Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2020


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τραβηγμένη η ποινή στον Louis πάντως 

Κάποιος από την ομάδα ας πει στον Albon ότι το μονοθέσιο έχει και κώλο 

Δεύτερη φορά παύει να είναι τύχη ... δυο pontium με τον ίδιο τρόπο χαμένα ? Κάτι λάθος κάνει :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, aliakas είπε

Τραβηγμένη η ποινή στον Louis πάντως 

Κάποιος από την ομάδα ας πει στον Albon ότι το μονοθέσιο έχει και κώλο 

Δεύτερη φορά παύει να είναι τύχη ... δυο pontium με τον ίδιο τρόπο χαμένα ? Κάτι λάθος κάνει :P

να υπενθυμίσω ότι ο ίδιος ο κοτσιδακιας είχε πει ότι έφταιγε πέρυσι στη Βραζιλία. που ακριβώς έχει λάθος ο albon? μήπως να μην προσπεράσει?
https://www.gpfans.com/en/articles/47665/hamilton-apologises-to-albon-for-brazil-gp-crash/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 λεπτό πριν, ghostrider είπε

να υπενθυμίσω ότι ο ίδιος ο κοτσιδακιας είχε πει ότι έφταιγε πέρυσι στη Βραζιλία. που ακριβώς έχει λάθος ο albon? μήπως να μην προσπεράσει?
https://www.gpfans.com/en/articles/47665/hamilton-apologises-to-albon-for-brazil-gp-crash/

 

να τον προσπερασει περισσοτερο "επαγγελματικα" ισως ?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ghostrider είπε

να υπενθυμίσω ότι ο ίδιος ο κοτσιδακιας είχε πει ότι έφταιγε πέρυσι στη Βραζιλία. που ακριβώς έχει λάθος ο albon? μήπως να μην προσπεράσει?

Στο να περιμενει...και την αλλη φορα το ιδιο λεγαμε...ο Lewis δεν εχει να χασει τιποτα...ουτε τοτε ουτε τωρα που μολις ξεκινησε το πρωταθλημα. Και να μην το παρει για 1 βαθμο και το συμβαν που εγινε στον πρωτο αγωνα δεν εχει να λεει κατι. Ο Albon ομως χανει πολλα με αυτα τα 2 συμβαντα...Ουτε εσεις το καταλαβαινετε ουτε αυτος μοιαζει να το καταλαβε την πρωτη φορα...Και τις 2 φορες θα ειχε την ευκαιρια να περασει μετα απο λιγο

  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τι να περιμενει ρε παιδια ... με 6 γυρους να μενουν, ταχυτερο μονοθεσιο με soft λαστιχα, με τα 2 mercedes τιγκα στα προβληματα με τους sensorw , με τον bottas εμπρος του στα 2 sec και παλι μια χαρα καθαρα τον ειχε περασει (και χωρις να εχει γινει ο albon mad max). την ιδια ποινη για ιδιου τυπου συμβαν εχουμε δει να δινεται παμπολες φορες μεταξυ των midfielders. 
Ακομα και οι σχολιαστες στο sky γνωστοι για το we love lewis attitude μολις ειδαν το πλανο απο μπρος αναγκαστηκαν να τα γυρισουν και ειπαν πως ειναι δικαιο.

Επεξ/σία από ghostrider
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ghostrider είπε

τι να περιμενει ρε παιδια ... με 6 γυρους να μενουν, ταχυτερο μονοθεσιο με soft λαστιχα, με τα 2 mercedes τιγκα στα προβληματα με τους sensorw , με τον bottas εμπρος του στα 2 sec και παλι μια χαρα καθαρα τον ειχε περασει (και χωρις να εχει γινει ο albon mad max). την ιδια ποινη για ιδιου τυπου συμβαν εχουμε δει να δινεται παμπολες φορες μεταξυ των midfielders. 

Ακριβως εχοντας στα χερια του την καλυτερη στρατιγικη που θα μπορουσε να εχει , τι καταφερε ?

Ενα ολόκληρο μηδενικο 

Ειμαι 1000% σηγουρος οτι τα εχει με τον εαυτο του και οχι με τον Louis

 

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλα μην παίρνετε και στο 100 % τα προβλήματα που αναφέρθηκαν ΚΑΙ στους δυο οδηγούς της mercedes... περισσότερο για "εντολή" εμένα μου φάνηκε... "καθίστε καλά και μη δώσετε μάχη - φέρτε τα πίσω με ασφάλεια όπως είστε και μη πιέσετε"  : και λογικό κατ'εμε, ήταν ο πρώτος αγώνας και η merc Θα ήθελε το 1-2 μπαμ μπαμ και χωρίς πολλά πολλά . Η ποινή στον hamilton νομίζω σωστή - γιατί δεν κρατήσε εσωτερική και ανοιξε την τροχιά του μονοθεσίου. τον είχε περάσει άνετα με την μαλακή γόμα. αν δεν τον κοπάναγε σε 2 γύρους θα είχε περάσει και τον bottas..

Επεξ/σία από apostolosl
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Diinekis21 είπε

Racing incident προφανώς δεν ήταν.

2η θέση ή νίκη του  Albon κατέληξε σε απόλυτο 0. Ναι χάδι είναι τα 5s.

10s νόμιζω είναι όταν υπάρχει σοβαρό impact. Θα το τσεκάρω.

Αφου δεν ηταν racing incident ο Hamilton το εκανε εσκεμενα? Αυτο μου λες ? 10ς ειναι η μεγιστη ποινη που δινουν αν θυμαμαι καλα. Θεωρω δικαιο το 5 seconds penalty. 

Επεξ/σία από Shyn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, papp0us είπε

Τώρα κατάφερα να φτάσω σπίτι. Μόνο εμένα σούρνεται έτσι το F1TV? Απο ΕΡΤ Sports Stream πάει μπάλα, και το F1TV έχει ρημάξει. Γουαι;

Είχε ρημάξει πράγματι, κ έδω τα ίδια...έφτιαξε καποια στιγμή παντως...

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To F1TV δε μου άνοιγε μέχρι τον~15 γύρο και μετά μου εμφάνιζε μόνο stream χωρίς να κολλάει αλλά και χωρίς τις εξτρά επιλογές(incar,pitlane,data,χάρτης).

Το ψιλοναυάγησαν!

3 ώρες πριν, Shyn είπε

Δικαιη η ποινη θεωρω αλλα ηταν 'racing incident'. Τι αλλο να εδιναν ? 10s ?

 

1 ώρα πριν, Shyn είπε

Αφου δεν ηταν racing incident ο Hamilton το εκανε εσκεμενα? Αυτο μου λες ? 10ς ειναι η μεγιστη ποινη που δινουν αν θυμαμαι καλα. Θεωρω δικαιο το 5 seconds penalty. 

Μαν αν κάποιο συμβάν κριθεί ως "racing incident" (αγωνιστικό συμβάν) τότε δε χρίζει ποινής.

Ποινή πέφτει όταν κάποιος έχει το μεγαλύτερο μέρος ή  ολόκληρη την ευθύνη.

Για το εσκεμένα, δεν είναι μπάσκετ να δωθεί αντιαθλητικό! :D  Τι να σου πω ότι ξέρει ότι είναι ο Albon εκεί, το ξέρει..

Για συγκρούσεις ανάλογα τη σοβαρότητα  δίνεται reprimand, 5 sec, 10 sec, drive through,  θέσεις στο grid του επόμενου gp, πόντοι στη license ακόμα και μαύρη σημαία.

Εγώ θα εμπιστευτώ τη Merc που σε αντίστοιχα περιστατικά εις βάρος της ζητά 10 sec που συνήθως δίνονται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

To F1TV δε μου άνοιγε μέχρι τον~15 γύρο και μετά μου εμφάνιζε μόνο stream χωρίς να κολλάει αλλά και χωρίς τις εξτρά επιλογές(incar,pitlane,data,χάρτης).

Το ψιλοναυάγησαν!

Μαν αν κάποιο συμβάν κριθεί ως "racing incident" (αγωνιστικό συμβάν) τότε δε χρίζει ποινής.

Ποινή πέφτει όταν κάποιος έχει το μεγαλύτερο μέρος ή  ολόκληρη την ευθύνη.

Για το εσκεμένα, δεν είναι μπάσκετ να δωθεί αντιαθλητικό! :D  Τι να σου πω ότι ξέρει ότι είναι ο Albon εκεί, το ξέρει..

Για συγκρούσεις ανάλογα τη σοβαρότητα  δίνεται reprimand, 5 sec, 10 sec, drive through,  θέσεις στο grid του επόμενου gp, πόντοι στη license ακόμα και μαύρη σημαία.

Εγώ θα εμπιστευτώ τη Merc που σε αντίστοιχα περιστατικά εις βάρος της ζητά 10 sec που συνήθως δίνονται..

 

"Racing incident" εννοω στα πλαισια του αγωνα. Δηλαδη οτι δεν εγινε εσκεμενα. Δεν λεω οτι δεν χριζει ποινη, αλλα θεωρω το penalty αρκετο ως εχει. 

Επισης, δες λιγο στον 1ο γυρο στην ιδια στροφη Hamilton και Albon ξανα. Παρομοιο συμβαν, φαινεται ο Lewis οτι σηκωσε το ποδι απο το γκαζι για να αποφυγει συγκρουση. 

 

Επεξ/σία από Shyn
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καθαρή κίνηση από Albon ο,τι και να λέμε.

Το αν έφερε βαθμούς στην ομάδα προσωπικά με αφήνει αδιάφορο. Μόνο πίκρα μου άφησε που από λάθος του Λιούις έχασε βάθρο ή και νίκη.

Σα θεατής θέλω να βλέπω οδηγούς να διψούν για προσπερασμα με καθαρές κινήσεις. Ούτε κυνικές κινησεις με στόχο μόνο τους βαθμούς, ούτε συγκρουόμενα τύπου Μαξ.

Μπράβο και πάλι σε Σαρλ και Λαντο, έδωσαν άλλη πνοή στον αγώνα.

Σεμπ καλύτερα μείνε εκτός grid μπας και πάρει τη θέση σου κάποιος πιο... ορεξατος. Ακόμα και η γριά ο Κίμι το γουστάρει περισσότερο.

Επεξ/σία από tommy^
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...