Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τωρα ειδα καλυτερα. Δεν ειναι καν κολλημενα στο pcb αλλα πανε με καλωδια. Ακομα πιο ευκολο αφου εχουμε μερικες 100αδες τετοια πινακια. Αλλιως θελει θερμο αερα να φυγει απο το pcb. Ελπιζω να μην θελει να σπαταλησω χρονο εκει. 

Επεξ/σία από DIM1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, DIM1000 είπε

Τωρα ειδα καλυτερα. Δεν ειναι καν κολλημενα στο pcb αλλα πανε με καλωδια. Ακομα πιο ευκολο αφου εχουμε μερικες 100αδες τετοια πινακια. Αλλιως θελει θερμο αερα να φυγει απο το pcb. Ελπιζω να μην θελει να σπαταλησω χρονο εκει. 

Σοβαρα θα μπλεξεις με χειρουργειο στην καρτα, σε καινουρια καρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Silverage είπε

Την aorus xtreme πήρα εγώ. Την πήρα μόνο και μόνο επειδή έλεγε άμεσα διαθέσιμη αλλά αν δεις πιο πίσω μου απάντησαν μετά απο λίγο ότι δεν είχαν stock και θα είχαν απο16/11. Τελικά όμως την έστειλαν νωρίτερα. Είναι η πιο ακριβή απο τις 3080 που έχει αλλά δεν μπορώ να περιμένω μήνες με intel uhd graphics.

Και πολύ καλά έκανες και με το καλό να την χαρείς, πάντως το caseking ασχέτως της υπαιτιότητας της nvidia, δίνει ότι να ναι πληροφορίες και οι υπάλληλοι του έχει ο καθένας δική του εκδοχή για το πώς και πότε θα εκτελεστεί η παραγγελία σου

Η αρχική μου παραγγελία ήταν 17/09 η Asus RTX 3080 Strix, μετά από φήμες εδώ και εκεί ότι οι εκδόσεις οι OC έχουν prior shipment, 23/10 αλλάζω την παραγγελία μου για την strix O10G, πληρώνοντας την διαφορά, μέχρι εδώ ας πούμε όλα καλά

Από το forum του caseking ένας υπάλληλος  moderator μαμή ότι είναι πληροφορεί κόσμο ότι αν αλλάξουν την παραγγελία τους όπως έκανα εγώ η αναμονή αρχίζει να μετρά ξανά από την ημερομηνία της αλλαγής του προιόντος, πρακτικά δηλαδή σαν να έκανα παραγγελία 23/10....WTF

Με έζωσαν τα φίδια και έχω μιλήσει με 3 διαφορετικούς υπαλλήλους από τότε και όλοι με διαβεβαιώνουν ότι κάτι τέτοιο ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ, στον τελευταίο αφού προσπαθούσε να κλίσει γρήγορα το τηλέφωνο τον ρώτησα στα ίσια γιατί στο φορουμ ποστάρουν μαλακίες και τελικά τι ισχύει, το μόνο που είπε ήταν να αγνοήσω το φόρουμ και οτι η παραγγελία θα εκτελεστεί κανονικά με βάση την αρχική ημερομηνία, τώρα το πότε είπαν ότι ίσως να φθάσουμε και στον Ιανουάριο.......

Αν είχα πουλήσει την 2080Ti θα είχα ακυρώσει αλλά τώρα οκ δεν με νοιάζει η αναμονή, το θέμα μου είναι οτι ξενέρωσα στην χαρά μιας νέας gpu να την ρίξω πάνω στο rig και φυσικά η διάρκεια ζωής της θα είναι μικρότερη σε σχέση με τις turing όταν βγει η επόμενη σειρά.....και επειδή τους βαρέθηκα είπα να πνίξω τον πόνο μου χτυπώντας τα air max 720.....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Σοβαρα θα μπλεξεις με χειρουργειο στην καρτα, σε καινουρια καρτα;

Φιλε Λευτερη το απευχομαι παντελως. Αλλα αν χρειαστει τι θα κανω? Θα περιμενω καποτε να μου στειλουν μια αλλη? Ασε που επειδη σε αυτην πανε με καλωδια (απο εκει δημιουργειται και το θεμα) ειναι απλα ρουτινας.... Στη δουλεια κανουμε μεγαλες εγχειρισεις, οποτε αυτη θα ηταν αστεια. Και επειδη υπαρχει εξειδικευμενος εξοπλισμος δεν θα το καταλαβαινε ουτε η Gigabyte οσο και να το εψαχνε. Το θεμα ομως ειναι να ειναι ολα καλα και να μη θελει υιποτα. Παντως πισω για ενα χαλασμενο πινακι που θα αλλαζα σε μερικα λεπτα δεν θα την εστελνα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DIM1000 είπε

Φιλε Λευτερη το απευχομαι παντελως. Αλλα αν χρειαστει τι θα κανω? Θα περιμενω καποτε να μου στειλουν μια αλλη? Ασε που επειδη σε αυτην πανε με καλωδια (απο εκει δημιουργειται και το θεμα) ειναι απλα ρουτινας.... Στη δουλεια κανουμε μεγαλες εγχειρισεις, οποτε αυτη θα ηταν αστεια. Και επειδη υπαρχει εξειδικευμενος εξοπλισμος δεν θα το καταλαβαινε ουτε η Gigabyte οσο και να το εψαχνε. Το θεμα ομως ειναι να ειναι ολα καλα και να μη θελει υιποτα. Παντως πισω για ενα χαλασμενο πινακι που θα αλλαζα σε μερικα λεπτα δεν θα την εστελνα. 

Αν εχεις τα σωστα εργαλεια να το κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Αν εχεις τα σωστα εργαλεια να το κανεις.

Εχω φιλε Λευτερη. Και σπιτι εχω αλλα και στην εταιρια. Περα απο τις τοποθετησεις των συσκευων στα σκαφη, εχουμε τμημα που κανει επισκευες σε πλακετες απο σοναρ, ρανταρ, αυτοματους πιλοτους κλπ. Οποτε ο εξοπλισμος ειναι πολυ δυνατος. Τη Δευτερα αλλαξα σκασμενους πυκνωτες σε μητρικη φιλου. Αλλα οσο να εχει ειναι ξενερα αντι να δεσω το pc να λυνω την καρτα. 

Επεξ/σία από DIM1000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, DIM1000 είπε

Εχω φιλε Λευτερη. Και σπιτι εχω αλλα και στην εταιρια. Περα απο τις τοποθετησεις των συσκευων στα σκαφη, εχουμε τμημα που κανει επισκευες σε πλακετες απο σοναρ, ρανταρ, αυτοματους πιλοτους κλπ. Οποτε ο εξοπλισμος ειναι πολυ δυνατος. Τη Δευτερα αλλαξα σκασμενους πυκνωτες σε μητρικη φιλου. Αλλα οσο να εχει ειναι ξενερα αντι να δεσω το pc να λυνω την καρτα. 

Είσαι πουθενά Πειραιά μεριά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Είσαι πουθενά Πειραιά μεριά?

Κερατσινι η εταιρια. Εγω Γερακα. Σε αναστολη προς το παρων γιατι δεν θελω να ανεβαινω σε σκαφη. Δουλευω με γιωτ - μεγκαγιωτ και ειναι ολοι ξενοι. Οποτε θελω το κεφαλι μου ησυχο. 

 

5 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

@DIM1000 θα φύγεις εκτός εγγύησης day 0? 😕

Και τι θα κανω ρε συ αν εχει θεμα? Για κατι τοσο απλο να περιμενω κανα διμηνο? Ασε που δεν προκειται να φαινεται κατι ετσι κι αλλιως. Βεβαια... Κανουμε λες και θα εχει σιγουρα κατι. Υγιεστατο θα ναι το μωρο μου..... Χαχαχα. Ελπιζω να ειναι ολα καλα....

Επεξ/σία από DIM1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DIM1000 είπε

Κερατσινι η εταιρια. Εγω Γερακα. Σε αναστολη προς το παρων γιατι δεν θελω να ανεβαινω σε σκαφη. Δουλευω με γιωτ - μεγκαγιωτ και ειναι ολοι ξενοι. Οποτε θελω το κεφαλι μου ησυχο. 

 

Έλα ρε συ κοντά σε μένα.

Λογικά την ξέρω την εταιρεία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Sprou είπε

Ρε συντοπίτες και γω Κερατσίνι..

@DIM1000 ποτε θα μου φτιαξεις τα πινακια;😂

..

Επεξ/σία από azazil1190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Έλα ρε συ κοντά σε μένα.

Λογικά την ξέρω την εταιρεία 

ElMare marine electronics. Μπουμπουλινας και προυσης. 

Δεν σπρωχνουν καλα τα πινακια μεσα με αποτελεσμα να μην ανοιξουν τα αυτακια που φαινονται. Γι αυτο καθονται στραβα η βγαινουν. Αν πολυ προσεκτικα απο το πισω μερος σπρωχθουν μεσα και κουμπωσουν τα αυτια τελος. Αλλιως αλλαγη και κολλημα καινουργια. Αν τωρα ειναι κολλητα στο pcb, θελει θερμο αερα για να φυγουν η πολυ ψιλο κολλητηρι και το φακο για να βλεπεις. Δεν ειναι κατι. Το σπαζοκλαμπανιασμα ειναι. Στην aorus ειναι με καλωδια. Γι αυτο μαμακιζονται.

ATX-EPS-PCI-E-GPU-5557-8pin-8-2-4-PIN-female-Connector-Housing-Plastic-Shell.jpg_640x640.jpg

Screenshot_2020-11-13-15-38-05-126_com.android.chrome.jpg

3 λεπτά πριν, Sprou είπε

Ρε συντοπίτες και γω Κερατσίνι..

@DIM1000 ποτε θα μου φτιαξεις τα πινακια;😂

Μετα το λοκνταουν οτι θες. Εγω μενω Γερακα. Δουλευω εκει. Εκδρομη καθε μερα.... 

Επεξ/σία από DIM1000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...