Προς το περιεχόμενο

PS4 500GB 199 / PS4 PRO 1TB 299 + BUNDLES Κωτσοβολος


xlapatsas4000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, διαβάζω πολλά σχόλια για το αν αξίζει ή όχι η κονσόλα

Σκέφτομαι πόσο καιρό να την αγοράσω αλλά περίμενα μια καλύτερη προσφορά  πχ το bundle στα 199 και όχι μόνο την κονσόλα.

Η ερωτήσεις μου είναι η εξής, το ps4 pro προσφέρει καλύτερα fps στα 1080p? Αν ναι αξίζει να αγοράσω το pro ή να πάω για το απλό? Δεν με πειράζουν τα γραφικά αν είναι ultra η όχι κτλ απλά να έχω μια καλή εμπειρία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

25 λεπτά πριν, JackHallowwen είπε

Καλησπέρα, διαβάζω πολλά σχόλια για το αν αξίζει ή όχι η κονσόλα

Σκέφτομαι πόσο καιρό να την αγοράσω αλλά περίμενα μια καλύτερη προσφορά  πχ το bundle στα 199 και όχι μόνο την κονσόλα.

Η ερωτήσεις μου είναι η εξής, το ps4 pro προσφέρει καλύτερα fps στα 1080p? Αν ναι αξίζει να αγοράσω το pro ή να πάω για το απλό? Δεν με πειράζουν τα γραφικά αν είναι ultra η όχι κτλ απλά να έχω μια καλή εμπειρία.

Από ότι έχω διαβάσει, το pro ακόμα και σε 1080p προσφέρει καλύτερη εμπειρία, μιας και καταφέρνει τα 60fps σε παιχνίδια που έχουν πατσαριστει για το Pro. Στον οπτικό τομέα δεν παίζει μεγάλη διαφορά σε 1080p.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Livagoth είπε

Από ότι έχω διαβάσει, το pro ακόμα και σε 1080p προσφέρει καλύτερη εμπειρία, μιας και καταφέρνει τα 60fps σε παιχνίδια που έχουν πατσαριστει για το Pro. Στον οπτικό τομέα δεν παίζει μεγάλη διαφορά σε 1080p.

Και σε κάτι βίντεο που έχω δει βλέπω το pro να έχει αρκετά fps αλλά κάποιοι λένε το ίδιο πράγμα είναι αν δεν έχεις 4k να το εκμεταλλευτείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, JackHallowwen είπε

Καλησπέρα, διαβάζω πολλά σχόλια για το αν αξίζει ή όχι η κονσόλα

Σκέφτομαι πόσο καιρό να την αγοράσω αλλά περίμενα μια καλύτερη προσφορά  πχ το bundle στα 199 και όχι μόνο την κονσόλα.

Η ερωτήσεις μου είναι η εξής, το ps4 pro προσφέρει καλύτερα fps στα 1080p? Αν ναι αξίζει να αγοράσω το pro ή να πάω για το απλό? Δεν με πειράζουν τα γραφικά αν είναι ultra η όχι κτλ απλά να έχω μια καλή εμπειρία.

Αυτό που θες διαφέρει απο παιχνίδι σε παιχνίδι. Πχ άλλα παιχνίδια έχουν δυο ξεχωριστά modes στο pro, ένα για μεγαλύτερη ανάλυση στα 30fps κι ενα στα 1080p που θεωρητικά στοχεύει στα 60fps, αλλά παιχνίδια έχουν μπουσταρισμα μόνο στην ανάλυση και δεν δίνεται επιλογή να επιλέξεις καλύτερο framerate στα 1080p, κι άλλα παιχνίδια δεν έχουν πάρει καν patch στο ps4 pro και η εμπειρία είναι ακριβώς η ίδια με το απλό ps4. Αν θες, θα σου πρότεινα να δεις συγκριτικά βιντεακια απο Digital Foundry για 5-6 παιχνίδια που σου αρέσουν περισσότερο για το τι βελτίωση έχει το καθένα στο pro σε σχέση με το απλό ps4 και να επιλέξεις. Γιατί απο θέμα τιμής θεωρώ ότι και τα δύο είναι στο ίδιο value for money και γενικά τσιμπημένες οι τιμές για τα δεδομένα της αγοράς τώρα. 

Νιώθω λίγο βλακας που δε πήρα το pro πέρυσι στη BF στα 309 που το ήθελα, αλλά είπα να περιμένω για μια αρκετά καλή τιμή.. Και τελικά 1 χρόνο μετά έχει πέσει μόνο 10€..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρήγγειλα από Γερμανό το bundle του Pro με RDR2 στα 329.

Μαζί με Eurobank επισστροφή βγαίνει στα 279. 

Δεν είναι καθόλου άσχημη τιμή νομίζω...

Επεξ/σία από MiJ16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, dimitris21gr είπε

Σιγά την προσφορά! Σωστές τιμές θα ήταν 139 για το απλό και 249 για το pro εφόσον του χρόνου βγαίνει το 5.

Μήπως θες και 100 ευρώ να στο έδιναν με 3 games και 2 DS4; Από γερμανό που είχε PS4 Slim 1TB στα 249e με 3 games (The Last of Us Remastered, God of War, Horizon Zero Dawn Complete edition) εξαντλήθηκε μέσα σε λίγες ώρες...
Γιατί να χαμηλώσουν τόσο την τιμή εφόσον το αγοραστικό κοινό ανταπεξέρχεται στις αγορές του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thomason993 είπε

Αυτό που θες διαφέρει απο παιχνίδι σε παιχνίδι. Πχ άλλα παιχνίδια έχουν δυο ξεχωριστά modes στο pro, ένα για μεγαλύτερη ανάλυση στα 30fps κι ενα στα 1080p που θεωρητικά στοχεύει στα 60fps, αλλά παιχνίδια έχουν μπουσταρισμα μόνο στην ανάλυση και δεν δίνεται επιλογή να επιλέξεις καλύτερο framerate στα 1080p, κι άλλα παιχνίδια δεν έχουν πάρει καν patch στο ps4 pro και η εμπειρία είναι ακριβώς η ίδια με το απλό ps4. Αν θες, θα σου πρότεινα να δεις συγκριτικά βιντεακια απο Digital Foundry για 5-6 παιχνίδια που σου αρέσουν περισσότερο για το τι βελτίωση έχει το καθένα στο pro σε σχέση με το απλό ps4 και να επιλέξεις. Γιατί απο θέμα τιμής θεωρώ ότι και τα δύο είναι στο ίδιο value for money και γενικά τσιμπημένες οι τιμές για τα δεδομένα της αγοράς τώρα. 

Νιώθω λίγο βλακας που δε πήρα το pro πέρυσι στη BF στα 309 που το ήθελα, αλλά είπα να περιμένω για μια αρκετά καλή τιμή.. Και τελικά 1 χρόνο μετά έχει πέσει μόνο 10€..

 

Πολύ σωστά τα λέτε, καλή συμβουλή ίσως πάρω το απλό αφού σε κάποια παιχνίδια δεν αλλάζει κάτι, σας ευχαριστώ πολύ πάντως για την βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, d_gkal είπε

Χριστούγεννα 2018 ποσο είχε;

Θυμάμαι μαζι με το vr το δίνανε 350€

Νομίζω έχεις δίκιο... το VR+5παιχνιδια το είχα πάρει 200€ αλλά μαζί με το PS4 Slim το έδιναν όλο το πακέτο εκεί κάπου στα 350€ που ήταν πολύ καλή τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Tij1012 είπε

Μήπως θες και 100 ευρώ να στο έδιναν με 3 games και 2 DS4; Από γερμανό που είχε PS4 Slim 1TB στα 249e με 3 games (The Last of Us Remastered, God of War, Horizon Zero Dawn Complete edition) εξαντλήθηκε μέσα σε λίγες ώρες...
Γιατί να χαμηλώσουν τόσο την τιμή εφόσον το αγοραστικό κοινό ανταπεξέρχεται στις αγορές του;

Το ότι πουλάει σε αυτήν τιμή καλά δεν το κάνει καλή προσφορά. Αυτό είπα εγώ. Απλά είναι και ψυχολογικό όταν κάποιος βλέπει την έκπτωση να είναι πιο θετικός στο να προβεί σε αγορά.

Επεξ/σία από dimitris21gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, gregdel said:

Νομίζω έχεις δίκιο... το VR+5παιχνιδια το είχα πάρει 200€ αλλά μαζί με το PS4 Slim το έδιναν όλο το πακέτο εκεί κάπου στα 350€ που ήταν πολύ καλή τιμή

Στα 349€ το είχα κάνει παραγγελία από Γερμανό. 

Δε παρέλαβα όμως καθώς το vr ήταν version 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Tij1012 είπε

Μήπως θες και 100 ευρώ να στο έδιναν με 3 games και 2 DS4; Από γερμανό που είχε PS4 Slim 1TB στα 249e με 3 games (The Last of Us Remastered, God of War, Horizon Zero Dawn Complete edition) εξαντλήθηκε μέσα σε λίγες ώρες...
Γιατί να χαμηλώσουν τόσο την τιμή εφόσον το αγοραστικό κοινό ανταπεξέρχεται στις αγορές του;

Δεν έχεις καταλάβει τίποτα από όσα συζητάμε.
Ποιος κατηγορεί τα μαγαζιά ή την εταιρεία;
Το αγοραστικό κοινό στην Ελλάδα είναι που δεν έχει καταναλωτική συνείδηση και όχι μόνο καταναλωτική φυσικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...