Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε σεις μην κατονομάζετε (μικρου παιδιου κλπ) δεν τρεχει τιποτα..και γω εκανα προπαραγγελία στον κωτσο με 50€ και κατα 99% θα την ακυρωσω γτ συμβαινουν ολα αυτα..εδω είμαστε και παρακολουθουμε τις εξελίξεις και πράττουμε ανάλογα.

Τωρα αν την ειχα στα χερια μου καλως και παλι δεν τρεχει τιποτα,καρταρα ειναι και θα την απολάμβανα.

Τι θα γινει με 20αρα και 7nm who knows?

Hype,χωρις pc ο αλλος ολα μεσα στο προγραμμα ειναι.

Η αληθεια ειναι (παντα) καπου στη μεση κατ'εμε.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προτεινόμενη τιμή απο eBay Scalpers.

 

Eρώτηση: Εάν αγοράζουν την κάρτα (το κατάστημα) σαν μαλάκες απο Γερμανία πχ 809 ευρω, με ΦΠΑ και χωρις μεταφορικα, εχουν το δικαιωμα να την πουλήσουν οτι εχει 809ευρω χωρίς ΦΠΑ και να φορτοσουν μετα το ελληνικό 24%? Με ποια λογική έχει 809ε χωρις ΦΠΑ η κάρτα, που κανονικά 760 με ΦΠΑ πρεπει να εχει;

image.png.25afaad7047042c18d6d48ade729a46e.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, DionGR είπε

Προτεινόμενη τιμή απο eBay Scalpers.

Eρώτηση: Εάν αγοράζουν την κάρτα (το κατάστημα) σαν μαλάκες απο Γερμανία πχ 809 ευρω, με ΦΠΑ και χωρις μεταφορικα, εχουν το δικαιωμα να την πουλήσουν οτι εχει 809ευρω χωρίς ΦΠΑ και να φορτοσουν μετα το ελληνικό 24%? Με ποια λογική έχει 809ε χωρις ΦΠΑ η κάρτα, που κανονικά 760 με ΦΠΑ πρεπει να εχει;

image.png.25afaad7047042c18d6d48ade729a46e.png

σαν κατάστημα την αγόρασε χωρίς φπα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, ICE-T said:

τα 20GB που τα ειδες φιλε ?Σε κανα 6μηνο ισως.

Συμφωνα με site/articles  που εχουν ποσταρει σε προηγουμενες σελιδες το συμπερασμα ειναι και πως θα βγουν 20GB, κ πως το νωριτερο Δεκεμβριο το αργοτερο Φεβρουαριο θα εχουν βγει....Τωρα δεν νομιζω να εχουν τα 7nm.....Ισως το καλοκαιρι του 21 ή του χρονου τετοιο καιρο να δεις τις reloaded με τα 7nm.....πχ 3080 20gb reloaded (7nm)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tommy^ είπε

Εχουμε back 2 back συγκριτικα των 3080 / 3090 με 2080 Τi σε αναλυσεις 1440 και 4k απο παιδια εδω μεσα που τις εχουν;

Χονδρικά υπολόγιζε σε 4k 30-35%. 

Oc vs oc κάπου 20-25%

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, bauhaus8 είπε

Συμφωνα με site/articles  που εχουν ποσταρει σε προηγουμενες σελιδες το συμπερασμα ειναι και πως θα βγουν 20GB, κ πως το νωριτερο Δεκεμβριο το αργοτερο Φεβρουαριο θα εχουν βγει....Τωρα δεν νομιζω να εχουν τα 7nm.....Ισως το καλοκαιρι του 21 ή του χρονου τετοιο καιρο να δεις τις reloaded με τα 7nm.....πχ 3080 20gb reloaded (7nm)

πολυ ραδιοαρβυλα,χεσε ψηλα και αγναντ....οτι να ναι

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μαγκες εχω ξενερώσει την ζωη μου. Ήμουν ετοιμος να παρω σε τελεια τιμη μια 2080Super, και κατι εγινε και τελικα δεν την πηρα και αποφασισα να κανω υπομονη.

Είμαι με όλο το σύστημα έτοιμο εκτός απο κάρτα και αυτό το καλοκαίρι ημουν μετα τις πανελλαδικές, δηλαδη πτώμα και ετοιμος να τερματίσω τα πάντα. Ηλπιζα να έχω καλο συστημα πριν αρχισουν τα πανεπιστημια μπας και καψω τιποτα, αλλα τελικα βλεπω να μην εχω συστημα πριν το τελος του πρωτου εξαμηνου. 

 

Εχω χασει δηλαδή το καλυτερο καλοκαιρι και το πιο ευκολο εξάμηνο περιμένοντας. Σκετη ξενερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, bauhaus8 είπε

σε ποιον δεν φτανουν τα 10Gb εχει 3090 φιλε σε οποιν δεν αρεσει κοιταζει  upcoming AMD  GPU ειναι πολυ απλα τα πραγματα νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, ICE-T said:

σε ποιον δεν φτανουν τα 10Gb εχει 3090 φιλε σε οποιν δεν αρεσει κοιταζει  upcoming AMD  GPU ειναι πολυ απλα τα πραγματα νομιζω

Ειναι τυχαιο δλδ που 29-10-20 βγαινουν οι 3070 με 8GB και σου λεει απο τωρα θα βγει και 3070 με 16GB? Δλδ στην 3080 φτανουν τα 10GB που ειναι κ ποιο δυνατη καρτα κ εχει κ 6x μνημη και στην 3070 που προοριζεται για Midrange δεν φτανουν???? Επισης με τις οθονες gsynch που εχουμε παρει καποιοι δεν νομιζω να κοιταει κανεις AMD (τουλαχιστον εγω σιγουρα οχι)

Επεξ/σία από bauhaus8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

10 λεπτά πριν, DionGR είπε

Καλα μαγκες εχω ξενερώσει την ζωη μου. Ήμουν ετοιμος να παρω σε τελεια τιμη μια 2080Super, και κατι εγινε και τελικα δεν την πηρα και αποφασισα να κανω υπομονη.

Είμαι με όλο το σύστημα έτοιμο εκτός απο κάρτα και αυτό το καλοκαίρι ημουν μετα τις πανελλαδικές, δηλαδη πτώμα και ετοιμος να τερματίσω τα πάντα. Ηλπιζα να έχω καλο συστημα πριν αρχισουν τα πανεπιστημια μπας και καψω τιποτα, αλλα τελικα βλεπω να μην εχω συστημα πριν το τελος του πρωτου εξαμηνου. 

Εχω χασει δηλαδή το καλυτερο καλοκαιρι και το πιο ευκολο εξάμηνο περιμένοντας. Σκετη ξενερα.

Σε νιώθω :)
Θα σου πρότεινα το ίδιο που λένε και άλλοι κατα καιρούς σε τέτοιες περιπτώσεις:
Πάρε μια μτχ ή καινούρια τύπου 1660 super, και ξεκίνα απο τα λιγότερο τούμπανα games σε visuals, ξέροντας οτι θα τα χαρείς όσο προλαβαίνεις, κάνεις άλλες δουλειές με το pc επίσης κλπ.
Και μετά πουλάς & παίρνεις 3080/6900xt κοκ.
Στη θέση σου σε αντίστοιχη κατάσταση είχα ξεμείνει το 2008 μετά απο πανελλαδικές
με μια 6600gt(!!!) σε ένα q6600 γιατί είχα φάει τα λεφτά μου σε ποτά και εξόδους, και έβλεπα παιχνιδάρες του 07-08 να περνάνε και εγώ έπαιζα MAFIA γιατί μόνο αυτό σήκωνε 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, bauhaus8 είπε

Ειναι τυχαιο δλδ που 29-10-20 βγαινουν οι 3070 με 8GB και σου λεει απο τωρα θα βγει και 3070 με 16GB? Δλδ στην 3080 φτανουν τα 10GB που ειναι κ ποιο δυνατη καρτα κ εχει κ 6x μνημη και στην 3070 που προοριζεται για Midrange δεν φτανουν???? Επισης με τις οθονες gsynch που εχουμε παρει καποιοι δεν νομιζω να κοιταει κανεις AMD (τουλαχιστον εγω σιγουρα οχι)

3070 16GB πάλι τα ίδια λέμε,κάτσε και περίμενε φίλε μου τα 16GB και όταν τα δεις θα έχει βγει η νέα σειρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...