Προς το περιεχόμενο

Topic Μαγειρικής/Ζαχαροπλαστικής


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είμαι αθώος είμαι αθώος

 

 

Οk σκιάχτηκα με την εισαγωγή της ταινίας αλλά αυτό ρε μαν δε σε κάνει αθώο.. θα δω την ταινία και θα αποφανθώ. Πάντως μην επιμένεις γιατί με τρελαίνεις! :shock:   Όπως τότε με την εύαμπίμπη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οk σκιάχτηκα με την εισαγωγή της ταινίας αλλά αυτό ρε μαν δε σε κάνει αθώο.. θα δω την ταινία και θα αποφανθώ. Πάντως μην επιμένεις γιατί με τρελαίνεις! :shock:   Όπως τότε με την εύαμπίμπη...

 

δοκιμασε ρε κα θα δεις , βασικα ειναι σαν να τρως τσιζ κεικ με μαρμελαδα μηλου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε ρε κα θα δεις , βασικα ειναι σαν να τρως τσιζ κεικ με μαρμελαδα μηλου 

 

Ω Θεοί κάποιος να τον σταματήσει! :shock: :cry:

 

 

Τσιζ κέικ με μαρμελάδα μήλου οk sounds yummy, αλλά με το μπλε τυρί τι όνειρο είδες... :lol: :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω Θεοί κάποιος να τον σταματήσει! :shock: :cry:

 

 

Τσιζ κέικ με μαρμελάδα μήλου οk sounds yummy, αλλά με το μπλε τυρί τι όνειρο είδες... :lol: :P

 

Ηταν πολυ γλυκια η μηλοπιτα και ηθελα κατι να σπασει αυτη τη γλυκητητα και μου εσκασε να βαλω μπλε τυρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα μετα απο πολυ καιρο εφαγα μπριζολιτσες  :-D

Φυσικα τις τιμησα δεοντος με μειγμα απο βουτιρακι, βασιλικο, σκορδο, μπλε τυρι και απο πανω ρεγκατο και διπλα ριζοτο με αποξηραμενα μανιταρια :wub: 

 

20141110_022806.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα μετα απο πολυ καιρο εφαγα μπριζολιτσες  :-D

Φυσικα τις τιμησα δεοντος με μειγμα απο βουτιρακι, βασιλικο, σκορδο, μπλε τυρι και απο πανω ρεγκατο και διπλα ριζοτο με αποξηραμενα μανιταρια :wub:

 

dat  word!...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν πολυ γλυκια η μηλοπιτα και ηθελα κατι να σπασει αυτη τη γλυκητητα και μου εσκασε να βαλω μπλε τυρι.

 

Οk η άποψή σου ακούστηκε. Καλά το πήγες στην αρχή, αλλά με την πρότελευταία λέξη σου  βλέπω να καταδικάζεσαι ερήμην!

 

 

μλκ δοκιμασε και μετα μου λες παω να φαω την μπριζολιτσα μου :P

 

Θα μου πεις.. εδώ το 'βαλες στη μηλόπιτα, στη μπριζόλα δε θα το 'βαζες..; :lol: :P   Υπάρχει κάπου που να μην το βάζεις? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Βαρετό. Με το βράσιμο δεν σκοτώνονται;

Σκοτώνονται αλλά παραμένουν μέσα στο μπρόκολο..ενω όταν το βάζεις σε μια λεκάνη με πολύ νερό και  ξύδι στην ουσία αναγκάζονται και "βγαίνουν" (θα τα δεις να επιπλέουν στο νερό_).Αν είσαι τυχερός και έχει ζωύφια δηλαδή κ δεν είναι τιγκα στο δηλητηριο.

 

Μη βαριέσαι καντο. Κι γω σνόμπαρα αυτη τη μεθοδο και τα ξεπλενα ελαφρα μιας κ ηταν βιολογικά.

Ελεγα:" νταξει μωρε σιγά και κανενα ζουζουνι να χει τι πειραζει..περισσοτερη πρωτείνη".

Μέχρι που μια μερα εκει που έτρωγα το μπροκολακι μου ωμό (γιατι κανω ωμοφαγια συνηθως) το παρατηρω καλυτερα και βλέπω δεκαδες μικρες καμπιες πάνω του αναμεσα στις "φουντιτσες" του. Μου κόπηκε η μαγκια μαχαιρι. Απο τοτε καλό μουλιασμα σε ξυδονερο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεεεεεε, πάντως σήμερα που έκανα πρώτη φορά δεν είδα να επιπλέει τίποτα. Επίσης όταν λες βιολογικά τι εννοείες; Και από που παίρνεις τέτοια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεεεεεε, πάντως σήμερα που έκανα πρώτη φορά δεν είδα να επιπλέει τίποτα. Επίσης όταν λες βιολογικά τι εννοείες; Και από που παίρνεις τέτοια;

Στη λαική κάποιοι πάγκοι λένε οτι έχουν βιολογικά προιόντα. Υποτίθεται,δηλαδή, οτι κατα την παραγωγή τους δεν έχουν χρησιμοποιηθεί φυτοφάρμακα κτλ (.ενα "βιολογικό" προιον του εμπορίου μπορεί όμως να είναι γενετικά τροποποιημένο ) . Το βιολογικό μπορεις να το ξεχωρίσεις και από το ότι δεν ειναι τοσο "τελειο" ,γυαλιστερο όσο το αντίστοιχο συμβατικό.

 

Στο Ηρακλειο που μένω  έρχονται στο πάρκο τρεις φορες τη βδομαδα βιοκαλλιεργητές και παίρνω από κει λαχανικα-φρουτα κτλ.

Βιολογικά απο s/m και απο μαγαζια τα αποφευγω και λόγω του κόστους αλλά και γιατι λείπει η άμεση επαφή με το παραγωγο του προιοντος που αγοράζεις.

Συνήθως η εγγυηση της καθαροτητας αυτου που παίρνεις ειναι να γνωρίζεις ποσο φερεγγυος ειναι αυτός που το παραγει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...