Προς το περιεχόμενο

Microsoft Flight Simulator 2020 [PC]


nzeppos

Προτεινόμενες αναρτήσεις


Μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει στο πως θα απαλλαγώ από το δίσκο δεξιά. Χτες έτρεχα το σιμουλατορ και δεν υπήρχε εκεί. Το είδα σήμερα και δεν ξέρω αν είναι του σιμουλατορ η κάτι έκανα στις ρυθμίσεις της κάρτας γραφικών;
Ευχαριστώ

radar.jpg

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Αυτά είναι τα επίσημα που υποστηρίζονται με έτοιμα προφίλ. Δεν σημαίνει ότι δεν παίζουν και όλα τα άλλα.
Προσωπικά έχω το VKB-SIM GLADIATOR MK.II  που είναι μια από τις καλύτερες (αν όχι η καλύτερη) επιλογές στη μεσαία τιμή.  Ανταγωνίζεται χειριστήρια πολύ μεγαλύτερης τιμής και όσοι ασχολούνται με εξομοιωτές γνωρίζουν την εταιρία.

GladMkIIBack.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Belisarius565 είπε

Βοήθεια!

ΟΚ το αγόρασα αλλά δεν με αφήνει να το εγκαταστήσω γιατί λέει "Φαίνεται ότι δεν έχετε κατάλληλες συσκευές συνδεδεμένες με τον λογαριασμό Microsoft." Πήγα στις συσκευές και έχει ένα laptop αλλά δεν έχει το desktop από το οποίο αγόρασα το παιχνίδι...

"Για να εγκαταστήσετε, συνδεθείτε στη συσκευή με τον λογαριασμό Microsoft." Τι εννοεί; 

Δεν μπορώ να φανταστώ κάποιον άλλο τρόπο που η αγορά και εγκατάσταση θα ήταν πιο δύσκολη...

Μα δεν έχει κάτι δύσκολο στην αγορά ούτε και στην εγκατάσταση του.
Έχεις αυθεντικά ενημερωμένα windows, είσαι συνδεδεμένος στον λογαριασμό σου, κάνεις την αγορά, το κατεβάζεις από το store και είσαι έτοιμος,αν θες βάζεις και το xbox app και έτοιμος.
Αν έχεις local account, άλλαξε τον και συνδέσου στον microsoft. Μόλις συνδεθείς με τα στοιχεία σου, θα εμφανίσει στον λογαριασμό σου την συσκευή.

 

3 ώρες πριν, sibir είπε

Το Thrustmaster T-Flight Hotas X ειναι ιδιο με το One (αν δεν κανω λαθος αλλαζει η (επιγραφη) στα κουμπια για playstation,xbox,pc κτλπ.) φθηνοτερο και ετοιμοπαραδοτο σχετικα πιο νωρις σε μερικα μαγαζια.Κοιταξε το μια.

το είδα, δεν το θέλω, είναι το παλιό μοντέλο.

 

1 ώρα πριν, newlynx είπε

Αυτά είναι τα επίσημα που υποστηρίζονται με έτοιμα προφίλ. Δεν σημαίνει ότι δεν παίζουν και όλα τα άλλα.
Προσωπικά έχω το VKB-SIM GLADIATOR MK.II  που είναι μια από τις καλύτερες (αν όχι η καλύτερη) επιλογές στη μεσαία τιμή.  Ανταγωνίζεται χειριστήρια πολύ μεγαλύτερης τιμής και όσοι ασχολούνται με εξομοιωτές γνωρίζουν την εταιρία.

GladMkIIBack.jpg

ναι εννοείται βρε, το γράφει και μόλις μπεις στο site ότι τα περισσότερα δουλεύουν.

2 ώρες πριν, davarisx είπε

Όποιος γνωρίζει ας μας πει από πού αλλού μπορούμε να το αγοράσουμε?

Γενικά σε πόσα  site το βρίσκουμε?

Για κατέβασμα εννοώ όχι δισκάκια.

μπορείς από κλειδάδικα, κοστίζει 55€ η βασική έκδοση

ή όπως έχουμε πει με το gamepass που κοστίζει 1€ ο πρώτος μήνας και μετά 4€/μήνας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι είναι unplayable.. Όλο κολλάει και σε πετάει desktop. Προσπαθώ να κάνω τα μαθήματα με το τσεσνα αλλά @@ .
Σε κάνα 6μηνο τα λέμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

ή όπως έχουμε πει με το gamepass που κοστίζει 1€ ο πρώτος μήνας και μετά 4€/μήνας

Εγώ πάντως έχω εδώ και 1 χρόνο περίπου που το παίρνω στο 1€ το gamepass κάθε μήνα. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι κάνω cancel αμέσως μόλις το παίρνω και δεν το αφήνω να ανανεωθεί αυτόματα.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Εγώ πάντως έχω εδώ και 1 χρόνο περίπου που το παίρνω στο 1€ το gamepass κάθε μήνα. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι κάνω cancel αμέσως μόλις το παίρνω και δεν το αφήνω να ανανεωθεί αυτόματα.

όπως και ναι.. μην δώσετε τα λεφτά σας στο παιχνίδι.. έχει πολύ δρόμο ακόμα. Το αναμενόμενο δηλαδή ήταν αυτό να γίνει.

αποτι είδα κρασάρει με το xbox gamepad είτε το συνδέσω από την αρχή είτε μόλις ανοίξω το παιχνίδι.
Με πληκτρολόγιο δεν παίζεις απλά, θες joystick σίγουρα!

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή είναι αρκετά νωρίς και είναι και αρκετά απαιτητικό το παιχνίδι,είναι λογικό όπως αναφέρεται πιο πάνω,να υπάρχει πιθανότητα να υπάρχουν κάποια θέματα σε ορισμένα μηχανήματα και configuration,(το αν έχεις γνήσια η όχι δεν νομίζω πως παίζει ρόλο εφόσον έχεις λογαριασμό live συνδεδεμένο) μια φορά μου συνέβη αυτό,μέσω MSstore σχετικά πρόσφατα και ήταν στο Streets of Rage 4 που κατέβασα την πρώτη (η 2η) μέρα και είχε ένα θέμα στο ξεκίνημα και μου έβγαζε μαύρη οθόνη στο ξεκίνημα,ενώ άλλες φορές έβγαζε οθόνη εισαγωγής και δεν ξεκίναγε έκανα επανεγκατάσταση κάνα 2 φορές αλλά μία απο τα ίδια,οπότε λέω άστο,το έσβησα το κατέβασα απο το Steam που έτσι και αλλιώς θα ήθελα να το αποκτήσω και έτρεχε άψογα,μετά απο μερικές εβδομάδες ίσως και μήνα δοκίμασα και το ξανακατέβασα αφού λεω δωρεάν είναι απο το gamepass και έτρεχε και απο κει  🤔

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω απο την στιγμη που εφτιαξα το pagefile δε κρασαρει και μπαινει κανονικα συν οτι αν αποσυνδεθει το xbox gamepad δε κρασαρει πλεον οπως πριν

Ενω στο τοκυο δε κολλαγα ολως περιεργως αν σκεφτεις το μεγεθος της πολης, στη νεα υορκη γαμιεται το συμπαν πεφτουν πολυ τα καρε σε καποια σημεια

 

Επεξ/σία από insaneblyat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα κατά την alpha/beta η Νέα Υόρκη ήταν το μέρος που είχα τα περισσότερα προβλήματα. Ίσως να θέλει manual cache εκεί για να αποδώσει καλύτερα το παιχνίδι.  Επίσης  μην βάζετε πτήσεις με AI traffic, ρίχνουν πολύ τα fps.

Πάντως στο forum εκείνη την περίοδο υπήρχε μια πολύ μεγάλη μερίδα δοκιμαστών (μπορεί να ήταν και η πλειοψηφία) που έκρινε το παιχνίδι ως ανέτοιμο για να βγει και πως χρειάζεται ακόμη δουλειά για να λυθούν τα προβλήματα. Να φανταστείτε πως με την κατάσταση που βλέπαμε στο παιχνίδι, θεωρούσαμε πως θα κυκλοφορούσε  το Δεκέμβριο και η ανακοίνωση για Αύγουστο ήταν ένα σοκ. Οι περισσότερες, όμως,  αναφορές αφορούσαν το πτητικό μοντέλο, τα ανεπαρκή avionics και τα προβλήματα με AP και λιγότερο την απόδοση και τα hardware προβλήματα. 
Επίσης επειδή βλέπω και εδώ την παράθεση benchmark, να πως ότι είναι πολύ δύσκολο να κρίνεις την απόδοση χωρίς συστηματικό τρόπο με συγκεκριμένα αεροσκάφη, περιοχές και καιρό.  Γενικά υπάρχει μια ανακολουθία στις μεθοδολογίες που βλέπω, γεγονός που περιπλέκει τα πράγματα για τους απλούς χρήστες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Squirrel έχει φτιάξει μια σειρά από tutorials και δείχνει πως να στήσεις σωστά τις ρυθμίσεις και πως να βρεις το sweet spot στα γραφικά για το σύστημά σου.

Επίσης το βίντεο που έβαλε πιο πίσω ο xtrmsnpr έχει καλά tips όπως το manual cache.

Στις 19/8/2020 στις 12:06 ΠΜ, xtrmsnpr είπε

mixed στο steam.. πρέπει να πήγε πολύ καλά το launch ε?

 

Επεξ/σία από p4n0s86
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα κι εγώ gamepass με 1€ όπως το τελευταίο 5μηνο και το κατέβασα. Τρέχει μια χαρά στα medium και στα ultra στο σύστημα της υπογραφής.
Το μόνο για το οποίο ξενέρωσα είναι ότι δεν υποστηρίζει το Sidewinder force feedback 2. Για το Θεό δηλαδή, της ίδιας εταιρίας joystick (ας είναι και παμπάλαιο) έπρεπε να υποστηρίζεται.
Δεν ασχολήθηκα πολύ βέβαια να δω αν μπορώ να το σετάρω με κάποιο τρόπο, λογικά κάπως θα γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, petran91 είπε

Έβαλα κι εγώ gamepass με 1€ όπως το τελευταίο 5μηνο και το κατέβασα. Τρέχει μια χαρά στα medium και στα ultra στο σύστημα της υπογραφής.
Το μόνο για το οποίο ξενέρωσα είναι ότι δεν υποστηρίζει το Sidewinder force feedback 2. Για το Θεό δηλαδή, της ίδιας εταιρίας joystick (ας είναι και παμπάλαιο) έπρεπε να υποστηρίζεται.
Δεν ασχολήθηκα πολύ βέβαια να δω αν μπορώ να το σετάρω με κάποιο τρόπο, λογικά κάπως θα γίνεται.

X360ceXOutput θα σου λύσουν το πρόβλημα. Και με τα 2 κατάφερα να τρέξω 20ετιας Microsoft Sidewinder Force Feedback wheel, σε αρκετά παιχνίδια :) 

Επεξ/σία από Extinction
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...