Προς το περιεχόμενο

Υγεία Μπαταρίας iPhone XS max


nosstrom

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 21/02/2020 at 17:15, JailbrokenDiesel said:

Καλησπέρα παιδιά, 

παρόλο που έχω ενεργοποιημένο το Optimized, σε iPhone X, δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις ώρας φόρτισης όπως στο λινκ εδώ: https://support.apple.com/en-us/HT210512 
είναι κάτι λάθος;
εκδοσή 13.2.3
υγεία 84%

Είσαι σίγουρος ότι μόνο οι ειδοποιήσεις δεν έρχονται; Το Optimize ενεργοποιείται κανονικά; Σταματάει δηλαδή στο 80%;
Μήπως φταίει αυτό και δεν ενεργοποιείται καν;

Optimized charging is designed to engage only in locations where you spend the most time, such as your home and place of work. The feature doesn't engage when your usage habits are more variable, such as when you travel. Because of this, some location settings must be enabled for Optimized Battery Charging to activate. None of the location information used for this feature is sent to Apple.

 

Υ/Γ Γιατί δεν πας στη 13.3.1;

Επεξ/σία από CheOnWeb
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Είσαι σίγουρος ότι μόνο οι ειδοποιήσεις δεν έρχονται; Το Optimize ενεργοποιείται κανονικά; Σταματάει δηλαδή στο 80%;
Μήπως φταίει αυτό και δεν ενεργοποιείται καν;

Optimized charging is designed to engage only in locations where you spend the most time, such as your home and place of work. The feature doesn't engage when your usage habits are more variable, such as when you travel. Because of this, some location settings must be enabled for Optimized Battery Charging to activate. None of the location information used for this feature is sent to Apple.

Υ/Γ Γιατί δεν πας στη 13.3.1;

Η αλήθεια είναι οτι δεν ξέρω ακριβώς τι γίνεται με το Optimized, νόμιζα οτι απλώς τρέχει από πίσω.
Μέσα στην εβδομάδα ασχολήθηκα να διαβάσω γι αυτό αλλά κ την 30-80 φόρτιση που προτείνεται.

Όλα τα locations είναι enabled, η φόρτιση κάθε φορά πάει στο 100%, δεν σταματάει πιο πριν δλδ. 

Πέρα απο το 13.3.1 τι μπορεί να πηγαίνει στραβά άραγε; το ψάχνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, JailbrokenDiesel said:

Η αλήθεια είναι οτι δεν ξέρω ακριβώς τι γίνεται με το Optimized, νόμιζα οτι απλώς τρέχει από πίσω.

Θέλει να μάθει πρώτα τις συνήθειές σου, ώστε να μην σταματάει στο 80% χωρίς να θέλεις. Άσ' το ενεργοποιημένο και παρακολούθησέ το. Μπορεί να θέλει λίγες μέρες.
Εγώ που έχω τελείως άστατο ωράριο, το έχω απενεργοποιήσει. Δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλει άκρη μαζί μου. 😁

Το 84% πάντως, είναι χαμηλούτσικο. Πόσο καιρό το έχεις; Πόσο κρατάει;

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Θέλει να μάθει πρώτα τις συνήθειές σου, ώστε να μην σταματάει στο 80% χωρίς να θέλεις. Άσ' το ενεργοποιημένο και παρακολούθησέ το. Μπορεί να θέλει λίγες μέρες.
Εγώ που έχω τελείως άστατο ωράριο, το έχω απενεργοποιήσει. Δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλει άκρη μαζί μου. 😁

Το 84% πάντως, είναι χαμηλούτσικο. Πόσο καιρό το έχεις; Πόσο κρατάει;

παίζει να το έχω from day 1 ενεργοποιημενο το Optimized. 
Δεν είχα ψάξει να δω πως δουλεύει ακριβώς.. αλλά ούτε κατάλαβα κάτι σχετικά..
 

2 χρόνια γεμάτα το έχω, αλλά δεν ασχολούμαι πότε με την μπαταρία, δλδ δε κάθομαι να με πιάσει άγχος, βάζω ασύρματη φόρτιση, fast charge όποτε χρειαστεί, overnight charging, βάλε και κάτι παιχνίδια που παίζω κ μπορεί να είναι ανοικτή η οθόνη 1ωρα, + τα τόσα social που χαζεύουμε, ε δε θέλει κ πολύ το 84% 

κοίτα άμα το αφήσω στην ησυχία του, μου βγάζει πρωί - μέχρι να γυρίσω σπίτι 19.00
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...