Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, Delijohn είπε

@malakudi@xrit86
3080 full μαμά ακόμα, μια και προσπαθώ προς το παρόν να παίξω σωστά με τον 5600x και τις μνήμες (massive thanks to @akoinonitos)
KKiVLI0.jpg

K4mB4Hg.jpg

WliJ18G.jpg

Δώσε highest βρε

3 ώρες πριν, d4ydr33m3r είπε

An absolute beauty 😎

Καλώς ήρθες 

20201113_154951-01.jpeg

Με γεια το θηριο!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, d4ydr33m3r είπε

Ευχαριστω αδελφε δεν αντεξα.. Λυγισα οταν την ειδα διαθεσιμη..Εσυ καταλαβαινεις :P

ήμουν σίγουρος για σένα bro .....

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BabisTs είπε

ήμουν σίγουρος για σένα .....

Μη με δινεις ετσι στεγνα εσυ το ξερεις το παρελθον μου, χαχαχαχ... Εχω ερωτα με το strixoni οταν το ειδα σκεφτηκα το 480w bios τις καμπυλες της και μετα δεν καταλαβα τι εγινε το ειχα πατησει ηδη 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, d4ydr33m3r είπε

Μη με δινεις ετσι στεγνα εσυ το ξερεις το παρελθον μου, χαχαχαχ... Εχω ερωτα με το strixoni οταν το ειδα σκεφτηκα το 480w bios τις καμπυλες της και μετα δεν καταλαβα τι εγινε το ειχα πατησει ηδη 🤣

πότε θα μας μαζέψουν όλους δεν ξέρω......είμαστε χωρίς γιατρειά αδερφέ!.....καλορίζικο man το καρτόνι και καλά γκάζια......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BabisTs είπε

πότε θα μας μαζέψουν όλους δεν ξέρω......είμαστε χωρίς γιατρειά αδερφέ!.....καλορίζικο man το καρτόνι και καλά γκάζια......

Πιστευα οτι αυτη την φορα θα τα καταφερνα να απεξαρτηθω και να μεινω σε μια "λογικη" αγορα.. Ενταξει εγινε.. 🥰:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Πιστευα οτι αυτη την φορα θα τα καταφερνα να απεξαρτηθω και να μεινω σε μια "λογικη" αγορα.. Ενταξει εγινε.. 🥰:P

Δώσε πόνο και μην μασάς bro.....Strix powerrrrr....εμένα δεν μου κάθισε την περίοδο που κοιταγα για strix .......πήρα παγωτό ύστερα από καιρό.....υλοποιησαρα και όμορφο το στριξονι.....και όσο για την λογική που είπες ....δεν την ξέρουμε αυτήν την λεξη 🤣..είπαμε όχι γιατρειά.....το μικρόβιο ακόμα καλά κρατεί.....😂

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.kotsovolos.gr/computing/desktops-and-upgrade-tools/kartes-grafikwn/220415-asus-geforce-rtx-3070-8gb-dual?cmicc=skroutz

 

άμεσα διαθέσιμη. 4η φορά άμεσα διαθέσιμη σε 2 μέρες σε αυτήν την τιμή. Βλέπω να πέφτουν οι τιμές μέχρι τέλος του μηνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@trai12   Πόσες μέρες περίμενες για να σου έρθει από Γερμανία η καρτούλα? Γιατί και εγώ τελικά δεν κρατήθηκα και κατάφερα μέσω γνωστού να μου στείλει καρτούλα αγορασμένη από notebooksbilliger. Ελπίζω από βδομάδα να είναι εδώ, την Τρίτη την πήγε στην DHL . Όταν μπορέσεις να μας πεις και εντυπώσεις , θερμοκρασίες κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

https://www.kotsovolos.gr/computing/desktops-and-upgrade-tools/kartes-grafikwn/220415-asus-geforce-rtx-3070-8gb-dual?cmicc=skroutz

άμεσα διαθέσιμη. 4η φορά άμεσα διαθέσιμη σε 2 μέρες σε αυτήν την τιμή. Βλέπω να πέφτουν οι τιμές μέχρι τέλος του μηνα

 

 μακάρι να παίζαν και καλύτερες υλοποιήσεις σε αυτές τις τιμες, 

Επεξ/σία από FORIS78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, LJordanakos είπε

@trai12   Πόσες μέρες περίμενες για να σου έρθει από Γερμανία η καρτούλα? Γιατί και εγώ τελικά δεν κρατήθηκα και κατάφερα μέσω γνωστού να μου στείλει καρτούλα αγορασμένη από notebooksbilliger. Ελπίζω από βδομάδα να είναι εδώ, την Τρίτη την πήγε στην DHL . Όταν μπορέσεις να μας πεις και εντυπώσεις , θερμοκρασίες κτλ.

Καταρχας να ευχαριστησω τα παιδια εδω που ανεφεραν οτι μεσω mailboxde μπορουν κανονικα να σου στειλουν Ελλαδα και η αγορα μου εγινε επισης απο το notebooksbilliger. 10 μερες ακριβως περασαν μεχρι να ερθει Θεσσαλονίκη με UPS. Κανενα προβλημα απολυτως ολα γιναν smooth.

Στα του performance, thermals κλπ μεχρι στιγμης δεν την εχω δοκιμασει σε πολλα games μονο σε RDR2 και HZD κυριως και επειδη παιζω σε 1080p/144 (ξερω λιγακι overkill) ολα ultra εννοειται, 100+ fps για πλακα και στα 2 μονο στις πολεις στο RDR2 επεφτε για λιγο στα 65-70 fps αλλα το θεμα ειναι γενικο αποτι εχω δει (CPU εχω Ryzen 3600). Θερμοκρασιες πανω απο 74C με 60% fan speed δεν εχω δει ακομα σε ambient temp 25C περιπου και ο θορυβος που ακουγεται ειναι ελαχιστος (εχω το κουτι πανω στο γραφειο), ειδικα αν το συγκρινω με την RX 580 Sapphire Nitro+ SE που ειχα πριν ειναι η μερα με την νυχτα σε αυτο αλλα και στην αποδοση βεβαια! Μπορω να πω οτι εχω εντυπωσιαστει αρκετα με την FE στο θεμα θορυβου ανεμιστηρων και ψυξης της καρτας. Ελπιζω να σε καλυψα.

Thanks σε ολους παιδες και ευχομαι ολοι να παρετε τις καρτες που εχετε βαλει στοχο 🤞

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...