Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Το G-Sync εξακολουθεί να είναι καλύτερο αφού το range του στα καλά μοντέλα ξεκινάει από το 1Hz. Τα G-Sync compatible συνήθως ξεκινάνε από τα 48Hz, αν πέσεις κάτω από 'κει αρχίζει το κλάμα.

G sync ξέρω ότι το overdrive σε όλα τα range δουλεύει άψογα,το variable overdrive που λένε και στο χωριό μου.Freesync δεν ξέρω,το ultimate ίσως το έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Η NV αναφέρει ξεκάθαρα τα range του κάθε monitor και πολλά από αυτά είναι 1-144Hz.

Πολύ παράξενο μου φαίνεται. Σκέψου ότι αν ισχύει αυτό τότε αν θα έχεις 1fps θα αναβοσβήνει η οθόνης κάθε δευτερόλεπτο(Αν το σκέφτομαι σωστά δηλαδή). Εδώ βάζεις 30hz και τρεμοπαιζει η οθόνη, φαντάσου στο 1hz!

33 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Με OC δε νομίζω να μην ισχύει.. 

Πάμε για καμιά Galax 600w 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Πολύ παράξενο μου φαίνεται. Σκέψου ότι αν ισχύει αυτό τότε αν θα έχεις 1fps θα αναβοσβήνει η οθόνης κάθε δευτερόλεπτο(Αν το σκέφτομαι σωστά δηλαδή). Εδώ βάζεις 30hz και τρεμοπαιζει η οθόνη, φαντάσου στο 1hz!

Δεν ξερω σε ποιο βαθμο ισχυει, παντως ειναι γεγονος οταν το χειμωνα το εψαχνα πολλα monitor εχουν το συγκεριμενο ευρος στο gsync συμφωνα με επισημους πινακες της nvidia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Πολύ παράξενο μου φαίνεται. Σκέψου ότι αν ισχύει αυτό τότε αν θα έχεις 1fps θα αναβοσβήνει η οθόνης κάθε δευτερόλεπτο(Αν το σκέφτομαι σωστά δηλαδή). Εδώ βάζεις 30hz και τρεμοπαιζει η οθόνη, φαντάσου στο 1hz!

Πάμε για καμιά Galax 600w 😂😂

 

12 λεπτά πριν, kostiger είπε

Δεν ξερω σε ποιο βαθμο ισχυει, παντως ειναι γεγονος οταν το χειμωνα το εψαχνα πολλα monitor εχουν το συγκεριμενο ευρος στο gsync συμφωνα με επισημους πινακες της nvidia...

Έστω ότι έχουν την δυνατότητα από 1Hz, θα παίζει κανείς games με 5-10fps ???

Για marketing το βλέπω να είναι για να μασάνε αυτοί που δεν ξέρουν όταν διαβάζουν τα specs, αλλιώς φαίνεται στο μάτι το 1Hz to 144Hz και αλλιώς το 47Hz to 144Hz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αλλά μπορεί να θες παίξεις με lock 4K/30 και πέσεις στιγμιαία στα 27-28..Να μην σπάει το G-Sync ώστε να μην δημιουργείται stutter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Έστω ότι έχουν την δυνατότητα από 1Hz, θα παίζει κανείς games με 5-10fps ???

Για marketing το βλέπω να είναι για να μασάνε αυτοί που δεν ξέρουν όταν διαβάζουν τα specs, αλλιώς φαίνεται στο μάτι το 1Hz to 144Hz και αλλιώς το 47Hz to 144Hz.

Στεγνά τεχνικά το ανεφερα. Δεν προέτρεψα κανενα να τρέξει το slideshow.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...