Προς το περιεχόμενο

[Πολυμηχάνημα] Canon Inkjet PIXMA MG3050 - 25€ @Plaisio.gr


Jason15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.plaisio.gr/canon-inkjet-polimixanima-pixma-mg3050_2961059

Δεν υπάρχει πια στο σκρουτζ αλλά ιστορικό χαμηλό 40€ 

https://www.skroutz.gr/s/10533434/Canon-Pixma-MG3050.html

 

Συνδεσιμότητα USB/WiFi

Εκτύπωση Διπλής Όψης Χειροκίνητη

Μελάνια αυθεντικά απο ~15€ το ένα :

https://www.skroutz.gr/c/98/melania-ektypwtwn-inkjet.html?from=catspan&keyphrase=PIXMA+MG3050

 

Φτηνότερος με wifi στο σκρουτζ απο ~33€: https://www.skroutz.gr/c/119/printers/f/6737/Wi-Fi.html?order_by=pricevat&order_dir=asc

Επεξ/σία από Jason15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, δεν αξιζει. Ειναι για λιγες εκτυπωσεις και επισης τα μελανια ακριβα, τα ανακατασκευασμενα σε κανενα μαγαζι τις γειτονιας παζαρευονται απο 5 εως 10€ αλλα και παλι καποια στιγμη θα ξεραθουν.
 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, hasiotis_john είπε

Unboxing .... (δείτε το με δική σας ευθύνη! 😛 )
 

WHAT THE FF**

Ξαναγεμιζουν σε αυτο τα μελανια?

Εαν ναι και καποιος εχει διαθεση να παρει χυμα και να γεμιζει,ισως αξιζει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταμάτησε πρόσφατα να τραβάει χαρτί και το έστειλα πίσω. Το χρησιμοποίησα καμία 10αρια φορές μαξ. Έχει ξαναπαίξει στα 25 κάπου το καλοκαίρι που το πήρα εγώ, γενικά δεν θα το πρότεινα πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το είχα παιδιά δύο μήνες και χάλασε με ελάχιστη χρήση . Έβγαζε κωδικό λάθους b203 και επιστροφή στον κατασκευαστή.  Το είχα αγοράσει 50 ευρώ από media markt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω τι γίνεται με το συγκεκριμένο pixma, αλλά θα σας γράψω τη δυσάρεστη εμπειρία μου με ένα τούμπανο πολυμηχάνημα pixma που είχε μεγάλη οθόνη, δυνατότητα χρήσης του χωρίς υπολογιστή για σχεδόν όλες τις λειτουργίες του + editing δυνατότητες μόνο απ' το ίδιο το μηχάνημα, αυτόματη διπλής όψης εκτύπωση και τύπωνε απευθείας σε οπτικούς δίσκους.

Χωρίς να το δουλέψω ιδιαίτερα, γιατί τότε ήμουν φαντάρος λίγο μετά το τέλος της εγγύησης έβγαζε error code στον εκτυπωτή και τα τζίμάνια της Canon είχαν φτιάξει έτσι το OS του ώστε να μην μπορείς με τίποτα να δουλέψεις τον scanner του αυτόνομα... Φυσικά δεν χρειάζεται να μπω σε λεπτομέρειες για τις ασθένειες των inkject εκτυπωτών αφού τις είχε όλες και με το παραπάνω...

Ξενέρωσα τόσο πολύ που από τότε ορκίστηκα για 2 πράγματα: 1) Να μην ξαναπάρω ΠΟΤΕ πολυμηχάνημα και 2) Να μην ασχοληθώ ποτέ με την Canon

My 2 cents

Επεξ/σία από johnpap21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το μικρότερο μοντέλο της ίδιας σειράς.

Για να σαρώσεις έπρεπε να έχει μελάνια πάνω, αλλιώς δεν... Μπορούσες όμως να τα βάλεις πάνω χωρίς να αφαιρέσεις την ταινία τους και λειτουργούσε κανονικά σαν σαρωτής, χωρίς να ξεραίνονται και τα μελάνια. Είναι και οικονομικά πολύ πιο λογικό να δώσεις 25 για αυτό από το να δώσεις 60+ για αυτόνομο σαρωτή.

Παρόλα αυτά, με τις εφαρμογές σάρωσης που υπάρχουν για τα κινητά και την πτώση στις τιμές των laser, δεν βλέπω το λόγο να το αγοράσει κανείς ούτε καν για απλή οικιακή χρήση, εκτός αν χρειάζεται οπωσδήποτε έγχρωμη εκτύπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/11/2019 στις 7:00 ΜΜ, bilythekid είπε

Μελάνια έχει; η πάνε έξτρα; 

Μελάνια έχει μέσα το πακέτο αλλά μετά πας Και τα ξανα γεμίζεις όπως το έκανα εγώ και είναι μία χαρά Απλώς σου έχει την ένδειξη ότι δεν ξέρεις πόσο μελάνι έχει μέσα Αυτό είναι το κακό γιατί μένουν  τα λαμπάκια αναμμένα και θέλει τα καινούργια που δεν αξίζουν είναι πανάκριβα σαν μηχάνημα έχω το ίδιο σε μοντέλο από το 2014 6 χρόνια μια χαρά είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...