Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

3 ώρες πριν και ούτε ένα leak από performance numbers ; Μήπως είναι άσχημα τα πράγματα ;

Αφού 60% είπε ο δικός μας leaker .....μην ανησυχείς......πανωλεθρία στο Μιλάνο λέμε!

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Crus είπε

Δεν θα μου εκανε εντυπωση η 3090 με 30-35% performance over 2080ti στα 300-350w αλλα αντιστοιχα να μπορει να χτυπαει 45% περισσοτερο με μια καταναλωση κοντα στα 500w.

Λογικοτατο συμπερασμα. Τα τσιπακια ειναι leaky as fuck αλλα αυτο τους δινει oc headroom. Θα δουμε καρτα AiB OC orientated στα 500w+ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, narta είπε

Λογικοτατο συμπερασμα. Τα τσιπακια ειναι leaky as fuck αλλα αυτο τους δινει oc headroom. Θα δουμε καρτα AiB OC orientated στα 500w+ 

Και 3x8pin power connectors... Εφτασε η ωρα που οι πρασινοφρουροι που δεν εχουν προτερη εμπειρια (π.χ. fermi) θα μαθουν τι θα πει βεγγος... 😅

Και οχι δεν αναφερομαι στον συμπαθεστατο κωμικο Ελληνα ηθοποιο...😛

Επεξ/σία από Crus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

RTX 3070

GA104

2944 CUDA

8GB GDDR6 256bit

14Gbps (448GB/s)

αν αυτό χτυπάει 2080ti (που δεν το νομίζω),τότε ετοιμάσου για πολύ καλό raster (60+) για το 3090.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδιο σεναριο με τις turing θα ειναι, $1300, 20-25% πανω απο 2080τι, κανονικο rt θα δουμε στη μεθεπομενη της μεθεπομενης γενιας θα λενε εδω , θα πιανει 60φαπες στα 4Κ αλλα οχι στο cyberpunk... Amper quarantine II edition καλο φθινοπωρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

RTX 3070

GA104

2944 CUDA

8GB GDDR6 256bit

14Gbps (448GB/s)

Πολύ μεγάλη απόκλιση από την 3080. Παντως με τέτοια spec δεν ξέρω πως μπορεί να χτυπάει 2080ti . Χρειάζεται 40+% πάνω σε ipc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, noFEARgr είπε

Πολύ μεγάλη απόκλιση από την 3080. Παντως με τέτοια spec δεν ξέρω πως μπορεί να χτυπάει 2080ti . Χρειάζεται 40+% πάνω σε ipc.

Μα η 3080 είναι GA102, λογικό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

μ'αρέσει που μόνο η 3070 είναι dual. Ε ρε τι θα γίνεται από θερμοκρασίες :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...