Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελπίζω μέχρι Ιανουάριο που θα φτιάξω PC να έχουν στρώσει τα πράγματα με κάρτες γραφικών και επεξεργαστές.

 

Αλλιώς με βλέπω να παίρνω Xbox! 

 

PS.

Αυτό που κάνει ο Κωτσόβολος όμως απαράδεκτο, είναι σε καλό δρόμο τα 2 αστέρια που έχει στο Σκρουτζ να τα κάνει 1...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

29 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

600 χαχαχα για 3070 με 8αρα. μνήμη;

Έγινε. 

Για Strix μια χαρα λογικη τιμη ειναι τα 600-630ευρω για 3070 8αρα(αν οι φθηνοτερες υποτιθεται εχουν κοντα στα 500-550).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε σεις πείτε οτι άρχισε η διαθεσιμότητα των 3070 στα αμαζον μάλλον πανε όλες τέτοια ωρα που το πηραμε πρέφα.. Έχω 2 ατομα που την περιμένουν αν και τους έχω εξηγήσει οτι δεν θα αξίζει λογικα απέναντι στην απάντηση της Amd αν και εφόσον βγάλει και εκείνη ενα είδος Dlss.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Για Strix μια χαρα λογικη τιμη ειναι τα 600-630ευρω για 3070 8αρα(αν οι φθηνοτερες υποτιθεται εχουν κοντα στα 500-550).

Πολλά. Από τη στιγμή που θα είναι 250w κάρτα. Παίρνεις τη φθηνότερη από κατασκευαστή με καλή εγγύηση @499+20 ευρώ κ τέλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 7nisiotis είπε

Πολλά. Από τη στιγμή που θα είναι 250w κάρτα. 

Η καλυτερη υλοποιηση παντα κοστιζει παραπανω χρηματα,εγω αυτο ακριβως εγραψα.

Το τι θα αγορασει ο καθενας ειναι αλλο θεμα.

Εσενα μπορει να μην σε απασχολει ο θορυβος,καποιον αλλο που εχει το κουτι διπλα και παιζει με ηχεια μπορει να τον απασχολει.

Εσενα μπορει να μην σε απασχολει η εμφανιση και ο φωτισμος,καποιον αλλο μπορει να τον απασχολει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Η καλυτερη υλοποιηση παντα κοστιζει παραπανω χρηματα,εγω αυτο ακριβως εγραψα.

Το τι θα αγορασει ο καθενας ειναι αλλο θεμα.

Εσενα μπορει να μην σε απασχολει ο θορυβος,καποιον αλλο που εχει το κουτι διπλα και παιζει με ηχεια μπορει να τον απασχολει.

Εσενα μπορει να μην σε απασχολει η εμφανιση και ο φωτισμος,καποιον αλλο μπορει να τον απασχολει.

Ε ναι ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Βέβαια τώρα με 20αρες 16αρες εκδόσεις να είναι προ των πυλών έχει ακόμα ένα λόγο κάποιος να δώσει όσο γίνεται λιγότερα. Θα είναι τιτανια για γέλια παπαρια να δώσει κάποιος τώρα 900-1000 για 3080 και σε ένα μήνα να βγει στα ίδια χρήματα 20αρα έκδοση απλά σε λίγο φθηνότερη υλοποίηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 7nisiotis είπε

Ε ναι ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Βέβαια τώρα με 20αρες 16αρες εκδόσεις να είναι προ των πυλών έχει ακόμα ένα λόγο κάποιος να δώσει όσο γίνεται λιγότερα. Θα είναι τιτανια για γέλια παπαρια να δώσει κάποιος τώρα 900-1000 για 3080 και σε ένα μήνα να βγει στα ίδια χρήματα 20αρα έκδοση απλά σε λίγο φθηνότερη υλοποίηση. 

Πως να βγεί 3080 20αρα σε ένα μήνα από τώρα? Αφου δεν μπορούν να καλύψουν την ζήτηση για τις τωρινές κάρτες, θα βγάλουν και άλλες, και μάλιστα θα τις βρίσκεις στα κατάστημα στο MSRP τους 1 μήνα από τώρα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, Herald είπε

Πως να βγεί 3080 20αρα σε ένα μήνα από τώρα? Αφου δεν μπορούν να καλύψουν την ζήτηση για τις τωρινές κάρτες, θα βγάλουν και άλλες, και μάλιστα θα τις βρίσκεις στα κατάστημα στο MSRP τους 1 μήνα από τώρα? 

Μια χαρά θα βγουν. Μοιράζεται και η πίτα.

Οι "φτωχοί" θα πάνε στις 10αρες, οι πιο τεχνολογικά κα**ωμενοι στις 20αρες

Με το που ανακοινωθούν οι κόκκινες να δεις πώς θα "πάρουν"φωτιά οι "φούρνοι" θα βγαίνουν σαν καρβέλια. Ζεστή η συσκευασία θα έρχεται σπίτι. 

Ολόκληρη Nvidia δε μπορούσε να περιμένει τέτοια ζήτηση; Δεν έχουν προβλέψει στο περίπου; Τι είναι ζαχαροπλαστείο που πουλάει μελομακάρονα; 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Ολόκληρη Nvidia δε μπορούσε να περιμένει τέτοια ζήτηση; Δεν έχουν προβλέψει στο περίπου; Τι είναι ζαχαροπλαστείο που πουλάει μελομακάρονα; 

Δηλαδή θεωρείς πως το έκανε επίτηδες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Δηλαδή θεωρείς πως το έκανε επίτηδες;

Και γιατί όχι. Όχι ακριβώς -επίτηδες- όπως θα το έλεγε ενας οπαδός hoax θεωριών. Απλά είναι περίπου στο ενδιάμεσο η κατάσταση. 

-Όλοι ασχολούνται με την nvidia

-Όλοι ψάχνουν να αγοράσουν κάρτα της nvidia

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Δηλαδή θεωρείς πως το έκανε επίτηδες;

Αν το έκαναν για να προλάβουν την AMD είναι επίτηδες (δλδ γνώριζαν τι θα γίνει απλά δεν μπορούσαν να βγάλουν παραπάνω)

Ωστόσο παίζει να υπολόγιζαν και την ύφεση λόγο COVID + νέες κονσόλες οπότε να μην είχαν σκοπό να βγάλουν παραπάνω εξ αρχής

Χίλια πράγματα παίζουν

Επεξ/σία από Sakiz105
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απαράδεκτα πράγματα από μέρους nv .από οποία μεριά και αν το δεις.εγω ακύρωσα κ περιμένω και το event της 28/10.δε θα τους παρακαλάω για να τους δώσω τα λεφτά μου.

Όχι 10gb.οχι 20gb.οχι νέες εκδόσεις στα σκαριά στα 7nm.διαθεσιμοτητα πουθενά παγκοσμίως.πανε καλά μόνο σε 4κ.τιμες στα ύψη.τρεχουμε όλοι να μας πιάσουν τον...πουλάνε μέσα από εταιρίες (βλ.msi μαυραγοριτικα και ποιος ξέρει κ πόσες ακόμη) Μέχρι εδώ.οχι ευχαριστώ.δε θα παρω

Δεν ανακάλυψε την Αμερική ο πετσινος και ούτε πουλάει καθρεφτάκια σε ιθαγενείς

Επεξ/σία από billeiros
  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν καταλαβαινω αφου ηξερε οτι θα υπηρχει θεμα διαθεσιμοτητας, γιατι δεν πηγε την παρουσιαση λιγο αργοτερα, δηλαδη π.χ. 15 Οκτωβρη;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Εγω δεν καταλαβαινω αφου ηξερε οτι θα υπηρχει θεμα διαθεσιμοτητας, γιατι δεν πηγε την παρουσιαση λιγο αργοτερα, δηλαδη π.χ. 15 Οκτωβρη;;

Γιατι ήθελε να δημιουργήσει εμμονή  σε όλους.να ψάχνουν για ampere παθιασμένα και να περάσει στα ψιλά η σειρά της amd.η οποια όπως φαίνεται θα είναι ανταγωνιστική σε όλα τα επιπεδα

Επεξ/σία από billeiros
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billeiros είπε

Γιατι ήθελε να δημιουργήσει εμμονή  σε όλους.να ψάχνουν για ampere παθιασμένα και να περάσει στα ψιλά η σειρά της amd.η οποια όπως φαίνεται θα είναι ανταγωνιστική σε όλα τα επιπεδα

Και τι καταφερε; Γκρινια για τη διαθεσιμοτητα, γκρινια για τα capacitors που τελικα ηταν θεμα drivers ( ; ).
Δεν ξερω, μου εχει αφησει πικρη γευση στο θεμα επαγγελματισμου η nvidia....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...