Προς το περιεχόμενο

Surface Pro 6 12.9 640€ [ΤΕΛΟΣ]


unos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρόβλημα δεν είναι τα 8 ραμ αλλά τα 128 αποθηκευτικού χώρου παρόλο που παίρνει SD card. Το είχα, θα το αγόραζα ξανά, αλλά με 256 μόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, studiokristo είπε

Πολύ καλή τιμή, από προσωπική άποψη βέβαια, νομίζω πως πλέον τα 8GB  RAM κάνουν μόνο για τα βασικά.

Υπεραρκετά είναι μην ήμαστε υπερβολικοί λες και όλοι κάνουν virtuazlition στο surface 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προσεχετε με τα αμαζον σε πραγματα που δεν ειναι των 10-20 ευρω αν δεν εχετε πολλα χιλιαρικα στην τραπεζα και θελετε τα χρηματα σας για τα εξοδα σας. Εχουν αλλαξει πολιτικη, θα σας πω τι εχω παθει αυτες τις ημερες ξανα μαζι τους.

Παραγγελια πριν 10 μερες 4 προιοντα αμεσα διαθεσιμα. 400ευρω συνολο. Τα 2 φτηνα φυγανε 1 μερα μετα, τα αλλα 2 σε αναμονη. Την 3η μερα πεφτει η τιμη και βρισκω το ενα απο τα 2 πολυ φτηνοτερο Ελλαδα κανενα 40αρι ευρω. Ακυρωνω. Ερχεται αμεσως μηνυμα οτι μια χαρα ακυρωθηκε και οτι δεν θα χρεωθω γι αυτο μιας και το αμαζον λεει το μειλ χρεωνει οτι αποστελλεται. Παραγγελνω και παραλαμβανω απο Ελλαδα την ιδια μερα αντι να περιμενω 18 μερες για το estimate του αμαζον και με τα +40.

Σημερα, που ακομα δεν εχει φυγει το αλλο προιον μετα απο 10 μερες, κοιταζω τραπεζα και εχω χρεωθει κανονικα στον λογαριασμο μου (οχι μονο δεσμευση αλλα και χρεωση) εδω και 5 μερες ολο το 400αρι, και για το ακυρωμενο που ειχε 200€ και για το αλλο που ακομα δεν εχει αποσταλλει. Τωρα βλεπω να περιμενω 10-20 μερες για να παρω τα λεφτα μου πισω και πιθανον απο ο,τι μου ειπαν και στην εξυπηρετηση να μου κρατανε στην ουσια 600 ευρω. Θα παρουν και αλλα 200 δεσμευση-χρεωση για οσα θα στειλουν, αρα 600 μεχρι να δω πισω ολο το ποσο το 400αρι που οπως μου ειπε θα επιστραφει ολο για να ξαναγινει η χρεωση των 3 προιοντων.

Το εχουν αλλαξει εντελως το συστημα τους, καμια σχεση με το αμαζον που ξεραμε πριν 8 χρονια, ουτε καν πριν 1. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Προσεχετε με τα αμαζον σε πραγματα που δεν ειναι των 10-20 ευρω αν δεν εχετε πολλα χιλιαρικα στην τραπεζα και θελετε τα χρηματα σας για τα εξοδα σας. Εχουν αλλαξει πολιτικη, θα σας πω τι εχω παθει αυτες τις ημερες ξανα μαζι τους.

Παραγγελια πριν 10 μερες 4 προιοντα αμεσα διαθεσιμα. 400ευρω συνολο. Τα 2 φτηνα φυγανε 1 μερα μετα, τα αλλα 2 σε αναμονη. Την 3η μερα πεφτει η τιμη και βρισκω το ενα απο τα 2 πολυ φτηνοτερο Ελλαδα κανενα 40αρι ευρω. Ακυρωνω. Ερχεται αμεσως μηνυμα οτι μια χαρα ακυρωθηκε και οτι δεν θα χρεωθω γι αυτο μιας και το αμαζον λεει το μειλ χρεωνει οτι αποστελλεται. Παραγγελνω και παραλαμβανω απο Ελλαδα την ιδια μερα αντι να περιμενω 18 μερες για το estimate του αμαζον και με τα +40.

Σημερα, που ακομα δεν εχει φυγει το αλλο προιον μετα απο 10 μερες, κοιταζω τραπεζα και εχω χρεωθει κανονικα στον λογαριασμο μου (οχι μονο δεσμευση αλλα και χρεωση) εδω και 5 μερες ολο το 400αρι, και για το ακυρωμενο που ειχε 200€ και για το αλλο που ακομα δεν εχει αποσταλλει. Τωρα βλεπω να περιμενω 10-20 μερες για να παρω τα λεφτα μου πισω και πιθανον απο ο,τι μου ειπαν και στην εξυπηρετηση να μου κρατανε στην ουσια 600 ευρω. Θα παρουν και αλλα 200 δεσμευση-χρεωση για οσα θα στειλουν, αρα 600 μεχρι να δω πισω ολο το ποσο το 400αρι που οπως μου ειπε θα επιστραφει ολο για να ξαναγινει η χρεωση των 3 προιοντων.

Το εχουν αλλαξει εντελως το συστημα τους, καμια σχεση με το αμαζον που ξεραμε πριν 8 χρονια, ουτε καν πριν 1.

Το έπαθα κι εγώ για ακριβό προϊόν (κάπου 350€) που χρεώθηκε μετην παραγγελία και όχι με την αποστολή. Ακύρωσα και περίμενα μια βδομάδα περίπου (ίσως λιγότερο) για να επιστραφούν τα λεφτά.

Οπότε καλό είναι να το έχει υπόψη του κάποιος, χρέωση με την παραγγελιά πλέον, όπως δείχνουν τα πράγματα τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ζιο, φαντασου, ενω εχω ακυρωσει πριν 6-7 μερες, ακομα δεν εχει φανει refund που λεει ο αλλος οτι εχουν ηδη κανει, ουτε καν στην καρτα. Οταν φαινεται ριφ στην καρτα, παιρνει αλλες 3-4 μεχρι και 9 μου ετυχε προσφατα απο αμαζον, μερες μεχρι να μπουν στον λογαριασμο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτο, παλιά που είχε χρειαστεί να ακυρώσω πράγματα η να κάνω αλλαγές στην παραγγελία , δεν χρέωνε ούτε δέσμευε χρήματα μέχρι το dispatch . Βόλευε πολύ έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό με εσάς είναι ότι ακυρώσατε και δεν σας είπανε κάτι. Οκ δεν σας επιστρέψανε τα χρήματα, το αντιλαμβάνομαι.

Εγώ ενώ δεν έχει γίνει το dispatch ακυρώνω και μου λένε δεν γίνεται ετοιμάζεται να φύγει... Και να πω ότι έφευγε την ίδια μέρα... Μετα από 3 μέρες έφυγε. 

Πάντως προτιμώ να πληρώνω με πιστωτική οπότε έχω ένα περιθώριο να χρεωθω πλέον και να μην φανεί απαιτητό για πληρωμή άμεσα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panos7 είπε

Το καλό με εσάς είναι ότι ακυρώσατε και δεν σας είπανε κάτι. Οκ δεν σας επιστρέψανε τα χρήματα, το αντιλαμβάνομαι.

Εγώ ενώ δεν έχει γίνει το dispatch ακυρώνω και μου λένε δεν γίνεται ετοιμάζεται να φύγει... Και να πω ότι έφευγε την ίδια μέρα... Μετα από 3 μέρες έφυγε. 

Πάντως προτιμώ να πληρώνω με πιστωτική οπότε έχω ένα περιθώριο να χρεωθω πλέον και να μην φανεί απαιτητό για πληρωμή άμεσα. 

Μπορείς να μην παραλάβεις, να γυρίσει πίσω και να γίνει επιστροφή χρημάτων. Αν δεν έχει αλλάξει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομουν να ρίξω παραγγελία, αλλά μετά από αυτά που διάβασα, άλλαξα γνώμη. 

Το Amazon το είχα top στο μυαλό μου, και όσες φορές έριξα παραγγελία (μικροποσα βέβαια μέχρι 100 ευρώ) όλα πήγαν ευτυχώς καλά. Με αυτά που λέτε όμως να ρισκάρω 600 φεύγα ευρώ δεν νομίζω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, zio10 είπε

Μπορείς να μην παραλάβεις, να γυρίσει πίσω και να γίνει επιστροφή χρημάτων. Αν δεν έχει αλλάξει κάτι.

Σίγουρα μπορώ αλλά αυτό θα πάρει κανένα μήνα. 

Από την στιγμή που δεν έχει φύγει πιστεύω ότι μπορούν να το ακυρώσουν. 

Επιπλέον επειδή πλέον και στους χρόνους παράδοσης δεν είναι πια ακριβεις πέφτει κράξιμο και όλο κάποιο κουπόνι δίνουν η δωρεάν μεταφορικά. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Ζιο, φαντασου, ενω εχω ακυρωσει πριν 6-7 μερες, ακομα δεν εχει φανει refund που λεει ο αλλος οτι εχουν ηδη κανει, ουτε καν στην καρτα. Οταν φαινεται ριφ στην καρτα, παιρνει αλλες 3-4 μεχρι και 9 μου ετυχε προσφατα απο αμαζον, μερες μεχρι να μπουν στον λογαριασμο.

Δυστυχώς έχει αρκετό καιρό που έχει ξεκινήσει την πολιτική. Επίσης έχω δει και το άλλο στραβό που κάνουν κυρίως από το γερμανικό site (δε ξέρω γιατί νομίζω κοινή αποθήκη έχουν), αγοράζεις κάτι με Express κάνουν και καλά ship πχ. Δευτέρα, αλλά ουσιαστικά κάνουν generation το label τη Δευτέρα. Χρεώνουν κάρτα δε σου δίνουν δυνατότητα ακύρωσης και αν παρακολουθείς το tracking το δέμα στη πραγματικότητα ξεκινά Τετάρτη ή και Πέμπτη για να είναι Παρασκευή εδώ. Η παλιά καλή μια μέρα της ups/Dhl εγιναν 3-4 τουλάχιστον χωρίς δυνατότητα ακύρωσης όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Σκέφτομουν να ρίξω παραγγελία, αλλά μετά από αυτά που διάβασα, άλλαξα γνώμη. 

Το Amazon το είχα top στο μυαλό μου, και όσες φορές έριξα παραγγελία (μικροποσα βέβαια μέχρι 100 ευρώ) όλα πήγαν ευτυχώς καλά. Με αυτά που λέτε όμως να ρισκάρω 600 φεύγα ευρώ δεν νομίζω... 

Μα top παραμένει σε σχέση με τα υπόλοιπα αίσχη που έχουμε εδώ.

Απλά κάνει αυτή τη μαλακία τώρα και δεσμεύει όλο το ποσό από την αρχή. Λεφτά δε νομίζω να έχει χάσει κανείς.

34 λεπτά πριν, panos7 είπε

Από την στιγμή που δεν έχει φύγει πιστεύω ότι μπορούν να το ακυρώσουν. 

Σάββατοκύριακο δε φεύγουν παραγγελίες. Επίσης αν έχει πολλα προιοντα η παραγγελία, τα περιμένουν όλα από τις αποθήκες που έχουν διάσπαρτες στην Ευρώπη για να τα στείλουν μαζί. Το θέμα είναι ότι αν έστω και ένα προιόν έχει ξεκινήσει από μια απόθήκη προς το σημείο συγκέντρωσης δεν μπορείς να ακυρώσεις τίποτα.

Γενικά κάνουν ότι μπορούν για να γλυτώσουν και το τελευταίο € σε μεταφορικά.

off-topic 😋 : Η τιμή πολύ καλή για το Surface. Να είχε και Type-C...

Επεξ/σία από kkatzos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αμαζον παντως ακυρωσα μια χαρα και τα λεφτα μου επιστραφηκαν σε 2 ή 3 εργασιμες, δεν θυμαμαι ηταν αργιες στη μεση στην Ελλαδα λογω πρωτοχρονιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...