Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2020


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάνουν παιχνιδιάρικα tweets οι ομάδες. Έχει συμβάλει σε αυτό και το wtf1!

merc.png.b12f10843fda32a5b5d2c11d707249af.png578836378_RacingPoint.png.f0128ef0b55d6c9710938c68db01f516.png

 

Στο 1ο είναι ο Ham με τον Rosberg.

Το 2ο είναι αναφορά στον δημοσιογράφο θρύλο, για την φλυαρία που έπιασε τον Max!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως είναι οι ομάδες ο νεαρός Σουμαχερ και ο νεαρός Σένα τους είχαν αυτούς τους οδηγούς η όχι; 

Κάτι μου λέει ότι δεν βγαίνουν ταλέντα πλέον και ότι παίζει ρόλο τεράστιο το αυτοκίνητο τα λάστιχα και όλα τα υπόλοιπα χαζα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Έτσι όπως είναι οι ομάδες ο νεαρός Σουμαχερ και ο νεαρός Σένα τους είχαν αυτούς τους οδηγούς η όχι; 

Κάτι μου λέει ότι δεν βγαίνουν ταλέντα πλέον και ότι παίζει ρόλο τεράστιο το αυτοκίνητο τα λάστιχα και όλα τα υπόλοιπα χαζα. 

Ανάλογα, τι σε κάνει να πιστεύεις οτι ο Senna θα ήταν εξίσου καλός αν αντί να οδηγεί μόνο θα έπρεπε να κανει άλλα 7 πράγματα ταυτόχρονα, να κοιτάει πρώτα τα λάστιχα του, και να μην ζορίζει πολύ τον κινητήρα γιατι έχει μόνο 3;

Άλλες εποχές, άλλοι οδηγοί, δεν νομίζω οτι μπορεί να γίνει συγκριση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, papp0us είπε

Ανάλογα, τι σε κάνει να πιστεύεις οτι ο Senna θα ήταν εξίσου καλός αν αντί να οδηγεί μόνο θα έπρεπε να κανει άλλα 7 πράγματα ταυτόχρονα, να κοιτάει πρώτα τα λάστιχα του, και να μην ζορίζει πολύ τον κινητήρα γιατι έχει μόνο 3;

Άλλες εποχές, άλλοι οδηγοί, δεν νομίζω οτι μπορεί να γίνει συγκριση.

Εγώ πιστεύω ότι με κλειστά μάτια θα τους άφηνε 1 γύρο πίσω με το τελευταίο αυτοκίνητο. 

Δεν πατούσε καν φρένο ο τύπος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Boubis1411 είπε

Εγώ πιστεύω ότι με κλειστά μάτια θα τους άφηνε 1 γύρο πίσω με το τελευταίο αυτοκίνητο. 

Δεν πατούσε καν φρένο ο τύπος 

Και θα χρειαζόταν 12 πιτ στοπ, γιατι τα Pirelli έχουν αλλεργία στην ζέστη, στο κρύο, στις υψηλές ταχύτητες, στις χαμηλές, στις στροφές, στις ευθείες, γενικά έχουν κάτι θεματάκια τελευταία χρόνια :P

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, papp0us είπε

Και θα χρειαζόταν 12 πιτ στοπ, γιατι τα Pirelli έχουν αλλεργία στην ζέστη, στο κρύο, στις υψηλές ταχύτητες, στις χαμηλές, στις στροφές, στις ευθείες, γενικά έχουν κάτι θεματάκια τελευταία χρόνια :P

Αυτό ναι ισχύει. Δεν ξέρω αυτοί οι οδηγοί εκτός από αυτόν της Honda μου φαινόνται όχι άσχετοι αλλά να το πω πιο όμορφα " ερασιτέχνες". 

Δεν πολύ βλέπω από τότε που μπήκε το τούρμπο το θεωρώ απάτη μεγάλη γιατί έδωσε πάτημα στους Γερμανούς. 

Η Mercedes που ήταν πριν το τούρμπο; 

Επεξ/σία από Boubis1411
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Εγώ πιστεύω ότι με κλειστά μάτια θα τους άφηνε 1 γύρο πίσω με το τελευταίο αυτοκίνητο. 

Δεν πατούσε καν φρένο ο τύπος 

Τώρα γυρνάνε παντού περίπου 3 με 10 δευτερόλεπτα κάτω... Λίγο φρενάκι θα το πατούσε..μεταξύ μας

Ας μη συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα...Δε θα βγει ποτέ άκρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, eMike είπε

Τώρα γυρνάνε παντού περίπου 3 με 10 δευτερόλεπτα κάτω... Λίγο φρενάκι θα το πατούσε..μεταξύ μας

Ας μη συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα...Δε θα βγει ποτέ άκρη

Ε φυσικά βρε με άλλο αυτοκίνητο. 

Εγώ σου λέω να μάθεις ιδίαν τα ίδια. 

Βγαίνει άκρη απλώς δεν έχει νόημα. 

Για εμάς τους παλιούς όμως έχει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα τα συγχρονα μονοθεσια αν και κατα πολυ γρηγοροτερα, εχουν γινει πιο ευκολοδηγητα θεωρω (χωρις να εχω οδηγησει βεβαια).

Κρινοντας απο τις διορθωσεις των οδηγων, την εισοδο και εξοδο σε καθε στροφη, παρατηρω οτι τα συγχρονα πατανε πολυ καλυτερα, λογικο λογω της εξελιξης.

Συνεπως ο ανθρωπινος παραγοντας παιζει λιγοτερο ρολο στα δικα μας χρονια απο ο,τι στα χρονια του Σεννα και των προηγουμενων.

Ασχετο - σχετικο: αν θελουν να κανουν λιγο πιο ανταγωνιστικη την F1 θα πρεπει να απαγορευθει η επικοινωνια μεσω ασυρματου με εξαιρεση περιπτωσεις εγκαταλειψεις λογω βλαβης.

Ας τα σχεδιασουν ολα πριν τον αγωνα και ας αφησουν τους οδηγους να μαχονται μονοι τους μεσα. Επισης θα μπορουσε απλα ο οδηγος να αποφασιζει πότε θα μπει στα πιτς και τι λαστιχα θα του βαλουν μιλωντας μονο αυτος στο team radio. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Η Mercedes που ήταν πριν το τούρμπο; 

πουθενά.

Hakkinen, Raikonen, Alonso και ένα σωρό άλλοι με άλλους κινητήρες οδηγούσαν είτε επί McLaren χρόνια ολόκληρα. δικιο έχεις :)

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...