμείς.ryzen 1700 με 3070.χαρα στο κουράγιο σου.οθονη 75....τι να πρωτοσχολιασω.εσυ ξέρεις καλύτερα

Επειδή έκανες edit και δεν το είδα, για πες ρε μάστορα, τι θες να σχολιάσεις για την οθόνη 75?

Με καλή διάθεση ρωτάω και περιμένω απάντηση (όχι όπως όταν σου ζήτησα να μου παραθέσεις πού τα αλλάζω και ακόμα περιμένω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vins είπε

Επειδή έκανες edit και δεν το είδα, για πες ρε μάστορα, τι θες να σχολιάσεις για την οθόνη 75?

Με καλή διάθεση ρωτάω και περιμένω απάντηση (όχι όπως όταν σου ζήτησα να μου παραθέσεις πού τα αλλάζω και ακόμα περιμένω)

Ε ότι είναι overkill η 3070 για τέτοιο monitor..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Herald είπε

Οταν κάποιος αγοράζει μια Χ κάρτα αντί μια Ψ κάρτα την αγοράζει για να βγάζει 10% παραπάνω frames. Ας πούμε εγώ για αυτό πήρα 3090 αντί για 3080. Αν το cpu μου έκανε την 3090 να αποδίδει σαν 3080 είτε θα αγόραζα 3080 είτε θα άλλαζα cpu. 

Διαφωνώ, αγοράζει την κάρτα που θα του δώσει τις καλύτερες επιδόσεις στο σύστημα που ήδη έχει με το budget που έχει διαθέσιμο. Αν η 3080 του δίνει παραπάνω επιδόσεις από την 3070 στο σύστημα που έχει και η αγορά καλύπτεται από το budget, καλώς έπραξε. Άλλωστε ο στόχος συγκεκριμένων επιδόσεων είναι άτοπος όπως έχεις και ο ίδιος αναφέρει, αν δε σου φτάνει η επίδοση της GPU απλώς κατεβάζεις κάποιο setting και σου φτάνει, σωστά;

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, malakudi είπε

Διαφωνώ, αγοράζει την κάρτα που θα του δώσει τις καλύτερες επιδόσεις στο σύστημα που ήδη έχει με το budget που έχει διαθέσιμο. Αν η 3080 του δίνει παραπάνω επιδόσεις από την 3070 στο σύστημα που έχει και η αγορά καλύπτεται από το budget, καλώς έπραξε. Άλλωστε ο στόχος συγκεκριμένων επιδόσεων είναι άτοπος όπως έχεις και ο ίδιος αναφέρει, αν δε σου φτάνει η επίδοση της GPU απλώς κατεβάζεις κάποιο setting και σου φτάνει, σωστά;

Με πρόλαβες! Και προσθέτω ξανά, ειδικά σε πλατφόρμα που με ένα απλό βάλε βγάλε cpu αναβαθμίζεις όταν και εφόσον το θες.

Επεξ/σία από vins
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ε ότι είναι overkill η 3070 για τέτοιο monitor..

Πως είναι overkill όταν υπάρχουν παιχνίδια με RTX που πέφτουν κάτω από τα 75;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...