Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, drouks είπε

Έχω κάνει μια παραγγελία για την ASUS ROG Strix 3080 (non-OC) από εκεί αλλά είμαι στο περίμενε από τα μέσα του Οκτώβρη, και ο τύπος στο τηλέφωνο δεν ήξερε καν την ιστορία με τη ζήτηση των 3080 (ή τουλάχιστον έτσι του έχουν πει να λέει). Ουσιαστικά με έχει ακόμα στο "Αναμονή Διαθεσιμότητας¨. Όυτως ή άλλως έχω χάσει από νωρίς τις ελπίδες μου και ψάχνω να πετύχω καμία in-stock και να ακυρώσω του Κωτσόβολου. 

Το λυπηρό είναι ότι έχω παραλάβει (από αλλού) το υπόλοιπο pc στο οποίο θα τοποθετηθεί η κάρτα (γύρω στα €2200 χωρίς τη κάρτα έσκασα) και ουσιαστικά το έχω να κάθεται... Ελπίζω τουλάχιστον να καταφέρω να βρω μια κάρτα πριν το 2021.

αναρωτιέμαι τι μπορεί να έχει μπει και χωρίς την κάρτα να είναι στα 2200€ 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

αναρωτιέμαι τι μπορεί να έχει μπει και χωρίς την κάρτα να είναι στα 2200€ 🤔

image.png.4887b61773659874dc2ec7da6a6b1098.png

(οι οθόνες είναι 2)
Ίσως τα παραπλήρωσα αλλά ήθελα να μου κάνω ένα δωράκι γιατί το '20 μας πήγε καλά και το pc μας είναι του '12 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, drouks είπε

Έχω κάνει μια παραγγελία για την ASUS ROG Strix 3080 (non-OC) από εκεί αλλά είμαι στο περίμενε από τα μέσα του Οκτώβρη, και ο τύπος στο τηλέφωνο δεν ήξερε καν την ιστορία με τη ζήτηση των 3080 (ή τουλάχιστον έτσι του έχουν πει να λέει). Ουσιαστικά με έχει ακόμα στο "Αναμονή Διαθεσιμότητας". Όυτως ή άλλως έχω χάσει από νωρίς τις ελπίδες μου και ψάχνω να πετύχω καμία in-stock και να ακυρώσω του Κωτσόβολου. 

Το λυπηρό είναι ότι έχω παραλάβει (από αλλού) το υπόλοιπο pc στο οποίο θα τοποθετηθεί η κάρτα (γύρω στα €2200 χωρίς τη κάρτα έσκασα) και ουσιαστικά το έχω να κάθεται... Ελπίζω τουλάχιστον να καταφέρω να βρω μια κάρτα πριν το 2021.

Eμένα η παραγγελία μου έγινε 17/9 15.14

Εαν είμαι τυχερός θα παραλάβω πριν το τέλος του χρόνου σύμφωνα με την υπάλληλο τους, πρακτικά στο φόρουμ του caseking αναφέρουν

 

Vincent
 16 hours ago
 
 
 
 Reply to  Caseking-Mike

But is that normal if you ordered a gigabyte 3090 eagle an hour after the release and you STILL heard nothing? I can hardly imagine that so many orders were received before my (1h after release). should there be an error, can you please check again?

0
 Reply
 
 
 
Caseking Mike
Caseking Mike
 16 hours ago
 
 
 
 Reply to  Vincent

Hello Vincent,

Unfortunately, it is normal for this product launch because thousands of orders came in in the first 60 minutes alone, but we receive extremely few units of goods, if at all. We are still in the first 20 minutes for some SKUs. According to NVIDIA, there is no improvement in sight until spring 2021 either.

Greetings
Mike
Caseking Community Service

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ 2021, πρακτικά αυτό σημαίνει οτι παραλαμβάνοντας ένα "καινούριο" προιόν σχεδόν 6-7 μήνες μετά την παρουσίαση του για εμένα που αναβαθμίζω συνέχεια σε κάθε γενιά προφανώς από χόμπι και ψυχολογικό για να έχω το latest and greatest και να παραλάβω τόσο αργά είναι μια μαλακία και μιση

Αν δεν έρθει μέσα στον Δεκέμβρη θα ακυρώσω προφανώς την παραγγελία και θα περιμένω με την RTX 2080Ti, μέχρι τον επόμενο γύρο, οι ampere πλέον θα έχουν κάτι παραπάνω από 1 μόλις χρόνο μέχρι το επόμενο launch meh......Δε με απασχολεί το χρηματικό. τα λεφτά της Strix δεν τα υπολογίζω ούτε και μου λείπουν απλά ξενέρωσα με την φάση..


 
  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Τα έλεγα; τα έλεγα πριν 3 βδομάδες; πάρτε 550αρια 🙏🤣

Το οτι οι τιμές έχουν αυξηθεί σε στρατοσφαιρικά επίπεδα δεν συμβαίνει μόνο στις κάρτες γραφικών αλλά σε όλα τα είδη τεχνολογίας, π.χ. δες στα λάπτοπ που δεν υπάρχουν επιλογές κάτω από 500€, παρά μόνο αν βρεις κάποιο σκουπίδι celeron, Α κάτι στα 400 που κανονικά έπρεπε να έχει 200 € max για αυτό που είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Coppermine είπε

Το οτι οι τιμές έχουν αυξηθεί σε στρατοσφαιρικά επίπεδα δεν συμβαίνει μόνο στις κάρτες γραφικών αλλά σε όλα τα είδη τεχνολογίας, π.χ. δες στα λάπτοπ που δεν υπάρχουν επιλογές κάτω από 500€, παρά μόνο αν βρεις κάποιο σκουπίδι celeron, Α κάτι στα 400 που κανονικά έπρεπε να έχει 200 € max για αυτό που είναι

Το λέω γιατί αρκετοί περιμένουν να έρθει στα 4,5 κατοσταρικα. Αυτές είναι οι κανονικές τιμές. Θυμάστε μέχρι τη περασμένη σειρά που ανέφεραν πχ Κάρτα ΧΨΩ 399 - 499 Founders και παντού είχε 500+ 

Απλώς αυτό το +100 "εξανεμίστηκε" τυπικά

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 7nisiotis είπε

Το λέω γιατί αρκετοί περιμένουν να έρθει στα 450 κατοσταρικα. Αυτές είναι οι κανονικές τιμές. Θυμάστε μέχρι τη περασμένη σειρά που ανέφεραν πχ Κάρτα ΧΨΩ 399 - 499 Founders και παντού είχε 500+ 

Δεν διαφωνώ απλά συμπλήρωσα την γενικότερη εικόνα, το οτι πληρώνεις υπερτιμημένα ειδικά τα ηλεκτρονικά τα τελευταία 5 χρόνια είναι εκ των ουκ άνευ, δες την τιμή μιας gtx 960 και μιας rtx 2060 π.χ και τόσα άλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

450 κατοσταρικα.

Whaaaaat δηλαδή 45000; χαχαχαχαχα :P

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Whaaaaat δηλαδή 45000; χαχαχαχαχα :P

Αυτή θα είναι η τιμή της 4090 

" Ζητείται 4090 ανταλλαγή με το κτήμα που μου έγραψε ο πατέρας "

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω να κανω μια αλλη ερωτηση με παραγγελια καρτας απο κωτσοβολο 25/9 και καμια εννοειται ενημερωση περι του ποτε θα εμφανιστει στον οριζοντα. 

1ον η καρτα ειναι στα -50 ευρω απο την μερα που την παραγγειλα τι μπορω να ζητησω εφοσον δεν εχω παραλαβει ακομα 

2ον δυο μηνες αναμονη ενω στην ιστιοσελιδα τους εγραφαν εως 30 μερες μπορω να ζητησω κατι η νομοθετικα τους καλυπτει κλασικα?

3ον εχει παραλαβει κανεις απο εδω μεσα asus strix 3080 OC?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο πλαίσιο πήρε κανένας από εδώ μέσα να μας πει τι και πως?Σκεφτομαι να πάρω από εκεί 🤔 μήπως και τις φέρνουν πιο γρήγορα δεν ξέρω τι να πω 🤔🤔.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, drouks είπε

image.png.4887b61773659874dc2ec7da6a6b1098.png

(οι οθόνες είναι 2)
Ίσως τα παραπλήρωσα αλλά ήθελα να μου κάνω ένα δωράκι γιατί το '20 μας πήγε καλά και το pc μας είναι του '12 😛

Το τρολάρισμα παέι σύννεφο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, drouks είπε

Δε σε πιάνω 😁

τίποτα για έναν απτό χωριό δεν τον ξέρεις... 

ΥΓ. Αν πήρες 1080P οθόνες για να βάλεις πάνω 3080,3090,6800 ή 6800ΧΤ είσαι άξιος τις μοίρας σου ή τρολλ 😊 ένα τελευταίο αν έδωσες 2200 για όλα αυτά η πραγματική τιμή είναι -500€ καλή συνέχεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...