Προς το περιεχόμενο

Το Concept UFO της Alienware είναι ένα φορητό gaming PC με σχεδιασμό "Switch"


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, marinoszografos9 είπε

 

Καλύτερη οθόνη και πιο Φωτεινή. καλύτερο hardware και καλύτερα γραφικά. πιο σύγχρονο design για καλύτερο κράτημα στο χέρι ως φορητή κονσόλα και καλύτερα υλικά για την κατασκευή της κονσόλας. Και φυσικά βελτίωση στους αναλογικούς μοχλούς .γιατί είναι πάρα πολύ σημαντικό ! Για παράδειγμα όσο καλύτερο αυτοκίνητο να έχεις άμα δεν έχεις (τιμόνι ) αυτοκίνητο δεν έχεις !!!

εγώ την οθόνη τη βρίσκω μια χαρά, και πιο δυνατή να γίνει το 720 είναι καλό για φορητό 

όσο για τα υλικά μην ξεχνάμε ότι είναι παιχνίδι 

 

δεν υπάρχει κανένα απολύτως νόημα να υπάρχει gorilla glass ας πούμε και με το παραμικρό να σπάει , το switch είναι αρκετά γερό ως κατασκευή και έχει προβλευθεί να φάει και καμιά σαβούρα

το μόνο μεγάλο μείον είναι τα προβλήματα στα joy cons και είναι και ανεξήγητο γιατί δεν το έχουν φτιάξει ακόμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, logistoulis είπε

εγώ την οθόνη τη βρίσκω μια χαρά, και πιο δυνατή να γίνει το 720 είναι καλό για φορητό 

όσο για τα υλικά μην ξεχνάμε ότι είναι παιχνίδι 

δεν υπάρχει κανένα απολύτως νόημα να υπάρχει gorilla glass ας πούμε και με το παραμικρό να σπάει , το switch είναι αρκετά γερό ως κατασκευή και έχει προβλευθεί να φάει και καμιά σαβούρα

το μόνο μεγάλο μείον είναι τα προβλήματα στα joy cons και είναι και ανεξήγητο γιατί δεν το έχουν φτιάξει ακόμα 

εάν συγκρίνετε το Nintendo Switch με το PS Vita OLED οθόνη θα δείτε πως το PS Vita έχει καλύτερη οθόνη και ας είναι η τεχνολογία του 2012 !! και αν κρατήσετε ένα PS Vita στα χέρια σας θα νιώθετε τη ποιότητα της κατασκευής της κονσόλας και τα υλικά που έχουν χρησιμοποιηθεί !  καταλαβαίνετε πόσο σημαντικό είναι ο αναλογικός (μοχλός) είναι το κλειδί και η καρδιά μιας κονσόλας !!   υπάρχει φήμη πως μέσα στο 2020 Nintendo θα βγάλει μία διαφορετική κονσόλα πιο δυνατή Δεν ξέρω πώς θα ονομαστεί αλλά ελπίζω ότι θα λυθεί αυτό το μείζον θέμα και σοβαρό !  και καλό είναι αυτό Το ρυθμό που έχει αποκτήσει η Nintendo και έχει πουλήσει γύρω στα 40 εκατομμύρια κομμάτια Να το συνεχίσει  με πιο δυνατή και αναβαθμισμένη κονσόλα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν δεν ανεβαίνει ιδιαίτερα η τιμή οκ ας μπει και amoled (βέβαια τώρα που βλέπω να έχουν και τα xiaomi των 160 ευρώ ίσως δεν είναι και τόσο ακριβες, άσχετα αν προτιμώ πολύ περισσότερο την lcd του switch για gaming από τα υπερκορεσμένα χρώματα ενός φθηνού amoled ) , αλλά δεν το βρίσκω ιδιαίτερη προτεραιότητα για gaming 

το θέμα είναι να είναι επαρκής σε χρώματα και φωτεινότητα και να έχει και καλές γωνίες θέασης , όχι κάτι το ιδιαίτερο 

το να είναι κάτι ιδιαίτερα premium αν μιλάμε για κονσόλα ίσως είναι περιττό 

και το vita που λες μην ξεχνάς ότι οφείλει μέρος της αποτυχίας του σε αυξημένα κόστη

το switch από την άλλη δεν το λές φυσικά φθηνό, αλλά έχει κάποιες τεχνολογίες που δεν ειναι τζάμπα

ακόμα και τα εύθραυστα joycons για παράδειγμα έχουν περισσότερη τεχνολογία από τα χειριστήρια του ανταγωνισμού 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, marinoszografos9 είπε

εάν συγκρίνετε το Nintendo Switch με το PS Vita OLED οθόνη θα δείτε πως το PS Vita έχει καλύτερη οθόνη και ας είναι η τεχνολογία του 2012 !! 

Έχω το OLED Vita και δεν βρίσκω σε καμία περίπτωση την οθόνη του καλύτερη από του Switch. Έχει πιο έντονα χρώματα αλλά της λείπει το μέγεθος, η ευκρίνεια λόγω χαμηλής ανάλυσης και η φωτεινότητα. 

Φυσικά δεν θα έλεγα όχι για OLED στο Switch αρκεί το panel να μην υπολείπεται στα παραπάνω.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Έχω το OLED Vita και δεν βρίσκω σε καμία περίπτωση την οθόνη του καλύτερη από του Switch. Έχει πιο έντονα χρώματα αλλά της λείπει το μέγεθος, η ευκρίνεια λόγω χαμηλής ανάλυσης και η φωτεινότητα. 

Φυσικά δεν θα έλεγα όχι για OLED στο Switch αρκεί το panel να μην υπολείπεται στα παραπάνω.

 

38 λεπτά πριν, logistoulis είπε

αν δεν ανεβαίνει ιδιαίτερα η τιμή οκ ας μπει και amoled (βέβαια τώρα που βλέπω να έχουν και τα xiaomi των 160 ευρώ ίσως δεν είναι και τόσο ακριβες, άσχετα αν προτιμώ πολύ περισσότερο την lcd του switch για gaming από τα υπερκορεσμένα χρώματα ενός φθηνού amoled ) , αλλά δεν το βρίσκω ιδιαίτερη προτεραιότητα για gaming 

το θέμα είναι να είναι επαρκής σε χρώματα και φωτεινότητα και να έχει και καλές γωνίες θέασης , όχι κάτι το ιδιαίτερο 

το να είναι κάτι ιδιαίτερα premium αν μιλάμε για κονσόλα ίσως είναι περιττό 

και το vita που λες μην ξεχνάς ότι οφείλει μέρος της αποτυχίας του σε αυξημένα κόστη

το switch από την άλλη δεν το λές φυσικά φθηνό, αλλά έχει κάποιες τεχνολογίες που δεν ειναι τζάμπα

ακόμα και τα εύθραυστα joycons για παράδειγμα έχουν περισσότερη τεχνολογία από τα χειριστήρια του ανταγωνισμού 

το PS Vita είχε απίστευτες τεχνολογικές δυνατότητες Όσο για την τιμή του θυμάμαι το 2014-15 η τιμή του στα καταστήματα ήταν 199 ευρώ με δύο παιχνίδια δώρο και τι memory card Επομένως Δεν θεωρώ πως ήταν ακριβή κονσόλα !  

22 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Έχω το OLED Vita και δεν βρίσκω σε καμία περίπτωση την οθόνη του καλύτερη από του Switch. Έχει πιο έντονα χρώματα αλλά της λείπει το μέγεθος, η ευκρίνεια λόγω χαμηλής ανάλυσης και η φωτεινότητα. 

Φυσικά δεν θα έλεγα όχι για OLED στο Switch αρκεί το panel να μην υπολείπεται στα παραπάνω.

 

23 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Έχω το OLED Vita και δεν βρίσκω σε καμία περίπτωση την οθόνη του καλύτερη από του Switch. Έχει πιο έντονα χρώματα αλλά της λείπει το μέγεθος, η ευκρίνεια λόγω χαμηλής ανάλυσης και η φωτεινότητα. 

Φυσικά δεν θα έλεγα όχι για OLED στο Switch αρκεί το panel να μην υπολείπεται στα παραπάνω.

πολύ καλή παρατήρηση με μία απλή ματιά καταλαβαίνεις πως το PS Vita έχει καλύτερη οθόνη από το Nintendo Switch και έχει πιο έντονα και φωτεινά χρώματα τα γραφικά του είναι λίγο κατώτερα από το Nintendo Switch Αλλά μην ξεχνάμε πως μιλάμε για τεχνολογία πριν 8 χρόνια και αυτό είναι πολύ σημαντικό !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, marinoszografos9 είπε

πολύ καλή παρατήρηση με μία απλή ματιά καταλαβαίνεις πως το PS Vita έχει καλύτερη οθόνη από το Nintendo Switch και έχει πιο έντονα και φωτεινά χρώματα τα γραφικά του είναι λίγο κατώτερα από το Nintendo Switch Αλλά μην ξεχνάμε πως μιλάμε για τεχνολογία πριν 8 χρόνια και αυτό είναι πολύ σημαντικό !!

Μα το αντίθετο σου λέω. Ότι το Vita δεν έχει καλύτερη οθόνη από το Switch.

Επίσης τα γραφικά του Switch έχουν πολύ μεγάλη διαφορά από το Vita εφόσον πρόκειται για νεότερο και δυνατότερο chipset. Μόνο το Luigi's Mansion 3 να δει κάποιος θα καταλάβει. Απορώ τι καθόμαστε να συγκρίνουμε τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Μα το αντίθετο σου λέω. Ότι το Vita δεν έχει καλύτερη οθόνη από το Switch.

Επίσης τα γραφικά του Switch έχουν πολύ μεγάλη διαφορά από το Vita εφόσον πρόκειται για νεότερο και δυνατότερο chipset. Μόνο το Luigi's Mansion 3 να δει κάποιος θα καταλάβει. Απορώ τι καθόμαστε να συγκρίνουμε τώρα...

Ο καθένας έχει τη γνώμη του για μένα το PS Vita έχει καλύτερη οθόνη OLED αλλά το Nintendo Switch έχει καλύτερα γραφικά και Είναι πολύ φυσιολογικό το PS Vita βγήκε το 2012  Επομένως μιλάμε για τεχνολογία πριν 8 χρόνια αλλά εμείς τώρα μιλάμε για το concept UFO και το Nintendo Switch η γνώμη μου είναι πως Καλό είναι να υπάρχει ανταγωνισμός και θα είμαι ο πρώτος που θα αγοράζω κονσόλα του UFO εάν βγει στην αγορά από όσα είδα και διάβασα  με ικανοποιεί περιμένω να το δω από κοντά ώστε να έχω τη δική μου πρώτη εμπειρία  Το concept UFO   εφόσον εάν πραγματοποιηθεί .Το ελπίζω !

Επεξ/σία από marinoszografos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, marinoszografos9 είπε

Ο καθένας έχει τη γνώμη του για μένα το PS Vita έχει καλύτερη οθόνη OLED αλλά το Nintendo Switch έχει καλύτερα γραφικά και Είναι πολύ φυσιολογικό το PS Vita βγήκε το 2012  Επομένως μιλάμε για τεχνολογία πριν 8 χρόνια αλλά εμείς τώρα μιλάμε για το concept UFO και το Nintendo Switch η γνώμη μου είναι πως Καλό είναι να υπάρχει ανταγωνισμός και θα είμαι ο πρώτος που θα αγοράζω κονσόλα του UFO εάν βγει στην αγορά από όσα είδα και διάβασα  με ικανοποιεί περιμένω να το δω από κοντά ώστε να έχω τη δική μου πρώτη εμπειρία  Το concept UFO   εφόσον εάν πραγματοποιηθεί .Το ελπίζω !

εγώ πάντως ξαναλέω δεν είμαι βέβαιος για το θέμα oled σε gaming μηχάνημα μες στα μούτρα σου 

είναι πολύ θεαματικά τα υπερκορεσμένα συχνά χρώματά τους, αλλά όχι ξεκούραστα για αρκετή ώρα

του switch η οθόνη είναι σίγουρα αρκετά ξεκούραστη για να παίζεις ώρα

 

δεν την έχω βάλει κάτω από ήλιο, αλλά τις περισσότερες φορές δεν με προβληματίζει και η φωτεινότητά της 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

εγώ πάντως ξαναλέω δεν είμαι βέβαιος για το θέμα oled σε gaming μηχάνημα μες στα μούτρα σου 

είναι πολύ θεαματικά τα υπερκορεσμένα συχνά χρώματά τους, αλλά όχι ξεκούραστα για αρκετή ώρα

του switch η οθόνη είναι σίγουρα αρκετά ξεκούραστη για να παίζεις ώρα

δεν την έχω βάλει κάτω από ήλιο, αλλά τις περισσότερες φορές δεν με προβληματίζει και η φωτεινότητά της 

όπως κάνανε οφείλουμε να υποστηρίξουμε τη Nintendo που ακόμα δουλεύει με φορητές κονσόλες και αυτό είναι ότι πιο ευχάριστο γιατί εγώ λατρεύω τη φορητή κονσόλα και Πιστεύω σύντομα θα βγάλει την πιο δυνατή κονσόλα και εκεί πολλά πράγματα που πρέπει να διορθωθούν ή να αναβαθμιστούν  θα γίνουν ! Επίσης θα χαρώ πάρα πολύ concept UFO να πραγματοποιηθεί και να βγει στην αγορά γιατί όπως είπα ο ανταγωνισμός πάντα Κάνει καλό !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, marinoszografos9 είπε

όπως κάνανε οφείλουμε να υποστηρίξουμε τη Nintendo που ακόμα δουλεύει με φορητές κονσόλες και αυτό είναι ότι πιο ευχάριστο γιατί εγώ λατρεύω τη φορητή κονσόλα και Πιστεύω σύντομα θα βγάλει την πιο δυνατή κονσόλα και εκεί πολλά πράγματα που πρέπει να διορθωθούν ή να αναβαθμιστούν  θα γίνουν ! Επίσης θα χαρώ πάρα πολύ concept UFO να πραγματοποιηθεί και να βγει στην αγορά γιατί όπως είπα ο ανταγωνισμός πάντα Κάνει καλό !

δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο σοβαρά δυνατό soc για να αναβαθμίσει επιδόσεις η Nintendo σε σημείο που να έχει πραγματική σημασία

 

θα δείξει, αλλά το βρίσκω και λίγο νωρίς για switch pro 

όσο για gaming φορητό με x64 περιμένω να δω αυτονομίες.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, logistoulis είπε

δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο σοβαρά δυνατό soc για να αναβαθμίσει επιδόσεις η Nintendo σε σημείο που να έχει πραγματική σημασία

θα δείξει, αλλά το βρίσκω και λίγο νωρίς για switch pro 

όσο για gaming φορητό με x64 περιμένω να δω αυτονομίες.. 

νωρίς δεν είναι γιατί έχει βγει εδώ και τρία χρόνια αλλά δεν μπορεί και να κάνει διαφορετικά γιατί λιγότερο από ένα χρόνο θα βγει το PlayStation 5 και το νέο Xbox Επομένως δεν μπορεί η Nintendo να μείνει με σταυρωμένα χέρια και καλό είναι αυτό Το ρυθμό που έχει αποκτήσει να μην το κόψει διότι έχει πουλήσει πάνω από 40 εκατομμύρια έχει περάσει μέχρι και το Xbox με ένα δυνατό switch θα συνεχίσει να πάει σε αυτό το καλό ρυθμό !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Alienware από θέμα hardware δεν την φοβάμαι, το πρόβλημα είναι ότι στο τέλος θα είναι ένα compact PC για steam games κτλ. Σε καμία περίπτωση τα παιχνίδια του PC να έχουν το optimization απ΄ότι μιας κονσόλας και εκεί φοβάμαι την αποτυχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...