Προς το περιεχόμενο

Router Netgear AX3000 Nighthawk AX4 4-Stream Wi-Fi 6 108.70 € με τα μεταφορικά


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, CptBill είπε

Μετά τη ψυχρολουσια του r7000 (κάηκαν κάποιες eth και η wan port) και την αδυναμία μου να επικοινωνήσω απευθείας με τη Netgear (απλά δεν ήταν εφικτό), πήρα τα @@ μου μετά την επίσκεψη μου σε κατάστημα Γερμανός όπου μου εκαναν πιστωτικό τη τιμή της προσφοράς.

Ποτέ ξανά Netgear. (Για ποιον έχει όρεξη να διαβάσει σε ρίξει μια ματιά εδώ

Σου έδωσαν πιστωτικό για τέτοια βλάβη? Σούπερ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, zacharis1955 είπε

Σου έδωσαν πιστωτικό για τέτοια βλάβη? Σούπερ!

Το r7000 το είχαμε πάρει εδώ σε τιμή χώμα για όσους θυμούνται. Το πιστωτικό ήταν τραγικά μικρό και φυσικά δεν με κάλυψε.

Το ρόλο της  αντιπροσωπείας της netgear στη δικιά μου περίπτωση έπαιξε η cosmote εδώ του Γερμανού).

Το καλό στη περίπτωση του αμαζον είναι ότι άμα συμβεί κάτι μελλοντικά τουλάχιστον θα μπορείτε να το στείλετε πίσω στο Amazon.

Τεσπά. Εν αναμονή του Asus ax58u που περιμένω να παραλάβω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, CptBill είπε

Το r7000 το είχαμε πάρει εδώ σε τιμή χώμα για όσους θυμούνται. Το πιστωτικό ήταν τραγικά μικρό και φυσικά δεν με κάλυψε.

Το ρόλο της  αντιπροσωπείας της netgear στη δικιά μου περίπτωση έπαιξε η cosmote εδώ του Γερμανού).

Το καλό στη περίπτωση του αμαζον είναι ότι άμα συμβεί κάτι μελλοντικά τουλάχιστον θα μπορείτε να το στείλετε πίσω στο Amazon.

Τεσπά. Εν αναμονή του Asus ax58u που περιμένω να παραλάβω.

Φίλε μου συγνώμη κιόλας που επεμβαίνω αλλά αυτά που γράφεις είναι εκτός τόπου και χρόνου.

1. Επέλεξες να πάρεις προϊόν της Netgear και όχι μιας άλλης εταιρίας με καλύτερο service προφανώς λόγω της προσφοράς του Γερμανού. ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΕΠΙΛΟΓΗ. 
 

2. Ο Γερμανός σου έδωσε την ευκαιρία να πάρεις ένα προϊόν σε τιμή ΧΩΜΑ λόγω προφανώς ξεστοκαρισματος. Καλό το ρουτερακι που πήρες (το πήρα και εγώ στην ίδια προσφορά) αλλά μάλλον δε θα το προτιμούσες στα 140-150 που ήταν η κανονική του τιμή.

3. Για ένα προϊόν που επέλεξες και για το οποίο έφαγες άκυρο στην υποστήριξη από τον κατασκευαστή έρχεται ο Γερμανός να σου δώσει μετά από κοντά 2 χρόνια τα λεφτά σου πίσω στο ακέραιο ώστε να τα κανεις ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ.

Ειναι δυνατόν να έρχεσαι να μας λες ότι ο Γερμανός και ο κάθε Γερμανός που σε υποστήριξε στο 100% σου έδωσε «τραγικά μικρό» πιστωτικό που δε σε κάλυψε;

Να σου φόρτωνε με το ζόρι κανένα σαπάκι ως αντικατάσταση να το καταλάβω , αλλά σου έδωσε πίσω μετά από 2 χρόνια που το χρησιμοποιείς τα λεφτά σου 100%
 

Προφανώς εσύ ήθελες με 70 ευρώ μετά από 2 χρόνια να σου δώσει καινούργιο ρουτερ αντίστοιχων χαρακτηριστικων που μπορεί να κοστίζει 140-150 ευρώ;

Γιατι; Προφανώς γιατί έτσι θέλεις..

Ε την επόμενη φορά που θα μπεις σε κατάστημα πέρνα τους και ένα χεράκι έτσι για να σέβονται.. 🤣😂😂

Επεξ/σία από Looter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, CptBill είπε

Το r7000 το είχαμε πάρει εδώ σε τιμή χώμα για όσους θυμούνται. Το πιστωτικό ήταν τραγικά μικρό και φυσικά δεν με κάλυψε.

Το ρόλο της  αντιπροσωπείας της netgear στη δικιά μου περίπτωση έπαιξε η cosmote εδώ του Γερμανού).

Το καλό στη περίπτωση του αμαζον είναι ότι άμα συμβεί κάτι μελλοντικά τουλάχιστον θα μπορείτε να το στείλετε πίσω στο Amazon.

Τεσπά. Εν αναμονή του Asus ax58u που περιμένω να παραλάβω.

Tέτοιου είδους βλάβη χρεώνεται σχεδόν πάντα στο χρήστη οπότε να θεωρείς τον εαυτό σου πολύ τυχερό που σου έκαναν επιστροφή των χρημάτων -που έδωσες φυσικά- τώρα αν ήταν τραγικά λίγα και δεν σε κάλυψαν, δεν ξέρω, περίμενε την επόμενη προσφοράρα τους ...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ τη Netgear βλέπω να κράζει περισσότερο πάντως και δεν έχει κι άδικο.

12 λεπτά πριν, Looter είπε

Φίλε μου συγνώμη κιόλας που επεμβαίνω αλλά αυτά που γράφεις είναι εκτός τόπου και χρόνου.

1. Επέλεξες να πάρεις προϊόν της Netgear και όχι μιας άλλης εταιρίας με καλύτερο service προφανώς λόγω της προσφοράς του Γερμανού. ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΕΠΙΛΟΓΗ.

Γιατί, μήπως οφείλει ο καταναλωτής πριν προχωρήσει σε μια αγορά προϊόντος να ξέρει κάθε φορά αν η εταιρεία ανταποκρίνεται στις εγγυήσεις της και ποιά έχει καλύτερο σέρβις;;; Ντετέκτιβ είναι να ξέρει ότι δε θα τον καλύψουν εντός εγγύησης; Τί διαβάζω εδώ;;;:rolleyes:

12 λεπτά πριν, Looter είπε

2. Ο Γερμανός σου έδωσε την ευκαιρία να πάρεις ένα προϊόν σε τιμή ΧΩΜΑ λόγω προφανώς ξεστοκαρισματος. Καλό το ρουτερακι που πήρες (το πήρα και εγώ στην ίδια προσφορά) αλλά μάλλον δε θα το προτιμούσες στα 140-150 που ήταν η κανονική του τιμή.

Α, χάρη του έκανε και του πήρε τα λεφτά του. Θα πέσαμε σε ίδρυμα...

Εν ολίγοις, χωρίς να παίρνω απόλυτη θέση:
Μην το τραβάτε κι εσείς από το άλλο άκρο...

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Εγώ τη Netgear βλέπω να κράζει περισσότερο πάντως και δεν έχει κι άδικο.

Γιατί, μήπως οφείλει ο καταναλωτής πριν προχωρήσει σε μια αγορά προϊόντος να ξέρει κάθε φορά αν η εταιρεία ανταποκρίνεται στις εγγυήσεις της και ποιά έχει καλύτερο σέρβις;;; Τί διαβάζω εδώ;;;:rolleyes:

Α, χάρη του έκανε. Θα πέσαμε σε ίδρυμα...

Μην το τραβάτε κι εσείς από το άλλο άκρο...

Φίλε μου η ουσία της υπόθεσης ΔΕΝ αλλάζει.

1. Ο Γερμανός του έδωσε μετά από κοντά 2 χρόνια τα λεφτά του πίσω σχεδόν άμεσα και στο ακέραιο. Να εύχεσαι να μη σου τύχει αντίστοιχη περίπτωση από σκρουτζομαγαζο γιατί θα ταλαιπωρείσαι για μήνες , θα χρειαστεί να κάνεις καταγγελίες , κλπ. Και όλα αυτά ΑΝ υπάρχει ακόμα το κατάστημα και δεν έχει αλλάξει επωνυμία για φορολογικούς ή μη λόγους.. 😉

2. Εννοείται είναι ευθύνη του αγοραστή να τσεκάρει το επίπεδο της υποστήριξης που θα λάβει , είναι και αυτό μέρος της έρευνας αγοράς για ένα προϊόν.  Αν πχ μια εταιρία κινητών έχει για Σέρβις αποκλειστικά την Αρβατο η οποία είχε κακή φήμη πριν μερικά χρόνια τότε ρισκάρεις να μπλέξεις..Υπάρχουν εταιρίες προϊόντα των οποίων αγοράζω ΜΟΝΟ από το Amazon όπως πχ η Garmin καθώς ΔΕΝ εμπιστεύομαι τον τοπικό αντιπρόσωπο.

 

Επεξ/σία από Looter
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Looter είπε

Φίλε μου η ουσία της υπόθεσης ΔΕΝ αλλάζει.

1. Ο Γερμανός του έδωσε μετά από κοντά 2 χρόνια τα λεφτά του πίσω σχεδόν άμεσα και στο ακέραιο. Να εύχεσαι να μη σου τύχει αντίστοιχη περίπτωση από σκρουτζομαγαζο γιατί θα ταλαιπωρείσαι για μήνες , θα χρειαστεί να κάνεις καταγγελίες , κλπ. Και όλα αυτά ΑΝ υπάρχει ακόμα το κατάστημα και δεν έχει αλλάξει επωνυμία για φορολογικούς ή μη λόγους.. 😉

2. Εννοείται είναι ευθύνη του αγοραστή να τσεκάρει το επίπεδο της υποστήριξης που θα λάβει , είναι και αυτό μέρος της έρευνας αγοράς για ένα προϊόν. Αν πχ μια εταιρία κινητών έχει για Σέρβις αποκλειστικά την Αρβατο η οποία είχε κακή φήμη πριν μερικά χρόνια τότε ρισκάρεις να μπλέξεις..Υπάρχουν εταιρίες προϊόντα των οποίων αγοράζω ΜΟΝΟ από το Amazon όπως πχ η Garmin καθώς ΔΕΝ εμπιστεύομαι τον τοπικό αντιπρόσωπο.

Δε θα συμφωνήσουμε. Ειδικά στο 2 για εντός εγγύησης.

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Δε θα συμφωνήσουμε. Ειδικά στο 2 για εντός εγγύησης.

O πωλητής είναι υποχρεωμένος με νόμο ΕΕ ή να επισκευάσει ή να αντικαταστήσει, ή να μειώσει την τιμή ή να σου επιστρέψει όλα τα χρήματά σου (επιλέγει αυτός), αν το προϊόν είναι ελαττωματικό ή δεν λειτουργεί κατά τα δύο πρώτα χρόνια από την αγορά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και καλή χρονια ψάχνω ρουτερακι εδώ και λίγο καιρό σε αυτά τα λεφτά κάπου στα 100 βλέπω ότι η αξιολόγησης δεν είναι και πολύ καλές εσείς το προτείνεται ? η κάποιο άλλο καλύτερο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφού δεν το πρότεινε κανένας ...
Ubiquiti EdgeRouter™ X 
https://www.ui.com/edgemax/edgerouter-x/
και σαν access point το Tp Link EAP225 https://www.tp-link.com/gr/business-networking/ceiling-mount-ap/eap225/

και ... τέλος.
Μικρός ως μεσαίος βαθμός δυσκολίας ώσπου να στηθεί σωστά αλλά όταν συμβεί αυτό δεν ξανασχολείσαι με router (τουλάχιστον μέχρι να φτάσουμε το 1gbit)

 

Επεξ/σία από NewGascp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Tέτοιου είδους βλάβη χρεώνεται σχεδόν πάντα στο χρήστη οπότε να θεωρείς τον εαυτό σου πολύ τυχερό που σου έκαναν επιστροφή των χρημάτων -που έδωσες φυσικά- τώρα αν ήταν τραγικά λίγα και δεν σε κάλυψαν, δεν ξέρω, περίμενε την επόμενη προσφοράρα τους ...

Sorry man αλλά το να σου καει η gigabit 1 , gigabit 4 αλλά και η wan πόρτα και να λες ότι χρεώνεται ο χρήστης τη βλάβη αυτή, είσαι ελαφρώς φάουλ. Κανένας κατασκευαστής εφόσον είσαι εντός εγγύησης δεν θα σου πει είναι δικιά σου υπαιτιότητα που κάηκαν ορισμένες Lan ports.

Το router  εντωμεταξυ μόνιμα σε ups σε σπίτι που λειτουργούν γύρω στους 30 clients από συσκευές λόγο smart υλοποίησης σπιτιού (nest protect, home κτλ κτλ). Modem παρόχου όπως και το 8πορτο switch μου δεν έπαθαν τπτ.

Αλλά ναι, ναι αισθάνομαι και τυχερός που πήρα πιστωτικο 

Αν η αντιπροσωπεία στην Ελλάδα στη Netgear υπήρχε και ήταν της προκοπής, θα έλεγα δαγκωτο ναι για το ΑΧ ρούτερ της. 

Αλλά μην λέμε ότι μας κατέβει.

Αν στην εταιρία που δουλεύω χρεωναμε στους πελάτες μας τα μόντεμ με καμμένες fxs νομίζω αυτή τη στιγμή θα ήμουν πελουσιος. Τώρα που το σκέφτομαι, βλακεία κάνουμε τόσο καιρό και τα αντικαθιστούμε.

Επεξ/σία από CptBill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, vadergr είπε

Τα υφιστάμενα πρωτόκολλα ac/ draft N τα υποστηριζει η ειναι αποκλειστικά για AX? 

Τα υποστηρίζει φυσικά

1 ώρα πριν, NewGascp είπε

και σαν access point το Tp Link EAP225 https://www.tp-link.com/gr/business-networking/ceiling-mount-ap/eap225/

Το EAP225 v3 το χρησιμοποιώ και είμαι πολυ ευχαριστημένος από την ταχύτητα στα 5ghz αλλά έχει μικρότερη εμβέλεια και από το ZTE του OTE. Στην ίδια απόσταση (άλλο δωμάτιο) είχα περίπου 60Mbit από το EAP225v3, 80Mbit από το ZTE του OTE και πάνω από 700Mbit με το AX88U (δεν μπορώ να μετρήσω ακριβώς πόσα γιατί ο εξωτερικός και το laptop δεν μπορούν να γράψουν τα αρχεία πιο γρήγορα, η σύνδεση λέει 2.4gbit). Για αυτό και σας τα έχω πρήξει σε αυτό το post, ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω πόσο γρήγορο είναι το wifi  🤣 🤣 🤣 .

Επεξ/σία από elpenor
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

O πωλητής είναι υποχρεωμένος με νόμο ΕΕ ή να επισκευάσει ή να αντικαταστήσει, ή να μειώσει την τιμή ή να σου επιστρέψει όλα τα χρήματά σου (επιλέγει αυτός), αν το προϊόν είναι ελαττωματικό ή δεν λειτουργεί κατά τα δύο πρώτα χρόνια από την αγορά του.

Μάλλον κάτι δε γράφω καλά. Λέω ότι κανένας καταναλωτής δεν είναι υποχρεωμένος να ξέρει από πριν ποια εταιρεία έχει καλύτερο after sales service για να την προτιμήσει έναντι των άλλων, για προϊόντα που χαλάνε εντός εγγύησης χωρίς δική του υπαιτιότητα. Απαντώντας στο πρώτο επιχείρημα του Looter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπως εχουν προαναφερει οι φιλοι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ SUPPORT η εγγυηση  - για αυτο και το μαυριζουν στα σχολια στο Amazon και αλλου .

Απο Amazon θα παρεις τα λεφτα σου πισω τουλαχιστον - εδω θα φτυσεις αιμα για ενα πιστωτικο στη τιμη της προσφορας που δε θα παιρνεις τιποτα αλλο . Τα εύσημα  στο Γερμανό 100% που τον καλυψε σε αυτη τη περιπτωση εγγυησης . Σε αλλη σου λενε ουστ φυγε με το χαλασμενο και βρες τα με την εταιρεια .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...