Προς το περιεχόμενο

Intel Comet Lake-S [2020]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, narta είπε

Λογικη: O Intel ειναι 20% μπροστα σε non gpu bottlenecked σεναρια aka  720p/360p αρα τον επιλεγω επειδη θα ειμαι  μπροστα στην αναλυση που παιζω aka 1080p/1440p, ασχετως αν αυτο ειναι 3%. 🤣

Ο αστυνομικος ειναι οργανο. Το μπουζουκι ειναι οργανο. Συνεπως ο αστυνομικος ειναι μπουζουκι 

Οχι θα παρω το πιο αργο ενω τον θελω για gaming επειδη...επειδη...

Γιατι να παρω το πιο αργο? Aν μου βρεις ενα καλο λογο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Ποση διαφορα εχει μια 2070s απο την 2080ti? 

επειδή βρίσκομαι στο γραφείο δεν μπορώ να δω το βίδεο...
απορία: δλδ σε ωμή δύναμη είναι ίδιες κάρτες;; η ίδια αλλαγή στα settings δεν σου δίνει τπτ αν έχεις 2080ti;;

επίσης... δεν χρειάζεται να μας πείσεις γιατί θες να πάρεις/θα πάρεις τον καινούριο intel. Πάρτον! Θα ησυχάσουμε και εμείς και εσύ
Πάρτον! Τίναξέ του τα πέταλα, λιώστον σε overclock, bench και games και μετά ανέβασε 100 screenshots ανά ημέρα με τα αποτελέσματά σου
Είναι σίγουρο ότι μόλις το κάνεις, κανείς δεν θα σε κοντράρει, αφού αυτό γουστάρουμε όλοι... να μάθουμε τι κάνει το κάθε τσιπ από πρώτο χέρι

Πάρτον και λιώστον και θα έχεις βοηθήσει το θέμα χαοτικά περισσότερο από αυτό που γίνεται τώρα

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, godslayerxp είπε

επειδή βρίσκομαι στο γραφείο δεν μπορώ να δω το βίδεο...
απορία: δλδ σε ωμή δύναμη είναι ίδιες κάρτες;; η ίδια αλλαγή στα settings δεν σου δίνει τπτ αν έχεις 2080ti;;
 

Μαλλον εχασες το point. Το point ειναι οτι δεν χρειαζεσαι "καρτες των 1500€ για να δεις τις διαφορες". Λεω οτι μια mid range καρτα, αν θεωρουνται τελος παντων mid range, των 400-500€ (2070 / 5700xt), ριχνωντας τα shadows ας πουμε αποδιδουν οσο η 2080ti σε ultra. Αρα τα νουμερα που βλεπεις στα bench με 2080ti ευκολα μεταφραζονται στ ανουμερα που θα βγαλει μια 2070 / 5700 με shadows low. 


Εγω να τον παρω αλλα που, δεν υπαρχει στοκ πουθενα 😛 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, narta είπε

Λογικη: O Intel ειναι 20% μπροστα σε non gpu bottlenecked σεναρια aka  720p/360p αρα τον επιλεγω επειδη θα ειμαι  μπροστα στην αναλυση που παιζω aka 1080p/1440p, ασχετως αν αυτο ειναι 3%. 🤣

Ο αστυνομικος ειναι οργανο. Το μπουζουκι ειναι οργανο. Συνεπως ο αστυνομικος ειναι μπουζουκι 

Μην λεμε @@ τα εβγαλε τα λεφτα του.

10900K θα πάρουν όσοι πάρουν για τα κλόκια και τα benches, όχι για gaming. Ο Zen 3 αν δεν ξεπεράσει και στο gaming την Intel θα είναι αποτυχία της AMD, δηλαδή εντάξει δεύτερη γενιά CPU 7nm να μην μπορεί να ξεπεράσει παντού τα 14nm++ θα είναι ξεφτίλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, Dragonitelvl100 said:

@CometRyzen Καλα νταξει παρε για gaming 500 ευρα cpu και 500 gpu. φτιαξε 1.5κ συστημα συστημα για να ριχνεις shadows.

1080ti εχω και περιμενω 3080ti. 

7 minutes ago, Psycho_Warhead said:

10900K θα πάρουν όσοι πάρουν για τα κλόκια και τα benches, όχι για gaming. Ο Zen 3 αν δεν ξεπεράσει και στο gaming την Intel θα είναι αποτυχία της AMD, δηλαδή εντάξει δεύτερη γενιά CPU 7nm να μην μπορεί να ξεπεράσει παντού τα 14nm++ θα είναι ξεφτίλα.

Λογικα θα την φτασει. Να την ξεπερασει δυσκολο, εκτος αν κανει μπαμ και με κλοκια και πλησιασει τα 5. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, godslayerxp είπε

επειδή βρίσκομαι στο γραφείο δεν μπορώ να δω το βίδεο...
απορία: δλδ σε ωμή δύναμη είναι ίδιες κάρτες;; η ίδια αλλαγή στα settings δεν σου δίνει τπτ αν έχεις 2080ti;;

επίσης... δεν χρειάζεται να μας πείσεις γιατί θες να πάρεις/θα πάρεις τον καινούριο intel. Πάρτον! Θα ησυχάσουμε και εμείς και εσύ
Πάρτον! Τίναξέ του τα πέταλα, λιώστον σε overclock, bench και games και μετά ανέβασε 100 screenshots ανά ημέρα με τα αποτελέσματά σου
Είναι σίγουρο ότι μόλις το κάνεις, κανείς δεν θα σε κοντράρει, αφού αυτό γουστάρουμε όλοι... να μάθουμε τι κάνει το κάθε τσιπ από πρώτο χέρι

Πάρτον και λιώστον και θα έχεις βοηθήσει το θέμα χαοτικά περισσότερο από αυτό που γίνεται τώρα

Σιγά μην πάρει.εδω μια λέει έχει 5700 xt ,μια 1080ti μια 3600 μια 8700 κλπ.αστο .μην ασχολεισαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

10900K θα πάρουν όσοι πάρουν για τα κλόκια και τα benches, όχι για gaming. Ο Zen 3 αν δεν ξεπεράσει και στο gaming την Intel θα είναι αποτυχία της AMD, δηλαδή εντάξει δεύτερη γενιά CPU 7nm να μην μπορεί να ξεπεράσει παντού τα 14nm++ θα είναι ξεφτίλα.

Συμφωνω και επαυξανω. Αν η θεωρητικη ανωτερωτητα του μArch της AMD, θεωρητικα,  ειναι πισω λογο intercore latency το οποιο με τους Zen3 εκλειπει, μενει να αποδειχθει. Αν δεν ειναι αυτο τοτε κατι βρωμαει στο βασιλειο της Δανμαρκιας και δεν ειναι τα πόδια του @ilos 🤣 

 

Παρτε ρε παιδια οτι τσιπακι θετε, ειτε λογο καλυτερης αποδοσης, ειτε e-peen, ειτε whatever. Μην προσπαθειτε ομως να δικαιολογησετε σε εμας τους υπολοιπους την ορθοτητα της επιλογης σας.

Επεξ/σία από narta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά είμαι με 9900Κ σε 4Κ, οπότε το κομμάτι CPU θα αργήσει αρκετά να με απασχολήσει. Πιο πολύ θα σκεφτώ να κάνω upgrade λόγω DDR5 όταν έρθουν, παρά γιατί θα πάψει να είναι αρκετός ο 9900Κ για gaming. Τον πέτσινο περιμένουμε εμείς τώρα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Προσωπικά είμαι με 9900Κ σε 4Κ, οπότε το κομμάτι CPU θα αργήσει αρκετά να με απασχολήσει. Πιο πολύ θα σκεφτώ να κάνω upgrade λόγω DDR5 όταν έρθουν, παρά γιατί θα πάψει να είναι αρκετός ο 9900Κ για gaming. Τον πέτσινο περιμένουμε εμείς τώρα.

Δεν χρειαζεται καν να σε απασχολησει μεχρι το 2023 που θα εχουν στρωσει λογικα οι αποδοσεις του DDR5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, narta είπε

Δεν χρειαζεται καν να σε απασχολησει μεχρι το 2023 που θα εχουν στρωσει λογικα οι αποδοσεις του DDR5

Με την Ubisoft να ζητάει τόνους cores/threads σε κάθε νέο AC λόγω VMProtect + Denuvo κλπ κλπ δεν ξέρω αν είναι απόλυτο αυτό που λες :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, billeiros είπε

Σιγά μην πάρει.εδω μια λέει έχει 5700 xt ,μια 1080ti μια 3600 μια 8700 κλπ.αστο .μην ασχολεισαι

Είπα εγώ ποτέ ότι έχω 5700xt? Να την κάνω τι, έχω blue background στο desktop ετσι και αλλιώς. 8700k και 1080ti έχω και 3600 με 1060 η κοπέλα μου. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, billeiros είπε

Screenshot_2020-05-22-11-02-21-593_com.sec.android.app.sbrowser.jpg

Απο αυτό καταλαβαίνεις ότι έχω 5700xt? Νταξει... Με την ίδια λογική βέβαια, έχω και 2080ti, αφού και αυτήν την αναφέρω στο ποστ... 

Επεξ/σία από CometRyzen
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Απο αυτό καταλαβαίνεις ότι έχω 5700xt? Νταξει... Με την ίδια λογική βέβαια, έχω και 2080ti, αφού και αυτήν την αναφέρω στο ποστ... 

Και πως θα ετρεχες κατι στο PC σου που δεν εχεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...