Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Dantε είπε

Και να εχω και να μη το βλεπω,τοτε ποιο το προβλημα?

Εφοσον δεν ειναι αντιληπτο,ολα οκ.

Αν και επιμενω πως δεν εχω.

Ναι συμφωνώ στο ότι εφόσον δεν είναι αντιληπτό όλα οκ. Αλλά μην επιμένεις ότι δεν έχεις 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά καμιά φορά είναι και οι drivers ότι ναναι. Έχω ένα 48-75Hz VA panel. Με τους παλιότερους δεν είχα και τόσο πολύ flickering σε όλο το range, αλλά το monitor αποσυγχρόνιζε στο 20λεπτό max και ήθελε Power cycle για να ξαναδουλέψει σε VRR. Με τους νέους ευτυχώς δεν αποσυγχρονίζει ποτέ, αλλά αν δε κάνω force cap στα 72 fps το flickering βγάζει μάτι στο pendulum demo. Το ίδιο συμβαίνει και αν έχω drops κάτω από τα 54 αντί για τα 48...

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Αυτό που δεν δίνουν drivers με ξεπερνάει. Μα οι YTers είναι για να κάνουν reviews δεν τις θέλουν για paperweights..

 

Τελικά θα αλλάξουν το Control Panel ; Έλεος, από εποχή των XP υπάρχει.

Επεξ/σία από _Theo_
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sotirisxp είπε

Υπάρχει άνθρωπος που παίζει με tearing και δεν το βλέπει?τόσο πολύ έχει προχωρήσει η τεχνολογία?παλιά το βλεπαμε

Δεν είναι θέμα τεχνολογίας. Είναι θέμα ματιού , και όντως κάποιοι δεν το βλέπουν. Η αλήθεια είναι οτι με το ποντίκι δεν φαίνεται πάντα. Αν πάρεις ενα αναλογικό gamepad και πας αργά την κάμερα όμως κάνει μπάμ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Δεν είναι θέμα τεχνολογίας. Είναι θέμα ματιού , και όντως κάποιοι δεν το βλέπουν. Η αλήθεια είναι οτι με το ποντίκι δεν φαίνεται πάντα. Αν πάρεις ενα αναλογικό gamepad και πας αργά την κάμερα όμως κάνει μπάμ

Τι θέλω και ασχολούμαι με pad παίζω κυρίως Τέλος από μενα

Επεξ/σία από sotirisxp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Για να μην υπάρξουν διαρροές.

Άρα τι τους τις δίνουν; Για να τις χαλβαδιαζουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε τι σας πειράζει εσάς που δεν έδωσαν driver?  Καλά έκαναν, για να πάρουν τον driver όλοι την ίδια στιγμή, προφανώς οι κάρτες δεν φτάνουν σε όλους την ίδια μέρα  😛

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος απλα ειπε οτι η nvidia εχει ηδη στειλει τις καρτες σε αυτους,οχι οτι τις εχουν παρει ολοι στα χερια τους.

Κατι το οποιο δεν λεει απο μονο του και πολλα,μιας και αυτοι περιμενουν περαν απο τις Founders Edition και υλοποιησεις 3ων προφανως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, narta είπε

500w?!?

THE LOLS!!! 🤣🤣🤣

Η κάρτα αν δεν είναι τέρας απόδοσης (50-70%) με τέτοια κατανάλωση θα είναι epic fail.... Αν χτυπαει 500ρα για 30-40% θα γελασουμε....... 

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Η κάρτα αν δεν είναι τέρας απόδοσης (50-70%) με τέτοια κατανάλωση θα είναι epic fail.... Αν χτυπαει 500ρα για 30-40% θα γελασουμε....... 

Εγω προσωπικα θα κλαιω.
 

Spoiler

απο τα γελια 🤣

 

 

2 λεπτά πριν, NT1G είπε

Αν δεν έχουν drivers πως ακριβώς μπορούν να μετρήσουν κατανάλωση αφού δεν μπορούν να τρέξουν τα προγράμματα;

Το leak για την καταναλωση προφανως ηρθε απο τους AiB 

Επεξ/σία από narta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...