Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, rofl είπε

και στο LG panel, το HWU και αλλοι ειπαν οτι το variant με gsync module ειναι κατωτερο του gsync certified σε overdrive, ακομα και με nvdia.

Ποιός τα λέει αυτά; ο Γιώργος ο σουγιάς;

4 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Δέν βρήκα κάτι τέτοιο. και όποια οθόνη είδα λέει απο 30hz και πάνω (την στιγμή που τα Freesync είναι συνήθως από 45hz+)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, sotirisxp είπε

Ομολογώ ότι δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το rt κι αν έρθω σε επαφή μαζί του κάποια στιγμή θα είναι τυχαία.Απλα όλα αυτά τα χρόνια με physx,κλπ,κλπ ακόμα και το gsync είναι όλα μπουρδες και marketing και στο τέλος καταλήγουν στα σκουπίδια

Κάνεις μεγάλο λάθος για το gsync πάντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Κάνεις μεγάλο λάθος για το gsync πάντως..

Ή κάνει μεγάλο λάθος όπως λές ή τα μάτια του δεν βλέπουν tearing (δεν το λέω υποτιμητικά προς θεού) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, billeiros είπε

Μα για ποιο 2020 μιλάς? Σου εξήγησε ότι είναι μετά από την κυκλοφορία των πρώτων turing

Μα για αυτο λεω οτι ειναι λαθος. Γιατι τιτλοι που τους εχει με delay,εχουν ηδη παρει υποστηριξη για RT.

To metro Exodus πχ ειχε day one RT,και η εικονα λεει delayed..............

Ξαναδιαβασε προσεκτικα τι λεει ο συγκεκριμενος,μιας και αναφερεται για τοτε μεχρι και το σημερα.

Ενω για παραδειγμα εχει απολυτο δικο σε αυτο που γραφει στις 2 πρωτες γραμμες,το χαλαει με αυτο που γραφει στις 2 επομενες κυριως με την επιλογη αυτης της φωτογραφιας.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Κάνεις μεγάλο λάθος για το gsync πάντως..

Δεν χρησιμοποιω κανενός είδους sync ούτε πρόκειται.Για μένα είναι άχρηστο.Το ποιο είναι καλύτερο δεν με ενδιαφερει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sotirisxp είπε

Δεν χρησιμοποιω κανενός είδους sync ούτε πρόκειται.Για μένα είναι άχρηστο.Το ποιο είναι καλύτερο δεν με ενδιαφερει

Προφανώς τα μάτια σου δεν βλέπυν Tearing. Αν και είμαι 99% σίγουρος πως αν πάρεις εναν αναλογικό μοχλό και στρίψεις την κάμερα αργά αργά θα το δείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sotirisxp είπε

Δεν χρησιμοποιω κανενός είδους sync ούτε πρόκειται.Για μένα είναι άχρηστο.Το ποιο είναι καλύτερο δεν με ενδιαφερει

σκληρός είσαι εσύ δε πρέπει να αστειεύεσαι angry little rascals GIF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

δεν ξερω για nvidia παντως σε amd:

 

AMD released LFC (low framerate compensation) a few months ago.

If you're at, for example, 30fps on your 40-144hz monitor, you monitor will change to 60hz and display each frame twice. Effectively, there is no longer a lower limit where freesync stops working.

και το εχω δει στην πραξη στο rdr2 πχ.

(δεν το υποστηριζουν ολα τα freesync )

φανταζομαι αν δεν ισχυει ηδη, καποια στιγμη θα το κανει και η nvidia.

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, sotirisxp είπε

Δεν χρησιμοποιω κανενός είδους sync ούτε πρόκειται.Για μένα είναι άχρηστο.Το ποιο είναι καλύτερο δεν με ενδιαφερει

Ε καλά και εγώ δεν χρησιμοποιώ σουτιέν οπότε και για μένα είναι άχρηστο. Δεν είναι λογική αυτή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Προφανώς τα μάτια σου δεν βλέπυν Tearing. Αν και είμαι 99% σίγουρος πως αν πάρεις εναν αναλογικό μοχλό και στρίψεις την κάμερα αργά αργά θα το δείς

Να πω την αληθεια και εγω παντα κλειστο το εχω το καθε ειδους sync.

Δεν εχω tearing και εχω κανει και αυτο που λες.

Παλαιοτερα ναι,ειχα και το ενεργοποιουσα αλλα πλεον πουθενα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Δέν βρήκα κάτι τέτοιο. και όποια οθόνη είδα λέει απο 30hz και πάνω (την στιγμή που τα Freesync είναι συνήθως από 45hz+)

Η NV αναφέρει ξεκάθαρα τα range του κάθε monitor και πολλά από αυτά είναι 1-144Hz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά οποίος είχε λεφτά για να αγοράσει το gsync τοτε φαντάζομαι πως το hw του ήταν ικανό να βγάζει τουλάχιστον 45+ fps Εντελώς ανούσιο και μαρκετινιστικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...