Προς το περιεχόμενο

[RAM] Crucial Ballistix 16GB (2x8) 3000MHz -DDR4- με φωτάκια RGB // @Plaisio - [ 64.90€ ] //BlackFriday


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, KapaEpsilon είπε

Στα 30mm περίπου θελω να είναι για να χωράει άνετα το ανεμιστήρα της noctua.

Αν τις έχεις ανοιχτές Εκτός συστήματος Θα ήταν χρήσιμο το στοιχείο του ύψους.

Γυρω στα 34mm ειναι (40mm ολο το ντιμακι απο κατω εως πανω). Δυσκολο να βρεις μεχρι 30 και με RGB παντως αν οχι ακατορθωτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, georgeps21 είπε

τις χτύπησα και εγω για να αντικαταστήσω κάποιες Crucial Ballistix Sport LT Gray που είχα παραγγείλει.

Πηρες το ιδιο δηλαδη με RGB :P ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Έχω αυτές τις ράμ: https://www.gskill.com/specification/165/184/1536039764/F4-2400C15D-8GVR-Specification 

Μητρική μία MSI b150m night elf και επεξεργαστή i5 6500. 

Πρώτη φόρα διαβάζω ότι μπορείς να "ματσάρεις" τις ραμ με αλλες που ανηκουν σε διαφορετικό κατασκευαστή. 

Η μητρική έχει 4 slots, χρησιμοποιώ ήδη τα 2 (2x4)gb. 

Απο το link της g.skill βλέπω ότι η ραμ έχουν 1.20V και τα timings είναι: 15-15-15-35.

Μπορείτε να μου προτείνετε αλλες 2 4άρες που να ταιριάζουν με αυτές που έχω, ετσι ώστες να μην μου μείνουν άχρηστες αυτές; 

Ευχαριστώ! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, NoiSy MaN είπε

Ξέρει κανείς που έχει τις ίδιες ή τις άλλες χωρίς rgb τι timings μπορούν να πιάσουν στα 3200?

Σιγουρα 3200 CL14 και πιο κατω μη σου πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις τσιμπησα 2 σετακια ...για ενα  2ο συστημα που θελω να φτιαξω για στρεαμινγκ και htpc

αντε να δουμε τι θα γινει ....διαβαζοντας διαφορα για αυτες τις μνημες στο αμαζον ...εχουν τρελο θεμα με το rgb software

τωρα τι να πω ..μακαρι να μην ισχυει....αλλα για αυτα τα λεφτα νομιζω ειναι κομπλε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greengroser είπε

μολις τσιμπησα 2 σετακια ...για ενα  2ο συστημα που θελω να φτιαξω για στρεαμινγκ και htpc

αντε να δουμε τι θα γινει ....διαβαζοντας διαφορα για αυτες τις μνημες στο αμαζον ...εχουν τρελο θεμα με το rgb software

τωρα τι να πω ..μακαρι να μην ισχυει....αλλα για αυτα τα λεφτα νομιζω ειναι κομπλε

Εγω παντως δοκιμαζω το προγραμμα απο προχθες, θεμα δεν ειχα. Μηπως ειναι αναφορες απο οταν ειχε πρωτοβγει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Εγω παντως δοκιμαζω το προγραμμα απο προχθες, θεμα δεν ειχα. Μηπως ειναι αναφορες απο οταν ειχε πρωτοβγει;

Με τι μητρική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...