Προς το περιεχόμενο

Σε 17 νέες χώρες το Google Pay, όχι όμως στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Lumini είπε

Σκεφτήκατε ότι τα νέα τραπεζικά χαράτσια μπήκαν και για να καλύψουν το 0.15% που ζητάει η apple/Google ανά συναλλαγή;

οχι βεβαια....για μακακες τους εχεις ? Αλλα χαρατσια θα μπουν για τη Google pay 😈😁

Επεξ/σία από kekos123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ζω για την στιγμή που γίνει η ερώτηση: Pay δέχεστε?

Δεν χρειάζεται ερώτηση, οποίο τέρμιναλ δέχεται ανέπαφη , δέχεται και πληρωμή από κινητό-nfc. Δηλαδή πλέον όλα τα ποσ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, geont είπε

Ειχα την απορια αν μας εχουν ολοι χεσμενους... τελικα πηρα το μυνημα.

Εδώ δεν έχει στην λίστα 

Αυστρία

Ολλανδία

Εσθονία

Κύπρο

Τουρκία

Πορτογαλία

κτλ

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, UnlockedEvolution είπε

Λογικά σε επόμενη φάση θα είναι διαθέσιμο και στην Ελλάδα.

Εντάξει μας έχουν λίγο στην απέξω αλλά αυτό μας πείραξε τώρα; 

Εδώ πας σε μαγαζί π.χ εστίασης (σουβλατζίδικο) και έχει το pos κρυμμένο σε ντουλάπι να μην φαίνεται, ωστε να μην ζητάει ο πελάτης να πληρώσει με κάρτα και αναγκαστούν να κόψουν απόδειξη, τι να λέμε τώρα....

 Σου λένε το γνωστό

Ψιλά δεν έχεις ?

Είναι χαλασμένο το μαραφετι

δεν λειτουργεί παλικάρι μου

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Iliaz είπε

 Σου λένε το γνωστό

Ψιλά δεν έχεις ?

Είναι χαλασμένο το μαραφετι

δεν λειτουργεί παλικάρι μου

Το ίδιο τους κάνει, πριν κάνα μήνα ήπια τσάμπα καφέ έτσι κι όποιος δεν γουστάρει καρτούλα και επιμένει είτε τρώει τάπα είτε κουβαλάω την αστυνομία. Επίσης επειδή είμαι και ξενοδόχος αυτό λέω και στους τουρίστες μου, αν σας κάνουν μαγκιές με τα pos πάρτε τηλέφωνο την αστυνομία!

  • Like 13
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, korgull_x είπε

Σιγα μην αφήσει το κρατος-ληστης ξενη πολυεθνική χωρις να της ρουφηξει το αιμα στη φορολογια. Ποσο μαλλον οταν ήδη εχει το μονοπώλιο η τραπεζική συντεχνία...
Η google δεν αποτελείται απο ηλίθιους και γι αυτό ακομα δε βλεπουμε το google pay στην ελλαδα.

Μη λέτε αρλούμπες άμα δεν σκαμπάζετε. Η μάλλον πείτε! Να γελάμε εμείς ! Για κουλούρι είναι τέτοια post ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πόλη μου ένα συγκεκριμένο μαγαζί πάντα λέει ότι δεν έχει pos και άλλες δικαιολογίες. Μια φορά που πήγα να πληρώσω με κάρτα μου έδωσε τζάμπα το φαγητό. 

 

Το είπα και σε γνωστούς και πάνε να πληρώσουν με κάρτα και τα παίρνουν τζάμπα. Έχω απορία βέβαια αν πηγαίνω σχεδόν κάθε μέρα και θέλω να πληρώσω με κάρτα τι θα κάνει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ζω για την στιγμή που γίνει η ερώτηση: Pay δέχεστε?

δε κατάλαβα το αστείο που γράφεις σχετικά με την ερώτηση για το google πέη.

😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, UnlockedEvolution είπε

Λογικά σε επόμενη φάση θα είναι διαθέσιμο και στην Ελλάδα.

Εντάξει μας έχουν λίγο στην απέξω αλλά αυτό μας πείραξε τώρα; 

Εδώ πας σε μαγαζί π.χ εστίασης (σουβλατζίδικο) και έχει το pos κρυμμένο σε ντουλάπι να μην φαίνεται, ωστε να μην ζητάει ο πελάτης να πληρώσει με κάρτα και αναγκαστούν να κόψουν απόδειξη, τι να λέμε τώρα....

Εκεί λοιπόν είναι που πρέπει ο εκπαιδευμένος και ενημερωμένος πελάτης να απαιτήσει να πληρώσει με κάρτα. Διαφορετικά λέει συγγνώμη, είμαστε στο 2019, πλέον δεν χρησιμοποιώ μετρητά για τις αγορές μου, αντίο σας. Εγώ τουλάχιστον έτσι κάνω και πάω στον διπλανό που έχει ενεργό POS. 

ps: δεν ξεχνάω σκηνικό ελάχιστα μετά από την ενεργοποίηση των capital controls, όπου το μοναδικό βενζινάδικο του Παπάγου είχε βγάλει χάρτινη επιγραφή "πληρωμές μόνο με μετρητά, δεν είχατε κάρτες και στο χωριό σας" ή κάτι τέτοιο. Περιττό να σας πω αν ξαναπάτησα ποτέ εκεί και φαντάζομαι/ελπίζω το ίδιο έκαναν και πολλοί άλλοι. 

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...