Προς το περιεχόμενο

Logitech Z607 5.1 Surround Sound Bluetooth Ηχεία @ 79 ευρώ @ Κοτσωβολος


F117

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Logitech Z607 5.1 Surround Sound Bluetooth

79 ευρώ....

https://www.kotsovolos.gr/computing/peripherals/speakers/192481-logitech-z607-51-surround-sound-bluetooth

https://www.skroutz.gr/s/16687392/Logitech-Z607.html

 

116 η επόμενη τιμή.....

 

Επεξ/σία από F117
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα θετικά ότι έχουν ενσωματωμένο ραδιόφωνο και USB/SD reader για αναπαραγωγή mp3. Κάποιος που τα έχει μπορεί να μας πει λεπτομέρειες για ράδιο & mp3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κατι 5.1 ηχεια logitech απο πριν 10 χρονια περιπου, δεν ειχα ποτε λειτουργικο θεμα τωρα για ποιοτητα ηχου δε ξερω, για εμενα που απλα τα συνδεω στη μητρικη για να παιζω παιχνιδια και ταινιες με surround μια χαρα ειναι, δεν εχω καποιο σοβαρο home theater setup με ενισχυτη και τετοια ομως. Σκεφτομαι να τα παρω αυτα μιας και ειναι bluetooth μηπως γλιτωσω λιγω καλωδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, x_revenge είπε

 Σκεφτομαι να τα παρω αυτα μιας και ειναι bluetooth μηπως γλιτωσω λιγω καλωδια...

Το bluetooth ειναι για ασυρματη συνδεση συσκευης (κινητο,tablet κτλ) με τα ηχεια. τα ηχεια συνδεονται ολα με καλωδιο

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

4 λεπτά πριν, 333_halfdevil είπε

Το bluetooth ειναι για ασυρματη συνδεση συσκευης (κινητο,tablet κτλ) με τα ηχεια. τα ηχεια συνδεονται ολα με καλωδιο

Α οκ τοτε δε με νοιαζουν και πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, logo15 είπε

Σε 35 τετραγωνικά θα κάνουν δουλειά ή θα ειναι σαν ambient χωρου;

@katsikoula  μη γελάς, αν ξέρεις πες! 

Δυστυχώς δεν έχω άποψη. Απλά μου άρεσε ο τρόπος που εκφράστηκες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/11/2019 στις 9:26 ΠΜ, FatMan είπε

Στα θετικά ότι έχουν ενσωματωμένο ραδιόφωνο και USB/SD reader για αναπαραγωγή mp3. Κάποιος που τα έχει μπορεί να μας πει λεπτομέρειες για ράδιο & mp3?

επειδή έχουν bluetooth καλύτερα ράδιο από το κινητό και μέσω bt σε αυτά

εκεί που μένω δεν έχω καλή λήψη ραδιοφώνου οπότε δεν το μετράω καν 

τα συγκεκριμένα τα έχω εδώ και ένα χρόνο από το περσινό black friday και είμαι φοβερά ικανοποιημένος

 

απλά να ξέρετε ότι μπορεί να χρειαστεί να αγοράσετε επιπλέον rca αν χρειαστεί να έχετε τη κεντρική μονάδα σχετικά μακριά από το pc ή οτιδήποτε άλλο το συνδέσετε

 

το καλό είναι ότι για τους πίσω δορυφόρους δίνει αρκετά μακρύ καλώδιο

 

σε γενικές γραμμές είναι πάρα πολύ καλά για αυτό που κοστίζουν και η ποιότητα ήχου αρκετά καλή , μη διστάσετε 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, logistoulis είπε

επειδή έχουν bluetooth καλύτερα ράδιο από το κινητό και μέσω bt σε αυτά

 

Νομίζω αυτό που λες δεν γίνεται σε κανένα κινητό, δλδ να παίζει ραδιόφωνο και να στέλνει  με BT.

Αυτός ο περιορισμός υπάρχει γιατί το κινητό χρειάζεται τα ακουστικά σαν κεραία για να παίξει το ραδιόφωνο και το android δεν επιτρέπει έξοδο ήχου από ακουστικά και ΒΤ ταυτόχρονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Νομίζω αυτό που λες δεν γίνεται σε κανένα κινητό, δλδ να παίζει ραδιόφωνο και να στέλνει  με BT.

Αυτός ο περιορισμός υπάρχει γιατί το κινητό χρειάζεται τα ακουστικά σαν κεραία για να παίξει το ραδιόφωνο και το android δεν επιτρέπει έξοδο ήχου από ακουστικά και ΒΤ ταυτόχρονα

το κινητό παίζει ράδιο από το internet (από το wifi του σπιτιού σου ρε παιδί μου) 

πχ με το tune in radio , πολύ καλύτερη ποιότητα από το να προσπαθείς να πιάσει η κεραία 

 

εγώ σε αυτά τα ηχεία έτσι ακούω ράδιο, βάζω το κινητό να παίζει tune in και στέλνω στα logitech με bt και δουλεύει τέλεια 

 

η κεραία του στο σπίτι μου δεν πολυπιάνει, αλλά όπως είπα γενικά έχουμε θέμα με το ράδιο στα νότια 

 

επίσης κάτι άλλο χρήσιμο που κάνει είναι ότι έχει έχει και δεύτερη είσοδο για ήχο, μπορείς να συνδέσεις πχ ένα pc και να βγάζει ήχο 5.1, αλλά έχει και δεύτερη είσοδο για διαφορετική συσκευή μόνο για stereo

 

ή μπορείς να κάνεις και toggle στη συσκευή που είναι σε 5.1 να βγάζει μόνο στέρεο , αυτό δυναμώνει τα μπάσα γιατί κόβει το ρεύμα στους 3 δορυφόρους (κεντρικό μπροστά και 2 πίσω)

 

 

στην περίπτωση πάντως του bt που λέω παραπάνω παίζουν όλα τα ηχεία μαζί ράδιο , το ίδιο και με mp3 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάσο, νόμιζα να παίζεις από το ενσωματομένο ραδιόφωνο του κινητού.

Για ραδιόφωνο μέσω ιντερνετ είναι το ίδιο με το να ακούς από spotify, youtube κτλ. οπότε δεν έχεις τον παραπάνω περιορισμό.

(Εκτός βέβαια αν συνδέσεις για κάποιο λόγο ενσύρματα handsfree)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...