Προς το περιεχόμενο

Microsoft Flight Simulator 2020 [PC]


nzeppos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, pikoriko είπε

Φίλε μου με software magenta το δουλεύεις? 

Οχι φίλε μου γιατί το TQ {throlt quard) ειναι Motorized και ειναι πάνω σε SIOK σεταρισμενο και εκτός των άλλων ήθελε ένα αξιοσέβαστο ποσόν η για magenta η για prosim, ρυθμίσεις μέσα απο κάποια κοινά προγράμματα και απο τα add ons, αν έχεις κάποια λύση σε ακούω με ανυπομονησία.σε ευχαριστώ

Επεξ/σία από makis papadopoulos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, makis papadopoulos είπε

Οχι φίλε μου γιατί το TQ {throlt quard) ειναι Motorized και ειναι πάνω σε SIOK σεταρισμενο και εκτός των άλλων ήθελε ένα αξιοσέβαστο ποσόν η για magenta η για prosim, ρυθμίσεις μέσα απο κάποια κοινά προγράμματα και απο τα add ons, αν έχεις κάποια λύση σε ακούω με ανυπομονησία.σε ευχαριστώ

εχεις δοκιμασει φιλε μου mobiflight?

https://www.mobiflight.com/en/index.html

Επεξ/σία από pikoriko
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εφαγα το πρώτο crach(ημουνα σε μεγαλο αεροδρόμιο της Γαλλίας) και μου έβγαλε μηνυμα οτι δεν επαρκούσε η ram (έχω 16GB ram) Πέφτανε και τα frames λόγω ram.

Με βλέπω για έξοδα τον άλλο μήνα για να αγορασω άλλο ένα στικ ram

Επεξ/σία από JTRGamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το σπίτι μου το βρήκα πάντως :P
Έκανα 2-3 βόλτες, μετά auto-pilot (ai control), ένα 2ωρο που το είχα και απλά χάζευα τοπία.. 0 crashes. Δεν έχω λόγια πραγματικά για το τι έχουν φτιάξει... Με xbox one controller μέτρια εμπειρία, πρέπει να βρω που έχω αποθηκεύσει το joystick που είχα 🤔

Screens:

Μόλις τώρα, Extinction είπε

Microsoft Flight Simulator
gZb77rL.png


Περισσότερες εδώ:

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

IWK3QRt.png
JW2Xm79.png
SaBUvvy.png
sRSEwK3.png
q3sNoKF.png
9EiUdH2.png
XV1HGA7.png
bmwkcZy.png
oZ4hOfn.png
BXDEpNi.png
Iwg0Tjg.png

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατέβασα από gamepass πάω να κάνω free flight βάζω αναχώρηση και προορισμό, καιρό και τα σχετικά και όταν πατάω Fly δεν κάνει τίποτα. Επίσης, όλα τα tutorials είναι "γκρίζα" χωρίς δυνατότητα επιλογής. Με λίγα λόγια δεν μπορώ να τρέξω τίποτα απ' τον launcher. Το έκλεισα και το ξανάνοιξα μήπως έχει τίποτα updates που δεν είχε κάνει, τα ίδια. Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, giorgoskav είπε

 εδω απο οτι διαβασα συμβαινει σε πολλους αυτο και οχι λογω specs οπως γραφουν ορισμενοι αδαεις .... δυστηχως δεν μπορω να το τεσταρω ειμαι στο νοσοκομειο κλινηρης ... για ριχτε μια ματια σε οσους εχετε θεματα ! 

Εμενα κολλαει στο επομενο σταδιο που αρχιζει να κανει update.Εχω αργη συνδεση 4mbps αρχισε να κατεβαζει απο χθες που εγινε to launch,κατεβηκε στα 70 και κατι gb απο τα 90 ,ντεμεκ βλεπω οτι κατεβαζει αρχεια αλλα μιση ημερα ειναι κολλημενο...Επανεκκινηση και παλι τα ιδια...Με το game pass ολα αυτα.Θα δουμε τι και πως!

Περαστικά!

 

8 ώρες πριν, Dev1l είπε

Κανένας καλός μοχλός (joystick) η κανένα σετ που να αξίζει ώστε να μάθουμε να πετάμε χειροκίνητα ; Ήδη έχω μάθει το Α320neo, ανοίγω διακόπτες, ξεκινάω μηχανές, συνομιλία με το κέντρο ελέγχου κτλ. Αρκετά εύκολο μπορώ να πω ακόμα και για εμάς τους καινούργιους στον χώρο. Προς το παρόν βολεύομαι με Πληκτρολόγιο, ποντίκι και controller αλλά θέλω το κάτι παραπάνω... για πείτε όσοι ξέρετε...

Αρχαριος και εγω,ψηθηκα στην αρχη να το δοκιμασω (αν μπορεσω και το κατεβασω...χαχαχα) με ενα PS4 DUALSHOCK 4 WIRELESS CONTROLLER,αλλα η (μινιμουμ αξιολογη επενδυση για βαθος χρονου) που βρηκα ειναι το  Thrustmaster T16000M FCS Flight Pack Hotas.Βγαινει πιο ακριβο για αγορα απο το εξωτερικο,λογω μεταφορικων μαλλον,σε caseking,amazon,de,sp,uk που εριξα μια ματια.Στο σκρουτζ μετα απο ερωτημα που τους εστειλα για την εγγυηση (2 χρονια γραπτως) και σε καλυτερη τιμη απο εξωτερικο,ειναι τελικη τιμη στα 240 τωρα που μιλαμε με αντικαταβολη αλλα με εως 30 ημερες αναμονη κτλπ,οπως το ιδιο ειναι και απο εξωτερικο (πουλαει σαν ζεστο ψωμι οτι εχει σχεση με το παιχνιδι μαλλον...)

Επεξ/σία από sibir
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι φαίνεται το game απαιτεί όσο το δυνατόν μεγαλύτερο gpu power, 32 GB Ram άπειρο SSD χώρο (ειδικά αν κάνεις manual cache συνέχεια και αλλάζεις τοποθεσίες) και αρκετό processing  power για τα 4 threads που τερματίζει. Σκελάρει λίγο και με παραπάνω από 4 cores, αλλά όχι σε μεγάλο βαθμό/ όσο θα περίμενε κάνεις ίσως επειδή είναι και DX11 only.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

 όταν πατάω Fly δεν κάνει τίποτα. 

Κολλάει σε αυτό το σημείο όντως, μου έκανε και εμένα σχεδόν 5 λεπτά freeze και μετά όλα good.

26 λεπτά πριν, sibir είπε

Εμενα κολλαει στο επομενο σταδιο που αρχιζει να κανει update.Εχω αργη συνδεση 4mbps αρχισε να κατεβαζει απο χθες που εγινε to launch,κατεβηκε στα 70 και κατι gb απο τα 90 ,ντεμεκ βλεπω οτι κατεβαζει αρχεια αλλα μιση ημερα ειναι κολλημενο...Επανεκκινηση και παλι τα ιδια...Με το game pass ολα αυτα.Θα δουμε τι και πως!

Άνοιξε command (cmd) ως admin, και τρέξε αυτό:

netsh int tcp set global autotuninglevel=normal

Restart και έτοιμος. Και εγώ είχα θέμα στο download, με 100mbps οπτική, έκανε σύνολο 9-10 ώρες για download & install. Μία κατέβαζε, μία έκανε decompress. Μετά τις 2-3 πρώτες ώρες που είχε κατεβάσει μόνο 7GB έτρεξα το command, restart και μετά πήρε τα πάνω του!

Source

Επεξ/σία από Extinction
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στον Σκίουρα(Squirrel) και σε κατι αλλους που εβλεπα κατι tutorial χθες,προχθες,με 2080ti στα high settings το παιχνιδι ζηταγε γυρω στα 7-10gb ram σε σκηνικο οχι και τοσο απαιτητικο.Το San Francisco με manual cache π.χ λεει γυρω στα 10gb.Εσεις που εχετε δοκιμασει alpha/beta να κατεβσεις την Ελλάδα πχ με manual cache,ποσα gb να ειναι;Μιλανε για 500gb ssd  καβατζα για το παιχνδι για manual cache,αλλα πιστευω οτι με 250 gb ssd για καποιον με αργη συνδεση,που δεν θα (γυριζει) ολο τον πλανητη,για αρχη θα ειναι οκ...;

Επεξ/σία από sibir
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω το παρατάω προς το παρον μεχρι την 1η Σεπτεμβριου που πληρώνομαι να πάρω αλλη μία ram 16gb να πάει στα 32gb γιατι είναι unplayble.όλα τα άλλα τα έχω τελεια

( Ryzen 7 3700X ---- GPU: Asus GeForce RTX 2070 Super 8GB ROG Strix Advanced Gaming ---SSD Samsung 970 Evo Plus 500GB)

Επεξ/σία από JTRGamer
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, sibir είπε

Στον Σκίουρα(Squirrel) και σε κατι αλλους που εβλεπα κατι tutorial χθες,προχθες,με 2080ti στα high settings το παιχνιδι ζηταγε γυρω στα 7-10gb ram σε σκηνικο οχι και τοσο απαιτητικο.Το San Francisco με manual cache π.χ λεει γυρω στα 10gb.Εσεις που εχετε δοκιμασει alpha/beta να κατεβσεις την Ελλάδα πχ με manual cache,ποσα gb να ειναι;Μιλανε για 500gb ssd  καβατζα για το παιχνδι για manual cache,αλλα πιστευω οτι με 250 gb ssd για καποιον με αργη συνδεση,που δεν θα (γυριζει) ολο τον πλανητη,για αρχη θα ειναι οκ...;

Όντως τώρα; Το παιχνίδι χρειάζεται έναν δίσκο μόνο του; Υπάρχει πιθανότητα να τον γεμίσει κιόλας; 😮 

Πάντως, διαβάζω για πολλά bugs. Ίσως το δοκιμάσω κάποια στιγμή με Game Pass και θα δω αν θα το αγοράσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο JF KENNEDY πριν την απογειωση  ειδα τα 8 gb vram της 5700xt να τερματιζουν , τα 16gb ram να τερματιζουν ο nvme να ανεβαινει στους 72c , o cpu στα 70c με τα 4-6 threads τερματισμενα και η γραμμη του ιντερνετ μπουκαλιασμενη . Και ολα αυτα σε 1440p . Επισης ειναι η πρωτη φορα που βλεπω πανω απο 220watt απο την καρτα. Ουτε με prime95 τετοιο στρεσαρισμα. 🤣

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, JTRGamer είπε

Εγω το παρατάω προς το παρον μεχρι την 1η Σεπτεμβριου που πληρώνομαι να πάρω αλλη μία ram 16gb να πάει στα 32gb γιατι είναι unplayble.όλα τα άλλα τα έχω τελεια

( Ryzen 7 3700X ---- GPU: Asus GeForce RTX 2070 Super 8GB ROG Strix Advanced Gaming ---SSD Samsung 970 Evo Plus 500GB)

Παίζω με πολύ χειρότερα specs.. Ryzen 5 2600, Vega 64, 16GB και το game το έχω σε απλό 2tb hdd.
Δοκίμασε να αλλάξεις τις ρυθμίσεις για virtual memory, εγώ το έχω σε 16gb (initial)/32gb (maximum). Howto εδώ στο 1:26 και μετά. Στα 2 κουτιά στο custom size βάλε 16000 πάνω και 32000 κάτω. Restart το PC και ξανά δοκίμασε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Extinction είπε

Παίζω με πολύ χειρότερα specs.. Ryzen 5 2600, Vega 64, 16GB και το game το έχω σε απλό 2tb hdd.
Δοκίμασε να αλλάξεις τις ρυθμίσεις για virtual memory, εγώ το έχω σε 16gb (initial)/32gb (maximum). Howto εδώ στο 1:26 και μετά. Στα 2 κουτιά στο custom size βάλε 16000 πάνω και 32000 κάτω. Restart το PC και ξανά δοκίμασε.

Και με 16gb Ram που έχω ,γίνεται αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, JTRGamer είπε

Και με 16gb Ram που έχω ,γίνεται αυτο?

Ναι, και εγώ με 16gb ram είμαι και παίζω ικανοποιητικά στα 1080p high-end ρυθμίσεις.
Είναι virtual memory, αρχείο στον δίσκο σου, άσχετο με το πόσο μνήμη έχεις στο σύστημα σου.

Off-topic spoiler για σένα, μιας και βρήκα έτοιμες εικόνες για αυτό που είπα στο προηγούμενο post. 
 

Spoiler

about-system-info.jpg?itok=HOHe90_C
advanced-system-settings-control-panel.j
system-properties-performance.jpg?itok=T
performance-options-windows10.jpg?itok=W
virtual-memory-windows-10.jpg?itok=aafcq
Ξεclickαρεις το πρώτο, πατάς Custom, πάνω "16000", κάτω "32000" πάτα Set/Apply, restart και έτοιμος.

 

Επεξ/σία από Extinction
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...