Προς το περιεχόμενο

PS4 500GB 199 / PS4 PRO 1TB 299 + BUNDLES Κωτσοβολος


xlapatsas4000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Vassilis_24 είπε

Δεν έχεις καταλάβει τίποτα από όσα συζητάμε.
Ποιος κατηγορεί τα μαγαζιά ή την εταιρεία;
Το αγοραστικό κοινό στην Ελλάδα είναι που δεν έχει καταναλωτική συνείδηση και όχι μόνο καταναλωτική φυσικά...

Oι τιμές καθορίζονται από την Sony. Δεν μπορεί να τις κατεβάσει τόσο πολύ. Συνάρτηση όλων αυτών είναι και η προσφορά (βλέπε παραγωγή) των PS4. Φαντάσου αν έβαζε την τιμή στα 150 ευρώ, τι στοκ θα έπρεπε να έχει από πίσω η Sony γιατί πολύ απλά θα αυξάνονταν κατακόρυφα οι πωλήσεις των PS4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Vassilis_24 είπε

Δεν έχεις καταλάβει τίποτα από όσα συζητάμε.
Ποιος κατηγορεί τα μαγαζιά ή την εταιρεία;
Το αγοραστικό κοινό στην Ελλάδα είναι που δεν έχει καταναλωτική συνείδηση και όχι μόνο καταναλωτική φυσικά...

Δεν είναι μόνο στην Ελλάδα, οι κονσόλες παίζουν σε αυτή την τιμή πανευρωπαϊκά .Μάλιστα πιστεύω πως ο έλληνας καταναλωτής ψωνίζει σχετικά έξυπνα και έχει φθηνότερα και πιο προηγμένα ηλεκτρονικά απο πολλές άλλες που οι κατοικοι θεωρητικά έχουν καταναλωτική συνείδηση, μπορεί να μην έχουμε επίσημα stores αλλά είμαστε αρκετα ανταγωνιστικοί για μικρή χώρα (βοηθάει η ενιαία αγορά). Θες γιατί τα χρόνια της κρίσης ρίξαμε όλα τα λεφτά σε τέτοια είδη και ανέβηκε το επίπεδο; Μπορεί, πάντως στην Ελλάδα τηλεοράσεις ακριβές HD-Ready που πουλάνε όλες οι μεγάλες αλυσίδες στη Γερμανία ούτε για δωμάτια ξενοδοχείων δε θα τις παίρναμε. 

Στο PS4/Xbox One νομίζω πως οι τιμές ξύνουν τον πάτο κι οι εταιρίες ξεστοκάρουν δημιουργώντας πελάτες για παιχνίδια και συνδρομές για την επόμενη 3ετία-4ετία μέχρι ο μεγάλος όγκος να μετακινηθεί στην επόμενη γενιά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/11/2019 στις 6:34 ΠΜ, Exodia The Forbidden One είπε

νομιζω η καλυτερη προσφορα ειναι απο γερμανο με 15 τα εκατο επιστροφη βγαινει το προ 255

θα το χτυπαγα αλλα εχω τοσα πολλα παιχνιδια να παιξω στο ΧΒΟΧ με το παςς οποτε μαλλον πασχα η καλοκαιρι θα κοιταξω για το πς4

GamePass = φυλακή   δεν προλαβαινω να παιξω τα παιχνιδια που βαζει!
χώρια που αγοραζω και οτι αλλα βγαινει κατα καιρους σε προσφορα! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Από τις 28 Νοε, δεν έχει μπεί στον λογαριασμό μου η επιστροφή του Γερμανού. Πριν 2 ημέρες μου ανέφεραν απ' την εξυπηρέτηση του γερμανού οτι η επιστροφή γίνεται 5 εργάσιμες αφού γίνει ο λογισμός... Επειδή αμφιβάλω οτι ισχύει το τελευταίο, κάποιος είχε ανεβάσει τους όρους τις επιστροφής σε screenshot αλλά δεν το βρίσκω.

Κάποιος που μπορεί να έχει υπόψη ήδη ίσως...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...