Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Τα ίδια και με το ac Valhalla . Επειδή η Ubisoft έχει ξεχάσει τι σημαίνει optimization δεν σημαίνει ότι φταίνε οι κάρτες 

Καλά το Watch_Dogs ήταν ήδη βαρύ και τώρα με το RTX λογικό..Το Valhalla δεν έχει RTX.

3 λεπτά πριν, BabisTs είπε

δεν κρατιέσαι εσύ......🤣

Δεν ξέρω, ίσως τη βγάλω με PS5 only από 'δω και πέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Καλά το Watch_Dogs ήταν ήδη βαρύ και τώρα με το RTX λογικό..Το Valhalla δεν έχει RTX.

Δεν ξέρω, ίσως τη βγάλω με PS5 only από 'δω και πέρα.

Ακριβώς το Valhalla δεν έχει τίποτα , το παραμικρό από next gen και έτρεχε χάλια είπε ο skill up . Βάλε και τα 10 διαφορετικά drm που θα έχει και έδεσε το γλυκό 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-20-turing-production-end-geforce-rtx-30-ampere-gaming-graphics-card-launch-close/

 

Ένα πάλι μου φαίνεται ότι αυτό θα εκτοξεύσει τις τιμές στο θεό...άντε να δούμε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
8 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Ακριβώς το Valhalla δεν έχει τίποτα , το παραμικρό από next gen και έτρεχε χάλια είπε ο skill up . Βάλε και τα 10 διαφορετικά drm που θα έχει και έδεσε το γλυκό 

Παίζει να έχει πάλι σάπιο DX11..

1 ώρα πριν, thanosAIAS είπε

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-20-turing-production-end-geforce-rtx-30-ampere-gaming-graphics-card-launch-close/

Ένα πάλι μου φαίνεται ότι αυτό θα εκτοξεύσει τις τιμές στο θεό...άντε να δούμε.

Ε εντάξει κλάιν, ποιος θα πάρει Turing τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Ακριβώς το Valhalla δεν έχει τίποτα , το παραμικρό από next gen και έτρεχε χάλια είπε ο skill up . Βάλε και τα 10 διαφορετικά drm που θα έχει και έδεσε το γλυκό 

Σάπια οπτικά και το Valhalla και το Watch Dogs, μόνο το Far Cry 6 κάτι πάει να πει..Αλλά γενικά τα γραφικά έχουν μείνει στάσιμα και οι απαιτήσεις ανεβαίνουν.

2 ώρες πριν, thanosAIAS είπε

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-20-turing-production-end-geforce-rtx-30-ampere-gaming-graphics-card-launch-close/

Ένα πάλι μου φαίνεται ότι αυτό θα εκτοξεύσει τις τιμές στο θεό...άντε να δούμε.

Τώρα είναι η ώρα να πουληθούν οι Turing, γιατί όταν ανακοινωθούν οι Ampere θα πέσει κατρακύλα στις τιμές των μεταχειρισμένων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τώρα είναι η ώρα να πουληθούν οι Turing, γιατί όταν ανακοινωθούν οι Ampere θα πέσει κατρακύλα στις τιμές των μεταχειρισμένων.

Εγώ θα έλεγα μην βιάζεστε διότι τιμές και διαθεσιμότητα δεν γνωρίζει κανείς που θα διακυμανθούν...ναι θα χάσει σε τιμή η τωρινή gpu που έχει ο καθένας αλλά καλύτερα πρώτα η νέα gpu στα χέρια μας και έπειτα η πώληση της παλιάς διότι μπορεί να υπάρξουν και φαινόμενα τις νέες κάρτες με τα κυάλια να τις βλέπουμε...

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Εγώ θα έλεγα μην βιάζεστε διότι τιμές και διαθεσιμότητα δεν γνωρίζει κανείς που θα διακυμανθούν...ναι θα χάσει σε τιμή η τωρινή gpu που έχει ο καθένας αλλά καλύτερα πρώτα η νέα gpu στα χέρια μας και έπειτα η πώληση της παλιάς διότι μπορεί να υπάρξουν και φαινόμενα τις νέες κάρτες με τα κυάλια να τις βλέπουμε...

Εντάξει δεν ξέρεις τι θα γίνει, όμως αν τον Σεπτέμβριο ανακοινωθεί μια 3080 στα 800 ευρώ π.χ. θα φάνε γερή φόλα οι 2080Ti στα μεταχειρισμένα. Εγώ προσωπικά δεν έχω να παίξω τίποτα τώρα το καλοκαίρι οπότε την έδωσα, αν δεν είχα παίξει το Horizon στο PS4 θα την κρατούσα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Nvidia να ακολουθεί τακτικές απαξίωσης των παλιών καρτών της...Τι 'χες Γιάννη, τι 'χα πάντα.

Κρατάω την 2080 για να παίξω κανα χρόνο ό,τι μη RTX(ή όσα RTX έχουν λογικές απαιτήσεις) και σε κανα χρόνο βλέπουμε. Πάει πολύ να αλλάζεις κάρτα για 1-2 αξιόλογα RTX games.

Συμφωνώ και επαυξάνω με Psycho για τη στασιμότητα και την παράλογη άνοδο των απαιτήσεων. Δεν παίρνουν πλέον λεφτά κάθε χρόνο όπως στα 90s, 20s. Φτάσαμε σχεδόν τα 2,5 χρόνια για upgrade. Πρέπει το χρήμα να βγει αλλιώς. Υπερτιμολογήσεις παράλληλα με χάλια coding.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, pirmen56 είπε

Η Nvidia να ακολουθεί τακτικές απαξίωσης των παλιών καρτών της...Τι 'χες Γιάννη, τι 'χα πάντα.

...cough...Radeon VII...cough... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Η Nvidia να ακολουθεί τακτικές απαξίωσης των παλιών καρτών της...Τι 'χες Γιάννη, τι 'χα πάντα.

Ότι να ναι.... δηλαδή μια pascal 1080Ti έχει σταματήσει να αποδίδει ε;.....η μήπως θα έπρεπε να ανεβάσει απόδοση μέσω drivers...... θέλεις και τα γράφεις αυτά; απλά για να σπάσεις πλάκα η δε ξέρω και εγώ τι ακριβώς...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...