Προς το περιεχόμενο

Το νέο χαρακτηριστικό «Pro Mode» ενδέχεται να αυξάνει την απόδοση των MacBook Pro


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το wow innovative feature ειναι οτι ο επεξεργαστης δεν θα γινεται underclocking απο το λειτουργικο ωστε να ειναι κρυος κ λιγοτερο ενεργοβορος?

ποση παπατζα να αντεξουμε ποια? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, dogkon είπε

Να δουλεύουν οι ανεμιστήρες Φουλ, να ανεβαίνει η θερμοκρασία αρκετά, να καεί η μητρική, να σκάσει ο χρήστης μετά από 2-3 χρόνια αλλά 3 χιλιάρικα ..... (πρώην παθών χρήστης MacBook Air, μου κάηκε η μητρική, κόστος επισκευής 700 ευρό - τελικως πουλήθηκε για ανταλλακτικά). 

Μα τώρα θα είναι σωστή υλοποίηση. Μέχρι τώρα κραταγανε χαμηλά τα φανς για να μην κάνει θόρυβο και δούλευε 90+ σε στρες.τεστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, dogkon είπε

ήταν παλαιό, το 2011, σε 5 χρόνια κάηκε με μέτρια εως ελάχιστη  χρήση, ελπίζω τα καινούργια να έχουν καλύτερη ψύξη. 

600 με 700 μου είπαν κάτι τέτοιο, πρόπερσι τέτοιο καιρό. Το έδωσα για ανταλλακτικά εδώ προς 250 ευρό. 

Με προβληματικό (πάλι) πληκτρολόγιο 😃

καλησπέρα, τι εννοεις προβληματικο παλι πληκτρολογιο? να υποθεσω πηρες 16αρι και σου εβγαλε προβλημα? και ειχες και προβλημα στο προηγουμενο κ το αναφερεις ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετος εδω. Ενα φεγγαρι που εψαχνα λαπτοπ με χαρακτηριστικα "gaming" ειχαν νομιζω ολα αυτη την "λειτουργια" δεν ξερω πως ονομαζεται το χαρακτηριστικο να φορτσαρουν απο ταχυτητα τον επεξεργαστη να τερματιζουν οι ανεμιστηρες και απο κατι εικονες (νομιζω στο notebookcheck (?)) να κοκκινιζει θερμικα ολο το λαπτοπ εκτος απο εκει που ηταν το χερι που πατα WASD.

Οποτε, που το περιεργο αν το αντεγραψε και η Apple για να δωσει καποια μεγαλυτερη αποδοση?

:) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες ημαρτον δηλαδη... Ακόμα και τα macbook θα βγάλετε σκάρτα?? σοβαρά τωρα? Σε όλα τα θέματα της apple απειροι haters αλλα πίστευα οτι στα mac δεν έχει κάποιος να πει κατι κακο (εκτος του keyboard στα προηγουμενης γενιας pro). εντάξει, ουτε εμένα είναι του γούστου μου το mac os αλλα οχι να μην αναγνωρίζουμε την ποιοτητα τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, dogkon είπε

Με προβληματικό (πάλι) πληκτρολόγιο 😃

Πρώτη φορά ακούω για πρόβλημα στο πληκτρολόγιο του 16αριού.

12 λεπτά πριν, kaklas13 είπε

Ρε παίδες ημαρτον δηλαδη... Ακόμα και τα macbook θα βγάλετε σκάρτα?? σοβαρά τωρα? Σε όλα τα θέματα της apple απειροι haters αλλα πίστευα οτι στα mac δεν έχει κάποιος να πει κατι κακο (εκτος του keyboard στα προηγουμενης γενιας pro). εντάξει, ουτε εμένα είναι του γούστου μου το mac os αλλα οχι να μην αναγνωρίζουμε την ποιοτητα τους.

Για εμένα η apple πουλάει πιο πολύ το λειτουργικό παρά το laptop.

Μέχρι στιγμής είναι η μόνη λύση όταν φύγεις από το επίπεδο του χομπίστα και θες επαγγελματικό εργαλείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λατρέυω Apple! Εκεί που έπιαναν τα μακμπουκ 100άρια για πλάκα, θα πιανουν 120 σε vin diesel nitro έκδοση ώστε ακόμη πιο σύντομα να επισκέπτεστε το service με καμένες κάρτες γραφικών ,μητρικές, θύρες κ τα γυαλια του Κούκ LMMAOOO 😂🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, skiabox είπε

Πρώτη φορά ακούω για πρόβλημα στο πληκτρολόγιο του 16αριού.

Δεν μίλησα για προβληματικό 16αρη - δεν το έχω. Θα περιμένω τι «κουσούρια» θα βγάλει κ αναλόγως θα προχωρήσω σε αγορά. Να σημειώσω από το 2008 έχω πλέον μόνο macbook. Τα θεωρώ αξεπέραστα και φιλικά στο χρήστη μηχανήματα σε hardware και κυρίως software, σε μετέπειτα υποστήριξη, καθώς και μεταπωλητική αξία. Όμως, δυστυχώς τα μοντέλα από 2015 παρουσίασαν πολλές κατασκευαστικές αστοχίες. Η Apple θα πρέπει να είναι μελλοντικά  πιο προσεκτική στους ελέγχους της, γιατί ο μέσος χρήστης - με τις τιμές που έχουν- δεν αγοράζει macbook για 2 κ 3 χρόνια, τουλάχιστον ένας 7ετες κύκλος καλής απροβλημάτιστης λειτουργίας  είναι επιθυμητός. 

5 ώρες πριν, paliapoli είπε

καλησπέρα, τι εννοεις προβληματικο παλι πληκτρολογιο? να υποθεσω πηρες 16αρι και σου εβγαλε προβλημα? και ειχες και προβλημα στο προηγουμενο κ το αναφερεις ?

Όχι δεν έχω πάρει και δεν αναφέρομαι στο 16αρη. 

Επεξ/σία από dogkon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, dogkon είπε

Όχι δεν έχω πάρει και δεν αναφέρομαι στο 16αρη. 

Κάνεις quote κάποιον που λεει οτι το 16άρι εχει νεο συστημα ψύξης και του λες "με προβληματικο (παλι) πληκτρολογιο". Αλλα δεν αναφερεσαι στο 16άρι; Αλλα που; Μας κοροιδευεις; Δεν ξερω αν το εχεις καταλαβει αλλα η συζητηση γινεται με γραπτο λογο και ολοι μπορουμε να δουμε τι εγραψες.. 

Επεξ/σία από Choulio
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 2 μήνες κυκλοφορίας και μετά τα όσα ανακοινώθηκαν από τον ανταγωνισμό τις τελευταίες ημέρες στη CES , το καλύτερο «χαρακτηριστικό» που θα μπορούσαν να ανακοινώσουν είναι μια μείωση τιμής...

Τουλάχιστο μέχρι να βγάλουν ένα refresh που θα έχει minimum :

- Οθόνη mini led ή OLED

- Επεξεργαστές 10ης γενιάς ή τους νέους AMD.

- WIFI 6

- Συνδεσιμότητα 5G ή έστω LTE στη βασική έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως σήμερα αυτό που γίνονταν, με κάθε "αναβάθμιση" λειτουργικού "βογγούσαν" τα παλιότερα μοντέλα, και καίγανε τσιπάκια και κάρτες γραφικών.  Και ο ιδιοκτήτης πήγαινε για σίγουρη "αναβάθμιση", πουλώντας το παλιό για ανταλλακτικά.  Τώρα τουλάχιστο θα εχει την επιλογή να το κάψει εν γνώσει του ...

Στις 14/1/2020 στις 7:23 ΜΜ, dogkon είπε

Να δουλεύουν οι ανεμιστήρες Φουλ, να ανεβαίνει η θερμοκρασία αρκετά, να καεί η μητρική, να σκάσει ο χρήστης μετά από 2-3 χρόνια αλλά 3 χιλιάρικα ..... (πρώην παθών χρήστης MacBook Air, μου κάηκε η μητρική, κόστος επισκευής 700 ευρό - τελικως πουλήθηκε για ανταλλακτικά).

Και λεώ εγώ τώρα, δεν θα'τανε καλύτερα να μην αναβάθμιζες τίποτα, να είχες και τα χιλιάρικα, και ας κινδύνευες και από κανα' ιό (που λέει ο λόγος και οι "γκουρού", γιατί εγώ μια 10-ετία με Snow Leopard ούτε ιό κόλλησα, ούτε καρτα εκαψα.  Αντίθετα, εσωσα κανα-δυο MacBook Pro που τα πήρα για ανταλλακτικά γιατί "σέρνονταν" ή εσβηναν και απλά τους "υποβάθμισα" το λειτουργικό και τωρα "πετάνε" με 2GB RAM...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, dogkon είπε

Δεν μίλησα για προβληματικό 16αρη - δεν το έχω. Θα περιμένω τι «κουσούρια» θα βγάλει κ αναλόγως θα προχωρήσω σε αγορά. Να σημειώσω από το 2008 έχω πλέον μόνο macbook. Τα θεωρώ αξεπέραστα και φιλικά στο χρήστη μηχανήματα σε hardware και κυρίως software, σε μετέπειτα υποστήριξη, καθώς και μεταπωλητική αξία. Όμως, δυστυχώς τα μοντέλα από 2015 παρουσίασαν πολλές κατασκευαστικές αστοχίες. Η Apple θα πρέπει να είναι μελλοντικά  πιο προσεκτική στους ελέγχους της, γιατί ο μέσος χρήστης - με τις τιμές που έχουν- δεν αγοράζει macbook για 2 κ 3 χρόνια, τουλάχιστον ένας 7ετες κύκλος καλής απροβλημάτιστης λειτουργίας  είναι επιθυμητός. 

Όχι δεν έχω πάρει και δεν αναφέρομαι στο 16αρη. 

ok, τοτε καλυτερα να μην κρινεις κατι που δεν εχεις η δεν θελεις.... γιατι αναφερεις προβληματα γενικα τα οποια δεν ισχυουν (σε μενα τουλαχιστον, τοσο τυχερος ειμαι δλδ?) , ας μη γραφουμε οτι να ναι ..... καλη συνεχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...